Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

UPS

+ Szybka i profesjonalna obsługa

+ Każdy kurier UPS-u z którym miałem doczynienia był uprzejmy i profesjonalny

+ Ciężko się do czegoś przyczepić

 

Ewentualnie jeden minus - na polski rynek, skrót nazwy firmy jest niefortunny :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

DHL

 

ODRADZAM Z CAŁEGO SERCA

 

zamówiłem dla całej grupy 7 latarek. Chinol wpisał wartość (80 coś dolców), przesyłka darmowa. Wczoraj dostaję maila, że mam na adres DHL wysłać masę podpisanych papierów i fakturę. Napisałem, że nie mam faktury, bo to zakup prywatny i spytałem o koszta. Za otwarcie paczki biorą 100 zł, za to, że oclą ją - 80 zł, PLUS ZA TO, ŻE PRZESYŁKA JEST DARMOWA DOLICZAJĄ 70 EURO ŚREDNIEGO KOSZTU PRZESYŁKI, BO PRZESYŁKA NIE MOŻE BYĆ DARMOWA.

 

ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim? latarki kosztowały 11.50 dolca jedna, a dodatkowych opłat wyjdzie kilkaset złotych. co mogę zrobić? mam dać odpowiedź DO JUTRA, bo za każdy kolejny dzień leżenia paki na magazynie płaci się KOLEJNE KILKASET ZŁOTYCH.

Link to post
Share on other sites

Co ciekawe, na moje pytania co mogę zrobić, by nie płacić tych absurdalnych kwot - nie dostaję odpowiedzi. Spytałem również, czy mogę nie zgodzić się na przyjęcie paczki i oclenie jej, gdyż np. nie ja ją zamawiałem - również bez odzewu. Wyjdzie na to, że chciałem zaoszczędzić 6 dych, a stracę kilka stów, a wszystko przez to, że zamiast GLS/Poczty wysłane to zostało gówno wartym dhlem.

Link to post
Share on other sites

Lesio, czytaj co znalazłem:

5. Opłaty za wysyłkę i płatności

Opłaty za Przesyłkę naliczane są na podstawie wyższej z dwóch wag: wagi faktycznej lub wolumetrycznej. Każda Przesyłka może zostać ponownie zważona lub zmierzona przez DHL w celu weryfikacji obliczeń. Nadawca zobowiązuje się zapłacić lub zwrócić DHL wszelkie opłaty związane z przewozem Przesyłki, koszty jej przechowywania, cła oraz podatki należne za usługi świadczone przez DHL lub poniesione przez DHL w imieniu Nadawcy, Odbiorcy lub jakiejkolwiek osoby trzeciej. Nadawca jest również zobowiązany zwrócić DHL wszelkie poniesione przez DHL koszty z tytułu zaspokojenia roszczeń, pokrycia szkód, opłat, grzywien oraz innych wydatków w przypadku, gdy Przesyłka nie nadaje się do przewozu, z przyczyn opisanych w punkcie 2.

Źródło.

Cały czas mowa o nadawcy.

Dodatkowo ani w cenniku usług krajowych ani w cenniku usług międzynarodowych nie znalazłem nic co mogłoby Ciebie dotyczyć. Sam jednak dokładniej je przejrzyj.

Myślę, że ktoś chce z Ciebie zgarnąć forsę "na boku" - niby dla firmy, a tak serio to dla siebie do kieszeni. Spróbuj znaleźć jakiś inny numer do DHL i zadzwonić do jakiejś centrali i podpytać jak to jest z tymi kosztami. Tu masz stronę z danymi kontaktowymi. Bij też na FB jeśli DHL go ma.

Link to post
Share on other sites

Lesio, czytaj co znalazłem:

 

Źródło.

Cały czas mowa o nadawcy.

Dodatkowo ani w cenniku usług krajowych ani w cenniku usług międzynarodowych nie znalazłem nic co mogłoby Ciebie dotyczyć. Sam jednak dokładniej je przejrzyj.

Myślę, że ktoś chce z Ciebie zgarnąć forsę "na boku" - niby dla firmy, a tak serio to dla siebie do kieszeni. Spróbuj znaleźć jakiś inny numer do DHL i zadzwonić do jakiejś centrali i podpytać jak to jest z tymi kosztami. Tu masz stronę z danymi kontaktowymi. Bij też na FB jeśli DHL go ma.

 

Dzięki Marek, sam napisałem do celników i poprosiłem ich o pomoc, odpisali, bym przesłał potrzebne dokumenty, możliwe, że da się oclić 'poza' DHLem. Dziś jeszcze będę dzwonił do nich i, jeżeli spokojna mediacja nic nie da, zasugeruję, że mogę ich brzydko obsmarować w wielu miejscach (choć opinię mają na tyle średnią, że raczej wiele im to nie zrobi).

Link to post
Share on other sites

GLS ( GF)Ogólnie plus, dwa zamówienia ok, trzecie nieodebrane, wszędzie gdzie się da pisałem, że proszę o dostarczenie paczki po godzinie 15:00, a kurier wyskakuje przed 7 rano "za dwie godziny będę". Paczki nie odebrałem, bo nie miałem jak (przynajmniej punkty do programu partnerskiego dali). Ogólnie niewielki plus.

UPS (taiwangun)- full profeska, paczka zapakowana bardzo solidnie, mnóstwo folii bąbelkowej w gratisie, puszka GG nie uszkodzona. Polecam.

 

@Szmerglu- okej

GLS- plusik, kurier informuje przed dostarczeniem paczki, ale raz nie raczył się ze mną dogadać.

UPS- kurier nie zadzwonił, ale paczkę dostarczył.

Link to post
Share on other sites

Kolego zapoznaj się z założeniami tematu bo coś chyba nie załapałeś ;-)

Pakowanie oraz przekazywanie informacji dla kuriera leży w obowiązku sklepu, tutaj oceniamy kurierów.

 

GLS Wrocław -> Szczecin, termin realizacji : jeden dzień. Dobry kontakt z kurierem, ugodowy w sprawie doręczenia przesyłki.

Poczta Polska Józefów -> Szczecin, termin realizacji : jeden dzień. Zostałem mega zaskoczony prędkością z jaką zamówienie do mnie dotarło. Godzina doręczenia dogodna; po 16stej.

Link to post
Share on other sites

Napiszę wprost, kurierzy DHL i UPS nie chcą doręczać paczek po 15.30.

Poczta polska ( paczka 24 i 48) doręczyciel dzwonił do mnie i dostarczał paczkę nawet po 20. Tak samo pozytywnie wyrażę się o paczkomatach - choć szkoda że nie można nimi wysłać długiej repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

^ Tia... kiedyś musiałem wygarnąć miłemu panu z poczty po tym jak cały dzień siedząc w domu dostałem 2x avizo...

 

Przyjechał inny z paczką w tym tygodniu i chciał mi wmówić, że nie pracuje po 15 żeby mi paczkę przywieźć i to nie jego wina, dostał opierdziel i przyjechał o 7 z paczkami. Poczta pracuje u mnie do 6.

Więc nie piszcie, że poczta polska jest lepsza od dhl'a czy ups, bo oni nawet przez bramę garażową przeskakiwali żeby mi paczkę pod drzwiami położyć. Zresztą o tym już gdzieś pisałem.

Link to post
Share on other sites

Stanowczo nie polecam korzystania z usług marki DHL.

Z tak niemiłą, dosłownie niemą obsługą (tak, pan wykorzystywał pojedyncze słowa, ciche i niewyraźne mruknięcia)

jeszcze się nie spotkałem. Nie mogę zarzucić im zbyt długiego czasu dostawy, jednak profesjonalizmu przy samej

"transakcji" temu panu z pewnością zabrakło. Może dla kogoś to pierdoła, jednak na tle GLS czy UPS wypada to

naprawdę słabo.

Link to post
Share on other sites

Siódemka - mieszane uczucia.

Zamówiłem towar z dostawą na sobotę. W pracy jestem miedzy godziną 10 a 13. O godzinie 12 dzwonię do siódemki, podaję numer paczki i proszę o podanie numeru telefonu do kuriera aby się z nim umówić na odbiór paczki bo jeszcze przed 13, miał przyjść do mnie klient odebrać towar z tej paczki. Pracownik infolinii mówi mi że nie podają numerów do kurierów. Ok. Proszę aby zadzwonił do kuriera i z nim porozmawiał o doręczeniu paczki. Nie, nie zadzwoni. Tłumaczę typowi z infolinii już wkurzony że za godzinę mnie tu nie ma wiec niech przekręci do kuriera. Nie będzie nigdzie dzwonił, kurier dostarczy paczkę do godziny 15. Tłumacze mu, że o 15 to kurier klamkę pocałuje a raczej ogrodzenie firmy. Nie nie zadzwoni. Chce rozmawiać z kierownikiem. Nie ma takiej możliwości. Tłumaczenia spływają po gościu jak po kaczce... Moje żądania o rozmowie z kierownikiem zmiany w call center są zlewane, a na koniec usłyszałem ze jestem głupi od typa z siódemki. Skarga poszła, mam nadzieję, że już tam nie pracuje ;)

 

Paczka została dostarczona przed 13, kurier wmawiał mi ze dzwonił 4 razy i że mam popsuty telefon (na początku jest powitanie, które należy odsłuchać i dopiero telefon dzwoni u mnie - jak w 95% firm), w tym czasie przez 3 godziny, nikt do mnie nie dzwonił na stacjonarny...

Link to post
Share on other sites

@LastSniper, nigdy z PP problemów nie miałem. Kiedy coś zamawiam i jest opcja wyboru PP (oczywiście za rozsądną cenę - czyt.niższą niż przesyłki kurierskie) to wybieram PP Priorytet. Było już tak około 20-30 razy i nigdy problemu nie było, a trochę kasy zaoszczędziłem :)

Może w Twoim województwie są sami chamscy i niekompetentni kurierzy, a w moim najlepsi ?haha

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Polska:

UPS, GLS, DPD, DHL-brak zastrzeżeń

Poczta Polska- Listonosz ostro w kulki walił. Wsadzał awiza wielokrotnie, kiedy w domu byłem. Telefon do kierownika poczty wystarczył.

Po godzine z przesyłkami był i jeszcze opierdziel dostałem, że nie bedzie z pojedynczymi listami latał po schodach. Kolejny telefon do kierownika, i teraz nowa sympatyczna Pani Listonosz mi przesyłki wręcza. Czas realizacji to średnio 2 dni, czyli git majonez.

 

Paczkomaty- brak zastrzeżeń. Szybko i tanio.

 

Nie Polecam Siódemki oraz kexa. Z bardziej chamskimi ludźmi rzadko mam do czynienia. W dodatku stan przesyłek czasem jest masakryczny.

 

Za granicą:

Hkpost- nie ma szybszego taniego dostawcy z Chin. Przesyłka do celu potrzebuje mniej niż2 tygodnie.

Singapur post- ostatnio przesyłki po miesiącu dochodzą. Średnio zawsze było 2 tygodnie.

China post. Tu różnie od 21 do 30 dni.

Sweden post, swiss, malaysia post- ok 3 tygodni.

Link to post
Share on other sites

Co do siódemki, jedyny gówniany kurier. Miesiąc temu zamawiałem zdalnie, na wyjeździe, części do repliki. Ściągałem do domu, bo miał kto odebrać. Oczywiście w naszym kraju w sklepach pustki jak za komuny, więc co część to z innego sklepu :P

Pech chciał że Capri wysyła siódemką. Monitoring przesyłek to kpina, mogliby wysyłać polecone z informacją, zamiast umieszczać ją na stronie z tak gigantycznym opóźnieniem.

Dlalej, oczywiście do mnie żadnych telefonów, na stronie nadal żadnej akutalizaji. Dzwonie do domu i pytam czy był. Mówią że żadnego awiza nie ma więc pewnie przyjdzie po weekendzie. Wtedy przypomniałem sobie, że ktoś pisał o tym jak to siódemka podrzuca mu paczki pod płot i się zmywa. Mówię, żeby zeszli na dół sprawdzić skrzynkę. Co się okazało? Kurier był, ale nikogo nie zastał. To co się będzie pierd.. w telefony do mnie, ustalanie godziny odbioru czy wypisanie awiza. Wrzucił paczkę do skrzynki, bo mała i lekka, potem się zmył. Świstek pewnie podpisał sam.

Dobrze że była to dysza za 12zł, anie coś wartościowego.

Link to post
Share on other sites

Kurier był, ale nikogo nie zastał. To co się będzie pierd.. w telefony do mnie, ustalanie godziny odbioru czy wypisanie awiza. Wrzucił paczkę do skrzynki, bo mała i lekka, potem się zmył. Świstek pewnie podpisał sam.

Dobrze że była to dysza za 12zł, anie coś wartościowego.

Ja bym zadzwonił do siódemki (celowo z małej) i powiedział, że moja paczka nie dotarła i chce wiedzieć gdzie jest. Jakby mi powiedzieli, że przecież podpisałem odbiór to bym powiedział, że nic nie podpisywałem i zadzwoniłbym na policje zgłosić podrobienie podpisu. Ja wiem, że ktoś przez to mógłby mieć zwalone życie i pewnie częśc z Was nazwie mnie świnią niemytą i męskim przyrodzeniem, ale może jak kilku kurierów dostanie chociażby zawiasy to się większość oduczy.

Link to post
Share on other sites

GLS - wszystko ładnie, terminowi są, ale mam wrażenie,że nie interesują się uwagami do kurierów.

Np. dzisiejsza - prosiłem, aby zadzwonił kurier na godzinę przed dostawą, bo miałem nockę. Ale zadzwonił z pytaniem, czy jestem w domu.

Link to post
Share on other sites

Nie czaje, liczyłeś że dzwoniąc zapyta czy lubisz masło? Zakładam że zamiast godzinę wcześniej, zadzwonił kiedy już do Ciebie jechał?

 

Edit. Czy kiedy kurierzy dają wam te swoje czytniki dotykowe do złożenia podpisu to wam też wychodzi bazgroł, niczym 5 letniemu dziecku? :P

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

GLS - 23.06 o godzinie 18:20 przyjęcie paczki we Wrocławiu, a 24.06 o godzinie 15:56 była u mnie w Bisztynku. Pozdrawiam z tego miejsca Pana Kuriera, który przekazując paczkę z GF zapytał czy zamówiłem kulki - może airsoftowiec? W każdym razie polecam jak najbardziej.

 

DHL - 24.06 o godzinie 16:25 przyjęcie w Łodzi, a 25.06 o godzinie 12.39 odebrana w Bisztynku. Kurier zadzwonił, poinformował o której mniej-więcej będzie u mnie, a że nie mogłem odebrać w domu to podjechał w inne miejsce (w obrębie tej samej miejscowości). Dodatkowo na stronie śledzenia paczki można zobaczyć kto podpisał odbiór - fajna rzecz, szczególnie w sytuacji, gdy paczka niby dotarła, ale my jej nie odebraliśmy. Można ustalić od razu czy paczkę odebrała Kowalska spod czwórki czy może kurier podrobił podpis. Mniejsza o to - firmę polecam.

 

Edit. Czy kiedy kurierzy dają wam te swoje czytniki dotykowe do złożenia podpisu to wam też wychodzi bazgroł, niczym 5 letniemu dziecku? icon_razz.gif

Bazgrole i w dodatku czasem dziury wychodzą. O tak: Ma e Mac.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...