Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie totalnego laika - jak wygląda łączenie ze sobą elementów (np. kamizelka i ładownica) polskiego systemu taśmowego 20mm?

 

Rozumiem, że pomiędzy poszczególnymi elementami przeplata się jakieś taśmy, tylko jak wygląda to dokładnie? Chciałbym wyposażyć się w trochę przeróżnego ekwipunku w MIWO Praszka, tylko jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak to się łączy. Czy taśmy są dodawane do kupowanego oporządzenia? Na forum też nie znalazłem jeszcze postu, który w 100% odpowiadałby na moje pytanie.

 

Czy ktoś mógłby mi to objaśnić, załączyć jakieś zdjęcia? Pytanie chciałem zadać na forum "jestem zielony", ale skoro to temat o MIWO więc pytam tutaj.

 

Wielkie dzięki!

TMK

Edited by tmk
Link to post
Share on other sites

Witam!

upadlyaniol2 mundury będą jeszcze szyte, MIWO czeka na wolne moce produkcyjne u podwykonawcy. Co do zmiany rozmiarówki, to jest to rozważane. W sprawie zamówienia proszę o kontakt telefoniczny bezpośrednio w firmie. Pani Joanna powinna udzielić odpowiedzi. Z tego co wiem, to najlepiej dzwonić po 10.00.

kupolud231 jeśli podasz wymiary wkładu, to będzie łatwiej o odpowiedź. Ale nawet jeśli wymiary nie będą pasowały to MIWO wykona pokrowiec pod ten wkład.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jaeger coś takiego istnieje. Jak tylko będe miał dojście, to wykonam zdjęcie i Ci podeśle.

Butu ma rację.

Informacja dla osób które posiadają sprzęt w systemie "molle" z przeszyciami co 35mm. Jeśli będą domawiać jakiś sprzęt, to jest prośba o informację, że jest się posiadaczem takiego wyposażenia. Pozwoli to uniknąć nerwowych sytuacji.

Dziękuje i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

J,

 

To tak na szybko - przeszycia systemu PALS/MOLLE są de facto co 37mm, a ściślej co 37mm jest oś przeszycia poprzecznego, na którą nałożony jest szew ryglowy o gęstości ok 32-38 przeszyć na cal (po 16-19) na stronę. Szerokość rygla ok 2 -2,5mm. więc wolnego miejsca jest ok 35mm na "komórkę" PALS. Postarajcie się ogarnąć poliamidowe taśmy.

 

Mam nadzieję że operacja "120mm" się udała, bo zasugerowałem Michałowi żeby się do was zwrócił ;-)

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc - póki nie będzie rygla to to czy to będzie 37 czy 38 wielkiej różnicy nie zrobi. Jeśli taśma pozioma bazy systemu modułowego jest naprężona a przeszycie wąskie to przekładanie i wyjmowanie określonych standardów taśm mocujących może być zwyczajnie upierdliwe - zwłaszcza jeśli są to rzeczy GI gdzie mamy układ 2 warstwy taśmy+sztywnik PP + nap. To daje sporą grubość i ciężko się przekłada. Metody są różne - są tacy co dają taśmy poziome po prostu luźniej trochę, z naddatkiem (zwłaszcza jeśli są zwijane z cordury). To już firma z czasem musi opracować własny standard mocowania kieszeni - dobrze jeśli jest oryginalny a jednocześnie w pełni kompatybilny (w obie strony) z "resztą świata". Stąd zresztą moja rezerwa do wynalazków 20mm.

 

Zresztą wystarczy spojrzeć:

http://www.milspecmonkey.com/info.html

 

Swoją drogą to wcale nie są wszystkie wariacje mocowań jakie widziałem, w Polsce są przynajmniej 3-4 nietypowe wśród producentów.

Link to post
Share on other sites

Blackhawka clips to gówniany gadżet natomiast Malice sobie chwalę. Ale wracając do luzu taśmy. Używając Techband nie warto IMHO zostawiać luzu - te taśmy same odpowiedni luz złapią, w szczególności górne (tzn te, gdzie od góra zaczynają się ładownice). Wystarczy obciążony sprzęt wieszać na krześle/stojaku a nie rzucać w kąt pokoju :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

pajacyk sorki za nieczasową reakcję. Byłem poza cywilizacją i nie miałem dostępu do neta. Myślę, że kamizelki w wymienionym przez Ciebie wariancie nie będą mieli na magazynie, a uszycie jej do soboty też raczej nie wchodzi w grę. Na przyszlość radzę w takich sprawach zwracać się bespośrednio do firmy.

 

Catch22 dzięki za sugestie. Akcja "120 mm" miała miejsce.

 

Jaeger pamiętam o zdjęciach, czekam tylko na odrobinę czasu aby je wykonać.

 

Robnok myślę, że istnieje taka możliwość. Jednak ostateczna opinia należy do pracowników firmy MP i to tam proszę zwrócić się z pytaniem.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...