Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Ew. są jeszcze tańsze magi do M47, ale trochę chyboczą w gnieździe magazynka. Ale cena 18 zł za 2.

 

A co do tych magów z powyższego linka - lepiej zakupić drugiego shotguna u Krakmanów i masz 3 magi w takiej samej cenie co 3 magi kupione w tym sklepie.

 

A jak chcesz koniecznie pojedynczo to masz tą aukcje :

Magazynek do Mossberga 590 AGM

 

 

Ps. Możesz też poszukać w dziale sprzedam w komisie. Czasem ludzie sprzedają przeważnie po 10 zł za sztukę

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niemożliwe, musisz albo odwrotnie to zakładać, albo sam nie wiem co, przy tej konstrukcji i tym, że dałeś podkładkę pod sprężynę, kulki nie są w stanie być wpychane przez springa z maga w stronę tłoka, no szans po prostu nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Swego czasu napisałem recenzje ten strzelby na innym forum, pomyślałem że tu też się przyda. :)

 

Witam

 

Jest to recenzja wyjątkowo udanej AGMowi Strzelby, zakupiona była pod koniec sierpnia ubiegłego roku w krakmanie, czyli replika ma już mniej więcej pół roku.

 

Opakowanie

 

img2072v.th.jpg

 

Strzelba w dotarła w pudełku dodatkowo otulona grubą warstwą folii, w pudełku znajduje się, strzelba, 3 magazynki, szybkoładowarka, wycior, instrukcja obsługi, 100 kulek 0.20g, oraz paragon.

 

Pierwsze wrażenie

 

Pozytywne, gdy się podnosi pierwszy raz tą strzelbę to ma się wrażenie że to nie jest chiniol, a coś lepszego, nic się nie telepie.

 

Wykonanie zewnętrzne

img2078n.th.jpg

Za swoją cenę aż za dobre, są nadlewki ale niewielkie, w niektórych miejscach trzeszczy, ale da się to przeżyć. Większość otworów na nakrętki jest zakryta nakładką na korpus. Metalowe jest chłodnica lufy, atrapa magazynka rurowego i prowadnica czółenka, są one wykonane ze stali.

Plastik dość łatwo się rysuje, a w niektórych miejscach łatwo się uszkadza.

 

img2081.th.jpg

 

W prawej strony korpusu jest regulacja HU, przed gniazdem magazynka jest przycisk zwolnienia magazynka.

img2088jfc.th.jpg

 

 

Obok spustu po lewej jest bezpiecznik.

img2085f.th.jpg

 

Replika nie posiada przyrządów celowniczych.

img2086.th.jpg

 

Magazynki są wykonane z półprzezroczystego tworzywa

img2082r.th.jpg

 

Osiągi

 

Zależą od kulek, na 0.20g replika strzela jako tako tylko na wyłączonym HU, a i tak lecą do góry, 0.23g nie używałem ich, dlatego się nie będę się wypowiadał o nich, 0.25g to kulki wprost przeznaczone do tej repliki, na pełnym Hopie kulki lecą prosto do 35 metra, maksymalny oceniam na 40-45 metrów (na 0.20g nawet może być nawet 50m, ale co z tego, skoro skuteczny to gdzieś 25m). Skupienie na 35m to 4-8 cm.

 

Wnętrze

 

Zacznę od lufy

img2094s.th.jpg

 

Jest ona z aluminium, ma ona długość około 305mm.

 

Komora Hop-up

img2093y.th.jpg

img2095.th.jpg

 

Jest z tworzywa (to chyba oczywiste ;)), ma regulacje, podkręca dobrze nawet w zimę, no i jak da się HU na pozycje normal, to dalej ten cycek wystaje, jest połączony na stałe z lufą, nie jest klejony z nią, bo lufa się obraca w nim.

 

Tłok, cylinder i reszta badziewia

img2104j.th.jpg

 

Wszystko z tworzywa (oczywiście oprócz pinów i sprężyn), Cylinder i tłok z białego tworzywa, obydwa są ruchome.

 

Dla tych co nie wiedzą na czym polega rapid fire.

 

Tłok i cylinder w pozycji neutralnej.

img2100s.th.jpg

 

Cofany cylinder pcha tłok który zostaje zablokowany.

img2101a.th.jpg

 

Dopóki cylinder nie najedzie na dźwigienkę po prawej, tłok będzie zablokowany, nawet jak naciśniemy spust.

 

Gotowy do strzału

img2102.th.jpg

 

Wszystko jest dość wytrzymałe, trzeba uważać przy rozbieraniu, gdyż często sprężyna wystrzeliwuje, jak i też trzeba uważać na małe elementy, bo lubią się gubić. Dla tych co myślą by przerabiać części na metal, nie warto zacznie się od jednej, a skończy się na wszystkim, czego sprężyna nie naciągnie, a po drugie jest to po prostu nieopłacalne.

 

Wady i zalety

 

Najpierw wady zacznę od najpoważniejszej, cylinder w tej replice ma newralgiczny punkt, czyli ząb na którym osadzony jest pin z prowadnicą, z powodu zużycia, lub zastosowania mocnej sprężyny, może się złamać.

 

Drugą wadą jest delikatny gwint

img2105j.th.jpg

(Pod komorą HU, tam gdzie jest ta sprężynka)

 

Powodem jest metalowa atrapa magazynka, która bardzo ją osłabia, wystarczy niezbyt silne uderzenie by go złamać.

 

Trzecią wadą jest to że potrafi pobierać kulki do środka, powodem jest cycek (z lewej strony komory HU), który ma je blokować, a jest za krótki, wada ta nie dotyczy wszystkich replik.

 

Zalety, najważniejsza jest stosunek ceny do jakości, nie znajdziesz tak dobrze wykonanej repliki za podobną cenę, kolejną są ponad przeciętne osiągi, zaletą też jest (przynajmniej dla mnie) zachowanie realizmu czyli jak w prawdziwej trzeba przeładować (co wydaje się naturalne w porównaniu do sprężynowych replik pistoletów i automatów), następną jest za taką cenę, regulowany Hop-up, który na pewno pozwoli oddawać precyzyjniejsze strzały.

 

Ogólna ocena

 

img2107k.th.jpg

 

Replikę uważam za najlepszą replikę sprężynową do 100zł, jest doskonała dla początkujących z racji osiągów, oraz bardzo prostej obsługi.

 

Replika recenzowana ma przebieg około 3500 kulek, a jej osiągi są nie zmienione, i narazie nic nie zanosi się na to by miała się rozwalić.

 

Oceniam ją na 8/10.

 

Pozdrawiam

 

P.S Recenzowana replika jest repliką brata.

 

Zdjęcia mojej

img2112n.th.jpg

img2113k.th.jpg

 

Dla informacji, miała złamany gwint, ale jak widać zostało to naprawione.

 

Moja i brata replika

img2116z.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dokładnie pixxel, no chociaż gdyby Twój tata chciał się bawić zrobienia też body ale wątpie w to ,że Twój ojciec będzie chciał się w to bawić , 1-że jest tam wiele zakamarków którego na tokarce wątpie żeby dał rade zrobić 2-Szkoda czasu ,bo za 200zł masz shotguna full metal także sorry ale ja bym w takie coś się nie bawił. Wiem o tym ,że 200zł to nie jest mała suma ale też i nie są to miliony także proponował bym zajrzeć tu i pomyśleć nad tym : http://www.taiwangun.com/shotguny/hi-power...0_fps-1655.html

 

Mam nadzieję ,że pomogłem, pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków i tych mniej maniaków AirSoftGun,

Patryklen12

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Panowie - jestem kompletnie załamany. Przyszedł mój mossberg. Magazynek - lata w gnieździe i nie podaje kulek-nawet jeśli poda to kulki zostają w środku, i niczym nie strzela. Nie ma szans na odesłanie go z powrotem do sklepu bo ledwo go od nich wydarłem. Wtedy przepadną i pieniądze i replika. Co mam robić? :(

Link to post
Share on other sites

www.gunsport.pl (Wiem, teraz mi siebie też jest żal)...

 

Problem był banalny. Nie wiem dlaczego, ale trzeba było bardzo mocno ścisnąć magazynek i już działa :) P.s: nie ma to jak nowicjusze:) przepraszam za kłopot, i proszę o przebaczenie.

Link to post
Share on other sites

Witam...:D

 

Właśnie 2 godzinki temu dostałem tego shotgunka :D No i wiadomo przystąpiłem do rozpakowania wszystko ładnie pięknie zapakowane folia jeszcze steropian do usztywnienia no i ogólnie w porządku :D Wystrzelałem nim już 4 magazynki no i tu mam problem, a mianowicie z Hop Siupem. Da rade ustawić za pomocą czyjejś podpowiedzi czy będę zmuszony ustawiać go metodą prób i błędów ?? :D Jeśli da radę za pomocą podpowiedzi to będę bardzo wdzięczny jak ktoś podpowie :D

 

 

P.S Kupiłem na Taiwangun :D

 

Dzięki z góry, pozdrawiam...,

Patryklen12

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ten shotgun pomiędzy elektrykami tak średnio się będzie sprawdzał, gdyż AEG ma to do tego, że jest na napęd elektryczny i posiada 10 razy szybszy ROF, a ROF w shotgunach zależy jedynie od jego użytkownika. Szczerze nie radziłbym go pompować, gdyż za tym mogą pójść konsekwencje połamanie cylindra lub tego cyndzelka do spuszczania tłoka, a jest to tylko plastik także ma prawo się połamać. Raczej do pomieszczeń się bardziej nadaje aczkolwiek jak się z kupisz podasz strzału na 2-3 kulce trafisz napastnika z AEGiem w terenie.

 

EDITA:

 

P.S Ma też tu dużo do tego ustawienie Hop Siupa i jakich kulek używasz. Ja osobiście polecam 0.25g przy dobrym ustawieniu Hop-Siupa kulka prosto leci na 40-45m. Hmm... wiem, że nie jest to dużo ale jak na taką sprężynkę to i tak jest ""CUD"", a po za tym 40-45 to jest pułap na którym przeważnie dochodzi do otworzenia ognia. :killer:

 

ROF - szybkostrzelność

 

Pozdrawiam...,

Patryklen12

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Czy można do tego shota włożyc sprężynę M150?

Jaka jest długosc lufy stockowej wewnętrznej?

 

1.Nie radzę, gdyż za tą operacją mogą pójść konsekwencje obłamania zaczepu, który spuszcza tłok, cylindra, a nawet może będzie to koniec twego shotguna.

 

2.

a)Po primo on nie ma stockowej lufy

b)Po drugo nie opłaca się kupować lufy droższej od niego samego(SHOTGUNA), no chyba, że masz jakiegoś zepsutego AEG`a albo coś. Wątpię żebyś miał taką stockówkę.

 

3. DO SZKOŁY NAUCZYĆ SIĘ ORTOGRAFII, A NIE.

 

Mod: Z łaski swojej popraw orty, bo mnie w oczy rażą.

 

 

@bushmaster, nie pytaj więcej o takie coś tylko rusz swój szanowny "TYŁEK" i przeczytaj choćby i cały temat, a potem pytaj jak czegoś nie będzie, a wątpię by nie było. Tutaj o takich rzeczach jest już od zawalenia wątków. Takie pytanie bez przeczytania tematu naprawdę denerwuje ludzi, bo po 10 razy nie mają zamiaru o tym samym pisać.

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...