Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chcąć zakładać nowego tematu zapytam tutaj,czy ma ktoś doświadczenie z ta precką

 

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2702

uprzedając pytania napisze że do tej pory używałem w swojej emce G&P precki Systemy(mosiężnej)

w tej przeze mnie wymieninej średnica to 6,02mm(używam tylko kulke G&G) także nie powinny się zacinać

Miałoby to chodzić na cylindrze typ 0 Systemy (nierdzewny,polerowany) sprężynie Guardera SP130,głowicy tłoka Prometeus i z komorą hopka KA i czrną gumka Systemy

 

Podoba mi się w niej to że wykonana jest ze stali nierdzewnej,bo jakoś nie jestem przekonany do teflonowanych lub chromowanych luf,pozdro :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Tja, ale tylko jeśli towar jest nowy i nieużywany, a ciężko w większości przypadków stwierdzić tylko patrząc na części czy się posypią za 500 cykli dżirboksa, czy może 100000... No chyba, że przysłowiowo poleci się w.. uja, ale to już temat nie na ten temat :-F.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

A więc po wszystkich za i przeciw nabyłem nową preckę ,nierdzewną Deep Fire 6,02mm 509mm,przy okazji wpakowałem spręzyne Guardera SP130 i borka Guardera

 

Nadmienie iż wcześniej miałem Systeme 6,04mm.

 

Uważam że lufa Deep Fire zasługuje na dobra opinie kulki(ja używam tylko G&G 0,25) lecą do samego konca jak po sznureczku z 98% powtarzalnością strzału

 

Zobaczymy jak będzie po więszym przebiegu ale narazie jest ok

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mialem Deep fire ale poprzednia generacje - stalowa 6.03 550 - przy 500 fps po paru tysiacach kulek ... zrobily sie dlugie slady z stopionych kulek w srodku. Plastik przykleil sie do scianek i rozrzut jest okrutny.

Najlepiej widac jak sie umyje lufe woda - wtedy widac te nagary.

Teraz zastanawiam sie jak to wyczyscic.

Link to post
Share on other sites

Benzyna ekstrakcyjna, nasączony tym wacik i polerka. Potem wypłucz wodą i do sucha. Niby te lufy są ze stali (nierdzewka?), tego faktu się nie zmieni, ale również faktu, że nie są precyzyjnie do końca wykonane - uważam, że Systema jest lepsza, a KMH czy Prometheus już całkiem bije na głowę tą lufkę. W 590mm lufie Deep Fire'a 6.02 kulka spadała mi ok. 7 sekund - z jednym zatkanym końcem. W 509mm 6.04 KM Head'zie trwało to ok. 12 sekund. Obie czyste, kulki 0,2 marujca.

Link to post
Share on other sites

Miałem 650mm DF 6,02 w VSR i była na pewno lepsza od systemy ale gorsza od promyka którego mam teraz w innym gnacie.

 

To wszystko zależy jak trafisz, moim zdaniem i tak warto, cena/jakość wypada lepiej od KMH i Promyków - ogólnie jednak gorzej.

Link to post
Share on other sites

Własnie, dlatego moim zdaniem wypada gorzej. Z lufami KMH czy promyka sprawa jest jasna: płacisz i wiesz co dostajesz. Nawet z systemą jest prosto: tanie lufy ale i osiągi nie są wybitne. Ale zawsze są takie same. Niema loterii. A w przypadku DF raz trafisz bardzo dobrą a raz trafisz gniota. Dlatego lepszy stosunek cena jakość mają moim zdaniem jednak lufy systemy/KMH/promyka. Warto poza tym dołożyć te pare dych :) bo różnicę widać na "tarczy" potem.

Link to post
Share on other sites

1. Lufa byla czyszczona. Czesto - bo srednio raz na 2 tyg rozkrecana byla replika i czyszczona przy okazji lufa.

2. Normalnie tych nadtopionych czesci nie widac- tylo po polaniu woda sa dobrze widoczne.

3. Strzelala lepiej niz systema poki sie nie zaklajstrowala - mam tez systemke. Aktualnie jest Mad bull - zadna rewelacja - strzela dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też bym brał pewną Systemę, niż średnio pewnego Guarder'a. Ogólnie to lepiej kupić markową gumkę, dystanser i kulki dobre używać, niż przykładowo pchać się w lufę prometheus'a, mając wciąż stock'ową chińską gumę i strzelać PJ'otami ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, posiadam replikę cm.041 J

http://www.taiwangun.com/pistolety_maszyno..._041j-1333.html

 

Która precka lepiej zastąpi stock 220mm ?

 

Systema 395mm http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4132

Madbull 363mm http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1929

 

Co warto wybrać... Dłuższą czy o mniejszej średnicy ?? Oczywiście mam tłumik, który ją zakryje

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...