Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Masz takie fajne mosiężne z boku co rozszczelnia układ pow. chyba 160-170 psi

Nie będę pisał jak to obejść na forum, niech potencjalny oszust będzie chociaż na tyle inteligentny żeby to samemu wymyślić.

 

Podam w wątpliwość potrzebę zdrowia i bezpieczeństwa kogoś kto chce mieć 1000fps

 

Mendi, ja nie mówię o Tobie czy mnie bo nas obu znają.

1000fps da się zrobić, nie tylko w semi-mancrafcie, RAM to potrafi na full-auto 30k/s.

Chodzi mi o to że jeżeli się takim kwasom nie zapobiegnie PRZED to będzie tendencja do banowania, bo to najprostsze co można zrobić z problemem. Ban bo tak i ch**. Dlatego my sami jako uczciwi użytkownicy HP powinniśmy dla własnego dobra propagować zasady zapobiegające kwasom. Pomiary w dżulach i plombowanie regów. No chyba że dane środowisko woli hardball, ja nie oceniam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Trela o co Ci chodzi?

O jakie fullauto? Przecież identycznie jak moje hp wali ptw jeśli chodzi o reakcję na spust to samo jak wiele gbbr i jakoś nie słyszałem jeszcze o zakazie ptw lub replik gbbr.

Niezawodność tu nie ma co dyskutować, bo elektrozawór na nasze szczęście to nie wymysł rynku asg dzięki czemu jest niezniszczalny.

 

Chaota to, że można ominąć zawór bezpieczeństwa to jedno, tylko pytanie czy reg jest stabilny przy wyższym ciśnieniu, bo lpr dostaje szału już przy 135-140psi na dobrą sprawę

Link to post
Share on other sites

Wiecie który system wygra? Ten, który wygra w USA. Wygrywa HPA, chińczycy zaczną klepać swoje repliki tego typu. Będzie taniej, ale aegów będzie coraz mniej. A jak wszyscy będą mieli HP to nie będzie sporów. Inna sprawa, że zobaczcie, że wcześniej, zanim pojawiło się HPA i każdy myślał o wyciągnięciu z GB maximum, również były spory o fpsy, dystans z którego można strzelać, ograniczenie mocy replik w całym kraju itd. Koniec końców zasady ustanawiali i ustanawiają u nas organizatorzy imprez, chronujący wszystkich przed startem. Tak więc HPA również będzie podlegać tej zasadzie tyle, że to od nas będzie zależeć czy chcemy się strzelać z ludźmi uczciwymi, czy ich wykluczymy zupełnie tak jak to było do tej pory z aegami. Ostatnia kwestia, dobrze by było gdybyśmy zaczęli bardziej zwracać uwagę na to czy mamy odpowiednią osłonę twarzy i oczu, która przy 300 czy 600 fpsach chroni jednakowo, prędzej z udziału w strzelankach powinniśmy wykluczać osoby, które nie noszą, zdejmują ochronę oczu i twarzy.

 

Jednak trzeba pamiętać że to amerykańscy airsoftowcy zdecydują co w najbliższych 10 latach będzie innowacją, która zmieni asg. My w naszym nieszczęśliwym kraju możemy jedynie paczeć, bo niestety ze względu na nasze "widzi mi się" chińczycy robić porządnych aegów nie będą. A sądzę, że jak dobrze pójdzie to aegi zostaną sprowadzone do roli "repliki na start".

 

Aczkolwiek mogę się mylić :P

Link to post
Share on other sites

Nie będzie taniej, bo o ile aeg i inne nie muszą spełniać norm o tyle HP podlega wielu restrykcjom prawnych jak to każde urządzenie ciśnieniowe.

 

Ludzie po prostu nie pamiętają, że w czasach gdy mówiliśmy na chleb peb już od dawna istniały repliki oparte na elektrozaworach.

To jest powrót najzwyczajniej w świecie do starych rozwiązań.

 

A co do kłopotów emocjonalnych skoro ludzie prują się na reakcję spustu ptw, bo w budynku walę auto a w rzeczywistości to kwestia reakcji na spust tej repliki elektrycznej.

 

Krótko mówiąc jak ktoś ma kłopoty emocjonalne z sobą i ukończy tylko szkołę podstawową bez fizyki to nic się nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem (nie wiem na ile ta historia jest prawdziwa) że gdzieś w Polsce znalazł się jakiś miszczu z hp podpiętym do repliki karabinu maszynowego, który sobie podkręcił do ok. 1000fps i poprzestrzeliwał innym zawodnikom tarcze z pleksi...

 

Ze śmiechu oplułem prawie monitor czytając to...

Podoba fama poszła po Bornym chyba 2 lata temu...broniliśmy bazy, atakujący używali właśnie tarcz z plexi. Fakt, mieliśmy na stanie 2 repliki HP - mojego P* na 450 fps i RAMa...który STRZELAŁ NA PUSTO tworząc efekt psychologiczny. Główne zniszczenie siał świniak AEG 300 fps i jakiś boczniak gaziak.

 

Widać efekt psychologiczny był aż za duży, skoro w świat poszła plotka o świni HP z 1000fps przebijającej tarcze z plexi.

Najlepszy przykład tego jak z niewiedzy i plotek rodzą się uprzedzenia.

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

A jak wszyscy będą mieli HP to nie będzie sporów. Inna sprawa, że zobaczcie, że wcześniej, zanim pojawiło się HPA i każdy myślał o wyciągnięciu z GB maximum, również były spory o fpsy, dystans z którego można strzelać, ograniczenie mocy replik w całym kraju itd.

 

Już w 2008 lub 2009 roku gdy cyma wprowadzała model CM036 osiągnięto taki prawie szczyt w AEG. Cymka w stocku miała 470-480fps, a po wymianie lufy i gumki ok. 500fps. Modele były w sprzedaży dość krótko, potem je osłabiali ;-D. Kupiłem to cudo za 500zł (nowe) więc wątpię by po tyle kiedykolwiek stworzyli dobre HPA. Dziś pewnie niewiele osób pamięta tą pierwszą linię bodajże AKM'ów.

 

Od tego czasu FPS nie szły do góry, natomiast poprawiali detale typu body, drewna itp.

 

Tak się zastanawiam co by zrobili zatwardziali przeciwnicy HPA (bo mogą ustawić wyższe fps) gdyby się dowiedzieli, że zmiana sprężyny w SWD to ok. minuty, a w innych springach też trwa chwilę, myślę, że do 4minut dla najpopularniejszych modeli).

 

A tarcze z pleksi to przebija zwykły spring z 650fps na pokładzie. Kiedyś dla jaj Black strzelił w tarczę i była dziurka.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Trela o co Ci chodzi?

O jakie fullauto?

Tj. kwestia notorycznego łamania przez ich właścicieli ducha ale nie samej litery zasady "no full auto".

 

Przecież identycznie jak moje hp wali ptw jeśli chodzi o reakcję na spust to samo jak wiele gbbr i jakoś nie słyszałem jeszcze o zakazie ptw lub replik gbbr.
BTW, w AEGach też jest taka możliwość ale jakoś nigdy nie słyszałem o masowym hejcie na mosfety, hair triggery i pre-cocking. Pewnie jest to kwestia częstotliwości występowania i możliwości rozpoznania na pierwszy rzut oka tego i tego rozwiązania.

 

Wszystko jest w poście ;)

Link to post
Share on other sites

wiciok boś ty nie spotkał się jeszcze chyba z pieniaczami co oskarżą Cię o full auto w budynku pomimo tego, że zgodnie z regulaminem danej imprezy nie używasz go w budynku. Tyłek kogoś boli bo jak masz szybki palec w ptw to zanim zwykły aeg zrobi cykl ty jesteś wstanie w ptw zrobić 2-3 cykle.

Link to post
Share on other sites

wiciok boś ty nie spotkał się jeszcze chyba z pieniaczami co oskarżą Cię o full auto w budynku pomimo tego, że zgodnie z regulaminem danej imprezy nie używasz go w budynku. Tyłek kogoś boli bo jak masz szybki palec w ptw to zanim zwykły aeg zrobi cykl ty jesteś wstanie w ptw zrobić 2-3 cykle.

 

Co tylko świadczy o tym, że zakaz auto w CQB jest bez sensu bo można to łatwo obejść :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

A to na tych bardziej ambitniejszych siepankach nie ma wymogu low-capów? To najsensowniejszy element wyrównywania szans. U mnie w warm-maz to już reguła.

Elbląg (patrząc po S&K) - Hicapy dozwolone

Olsztyn - Na zdecydowanej większości siepanek w tym tych ambitniejszych hi-capy dozwolone, czasem(rzadko) ograniczenie że można strzelać semi na nich. Na midach już auto

FesteBoyen największe spotkanie organizowane przez środowisko lokalne na W-M (organizowane w Giżycko)- Hicapy na semi, midcapy już auto. Drum w szturmówkach dozwolone i na auto.

 

Może gdzie indziej jest zakaz mid i low capów, ale na pewno nie jest to reguła w Warmińsko-Mazurskim

Edited by vim
Link to post
Share on other sites

Ale co ma wymóg magazynków do bezmyślnego spamowania spustem?

Przy real capach też się da. Nie kumam Waszego toku myślenia.

 

Chodzi o to że jak masz w magazynku 60-120 kulek to już tak chętnie nie walisz na auto, bo Ci się magazynek kończy po kilku seriach.

Czyli małe magazynki są słabe do walenia na auto.

 

Na większych lub mniejszych ambitniejszych imprezach według mnie powinien być limit kulek w magazynku. Może to być 150, może być 50. Im bardziej chcesz milsim tym mniej kulek.Naprawdę skutecznie to rozwiązuje problem z auto.

 

Ale na niedzielnych jebankach lubię też polatać z hicapem i radosnym auto.

Link to post
Share on other sites

Ale my mówimy o strzelaniu na semi w HP. Które jest tak szybkie że wygląda jak full-auto.

Czy każda strona na WMASG to osobna dyskusja?

 

wiciok boś ty nie spotkał się jeszcze chyba z pieniaczami co oskarżą Cię o full auto w budynku pomimo tego, że zgodnie z regulaminem danej imprezy nie używasz go w budynku. Tyłek kogoś boli bo jak masz szybki palec w ptw to zanim zwykły aeg zrobi cykl ty jesteś wstanie w ptw zrobić 2-3 cykle.

Link to post
Share on other sites

Strzelam się głównie na milsimach, ludzie strzelają na auto i z lo i real-capów.

Żołnierze z ostrej też strzelają na auto (oczywiście nie w każdej sytuacji)

 

Ograniczenia w magach nie rozwiązują problemu, zakaz auto jest wprowadzony z powodu bezpieczeństwa i użytkownik powinien używać mózgu. 1-2 razy wystarczy, nie trzeba wypluć w gościa całego Hi-capa.

 

Jedno z Warszawskich środowisk w budynkach strzela sie wyłącznie z klamek.

To jest jakieś rozwiązanie.

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Ale my mówimy o strzelaniu na semi w HP. Które jest tak szybkie że wygląda jak full-auto.

Czy każda strona na WMASG to osobna dyskusja?

 

Nie potrzeba HP. Wystarczy AEG z DSG :icon_wink: Kiedyś w moim środowisku była taka zasada, że na auto strzelają tylko real-capy i nikt nie miał z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

Jak kogoś boli to niech nie gra, albo kupi sobie nerfa i po pokojach z dzieciakami się strzela. Przy full auto nie wkurza jak się przyjmie serię, tylko jak zasygnalizuje się trafienie i mimo to dalej ktoś w nas ładuje. Z tym że to niekoniecznie zawsze jest wina tego co strzela, bo nieraz nie wiadomo czy gość do którego strzelmy faktycznie dostał czy nie. W cqb uważam że również nie ma sensu się kłócić o semi-prawieauto o ile wszyscy mieszczą się w ustalonych limitach fps. Inn sprawa, że w cqb powinna być prosta zasada: 300-350 fps z dopuszczalnym full auto (krótkie serie po 3-5 kulek) a dalej ochrona oczu i twarzy absolutnie wymagana. A kogo boli to do domu. Robienie ze asg pluszowego sportu mija się z celem, bo jakby nie bolało to byśmy się wszyscy wyzywali od terminatorów.

 

Edit:

Gupi taptok...

Edited by gattling
Link to post
Share on other sites

Panowie, o co ta cała dyskusja? Istota tej zabawy opiera się przede wszystkim na uczciwości i fair play, więc nie docierają do mnie argumenty, że ktoś może oszukać i przekręcić zawór. Albo ktoś jest uczciwy albo nie. I nie ma znaczenia czy ten ktoś oszukuje z mocą czy np. terminatorzy. To, że HP ma trochę przewagi na AEG? To chyba od zawsze w tym sporcie osoba o głębszym portfelu mogła uzyskać przewagę sprzętową od tej mniej zamożnej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ale my mówimy o strzelaniu na semi w HP. Które jest tak szybkie że wygląda jak full-auto.

Poważnie? Gdzie ty trenowałeś palucha?

 

Jak kogoś boli to niech nie gra, albo kupi sobie nerfa i po pokojach z dzieciakami się strzela.

Jak Pana boli, że HP jest na niektórych imprezach zakazane to proszę kupić nerfa i biegać po domowych pokojach.

 

Z tego co widzę to wszyscy co maja HP zrobili się na antyAEG. Wyśmiewacie się z zasięgu, rof-u, i braku choćby względnie dobrej baterii, ale zapominacie, że to są nowi ludzie w tym sporcie, a przecież nikt nie start nie kupi sprzętu za 3k. Dodatkowo jak w TG doradzili mi aku, które po miesiącu spuchło zatem wiem, że nie zawsze to wina użytkownika.

Nie pasują wam AEG-owcy to nie strzelajcie się z nimi i będzie po problemie.

Link to post
Share on other sites

Poważnie? Gdzie ty trenowałeś palucha?

 

 

Jak Pana boli, że HP jest na niektórych imprezach zakazane to proszę kupić nerfa i biegać po domowych pokojach.

 

Z tego co widzę to wszyscy co maja HP zrobili się na antyAEG. Wyśmiewacie się z zasięgu, rof-u, i braku choćby względnie dobrej baterii, ale zapominacie, że to są nowi ludzie w tym sporcie, a przecież nikt nie start nie kupi sprzętu za 3k. Dodatkowo jak w TG doradzili mi aku, które po miesiącu spuchło zatem wiem, że nie zawsze to wina użytkownika.

Nie pasują wam AEG-owcy to nie strzelajcie się z nimi i będzie po problemie.

Coś mi się wydaje, że obracasz kota ogonem, bo to zwykle posiadacze aegów, a przynajmniej ci mało rozgarnięci mają jakieś 'ale' do replik gazowych, a już zwłaszcza do tych HPA - a to że za mocne, a to że za szybko strzela, a to że odgłos strzału bardziej realistyczny i że tłumiki dźwięku w tym wypadku działają poprawnie.

Każdy strzela z tego co ma i lubi. Ja mam zachomikowane kilka replik: springa, aepa, 2 aegi, gbb i snajpę na hp - biorę i używam, zależnie od wymogów danego scenariusza i rodzaju terenu. Z każdej repliki da się kogoś ustrzelić, ale też przy każdej można dostać bencki - kwestia umiejętności i przypadku. Na szczęście w moich rejonach nie ma lamentu - łolaboga, on ma hp. Tak długo jak trzymamy się przjętych limitów i zasada fairplay działa, tak długo dobrze się bawimy, a rodzaj napędu repliki nie ma tu nic do rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...