Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki i łożyska SHS [oficjalny]


Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komplet 18:1 zamontowany w mojej replice pożegnał ostatni ząb zębatki tłokowej po 100 strzałach (choć nie wiem przy którym strzale się to stało.) Co ciekawe, ząb wpadł w jedno z wycięć w szkielecie, a replika radziła sobie bez niego bdb - otworzyłem GB w zupełnie innym celu i zastałem taką niespodziankę. Żadnych niepokojących dźwięków począwszy od 1 do ostatniego strzału.

Sprężyna to sp120.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jak jest z głośnością 32:1 w tej wersji ze złotą zębatką silnikową? Mam rebrand SHS 300:100 od Big Dragona, głośnie niemiłosiernie mimo perfekcyjnego podkładkowania. Reakcja na spust przy 300:100 jest bdb, spodziewać się dużej różnicy? Sprężyna m155 Element. Silnik neodymowy ACM.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Skoro jest niemiłosiernie głośno, to podkładkowanie na pewno nie jest perfekcyjne.

Nie licząc przypadków gdzie zębatki mają jakieś ewidentne wady, wszystko da się doprowadzić do stanu przyzwoitego brzmienia.

 

ewentualnie zębatka silnika wybitnie nie lubi się z twoją zębatką silnikową w gb.

 

SHS, BD i wiele innych to te same zęby praktycznie, więc różnic nie uświadczysz. Chyba, że trafisz po prostu na lepszą sztukę.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Moja SA01 wyplula stockowe zeby. Zamowilem SHS 12:1 high speed i silnik Tornado F2 2gen high speed. Zastanawiam sie czy to wszystko wytrzyma na M120 i M90 i jaki bedzie rof. Obawiam sie ze bedzie powyzej 40 k/s. CZy ktos uzywal tych zebatek ? Bateria11.1 lipo i 7.4V

Edited by GOLAS
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz używać repliki w takiej konfiguracji to najlepiej kupić jeszcze tłok z pełną stalową szczęką, odchudzić go i zrobić short stroke. Bez tego rof może być tak duży, że tłok nie zdąży wrócić na swoje miejsce i zaczną się zacinki czy też od razu połamią się zęby.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz używać repliki w takiej konfiguracji to najlepiej kupić jeszcze tłok z pełną stalową szczęką, odchudzić go i zrobić short stroke. Bez tego rof może być tak duży, że tłok nie zdąży wrócić na swoje miejsce i zaczną się zacinki czy też od razu połamią się zęby.

 

Tak. Przy M120 może się uda, ale przy M90 nie nadąży.

Link to post
Share on other sites

Juz sie o tym przekonalem :icon_smile: Polecial pierwszy zab w stockowym tloku gdzie cala szczeka byla stalowa... :icon_smile: Kupilem JBU Flight i mosfet Gate Warfet wiec bede mógł wyregulowac rof :icon_smile: . No i zostal jeszcze stockowy silnik :)

Edited by GOLAS
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potrzebuję porady speców.

Chciałbym zmienić stockowe zębatki z M4 ICSa na coś cichszego. Obecne, mimo dobrego podkładkowania, są, według mnie, dość głośne. Sprawa jest o tym skomplikowana, że zębatki będą współpracować z 3 konfiguracjami (zalety dwudzielnego GB :)): M100 na lufie Promyka 363 mm, M120 na lufie Promyka 363 mm oraz M140 na Bore-upie Guardera i lufie Promyka 509 mm.

Czy jest jakiś zestaw zębatek, który pomoże wyciszyć całość i przy okazji będzie sprawnie funkcjonował z każdym z tych trzech zestawów?

W replice siedzi mosfet PicoSSR, silnik M120 G&P a całość zasilana jest pakietami lipo Turnigy 11,1 V, 25-50C.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...