Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ciśnienie w butli nie ma znaczenia o ile jest wyższe niż regulowane na wyjściu.

 

Czy ubywa Ci FPS-ów w miarę opróżniania butli HP? Bo mi nie :icon_wink:

A ciśnienie spada od 3000psi do poniżej 800 (nie wiem nawet ilu bo manometr na butli już nic nie pokazuje) a replika nadal ma ile miała

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem po co robić konflikty z tematu zasilania replik . Jedni preferują co2,drudzy aeg inni zaś springi -często to kwestia tego co finalnie chcemy mieć za replikę lub jaki posiadamy budżet .

Myślę że problem siedzi raczej w tym że wielu "Prouber airsoftowców" z replikami za 3k ,szprejem za drugie tyle ,myślący "co to nie oni "bo mają m4 systema full tuning bla bla dostanie od gościa z HP i mu gul skacze bo po mimo tego że wydał kupę kasy to i tak jego repla nie ma takich osiągów.

Często też jest ogl "hejt" tych mniej zasobnych finansowo na ludzi co latają z replikami 1klasy że to nie ich umiejętności a repliki dają im "tą rzekomą przewagę".Temat jest jak rzeka i jest zbędny bo równie dobrze od lat jest spina między posiadaczami replik z rodziny ak a tymi co latają z rodziną M .

Ktoś też pisał tutaj że nie uczciwe jest wobec gracza nowego z cm028 jak wyleci na niego ktoś z HP,sorki ale ten z cymą ma te same szanse bo liczą się tu umiejętności,replika może nam ułatwić zadanie jeżeli jest dobrze spasowana .Po za tym nikt temu z cymą nie broni kupienia sobie repliki z zasilaniem HP.I nie pierd..cie że tego nie stać ,to niech idzie zarobić ,kosić ogródek sąsiadom,wynosić gruz na budowach, nawet jak jest typowym gimbem robiąc drobne robótki może sobie kupić po jakimś czasie lub pracując przez pół wakacji kupić lepszą replikę .

Moje zdanie jest proste to jest tylko ZABAWA więc nie ma co spinać się kto z czym lata ,trzymajmy się określonych zasad i bawmy się ;) .Żon nam nikt nie wybiera ,aut i tego jakie gacie dziś założymy też ,więc czemu ktoś ma decydować czym ma być zasilana moja replika?

 

Pozdrawiam -Pan z repliką aeg ;)

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, pomijając już sprawę ciśnień przed i za regiem, jest jeszcze kwestia właściwości samych gazów. O ile na Hp bez problemów idzie postrzelać zimą, bo gaz się tak samo rozprężą niezaleznie od temp. o tyle na co2 zimą już nie jest tak różowo. Nie chodzi tu o zamrażanie elementów mechanizmu, bo to nie zdarza się jak w gbb. Latem dla takiego np vsr z sdik, wystarczy ustawić rega na 9 bar i ma się 600fps na 0,2g, a kapsułka wystarcza na 50-90 strzałów (w zależności od serii konwersji i długości lufy), natomiast zimą przy 9 bar to jest tylko ciche pierdnięcie na 400fps i trzeba kręcić do 12 bar by to miało jakiś sens, a przy takich ustawieniach i specyfice rozprężania co2 w niskich temp. kapsuła wystarcza na 15-30 strzałów.

 

Z resztą, identycznie ma się sprawa w paintballu, tam już bardzo rzadko na co2 jadą.

 

Przy pdik ilość wystrzałów trzeba jeszcze przez 1,5 lub 2x podzielić. Gazożerniejsza konwersja jest.

 

Przerabiałem to przez 3 lata i dlatego przesiadłem się na zasilanie hp. Latem, na milsimach i innych scenariuszach gdzie mobilność jest priorytetem, używam rega z kapsułką, natomiast na zwykłych strzelaniach, festynach itp. oraz przy temp. poniżej 5C już tylko butla hp.

 

No i ostatnia sprawa - co2, niezalezienie czy z kapsuł czy z butli, często ma w bonusie syfy, które ślicznie brudzą rega i konwersję. Nawet drobne sitka nie pomagają na drobinki rdzy. Z hp jest dużo lepiej, choć też pasuje na sprawdzonych źródłach tankować.

 

Ja tam nie dyskryminuję nikogo ze względu na sposób zasilania repliki, może mieć nawet wmontowaną gumkę z majtek lub cewnika, do naciągania, byle by tylko miała moc w granicach rozsądku (dla danego przeznaczenia) i właściciel strzelał z głową. Sam nadal użytkuję zarówno replikę gazową, aega jak i springa, zależnie od potrzeb i humoru.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

dostanie od gościa z HP i mu gul skacze bo po mimo tego że wydał kupę kasy to i tak jego repla nie ma takich osiągów.

 

Pozdrawiam -Pan z repliką aeg :icon_wink:

 

A jakim to cudem przy skręceniu HP do wartości AEG-a np 450fps przy 0,2 HP ma jakąkolwiek przewagę (tylko single)? Czyżby w HP kulki dalej leciały i nikt jeszcze o tym nie wie? Na każdej imprezie, gdzie jest organizator, a ludzie mają szacunek do swojego zdrowia wprowadzają limity fps i tutaj HP nie ma żadnej przewagi poza tym, że przypięty jest do większej ilości kasy.

Oczywiście pomijamy tu kwestię, że nikt kto ma HP nie ma choćby lufy stockowej jak to u połowy AEG-ów bywa.

Link to post
Share on other sites

Nooo, jak będzie limit 450fps na 0,2, to wystarczy cięższe kulki dać żeby jednak dalej leciały niż na AEGu. Chyba, że limitem będzie ekwiwalent energii przy 450fps na 0,2g - o czym już zresztą było w tym wątku.

 

A tak poważnie, to efekt psychologiczny (pszeciesz to to mołdełcze hapeła), inny odgłos wystrzału + lepsza możliwość wytłumienia. I dlaczego tylko single? ROF akurat jest tu sporym plusem. Ogólne wychuchanie repliki też na pewno nie jest bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Tak więc po przebiciu się przez te miliony Ton wręcz sci-fi na temat HP

Chciałbym dorzucić swoje 5 groszy

Jako gracz z mazowsza mogę powiedzieć że u nas HP obrywa siermiężne hejty

Najczęściej na KH od "Gimbazy" która nie umie pojąć szybkiej reakcji spustu (zarzucanie używania Auto)

Oraz z strony ogrów którzy nad wyraz czepiają się o dziwo nie FPS a rofu mówiąc że to złe bla bla bla .

Mając Kumpla teamu z pół automatycznym MC mogę powiedzieć jedno w Mazowszu nie chcecie mieć HP bo lecą hejty.(ograniczenia FPS wieczne gadanie że podkręci jak nie patrzy a wystarczyła by np plomba holgramowa naklejana na reduktor )

Sam sprawę uważam za idiotyczną bo jeśli dla kogoś liczy się to czy powietrze mam z rozprężania sprężyny czy z butli to znaczy że pomylił sporty i powinien już dawno zakończyć swoją przygodę z Asg.

Sam posiadam naprawdę potężnego Aeg opartego o CA G3 i różnice osiągów HP vs Aeg są tak małe że gdyby nie wąż nikt by nie połapał by się co jest grane :icon_smile:

Edited by kris16
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam .... o tym ze ktos sobie skreci itp...

A jaki jest problem w aegu z szybka wymiana sprezyny wrzucic sobie springa po chronowaniu ?

Np. w augu jest to kwestia paru sekund. I nagle magicznie z 450 zrobi sie 550 albo i wiecej.

Jak ktos chce oszukiwac to czymkolwiek da rade.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam .... o tym ze ktos sobie skreci itp...

A jaki jest problem w aegu z szybka wymiana sprezyny wrzucic sobie springa po chronowaniu ?

Np. w augu jest to kwestia paru sekund. I nagle magicznie z 450 zrobi sie 550 albo i wiecej.

Jak ktos chce oszukiwac to czymkolwiek da rade.

Mówię to ludziom od dawna ale cóż lepiej wierzyć w mity i bajki
Link to post
Share on other sites

A jakim to cudem przy skręceniu HP do wartości AEG-a np 450fps przy 0,2 HP ma jakąkolwiek przewagę (tylko single)? Czyżby w HP kulki dalej leciały i nikt jeszcze o tym nie wie?

Cięższe kulki mają w HPA większą energię bo to wynika z działania repliki. W elektryku/sprężynie naciągnięta sprężyna magazynuje te 2J energii i kulka nigdy nie dostanie więcej. Energia jest oczywiście przekazywana w czasie więc chronowana kulka 0.2 wylatując z lufy zdąży odebrać 95% tej energii a 0.25 używana w normalnym strzelaniu spędzi w lufie trochę więcej czasu i odbierze 97% dając trochę większą energię. Jakby ktoś z jakiegoś powodu strzelał z 0.12 to kulka wyleci dużo szybciej i zdąży odebrać tylko 50% energii ze sprężyny. Czego byś nie robił nie uzyskasz więcej niż 2J.

 

W przykadku HPA i innych gazowych energia kulki jest wprost proporcjonalna do czasu spędzonego w lufie. Chrono na 0.2 pokaże 2J, ale cięższe kulki spędzą w lufie więcej czasu i odbiorą więcej energii.

 

Problem leży w tym że ludzie nie rozumieją podstaw fizyki tylko rzucają na ślepo zaklęcie "energia kinetyczna bla bla energia kinetyczna".

 

Rozwiązaniem wydumanego problemu z HPA jest chronowanie ich na docelowych kulkach. Zamiast pisać "limit do szturmu 460 fps" pisać "limit do szturmu 460 fps / 2J". Aegi i sprężyny można ryczałtem chronować na 0.2 bo im zmiana kulek nie zrobi widocznej różnicy a przy HPA policzyć energię na komórce albo sprawdzić w tabelce

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Dla chetnego wziasc aega z max fpasami jakie moga byc i przechronowac na kolejnych wagomiarach kulek - to nie jest problem.

Wtedy by bylo wiadomo ze 430 fps na 0.2 to jest ekwiwalent 380 na 0.25 i ilestam na 0.40 - i wiadomo kiedy replika hpa miesci sie w limicie aega.

Wtedy tylko co trzeba wiedziec to jakich kulek uzywa dana osoba ;p

Link to post
Share on other sites

Jak mantra powtarzane jest, że to głównie repliki gazowe uzyskują duży joule creep, czyli wzrost energii na cięższych kulkach. Przy aegu również można uzyskać taki przyrost energii. Kwestia dobrania części, cylindra, wagi zestawu tłok+głowica i długości lufy. Przykład opisany w linku:

 

http://www.airsoftsn...-creep-aeg.html

 

My own results:

A&K SR25 (Semi Auto)

Piston Weight: 100gm

Spring: M190 cut down

Inner Barrel Length: 205mm x 6.01mm

0.2gm bb’s = 420fps = 1.63 joules (Hopup Off)

0.45gm bb’s =392fps =3.2 joules (Hopup On)

Joule Gains = 1.57 joules

Link to post
Share on other sites

A ustalmy jeszcze, bo chyba ta kwestia nie została poruszona - nawet jeśli doszłoby do oszustwa, i AEGowiec zmieniłby sprężynę, czy użytkownik HPA podkręcił butlę czy zmienił kulki na cięższe, to co się stanie? Ja rozumiem, że oszustwo, ale ochrona oczu czy stalker wytrzyma nawet przesadzoną replikę, dany gracz będzie miał przewagę zasięgu ~10m co też jakoś drastycznie nie wpłynie na efekt rozgrywki, a przecież ten oszust będzie jeden na kilka wyjść w pole. Najważniejsze jest chyba byśmy to my sami przestrzegali zasad i dobrze się bawili, nie szukali na siłę oszustów i kombinatorów, bo ci znajdą się w każdym środowisku, i z każdym rodzajem sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dla oszustów, kombinatorów, termosów nie ma co robić regulaminów.

To hobby opiera się na wzajemnym szacunku i przestrzeganiu zasad.

Owszem trzeba kontrolować / sprawdzać, ale ten temat nie jest o tym. Aby była możliwa równa rywalizacja AEG i HP trzeba tylko w regulaminie zawrzeć limity w dżulach, na wadze kulki, której używa gracz. Zmiana wagi kulek w trakcie rozgrywki jest rzadka i można to pominąć, chyba że jest to robione z premedytacją, co podpada już po oszustwo.

Link to post
Share on other sites

Ja nadal jestem zdania, że ludzie, którzy nie chcą HP nie chcą tracić przewagi. Mają swoje wypieszczone AEGi osiągające w klasie AEGów duży zasięg, ROF czy dobrą reakcje na spust, ale w momencie gdy na scenie pojawia się HP oni te wszystkie przewagi tracą, bo nagle zasięg u kogoś innego jest większy, nadal jest auto, reakcja na spust błyskawiczna, a ROF albo taki sam albo niewiele gorszy. I nagle z najlepszej repliki na polu walki stają się "łeee, AEG - szmira".

Link to post
Share on other sites

Słyszałem (nie wiem na ile ta historia jest prawdziwa) że gdzieś w Polsce znalazł się jakiś miszczu z hp podpiętym do repliki karabinu maszynowego, który sobie podkręcił do ok. 1000fps i poprzestrzeliwał innym zawodnikom tarcze z pleksi. Stąd zastanawiam się, że ok - ja(sam myślę, że przy obecnych trendach następnym krokiem powinna być inwestycja w replikę hp, a nie ładowanie kasy w gearbox kolejnego aega) oraz osoby piszące w tym temacie nie będą regulowały mocy repliki w trakcie imprezy, chociażby ze zwykłego lenistwa, albo roli jaką chcą pełnić w swojej drużynie. I tak myślę, że dobrze, są ludzie, którzy używają głowy i bawią się w sposób odpowiedzialny, ale prócz nich są też osoby, myślące inaczej. (lub nie myślące w ogóle) I takich osób się obawiam najbardziej jeśli chodzi o hp, co prawda ktoś tutaj wspominał, że 1000fps na wylocie to czasy prototypów i testów wytrzymałości, ale i tak obawiam się czy nie znajdzie się jakiś inżynier, który będzie zdolny do wyciągnięcia na częściach takich lub innych producentów wspomnianego 1000. Osobiście również przymierzam się do hp, chociażby dlatego, że można płynnie przejść z ustawienia pod las na ustawienie pod cqb. Nie leży też w moim interesie robienie komuś krzywdy zbyt dużą mocą repliki, niemniej obawiam się ludzi, myślących kategoriami "frag za wszelką cenę" a wszyscy wiemy, że tacy osobnicy się w naszym środowisku trafiają.

 

Takie pytanie do fachowców, bo pisali że na obecnie produkowanych układach da się wyciągnąć max 600-700fps, czy możliwe jest w związku z tym dopuszczanie do imprezy osób z konkretnymi układami/częściami na jakich nie ma możliwości przekroczenia maksymalnego limitu fps? Głównie chodzi mi o to czy organizator takiej imprezy dałby radę sprawdzić wszystkich hpowców i sprzęt jaki używają aby wyeliminować ewentualne przekręty?

 

Inna kwestia to łatwość regulacji mocy. Co jeśli ktoś będzie miał 600fps w m4 a będzie tym grał jak zwykłą szturmówką 400fps i nie omieszka zasadzić komuś serią 30rps z 5-15m? W przyjętych limitach się zmieścił...

 

Link to post
Share on other sites

Nie wierz w 1000fps. Jest to do osiągnięcia tylko na singlu i kosmicznie długich lufach.

 

Posiadam KM na HPA z konwersją P* Jack , max bez wywalania uszczelek osiągam 530fps (tyle co może każdy na KM z szybką zmianą sprężyny, albo nawet mniej niż AEG). ROF owszem jest kosmiczny, ale na grę ustawiam max 20/s. Bo szkoda marnować kulek i powietrza, jak tyle nie trafi to 30-40/s również.

 

Na śląsku i tak traktowane jest to jak morderstwo, bo mogę zmienić z 450 na 530. Tylko że muszę podkręcić rega, zmienić dawkę powietrza rozkręcając kolbę i ustawić hopka. Szczerze straszna robota dla dodatkowych 5-8m zasięgu. To samo osiągniesz w specnie czy m249 o połowę szybciej. Dodatkowo każdy może podpisać się na posiadanej przezemnie plombie i nakleić na rega, musiałbym kombinować jeszcze bardziej. Na m249 nigdy nie widziałem ograniczeń czy sprawdzania FPS w trakcie.

 

Cały temat polega na demonizowaniu czegoś co jest nowe i przeraża. Natomiast nie dajcie sobie wciskać że HP to miliony fps na mega rofie. Przez takie mity na 1/2 czy nawet 3/4 strzelanek nie mamy wstępu. A co zabawne elektryków na nich się nie chronuje, bo większość organizatorów nie posiada chrono, można na AEG robić co dusza zapragnie:)

Link to post
Share on other sites

 

Cały temat polega na demonizowaniu czegoś co jest nowe i przeraża. :)

 

Akurat z tym to się nie zgodzę, bo hp przecież było na długo przed aegami a teraz po prostu ma renesans.

 

10 lat temu większość miała pompki, a jak ktoś krzyknął "elektryk" to nie wiadomo było gdzie uciekać. Obecnie aegi są nierzadko podkręcane w kosmos, a ludzie i tak boją się hp, które są dużo mniej awaryjne albo pozwalają na wysokie fps ( łącznie z tą nieszczęsna famą mc 1000fps) lub umożliwiają ogromny rof, którego i tak się zwykle nie wykorzystuje - tak jak Szycha opisał wyżej.

 

Cała nagonka i strach bierze się z niewiedzy, ignorancji i głupoty. Ludzie po prostu boją się czegoś czego nie rozumieją, zwłaszcza jeśli posiadacz hp nawet na małej mocy, potrafi ich trafić, pomimo posiadania przez trafionego super-hiper-wzmocnionego aega.

Link to post
Share on other sites

Moje przemyślenia na podstawie grupy wsparcia HP na fb + rozmów z użytkownikami HP i doświadczeń z replikami HP najczęściej jako ich cel :icon_wink:

 

Generalnie system jest naprawdę ciekawą alternatywą. Z tego co czytałem wielokrotnie dużo mniej awaryjną, co nie pokrywa jednak z moimi obserwacjami. Cześć replik miała problem z podawaniem kulek (będąc już po konfiguracji w profesjonalnym serwisie). Niemniej jednak były to bardzo rzadkie przypadki w porównaniu z tymi, które zdarzają się AEGom (praktycznie większośc dużych strzelanek, na których byłem kończyła się tym, że co najmniej jedna replika musiała odwiedzić serwis po :icon_biggrin:).

Pytanie, jaka byłaby częstotliwość tych problemów, gdyby było większe nasycenie strzelanek replikami HP. Podejrzewam, że żadna ze stron dyskusji nie jest w stanie podać realnych badań dot. awaryjności, itd.

 

Niezawodność, dalszy zasięg HP jest kolejną hipotezą, których w ASG jest miliard (co oczywiście, nie znaczy, że jest to nieprawda :icon_wink:). Niemniej jednak ten sam poziom niezawodności i zasięg replik AEG z tej samej półki cenowej, bądź wyższej również jest całkiem prawdopodobny :icon_smile:

 

Dyskusja na temat mocy i możliwością jej ewentualnego zwiększenia jest dla mnie dziwny, skoro wielu producentów replik AEG II klasy, już to rozwiązanie uznaje jako swoje flagowe i wręcz standardowe. Na temat joule creep w AEG też już wyżej wspomniano, więc nie ma się nad czym rozwodzić. Ponad to, najwięcej osób z replikami HP jakie spotkałem, miało w nich ustawione wartości od 350 (cqb) do 450 fps. Niemniej jednak są to moje osobiste doświadczenia i mogą odbiegać od ogółu.

 

Osobiście przesiadłbym się już dawno na HP, jednakże blokuje mnie kwestia butli i widmo tachania jej + zapasu ze sobą na milsimach. W mojej ocenie to całkowicie dyskwalifikuje cały system, jednakże gdyby nie fakt, że mam recoil shock od TM, to pewnie do CQB byłbym jednym z posiadaczy HP i jak większość z tych, z którymi rozmawiałem pewnie byłbym zadowolony :icon_wink:

 

Jeszcze jedną rzecz, którą chciałbym dodać do dyskusji, która pewnie spowoduje w jakimś tam czasie zakaz używania hp na bardziej ambitnych strzelankach. Tj. kwestia notorycznego łamania przez ich właścicieli ducha ale nie samej litery zasady "no full auto".

Wielokrotnie słyszałem od właścicieli HP przechwałki na temat tego jak prosto mogą ominąć tą zasadę z ich replikami, zarówno w trakcie rozgrywki, jak i na forach internetowych. Środowisko odpowiada na to zasłużonym hejtem, bo naginanie zasad w grze opartej na fair play nie jest niczym pozytywnym. Część użytkowników HP nie widzi problemu, naburmuszając się, że ktoś czegoś zakazuje ale koniec końców jest to dla nich droga donikąd.

BTW, w AEGach też jest taka możliwość ale jakoś nigdy nie słyszałem o masowym hejcie na mosfety, hair triggery i pre-cocking. Pewnie jest to kwestia częstotliwości występowania i możliwości rozpoznania na pierwszy rzut oka tego i tego rozwiązania.

 

Podsumowując,

to ludzie robią krzywde, a nie broń czy replika.

:icon_wink:

Edited by Trela
Link to post
Share on other sites

No ale w sumie chyba żaden AEG nie wytrzymałby 600-700 fps a HPA już tak

No niby tak, wytrzyać wytrzyma, przy czym niemal wszystkie dostępne konwersje HPA, regi i węże mają spore ograniczenia do 120-140psi, co pozwala na wyciągnięcie 550fps, a przy dłuuuugiej lufie do 600fps max. Konwersje MC też mitycznych 1000fps już dawno nie wykręcają, obecne serie pozwalają na 700fps max. przy czym nikt normalny nawet tyle nie ustawia, bo zwyczajnie kulek pod to nie ma odpowiednio ciężkich.

Link to post
Share on other sites

Mendi ja Cię bardzo proszę, średnio rozgarnięty orangutan obejdzie "zabezpieczenia" nowego rega od mancrafta.

 

I piszę to jako właściciel. Nie ma innej drogi jak plomba i to musi wsiąknąć w lokalnych organizatorów bo będą takie przypały.

W sumie to nie orientuję się nawet o jakie zabezpieczenie Ci chodzi, o tą czapeczkę, lock cośtam? Żeby wyciągnąć z rega wincyj bar to trzeba rozkręcać i bawić się w podkładkowanie w odpowiednim miejscu, co nie zawsze jest zdrowe i bezpieczne.

Ja mam śrubę robaczkową na nakrętce, od góry. Ustawiam ciśnienie, dokręcam śrubkę przez co częściowo blokuję pokrętło (bo ciśnienie można zmniejszyć, ale nie zwiększyć), na to naklejka orga i nikt nie strajkował przez ostatnie 2 lata na kilkunastu imprezach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...