Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raveny potrafią być nienajgorsze:

 

http://imgur.com/a/W2DSn

Owszem, teoretycznie potrafią... przy czym wszystkie na jakie ja trafiłem syfiły wszystko na czarno lub brązowo, niezależnie jak długo się je czyściło wewnątrz. Ale to były egzemplarze sprzed kilku lat, a ponoć mocno się jakoś poprawiła niedawno. Tak czy tak, wole stalówkę z lustrem w środku - ekonomiczną pps lub steelbull, np. do szturmówki czy do wsparcia lub konkretnego promyka lub pdi - do wyborowych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja testuje wlasnie Orga Magnus 6,23 w snajperce.

Na chwile obecną wyglada na to, że to działa tak jak to reklamują.

Musze jeszcze troche z tego postrzelac, aby stwierdzic, czy na serio warto.

 

Ja mam trochę mieszane przemyślenia, z jednej strony słuszne założenia kulki poruszającej się bez tarcia na poduszce powietrznej z drugiej strony przypomina mi się piłeczka pingpongowa umieszczona w strumieniu powietrza z suszarki...

Do póki nie zaczną robić wide bore z podłużnym ryflowaniem wewnętrznym dla lepszej kontroli strumienia gazu to wolę zaufać ciasnym preckom gdzie rykoszetowanie jest względnie powtarzalne i ograniczone ściankami lufy niż "humorami" gazu próbującego przecisnąć się między kulką a lufą wywołując nie wiadomo ile zmian w rozkładzie ciśnienia po obwodzie kulki co skutkuje oscylacją kulki w każdym możliwym kierunku i praktycznie nieprzewidywalnym "kątem" wyjścia kulki z lufy.

Podejrzewam że ideałem była by lufa asymetryczna lub jajowata z dwoma "prowadnicami" na dole, co skutkowało by tym że kulka była by toczona po górnej krawędzi lufy przez powietrze przeciskające się pod kulką. Nie wykluczone, że w takiej konstrukcji można by zrezygnować z HU do podkręcania kulki lub docisk musiał by być minimalny bo w trakcie przetaczania się kulki przez lufę ta była by dodatkowo wkręcana i kończyło by się to tym że kulki leciały by Panu Bogu w okno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 

Dziś zrobiłem mały eksperyment z lufami po zakupie M16.

 

Specna stockowa lufa 509mm , stockowa gumka - zasieg skuteczny max 50m / 435fps (przy niskich temperaturach gumka jest twarda i nie działa)

 

lufa guardera 590mm (6.02) , gumka systema - zasieg skuteczny max 60m / 443 fps

 

lufa promyka 509mm (6.03), gumka zielona g&g zasięg skuteczny max 70m / 428 fps.

 

jeszcze PDI raven, lufa 247mm i przy idealnych warunkach da się z 70m trafić w drzewo. Ta akurat siedzi w G36C z 415fps. Moja lufa potwierdza chyba że raveny potrafią być spoko. Moim zdaniem mój egzemplarz jest lepsza od guardera i conajmniej porównywalna z promykiem.

 

Wszystko na stockowej komorze hop up ze specny i stockowym gearboksie który wg producenta daje 410fps. Wszystko składałem samodzielnie, usztywniłem lufę i uszczelniłem komorę hopup. Więcej cudów nie robiłem bo się zwyczajnie nie znam.

Jako zasięg skuteczny mam na myśli trafienie w stojącego przeciwnika 1 strzałem.

 

Wygląda na to że różnica między guarderem a promykiem jest spora, chociaż możliwe że jest to wina tego że lufa była za długa do cylindra. Jednak wzrost fps potwierdza chyba że jednak cylinder był odpowiedni.

Możliwe że wpływ na wynik miała też gumka systemy vs zielona g&g ale systemy nie mogłem poskładać z promykiem bo nie domykał się klips na komorze hopup dlatego zmieniłem gumkę.

Nie wykluczam też że wpływ na wyniki miał czynnik ludzki i moje "umiejętności serwisowe".

Link to post
Share on other sites

50,60,70m? Jakaś strzelnica, czy odległości znowu mierzone okiem, że takie podejrzane, okrągłe sumki? :P

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Chciałbym założyć do AKS-74U (RK-01W) preckę i zastanawiam się nad mosiężną od Guardera http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjne-2/lufa-precyzyjna-6-02mm-o-dlugosci-300mm-guarder?from=listing&campaign-id=19 oraz nad stalową od PPS http://gunfire.pl/product-pol-1152204573-Stalowa-lufa-precyzyjna-6-03-300-mm.html

Jesteście w stanie polecić która będzie lepsza? Póki co latałem tylko na stockowej lufie i nie miałem do czynienia z preclufą.

Nie mam budżetu na lepszą lufę - ok 120 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie chciałem kupić promyka do smp i mogę zastosować dwie dlugosci. Będę strzelał głównie w lesie. Z tłumikiem wchodzi 509 długość bez 363. Czy będzie duża różnica w fps i celnosci jak dam dłuższą ???

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiciok nie każdy kumie co to SMP.

Pewnie myslał że to jakaś replika :teeth:

 

Bez znaczenia jaka dlugosc lufy. Dawke wyregukujesz potencjometrem na FCU. Chodzi bardzoej o wykonanie i material. Dlugosc daje nam fpsy i skupienie na pewnym dystansie.

Link to post
Share on other sites

Wiciok nie każdy kumie co to SMP.

Pewnie myslał że to jakaś replika :teeth:

 

 

Dokładnie tak,nie doczytałem magicznego "SMP", a że takie pytanie na forum pojawia regularnie w odniesieniu do AEG'ów, to zadziałał automat.

 

Trudno procentowo przełożyć dodatkowe centymetry lufy na zwiększoną celność repliki, ale tak czy inaczej w airsofcie ten procent jest niewielki, więc biorąc pod uwagę większe gabaryty repliki i zwiększone zużycie gazu, to rezultat może nie być tego wart.

 

Link to post
Share on other sites

509, a 363mm to kawał dodatkowej rury, różnicę będzie dało się odczuć. Nawet w airsofcie. Może i luf nie mamy gwintowanych, ale dodatkowe kilkanaście centymetrów, dobrze zrobionej "szyny" potrafi o wiele skuteczniej wyprowadzić kulkę.

Link to post
Share on other sites

509, a 363mm to kawał dodatkowej rury, różnicę będzie dało się odczuć. Nawet w airsofcie. Może i luf nie mamy gwintowanych, ale dodatkowe kilkanaście centymetrów, dobrze zrobionej "szyny" potrafi o wiele skuteczniej wyprowadzić kulkę.

 

Nie musi być długa wystarczy, że będzie dobrej jakości. W ASG kiepskie lufy nadrabiają ich długościami dzięki temu widzimy Mki czy kałachy z tłumikami po 30cm. A to wygląda co najmniej śmiesznie. Lepiej 30 cm dobrej lufy niż 50cm shitowej.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

To samo tyczy się również luf tego samego producenta. Widzę to świetnie, bo wszystkie repliki mam na Prometheusu. Nawet jeśli bym stawał na głowie to 260mm nie zapewni takich osiągów jakie daje mi 590mm. Ostatnio staram się ładować jak najdłuższe lufy, niezależnie od fps (chyba że replika musi być krótka, bo robiona na budynki), byle nie wyglądały debilnie.

Link to post
Share on other sites

Koledze @Emcet zapewne chodziło o takie same lufy o różnych długościach. No i miał rację, że te dodatkowe 14cm lepiej ustabilizuje kulkę, ale biorąc pod uwagę, że jest to coś gabarytowo zbliżonego do M4 to okupienie jednak nieznacznej poprawy celność dodatkowymi 20cm repliki wydaje się być mało opłacalne.

 

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

Koledze @Emcet zapewne chodziło o takie same lufy o różnych długościach. No i miał rację, że te dodatkowe 14cm lepiej ustabilizuje kulkę, ale biorąc pod uwagę, że jest to coś gabarytowo zbliżonego do M4 to okupienie jednak nieznacznej poprawy celność dodatkowymi 20cm repliki wydaje się być mało opłacalne.

Co racja, to racja. Trzeba się zastanowić czy długi badyl będzie pasował do swojego typu zabawy. Dla mnie długość repliki zaczyna mieć jako tako znaczenie w cqb, w lesie mogę biegać z prętem zbrojeniowym :D Przy mocnej replice, długa lufa to must have. Inaczej staje się bezużyteczna, bo sieje dobrze na zbyt krótkim dystansie, a szkoda obija ludzi seriami i marnować potencjał sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...