Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

czy można połączyć ochraniacze różnych firm? (zaznaczam, że chodzi mi o rekonstrukcje, a nie wzorowanie!!) Konkretniej mam na myśli nakolanniki Alta, a nałokietniki Bijan's.

 

Pzdr

 

 

To zależy jaki okres chcesz rekonstruować. Tak na prawdę to prawie nikt nie używa ochraniaczy na łokcie.

Link to post
Share on other sites

Czy najlepiej wykonaną repliką M9 (najbardziej zgodna z orginałem) jest replika i jest jako tako dostępna na rynku:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...S-M9-FM_srch_m9

Oprócz okładzin chwytu pistoletowego wydaje się mieć z obrazkami z wikipedii i gogla najlepsze oznaczenia-bo ma jako takie. Czy jest jakaś inna replika np. na WGC dostępna która nie gryzie w oczy napisem MADE IN TAIWAN CAL 6mm itp.?

Link to post
Share on other sites

Tyle że ja szukam czegoś co ma szansę być dostępne, Twój Cybulu jest niestety nowy nieosiągalny, a gaziaka chcę jak już to nowego. Skoro nie mówicie że ten jakiś taki zły bardzo to oznacza że ujdzie :P, więc prawdopodobnie sobie go sprawię.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy MEU używało Interceptorów w 3-color na MARPATcie kiedykolwiek?

 

MEU nie widzialem, i watpie w to czy uzywali, ale w najnowszy, SoF jest artykuł zatytulowany bodajze "Trigger Man", w artykule jest zdjecie grupowe jednego z FT USMC, na ktorym pare osob ma IBA w 3-color, i bynajmniej nie sa to tlumacze.

Link to post
Share on other sites

Na to wygląda, nie ma ładownic, ma same Wiley'e...

 

Panowie, wiecie jaka to ładownica udowa jest którą nosi żołnierz na pierwszym planie tego zdjęcia? Czy to aby nie jest przerobiony bandolier, ten łatwo dostępny i tani?

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Czy takie zestawienie bezie dobre. Trochę poczytałem, poczytałem i wg mojej wiedzy wychodzi na to, że takie zestawienie bezie dobre.

 

Hełm: MICH 2000

Mundur: MCCUU Marpat Leśny

Kamizelka: CIRAS Martime w CB

Buty: ALTAMA Desert

Ochraniacze: Bijan's

Gogle/Okulary: ESS NVG/ESS ICE 3.0

 

Chcę się wzorować na USMC, czy takie zestawienie to dobry wybór, czy coś jednak tu nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Co do CIRASa - dyskusja teologiczna na warrior.pl mowi, ze FR nosiu CIRASy w wersji Land, zas regularne jednostki nosza jeszcze IBE. Wersja Maritime rzekomo jest uzywana przez Seals. Zeby nie bylo - nie recze za te informacje, mowie tylko co przeczytalem i na czym wzoruje sie ja. Ochraniacze - lepiej Alta moim zdaniem, sa wygodniejsze od Bijanow. Buty to chyba Belleville 550ST / Jungle Boots. Do reszty zastrzezen nie zglaszam ;-)...

Link to post
Share on other sites

Zależy co w USMC chcesz odwzorowywać :-F :-F

 

Jeśli zwykłego grunt'a to

hełm : LWH , nie MICH, elegancko też jest nałożyć

kamizelka : IBA, MTV, SPARTAN, FLC(na IBA) w kojocie, wiadomo.

buty : łatwo dostępne BATES 85501, 25501, Belleville 550 / 550ST

nakolanniki : ok

rękawiczki : nomexowe by się przydały ;)

plecak: małe i duże ILBE, assault pack nie będzie herezją

 

jeszcze neck gator na szyję

 

jeśli FR ( które nie istnieje już jako osobna jednostka ) to

MICH

LAND-CIRAS ( i inne oporządzenie z FSBE II )

buty tak jak wyżej

nakolanniki : raczej ALTA.

 

 

ale to wszystko to temat-rzeka i generalnie to co tu napisałem to WIELKI telegraficzny skrót po spartańsku :P

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...