Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a- zmniejszenie powierzchni tarcia
Kulki o lufę? Kulka nie trze o lufę. A takie rowki zwiekszają tylko straty ciśnienia.

 

 

zmniejszenie indukowanego oporu powietrza w lufie
Lufa to nie skrzydło. Na moje- najlepiej to polerowanie-chromowanie-polerowanie. Lustrzana powierzchnia i wystarczy. I bedzie lepsze niż rowki :D
Link to post
Share on other sites
Kulki o lufę? Kulka nie trze o lufę. A takie rowki zwiekszają tylko straty ciśnienia.

Hmmm, a mi się zawsze zdawało, że odbija się losowo od powierzchni wewnętrznej lufy. Moja cała wiedza o lufach gładkolufowych i pocisku owalnym legła w gruzach :)

Link to post
Share on other sites

Gdyby kulka nie odbijała się w lufie nie było by potrzeby czyszczenia lufy po niektórych kulkach...

Idea rowków polega na wytworzeniu płaszcza lub czegoś w rodzaju sabotu z powietrza, który stabilizował by lot kulki wew. lufy.

Idealnie płaska powierzchnia też nie jest rozwiązaniem ze względu na "lepkość" powietrza, stad może próby z kólkami z faktura podobną do tej jaką mają piłki golfowe, która zmniejsza wpływ podmuchów na ich lot co niestety znowu niweluje w pewien sposób efekt podkręcenia kulki przez HU.

Zresztą to jakie rozwiązanie najlepiej się sprawdzi w ASG to temat do roztrząsania dla ludzi po mel'u...

Link to post
Share on other sites
Idea rowków polega na wytworzeniu płaszcza lub czegoś w rodzaju sabotu z powietrza, który stabilizował by lot kulki wew. lufy.

 

Dobra Panowie, kończymy bo zaczynają się bajki jakieś pojawiać :D Na razie ustalono tyle że lufy tanio koby to marketing i pic na wode, skupienie ledwie poprawiają hehehe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie dość kuriozalne, ale specjalistą nie jestem, i nigdy nad preckami się nie rozwodziłem. AK Boyi posiadam gdzie lufa ma 500mm i że tak powiem na styk wymierzona dłuższa nawet o deczko zacznie wystawać i będzie ją paskudnie widać. Czysto hipotetycznie spytam: Czy istnieją jakieś przeciwwskazania przy docinaniu lufy?

Typu mam do wyboru 456mm i 509mm, lepiej tą krótszą czy 509-tkę przyciąć do własnych potrzeb gdy cena ta sama?

Link to post
Share on other sites

Z tego co mówia różnicy diametralnych w osiagach nie ma przy takiej różnicy w długośći.

Co do skracania to też nie ma przecowskazań pod warunkiem że nie jest to lufa chromowana lub teflonowa, najlepiej jak by to była czysta stal, aluminium, mosiądz bez dodatkowego powlekania, które po domowym skróceniu mogło by zaczać odpryskiwać.

A no i oczywiście po skróceniu dobrze by było wykonać podobny stożkowy wewnetrzny szlif jak w oryginale.

Link to post
Share on other sites

Chyba, że go czymś... zrazisz! ;-)

 

Poprostu, nie szarp się brzeszczotem tylko ładnie utnij.

Oczywiście dex ma wypasione zabawki/tokarki/lasery/emitery antymaterii i dla niego to pikuś!

Pewnie jeszcze graweruje swoje imie na lufie w płaszczyźnie cięcia! :mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Szukam precki do swd: 530 fps/ lufa stock 690 mm/ 6,08

Zostają 3 możliwości:

 

1.) Promyk 650mm 6,03 http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3060

2.) Deep fire 705 mm 6,02 http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2146

3.) PDI 650mm 6,01 http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=23470

 

Co lepiej wypada promyk czy DF? I czy warto płacić 3x tyle za PDI?

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

No właśnie...;)

Promyk- dużo opinii- wszystkie pozytywne

DF - dużo mniej opinii- też sobie ludzie chwalą;)

z czego promyk jest krótszy i ma 6.03, DF 6,02, i te 5,5 cm więcej

PDI - 1 osoba to posiada i bardzo chwali. Jednak pojawia się pytanie czy jest sens płacić 500 zł, czy promyk/ df jest już wystarczający.

Link to post
Share on other sites

Bierz Promyka i się nie zatanawiaj!!!Chyba ze śpisz na piniądzach to róbta co chceta, chcesz ryzykować z PDI, proszę bardzo, tylko pamiętaj ze ona jest najciaśniejsza i jakieś zabrudzenie czy cóś i kaput, a później będzie płacz i zgrzytanie zębów po starconym hajsie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...