Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

Ja posiadam zdjęcia w Pl cordurze[panel udowy,pokrowiec na wode,apteczke mała zrywana]

Jesli znajde chwilkę czasu to wrzuce tutaj,bądz na PW chetnym wysle.

 

Gdybyś był tak uprzejmy to wrzuć je tutaj najlepiej.

 

Z góry dzięki ;)

 

PS. A masz dla porównania poliester?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanów się co chcesz w takiej konfiguracji przenosić (zrób kit-list). Wtedy może coś zaświta, ale generalnie to dobre rozwiązanie bo w chesta pakujesz magi + "pierdołki" do kieszeni bocznych, a na pas wsadzasz zrzuty, apteczki, granty, nóż etc.

No i wiadomo, bierz wszystko w cordurze (na materiale się nie oszczędza).

 

 

Ja tylko mogę polecić produkty MIWO P.

Dziś właśnie otrzymałem pakę z kolejną partią moich kieszeni w cordurze wz.93 (ładny prezencik na gwiazdkę :D ).

Jak zwykle brak zastrzeżeń do szycia :)

Link to post
Share on other sites

Wrzucam obiecane zdjęcia. Na fotkach pokrowiec na camela w cordurze wz. 93 + tasmy poliamidowe, PSPB z poliestru wz. 93 i z taśmami polipropylenowymi, klapy od ładownic z bandoliera na 6 magów z cordury wz. 93. Na zdjęciach dla porównania koloru bawełniana kurtka wz. 93 na kontrakcie dla Straży Granicznej. Zdjęcia robione z lampą.

dsc001231024x768.th.jpg

Z lewej klapa od pokrowca do camela (cor), szelka od PSPB (poli), klapy od ładownic (cor), znowu szelka od PSPB (poli), wszystko na kurtce. Widać mocno wytarte kolory na klapach.

dsc001351024x768.th.jpg

Od lewej pokrowiec na camela, szelka PSPB i kurtka.

dsc001321024x768.th.jpg

Porównanie pokrowca na camela i PSPB.

dsc001221024x768.th.jpg

Ponownie porównanie pokrowca i PSPB z kurtką pomiędzy elementami oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Vyderka, uchylając rąbka tajemnicy powiem, że owszem pracuje się nad takowymi.

Myślę, że smock będzie pierwszy. Co do combat shirta, to nic nie obiecuję:)

Dodam tylko, że odzież już nie będzie projektowana w MP tylko dla MP.

Pojawi się też cordura we fleku i inne.

Wśród przygotowanych elementów wyposażenia są nowe plecaki, kamizelki itp.

Postaram się wkleić jakieś fotki.

Będą też wprowadzane modernizacje starych elementów wyposażenia.

Jeśli ktoś chce się podzielić pomysłami co do zmian, to proszę o sugestie na PW.

Myślę, że 2011 będzie rokiem pobudki dla MP, bo ze względów rodzinnych (kolejny potomek) nieco przysnęła.

Pozdrawiam!

 

Ps. Link do allegro

http://allegro.pl/kamizelka-kp-12-i1387557006.html

Jeszcze jest trochę drobiazgów w starych taśmach (tak Techband jak i Pasamon). Będą one sukcesywnie wystawiane.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za link do Allegro. Jeśli ceny tych drobiazgów mają być tak dobre jak tej kamizelki, to pozostaje mi trzymać kciuki, żeby coś co mi się przyda również tam wylądowało :)

 

Niesamowicie się cieszę z powodu rychłego powiększenia asortymentu. No i może w końcu doczekam się Combatshirta w panterze. Trzymam kciuki za dalszy rozwój!

 

@Lame

 

Wystarczyło wejść w zakładkę Materiały.

Taśmy nośne wykonane są z poliamidu i posiadają właściwości ograniczonej reemisji w bliskiej podczerwieni (IR)
Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Korzystając z świątecznej atmosfery dołączając się do Vyderki, proszę MIWOłaja by przy okazji Combat Shirta (do produkcji którego potrzebna jest tkanina termoaktywna <-> środkowa część), pomyśleć o "bieliźnie" termoaktywnej... np: taki czwórpak - koszulka krótki rękaw, koszulka długi rękaw, spodeki krótkie i spodeki długie. Zdaję sobie sprawę że technologicznie nie jest takie "hop-siup", ale mym zdaniem w polskiemu żołnierzowi, strzelcowi, ersofterze brakuje godnego zaufania producenta takich właśnie podstawowych rzeczy (z całym poszanowaniem dla "Summita"). Była by to taka (nie)mała ewolucja dla MP ale myślę, że przyniosła by obu stroną profity. Kilka kawałków tkaniny termoaktywne z antybakteryjną srebrną nicią, pozszywane płaskim szwem zewnętrznym, (+ ewe. 2 cieniutkie flagi na ramionach) a nie jeden maniak kupił by co najmniej parkę takich koszulek. = )

Link to post
Share on other sites

wchodzenie w szycie bielizny termoaktywnej nie jest dobrym pomysłem, jest tego tyle na rynku że ciężko będzie wyżyć z szycia kolejnych podkoszulek. Nie ma natomiast combat shirtów, smocków, dobrych mundurów

Zgadzam się z co do Cobmat shirtów, smocków i mundurów. Co do koszulek to przecież Miwo szyje na zamówienie więc nie będzie problemu z sztukami bielizny zalegającymi w magazynach ; )

Link to post
Share on other sites

Qulavy.., ale po co ?

Dlaczego aż tak bardzo chcesz mieć koszulkę z Praszki ?

postaw się w pozycji producenta..po co ci jeszcze jeden dodatkowy produkt który i tak jest już a rynku ...w dodatku z ugruntowaną pozycją.

Przecież do koszulki musisz mieć osobne wykrój. Musisz naszyć je aby leżały na magazynie w każdym rozmiarze.

Chcesz bieliznę ..kup sobie inną a niech oni robią to czego nie ma na rynku

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę, bielizny godnej zaufania... dla mnie nie ma jej na rynku, tak jak ty zapominasz od cobat-shircie Helikona ; ) I wcale nie trzeba naszyć na zapas bo Miwo szyje na zamówienie... i nie trzyma w magazynach zapasu wszystkich rzeczy, we wszystkich materiałach (kamuflażach), rozmiarach, w obu "taśmach".

Edited by Qlavy
Link to post
Share on other sites

Masz brubecka, stoora z polskich firm jak i pełno koszulek termoaktywnych typowo turystycznych od tanich po kilkanascie złotych do takich po 100 z hakiem jak seria underarmoura z militaria.pl lub 5.11 na broń.pl . Na allegro mozesz tez kupić PCU, koszulki brytyjskie z coolmaxu i inne. Jeśli wg Ciebie nie ma nic na rynku godnego zaufania to może sam założ firmę i uszyj "jedyne najlepsze koszulki dla polskiego komandosa na polskie lasy"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...