Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDW: "Kreta 1941" - Chojne k. Sieradza, 19 czerwca 2021 r. (ASH)


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 godzin temu, Loczekk96 napisał:

Poszło zgłoszenie!

Służba jego królewskiej mości to największy zaszczyt 

Sama prawda - odnotowani na liście.

Jeżeli chodzi o podział na oddziały po stronie alianckiej to jest on dość umowny, bo i Herbaciarze i Kiwisi i Kangury chodziły w battledressach. By wprowadzić jednak jakąś uniformizację, wełniaki i swetry idą do Brytyjczyków, a koszule i szorty - do Nowozelandczyków.

Cały poradnik dotyczący stylizacji brytyjskiej jest w temacie https://wmasg.com/pl/forum/topic/157058-poradnik-stylizacja-brytyjska-i-pochodne-kanadyjska-australijska-psz/

Stylizacja tropikalna to NAJTAŃSZA z brytyjskich stylówek. Najbardziej interesują nas koszule, szorty i spodnie. Z pomocą przychodzi nam niezastąpione Allezło, na którym możemy znaleźć np. taki wynalazek jak brytyjska koszula Fawn, czy nawet polska koszula wyjściowa. Taka koszula (popularna na grach w klimatach Afryki Północnej) kosztuje circa 15 - 20 PLN (sic!). Podobnie np. takie cudo (po odpruciu flagi i rzepu na nazwisko) powinno przejść: http://armyworld.pl/product-pol-3057-Koszula-Wojskowa-Pustynna-Dunska-Oryginal-.html

Jeżeli chodzi o spodnie i szorty to de facto nadadzą się każde spodenki w kolorze beżowym/piaskowym/stone.

Kolejnym elementem charakterystycznym dla umundurowania Brytyjczyków/Nowozelandczyków na pustyni były wysokie skarpety w kolorze khaki/oliwkowy/zielony/szary.

Cena takich wynalazków to ok. 14 - 25 PLN. Nada się np. coś takiego: http://armyworld.pl/product-pol-951-Skarpety-Wojskowe-Pustynne-Bundeswehr-Dlugie-Oryginal-Nowe-.html.

Jeżeli chodzi o Thompsony, Garandy, Colty - to tak - wszystkie te zabawki przejdą.

Jeżeli chodzi o oliwkowe spodnie i oliwkową koszulę - to tak, przejdzie taki zestaw do Kiwisów, (choć lepiej wyglądają pustynne mundury).

Na głowę najprostsze rozwiązanie to beret.

 

Mamy póki co przewagę niemal 2:1 na korzyść Niemców (plus kolejne zgłoszenia w rezerwie), więc dopóki nie zgłosi się więcej Aliantów to będzie lipa. Zachęcam kolegów "Amerykanów" do przebranżowienia się tym bardziej, że tropikalna stylówka brytyjska będzie dobra np. na pustynię, Malaje czy Birmę i jeżeli kiedykolwiek będę robił Pacyfik, to właśnie w tych obszarach i jest groszowa. partyzancka stylówka na Greka też jest super, bo jest uniwersalna (np. na Powstanie Warszawskie, "Działa Navarony" czy inną "Wielką Ucieczkę".).

Link to post
Share on other sites
On 5/25/2021 at 9:16 AM, Domin007 said:

Na głowę najprostsze rozwiązanie to beret.

Jest jeszcze opcja kupna brytyjskiego hełmu z filmówki (antykwariat filmowy). Kosztuje 10 zł (+20 wysyłki ale jak kilka osób się zbierze to wysyłka wyjdzie tyle co nic), tylko trzeba poprosić o egzemplarz z wkładem (najprawdopodobniej będzie bez farby wtedy ale to nie problem przejechać go szprejem. Jakby co to mam nawet nr konta na jaki należy przelać pinionżki. 

Poniżej przykład takiego hełmu (jest oczywiście z tworzywa). 

P2190001.JPG

P2190003 (1).JPG

Link to post
Share on other sites

A słuszna uwaga Kuba, bardzo słuszna. To jest także groszowa sprawa i w wielu wypadkach tańsza niż beret. No i de facto najbardziej uniwersalna i charakterystyczna u Brytyjczyków (a i na I wojnę światową dobra).

A tu przykład jak prezentował się skład aliancki na pierwszej grze z cyklu "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps: Tobruk 1941"

LRh-jwDKyIJzgRlOfK3NVr4BNUS1CVhE1U9zkE71

W coś takiego celujemy na "Kretę 1941".

Link to post
Share on other sites

Dominik, ten link nie działa.

Kupiłem Adriana na wrzesień z filmówki za 20 Ziko na MTB, jest bardzo fajny. Niestety te hełmy nie były w żaden sposób zmatowione przed malowaniem i stara farba odpada płatami. Dlatego wyglądają jak wyglądają.

Link to post
Share on other sites

Beret bundeswehr ok 25-30, spodenki ok. 20-30, koszula WP 35, skarpety armii włoskiej 8 zeta para. #taniastylówa.
A tak poza tym, to trzech Krakusów zasili szeregi Royal Marines. Zgłoszenie na maila zaraz powinno pójść.
"The tea will be with you, Always."

DSC08161.JPG

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Mekar napisał:

Dominik, ten link nie działa.

Kupiłem Adriana na wrzesień z filmówki za 20 Ziko na MTB, jest bardzo fajny. Niestety te hełmy nie były w żaden sposób zmatowione przed malowaniem i stara farba odpada płatami. Dlatego wyglądają jak wyglądają.

U mnie działa ;)

Troszkę farby modelarskiej, albo szprej i piaseczek i są git. Ja swojego "filmowego" Adriana mam pomalowanego na Francuza na I wojnę światową i naprawdę daje radę.

 

Link to post
Share on other sites

W kwestii malowania plastiku.  W modelarskich sklepach jest do kupienia farba spray podkładowa o różnej gradacji Tamiya. Przetrzeć hełm  papierem ściernym 500 i 1000. Później spray podkładowy  Tamiya 500 Śmierdzi strasznie ale schnie błyskawicznie. Na ubytki farby można go nałożyć kilaka razy, przeszlifować i na koniec nanieść kolor właściwy spray odpowiedni dla okresu użytkowania. Można jeszcze dodatkowo położyć lakier bezbarwny Satin lub Matt.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Kolba_DK napisał:

Mam nadzieję, że mój e-mail został potraktowany jako zgłoszenie, bo (na wszelki wypadek) już wziąłem urlop na ten termin - nauczony przykrym doświadczeniem z wyspy ośmiornicy :-)

Tak Kolba, Twoje zgłoszenie dotarło, podobnie jak Guzola, Wade'a i innych. @Dziećka też został wpisany na listę, podobnie jak Loper i reszta z Kolegów, którzy dopisali się do rezerwy po stronie niemieckiej. Poprawiły nam się stany w oddziałach alianckich, możemy próbować coś rozegrać, tym bardziej, że strzelcy górscy nie wejdą do akcji równocześnie ze spadochroniarzami.

Link to post
Share on other sites

Komunikat HQ nr 1.

Wypłynęło parę pytań, więc śpieszę z wyjaśnieniami dla wszystkich.

1. Strzelby grają. Te, które mają pojedynczą lufę - mają limit amunicji 100 sztuk. Strzelby z trzema lufami mają limit 150 szt.

2. Jeżeli gracz ma broń główną i boczną, limit amunicji jest wspólny dla obu zabawek. E.g. ktoś ma Lee Enfielda i Webleya. Może zatem pobrać ze skrzyni 100 szt. amunicji i wtedy będzie mieć 6 szt. w rewolwerze i 94 w magazynkach do karabinu.

3. Granaty hukowe odpadają bo nie chcemy nastawić przeciwko sobie miejscowego chłopstwa. Stroboskopy za dnia to parodia, więc też odpadają. Dymy do użycia przez saperów dopuścimy tylko jeżeli będzie odpowiednio mokro.

4. Mamy 19 spadochroniarzy na liście (a jak robiłem "O jeden most za daleko" czy "Ardeny 1944" to było Was tylko 6) więc szykujcie się na podział na dwa oddziały, łącznie z całą kadrą (dowódca, RTO, medyk, saper, snajper, KM). Zatem miło byłoby by znaleźli się chętni do roli funkcyjnych. Na 5 (6) oddziałów mamy np. tylko 2 medyków.

5. Skrzynie główne będzie można przenosić. Będzie mógł to robić każdy żywy gracz. Jeżeli jednak konwojenci polegną to skrzynia główna zostaje na miejscu i może zostać przechwycona przez przeciwnika, ale nie można nic z niej wyjmować. W takim przypadku powiadamiamy moderację, któa podejmie decyzję co do dalszych działań.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to BDW: "Kreta 1941" - Chojne k. Sieradza, 19 czerwca 2021 r. (ASH)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...