Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://img372.imageshack.us/i/ssa45000tx4.jpg/

 

Tak G&P wygląda w połączeniu z multicamem od helikona.

 

92013527.th.jpg

 

a tak w połączeniu z MCCUU woodland i desert.

 

Po raz kolejny powtarzam, że "CIRAS" od G&P NIE jest w kolorze coyote brown, a w kolorze khaki. Jest wygodny, pod warunkiem, że nie jesteś niski i chudy. Jest to kopia rozmiaru L i pomimo tego, że ma szeroki zakres regulacji to ktoś o drobnej budowie ciała może nie czuć się w niej komfortowo, lub zwyczajnie głupio wyglądać w zbyt dużej kamizelce. W tej chwili radziłbym raczej kupić Pantaca. Kopia tej firmy dostępna jest w kilku rozmiarach i oczywiście dostępna jest w tak upragnionym i modnym ostatnio kolorze CB. Nie wiem jak z jakością, ale podejrzewam, że nie ustępuje firmie G&P. I z tego co dowiedziałem się na tym forum - o dziwo naprawdę można tu znaleźć wiele informacji i opinii na temat sprzętu, wystarczy poszukać - firma Pantac jest godna polecenia. Gdybym teraz kupował kopię CIRASa czy też innego sprzętu to pewnie wybrałbym PANTACa, chociaż z G&P jestem bardzo zadowolony. Niestety kiedy kupowałem kamizelkę była to jedyna sensowna kopia dostępna na Polskim rynku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozwolicie, że odgrzebię, mianowicie mam problem z rozmiarówką CIRASa.

Możecie mi powiedzieć jak CIRAS G&P ma się do CIRASa Pantaca, gdyż kolega ma G&P rozmiar L (bo tylko L jest) i spokojnie reguluje go do swojej postury, czyli 85 w pasie i około 180 wzrostu, natomiast w specyfikacji CIRASów Pantaca na www.casg.pl jest napisane, że regulacja rozmiaru L np w pasie jest od 102-117 cm. Możecie mi wyjaśnić, jedną rzecz, czy to są dwa różne CIRASy tego rozmiaru L?

Mam szanse kupić CIRASa Pantaca L ale jak patrze na rozmiarówke napisana na casg.pl to zupełnie nie zgadza się to z rzeczywistością, gdyż w rzeczywistośći spokojnie wchodze w CIRASa L g&p kolegi a jestem podobnej postury.

Czy Cirek Pantaca L byłby na mnie dobry?

Dziękuję za cierpliwość i proszę o odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Pozwolicie, że odgrzebię, mianowicie mam problem z rozmiarówką CIRASa.

Możecie mi powiedzieć jak CIRAS G&P ma się do CIRASa Pantaca, gdyż kolega ma G&P rozmiar L (bo tylko L jest) i spokojnie reguluje go do swojej postury, czyli 85 w pasie i około 180 wzrostu, natomiast w specyfikacji CIRASów Pantaca na www.casg.pl jest napisane, że regulacja rozmiaru L np w pasie jest od 102-117 cm. Możecie mi wyjaśnić, jedną rzecz, czy to są dwa różne CIRASy tego rozmiaru L?

Mam szanse kupić CIRASa Pantaca L ale jak patrze na rozmiarówke napisana na casg.pl to zupełnie nie zgadza się to z rzeczywistością, gdyż w rzeczywistośći spokojnie wchodze w CIRASa L g&p kolegi a jestem podobnej postury.

Czy Cirek Pantaca L byłby na mnie dobry?

Dziękuję za cierpliwość i proszę o odpowiedź

 

Soorrryy ale to Ty wiesz jakie są Twoje wymiary więc sam stwierdź czy będzie dobry.

Link to post
Share on other sites

koledze chyba chodzi o to czy ten podany wymiar regulacji to czysta ściema (czyli reguluje sie jak rozmiar L w G&P) czy realny zakres regulacji (czyli jak kupi to sie w nim utopi)

 

w sumie sam jestem ciekaw

 

pozdrawiam

majster

 

O to właśnie mi chodzi.

Prosze o pomoc jeśli ktos się orientuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja wiem, że do Cirasa nie powinno się nosić plecaka itd. itd. ale szukam plecaka w oliwce ( albo jeszcze lepiej we flecku ), który przypnę do pleców kamizelki ( do taśm ), a nie będę nosił na szelkach. Oddzielna komora na Camela i na szpej mile widziane. Próbowałem szukać pod hasłem plecak i plecak molle ale niestety się nie udało.

Link to post
Share on other sites

MAP, albo wszelakie jego kopie, np:

 

FLYYE: http://www.casg.pl/product-pol-537-FLYYE-p...ote-Brown-.html

 

PANTAC: http://www.casg.pl/product-pol-152-PANTAC-...ote-Brown-.html

 

G&P: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1813

 

Moim zdaniem jednak będzie to niewygodne o ty, że żeby sięgnąć po cokolwiek w plecaku musiałbyś ściągać całą kamizelkę/prosić o pomoc kumpla. Ale jak tam wolisz :-)

Link to post
Share on other sites

Dodam że jest jeszcze identyczny plecaczek od guardera i na taiwangunie chińska kopia zatrochę ponad 60PLN.

 

To tak jak byś chciał sie przekonać czy to jest to. Bo w moim przypadku jest minus taki że nie mogę podpiąć kieszeni na maskę.

Link to post
Share on other sites

Dodam że jest jeszcze identyczny plecaczek od guardera i na taiwangunie chińska kopia zatrochę ponad 60PLN.

 

To tak jak byś chciał sie przekonać czy to jest to. Bo w moim przypadku jest minus taki że nie mogę podpiąć kieszeni na maskę.

 

Można go podpiąć nie w osi kręgosłupa, ale trochę po prawej / lewej stronie. Nosiłem tak z camelem 3L i pierdołami w środku i nie było źle. A co do wyjmowania rzeczy z niego - ja w środku nosiłbym na przykład kurtkę gore-tex i/lub polar. Czyli takie rzeczy które i tak wymagają od Ciebie zdjęcia kamizelki.

Link to post
Share on other sites
Ja wiem, że do Cirasa nie powinno się nosić plecaka itd. itd. ale szukam plecaka w oliwce ( albo jeszcze lepiej we flecku ), który przypnę do pleców kamizelki ( do taśm ), a nie będę nosił na szelkach. Oddzielna komora na Camela i na szpej mile widziane. Próbowałem szukać pod hasłem plecak i plecak molle ale niestety się nie udało.

 

Hydratacja w tym:

http://www.miwo-military.pl/?p=8.809.NA-PO...8.MIWO-MILITARY

masz to w kolorze flecktern, jesli potrzebujesz dodatkowych szelek, to tez są.

 

A na to jako kieszeń, to:

http://www.miwo-military.pl/?p=8.708.CARGO...0.MIWO-MILITARY

lub to

http://www.miwo-military.pl/?p=8.706.CARGO...8.MIWO-MILITARY

tu też dostępna oliwka i flecktern.

 

Za komplet zapłacisz jedynie 130zł.

Link to post
Share on other sites
Hydracja, hydracja. Bez "T" Wprowadź korektę do swojego prywatnego słowniczka przynajmniej jeśli mówimy o kontekście zbiorników na wodę.

 

Thx, czasem tak mam, że utrwalają mi się wyrazy bez lub z jakąś literką. To się dysleksja czy jakoś tak nazywa ;)

I teraz już wiem, dlaczego w google było mi coś ciężko znaleźć.

Link to post
Share on other sites

http://www.military.pl/guarder_99m/guarder...lbak_6662t.html

 

 

Mam taki plecaczek i jest GITEZ MAJONEZ. Można go przytroczyć bezpośrednio do kamizelek wszelakiej maści zgodnych z Molle, albo nosić na ramiączkach znajdujących się w komplecie :mrgreen: Ponadto dobrej jakości wkład hydracyjny i możliwość przyczepienia kolejnych ładownic, pouch'ów i innych "szmerów bajerów" zgodnie zresztą z opisem, tam też zdjęcie przytroczonego do kamizelki plecaka :twisted: Życzę powodzenia w dokonaniu wyboru szpeju. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

http://www.military.pl/guarder_99m/guarder...lbak_6662t.html

Mam taki plecaczek i jest GITEZ MAJONEZ. Można go przytroczyć bezpośrednio do kamizelek wszelakiej maści zgodnych z Molle, albo nosić na ramiączkach znajdujących się w komplecie :mrgreen: Ponadto dobrej jakości wkład hydracyjny i możliwość przyczepienia kolejnych ładownic, pouch'ów i innych "szmerów bajerów" zgodnie zresztą z opisem, tam też zdjęcie przytroczonego do kamizelki plecaka :twisted: Życzę powodzenia w dokonaniu wyboru szpeju. :uśmiech:

 

 

Plecak fajny ale nie za tą cenę, lepiej kupić Flyye lub Pantac i włożyć oryginalny wkład Camelback.

Link to post
Share on other sites

Plecak fajny ale nie za tą cenę, lepiej kupić Flyye lub Pantac i włożyć oryginalny wkład Camelback.

 

Szanuje Twe danie, ale:

1. Jak zauważyłeś tego typu plecaki firm które poleciłeś nie mają naszytych taśm MOLLE na mniejszej kieszeni ( czyli kupa, nic nie doczepisz), co obniża możliwości transportowe dodatkowego szpeju, w moim przypadku do tego plecaka mam przytroczone 3 duże cargo, gdzie mieszczę MRE, apteczkę i inne pierdoły.

2. Ceny plecaków które podałeś + cena oryginalnego CB, wcale taniej nie wyjdzie, a tu masz już plecak w zestawie z wkładem hydracyjnym.

3. Masz u mnie "złotą łopatę" za wygrzebanie tematu z listopada ubiegłego roku :-F .

4. Do mojego plecaczka wchodzi 3 litrowy wkład, a do flyye 2,5 l.

Diabeł tkwi w szczegółach... ;-)

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Do mojego plecaczka wchodzi 3 litrowy wkład, a do flyye 2,5 l.

Diabeł tkwi w szczegółach... ;-)

 

A ja mam Flyye i wchodzi mi wkład 3L (Camelbak'a) i nie mam z tym problemów.

A co do taśm na kieszeni plecaka to zależy jak się na to patrzy, ja podchodzę to tematu pod kątem najwierniejszego odwzorowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...