Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

Witam!

Zamek z przodu. Wyszedłem z założenia, że przód jest najbardziej narażony na wpływ otoczenia podczas brnięcia w śniegu, lub drogi w wysokiej trawie. Z tyłu zamek jest trudno dostępny i ciężko go zapinać, szczególnie w grubym ubraniu i wyposażeniu. Dlatego zamek na stuptutach MP jest umieszczony z boku. Taki kompromis.

Stalowe linki. Używam w pracy stuptutów od kilku lat, właśnie ze stalową linką i nie mam problemów z takim rozwiązaniem. Linka dokładnie taka sama jak zastosowana w zaprezentowanych powyżej stuptutach. Jednak gdyby doszło do przetarcia, zerwania linki, to można spokojnie zastosować, w warunkach polowych rozwiązanie wspomniane powyżej przez Jaeger-a. A po dotarciu do cywilizacji spokojnie wymienić uszkodzony element korzystając z dobrodziejstw tej ostatniej.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat co do stuptutów mam dziwne wymagania (preferuję lekkie, średniej wysokości, przemakalne/oddychające). Z osobistego doświadczenia wiem, że rzep w stuptutach bardzo szybko traci swe właściwości, w szczególności w śniegu, Dlatego osobiście preferuję zamek z boku lub z tyłu i napy (rzep może być jako dodatek, ale podstawą dla mnie są napy). Do do linki kewlar / stal nie mam zdania bo dla mnie mógłby być od razu paracord. Liczy się możliwość dociągnięcia i szybkiej wymiany - tu akurat rozwiązanie MP do mnie przemawia, choć nie wiem jak ten szajsmetal (bo to raczej nie nierdzewka) trójkąta zachowa się na mrozie.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jankus, przepraszam, że dopiero teraz. Mówiąc oględnie sprawa wyparowała mi z głowy. Jeszcze raz przepraszam, że tak długo czekasz na info!

Wymiar, który Cię interesuje ma wartość 89cm.

Wukasz, nawiąże tylko do zagadnienia końcowego Twego posta, bo reszta to kwestia preferencji (bez podtekstów). Element metalowy nie rdzewieje. Potwierdza to eksploatacja stuptutów z identycznym elementem metalowym.

Pozdrawiam!

 

Ps. Chodzi mi po głowie taki szatański pomysł: stuptuty w MultiCam-ie:)

Link to post
Share on other sites

Witam , mam pytanie.Czy planujecie wprowadzenie cordury w kolorze "Ranger Green"?Chodzi mi o kolor taki jak ma Flyye w swojej ofercie , lub który z waszych materiałów jest do niego najbardziej zbliżony?Jeśli to pytanie już padało to sorki ale ciężko jest się przebić przez tą ilość postów jak się ma dostęp do netu okazjonalnie.Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ja jakoś przyzwyczaiłem się do ciemniejszych kolorów tej strony. :) Zamiast wzoru wz. w tle można by było dać jakiś inny deseń lub jednolite tło. Co nie zmienia faktu, że strona jest o wiele lepsza od poprzedniej. Fajnie, że można już zobaczyć ile miejsca kieszenie zajmują to jest jak ogromny plus.

Oby tak dalej. :)

Link to post
Share on other sites

Po porównaniu mojego "holendra" i Helikona kolegi odnoszę wrażenie, że mógłbyś zaryzykować Helikona - zapewne nie będzie tak trwały, ale z drugiej strony - jak często używasz poncha?

 

:zastanawia:

 

Ja moje głównie noszę "na wszelki wypadek" - w tej sytuacji poważnie zastanawiam się nad zastąpieniem go Helikonem, który jest mniejszy i lżejszy... a gdy się zniszczy, po prostu go wywalę i kupię następne poncho.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Panowie, widoczne na stronie zmiany są pierwszym krokiem w szerszych pracach dotyczących strony MP.

W niedługim czasie pojawią się nowe udogodnienia, które zwiększą ilość wariantów jakie klient będzie miał

do wyboru. Mówiąc wprost, po czasie uśpienia MP uczy się od konkurencji.

Co do informacji o ilości komórek w systemie mocowania danego wyrobu, to zaznaczam, że schematy pokazują ile miejsca zajmuje dany system.

Nadal ważnym jest wymiar wyrobu. Są to dwie wartości.

KAMEL, na chwilę obecną nie ma w planach wprowadzenia takiego koloru.

HellMaker666, tak. W przyszłym tygodniu:)?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam zamiar zrobić większe zakupy na Miwo w cordurze olive.

Mam kamizelkę kp-9 w kolorze oliwkowym z cordury kupioną jakiś czas temu na Miwo Praszka.

 

Przez ten czas pewnie była dostawa cordury olive do sklepu więc możliwe ze kolor będzie odbiegał od koloru kamizelki. Czytałem, że obecnie kolor jest jaśniejszy. Czy obecny kolor cordury olive nie jest zbyt jasny?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Tom.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...