Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki PESTKI - wady/zalety/propozycje


Recommended Posts

Pestki były gramatury 0,33, xtreme precision 0,28 chciałem zmienić na cięższe bo moim zdaniem nieco miałem "rozsiewu" na 0,28 ;) Sądze że przy przy odpowiedniku sprężyny m150 to kulki minimum 0,30 - tak mi się przynajmniej wydaje.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Testowalem jakis czas temu bezowe pestki biodegradalne 0.23 i musze powiedziec ze w porownaniu do zwyklych pestek 0.23 kiepsko sie sprawuja. A mianowicie nie dalo sie wogole ustawic hop upa na nich i mialy kiepski zasieg. Po zaladowaniu do magazynka zwyklych pestek wszystko elegancko udalo sie ustawic. Nie wiem moze akurat trafila mi sie trefna paczka kulek.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie pestki są dobre lecz mają wielki minus że na singlu co około 10 szczał jest z dwoma kulkami i mam to tylko na pestkach , na serie lecą jak powinny :) . Nie wiem czy ten problem tylko u mnie, ale jest . Jak chodzi o biodegradalne to mam pytanie czy trzeba jakiegoś specjalnego pojemnika na nie lub specjalne warunki :) ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak tak. Strzelałem sobie Pestkami 0,25 (magi STARy i eMka od ICSa) przez jakiś czas i zauważyłem, że cos jest nie tak z zasięgiem (o kilka metrów niższa niż kumple, który miał ten sam sprzęt) i celnością (kulki czasem potrafiły latać różnie). Do tego czasem wylatywały po 2, 3 kulki naraz (i związane z tym 2, 3 puste strzały przed).

 

Zmieniłem kulki na eXtremy i że tak się wyrażę, był to powrót do normalności. Kulki lecą prosto tak jak trzeba, zasięg jest taki jak u każdego innego ICSa i co najważniejsze, puste strzały nie istnieją.

 

I jeszcze jedno. Gdy kilka razy padłem na ziemię, magi się zapiaszczyły, przed włożeniem maga do gniazda dmuchnąłem, co by wywiały tych kilka drobinek piasku, mag potrafił nie podawać Pestek. Z eXtremami nie ma tego problemu. Może i jest trochę piachu, ale kulki podaje zawsze.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem 8000 Pestek 0,25 i jestem nieco zawiedziony.

 

Kulki są zupełnie inne niż z próbki (też Pestek 0,25), którą dostałem kiedyś od kolegi (bodajże z serii z września). Tamte były matowe i HU je mocno podkręcał przy małym wysunięciu gumki i tego się tez spodziewałem, a te co kupiłem trzeba przyduszać maksymalnym (dosłownie) ustawieniem HU, zarówno w moim AUGu JG jak i Glocku KSC-KWA. Trzeba wysunąć gumkę maksymalnie, niemal na 1/4 średnicy lufy aby kulka leciała prosto. Każde ustawienie niżej powoduje spadek zasięgu. A gumkę mam systemy i chyba nic jej zarzucić nie można. Druga sprawa - raz mi się zdarzyło, że na singlu co 3 strzał to był dublet ale drugi raz nie zauważyłem czegoś takiego. Nie zacinają się w hi-capie, podaje wszystkie na jednym podkręceniu. Jak dojdą moje low-capy to przetestuję i dam znać. Trzecia sprawa - z ciekawości strzeliłem parę razy w płytkę ceramiczną, aby kulki się rozpadły i jedna miała w samym środku duży (ponad 1mm) pęcherzyk powietrza. Wg. mnie ew. pęcherze powietrza i szwy (akurat w pestkach szew jest bardziej widoczny i kulka się rozpada zawsze wzdłuż szwów) są przyczyną większej przypadłości do rozpadania się kulek i bałbym się włożyć Pestki 0,25 do repliki z np. 430fps (chociaż wtedy to już raczej 0.28, ale z nimi może być podobnie).

 

Kulki co prawda latają i zasięg i celność jest na nich taka sama jak w P&J i Blasterach (mam stockową lufę), ale odnosząc się do wyżej wymienionych zastrzeżeń nie moge powiedzieć, że Pestki są dobre. A przynajmniej do stockowych luf. Dodając przesyłkę i dzieląc, Pestki wyszły mnie tyle, co P&J u siebie. Następnym razem kupię te drugie, bo sprawdzone, zawsze takie same, nie ma różnicy czy zostały wyprodukowane w styczniu czy w sierpniu.

 

To tyle po pierwszych testach, wywaliłem na razie tego jakieś 200-300 szt., jak coś jeszcze zauważę to napiszę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety ciągle jest problem z podawaniem kulek (Pestki 0,25) z Midów (firmy MAG), bardzo często, mimo tego że magazynki są czyściutkie to kulki sie zacinają i trzeba w magazynek mocno uderzyć żeby kulki się odblokowały.

Z zasięgiem i celnością nie zauważyłem żadnych kłopotów, ale tez niekiedy mam podwójne strzały.

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem co wy robicie z tymi kulkami :-F

Ja i prawie wszyscy w mojej ekipie z nich strzelają i nie ma ani zacinek, ani jakiegoś strasznego spadku w zasięgu i celności. Co prawda raz na strzelanie zdarzy mi się pusty strzał z Cymowskiego 74, ale to naprawdę rzadkość.

Link to post
Share on other sites

A dzisiaj tak - 3 sytuacje:

 

1. Magazynek podaje i nagle przestaje podawać, podkręcanie hi-capa nic nie daje, po ok. 20 pustych strzałów lecą 3 kulki naraz i dalej już podaje.

 

2. Magazynek podaje i nagle przestaje podawać, od razu odpinam i wpinam maga i dalej już ok

 

3. Magazynek nie podaje od wpięcia maga, 2 odpięcia i wpięcia nic nie dają, dopiero za 3 podaje

 

Generalnie bardzo dziwne kulki, różne rzeczy się z nimi dzieją, jedna seria matowa, że na HU 0 podkręca w kosmos, druga seria tak wypolerowana że HU prawie nie działa, jedni zachwalają, drudzy mają same problemy. Po prostu następnym razem kupię sprawdzone P&J.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio martwił mnie straszny rozsiew kulek.

Strzelałem na pestkach 0.23. W przerwie między scenariuszami, poprosiłem kumpla żeby i odsypał trochę kulek XP 0.2. Pościłem kilka serii bez zmiany regulacji HU, okazało się że lżejsze XPki mają lepsze skupienie niż Pestki.

Niestety muszę przyznać że tylko pierwsza dostawa pestek była ok, po przesiadce z XP 0.25 na pestki o tej samej wadze nie odczułem znacznej różnicy, poza oczywiście ceną. Niestety kolejne dostawy są już znacznie gorsze. Mniejsze cena w żadnym stopniu nie rekompensuje mi tego tragicznego rozsiewu, ICH STUTECZNOŚĆ JEST GORSZA.

Chyba będę musiał powrócić do jakiś droższych kulek. Bo naXPkach srednio na strzelance wóżywalem 1000 max 1500bb.

a przy pestkach jeden wór(4000bb) starcza mi ledwie na 2 strzelanki.

Mój gun ma 370fps i precke SYSTEMY.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Porównałem Pestki 0.23 i G&G 0.25.G&G kupione 5 miechów temu a Pestki miesiąc temu . W Rugerze mk1 (stock lufa) 0 zacinek.

 

Wybrałem po 4 losowe kulki z każdej paczki i położyłem obok siebie.

-G&G bardziej się świecą.

-Analogicznie Pestki są bardziej matowe.

 

Potem naszło mnie by wykonać test gładkości :lol: . Wziąłem 1 kulke G&G do buzi i tak całą zlatałem językiem :-F , to samo zrobiłem z Pestką.

-Na obu kulka czuć takie coś na początku (jakby jakiś proszek coś takiego stawiającego opór językowi) ale na G&G szybciej to znika i kulka staje się gładka.

-Na Pestkach czułem większy opór (ogólnie już po zniknięciu tego czegoś z początku) na języku kiedy "badałem" kulki

 

Test twardości biorę kulkę w palce wkładam pomiędzy kły i ściskam (ciągle przytrzymuje kulkę palcami).

-G&G zdecydowanie twardsze

-Po użyciu podobnej siły na Pestkach są zdecydowanie głębsze ślady

 

I to na tyle. Koniec testów.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem szczególne problemy z pestkami. Czasem dublety, czasem "tratatata-stuk-stuk-tratata-stuk" i pierwsza zacinka w życiu mojego AEGa. Kulka się nie rozwaliła ale jakimś cudem utknęła na samym początku lufy (stockowy chinol!). Ale to nic...

W domu druga zacinka. Kulka rozwaliła się w lufie, jedna, prawie cała (3/4) kulka zablokowała się w lufie, a jej druga część... uwaga... w dyszy. Trzeba było wyjmować GB, bo ten odprysk kulki ciężko wychodził. Mało brakowało a bym wepchnął kawałek do środka cylindra i co wtedy? Wylecieć by nie wyleciał bo był już za duży na dyszę (dlatego się zablokował), trzeba by rozbierać GB i liczyć się z utratą gwarancji, bo szczerze mówiąc nie wiem, czy by mi to w krakmanie uznali... Mogli by zarzucić, że używałem kulek kiepskiej jakości. I w sumie mieli by rację. Bo co to za kulki "precyzyjne", które mają widoczne gołym okiem deformacje (dwie połówki, nie są centrycznie umieszczone), rozbryzgują się przy każdej okazji, chyba 9 na 10 ma pęcherzyk powietrza w środku (czyli raczej nie ważą 0,25g, pewnie waha się to od 0.22), są wybredne w podawaniu i obojętne na HU?

Pomijając wszystkie tu wypowiedzi które może dotyczą pestek z starej serii, na podstawie własnych doświadczeń, po wystrzeleniu 4000 szt. tego szitu, mogę śmiało powiedzieć: Stanowczo odradzam pestki.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

W moim M249 z elektrycznym magiem i precką systemy pestki dawały rade :) Szczególnie biorąc pod uwagę że na jedno strzelanie schodzi 2-4tyś kulek, więc ekonomia wzięła górę. A tak to tylko raz kulka w BOX'ie sie rozwaliła powodując nie lada awarie..

Link to post
Share on other sites

Co do pęcherzyków powietrza w kulkach to nie spotkałem się z takowymi tylko w KSC i G&G.

 

A co do pestek to szkoda słów... Kupiłem na próbę 2000szt. tego szitu do M14 z prec Deep Firee 6,04 i co strzał to dublet albo zacinka. I nie jest to wina ani lufy ani komory. Na G&G wszystko śmigało aż miło.

 

Pestki mają jedno dobre zastosowanie. Z racji ceny można je wykorzystywać jako ammo do granatów rozpryskowych napędzanych petardami.

 

Pestkom mówimy nie!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...