Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Moje dwa grosze:

http://www.modelmotor.pl/desire-25c-07-4v-...mah-li-pol.html tam bateria + Mosfet Gate daje bardzo dobry rof przy M120 Guardera, zębatki standardowe G&P. Na mój gust wręcz za duży.

Równocześnie napędza M110 w mało precyzyjnym gearboxie JG, bez mosfeta w sposób satysfakcjonujący. Moje chrono wymaga świeżych baterii do pomiaru rof więc może kiedyś, przy okazji, wrzucę dane konkretne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wcześniej widziałem jakiś związek w tym co piszę, ale teraz nie bardzo ;/

 

Pewnie się rozchodziło o to, że procentowo te 50mAh to niewielka różnica. Dla prównania do NiCD 1000 Sanyo można władować 1600mAh.

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

czas się pochwalić:

 

a tak poważnie to mam pytanie odnośnie tego pakietu. Wszędzie jest podaje się napięcie progowe rozładowania 3V natomiast na opakowaniu od pakietu jest napisane

Discharging Voltage Limit: 3,5V/cell

czyli mam to rozumieć, że to są jakieś trefne ogniwa, czy też producent założył jakiś zapas dla zabawek RC i w naszych realiach można go jednak traktować jak inne lipo?

Link to post
Share on other sites

domyślam się teraz dlaczego producent zalecał nie rozładowywać pakietu poniżej 3,5V/cell. Teraz przy rozładowywaniu po przekroczeniu tej wartości napięcie zaczęło sporo szybciej spadać. Do tego napięcia na ładowarce wskazało iż zostało wyładowane około 1,8-1,9 Ah. Potem jedna cella przestała się rozładowywać i trzeba było przerwać rozładowywanie. Ostatecznie nie dobiło do 2Ah. To chyba nie za dobry wynik jak na pierwszy cykl. Z drugiej strony nie spodziewałem się rewelacji z pakietu na 87zł ;)

Link to post
Share on other sites

formatowanie:

1. inform. «przygotowywać twardy dysk lub dyskietkę do pracy z jakimś systemem operacyjnym»

2. «określać wygląd i rozmieszczenie tekstu na stronie w programie komputerowym»

3. «nadawać przedmiotom odpowiedni format»

 

formować:

1. «nadawać czemuś określoną formę»

2. «o grupie ludzi: ustawiać się w pewnym porządku»

3. «wyrabiać w kimś określone cechy lub postawy»

4. «organizować coś, powoływać do życia»

za: http://sjp.pwn.pl/

 

wynika z tego że oba pojęcia się nadają.

 

Formatuje to się dysk twardy...

 

skoro chcesz być taki dokładny to i ja się czepię. Formatuje się partycje na dysku a nie dysk. -.-

 

dajcie już spokój z tą kłótnią nt tego które słowo jest poprawne odnośnie akumulatorów. Tworzy się przez to tylko niepotrzebny offtop. Skoro chcecie być tacy dokładni to zastanawiam się dlaczego nie gani się tu ludzi np za zamienne stosowanie słów "pisze" i "jest napisane".

Link to post
Share on other sites

(Cyklowac, formowac, formatowac) (dla czepialskich) tez trzeba umiec.

Za duzy prad rozladowywania albo za glebokie rozladowanie moze sprawic tylko problemy.

Zwlaszcza ze przy lipolach nie jest to konieczne.

Plus - w wielu tanszych ladowarkach rozladowywanie baterii moze spowodowac spalenie ladowarki (za duza wydawana moc - przy mocno ocieplonym pokoju moze pasc czesc elektroniki).

 

A wracajac do tematu.

Tanie Turingy pakiety- u mnie daja rade.

Bez strat na szybkostrzelnosci nawet przy niskich temperaturach. Nadal sie nie rozjechaly i trzymaja rowno voltarz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...