Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie powinno. Ona powinna być założona tak, że wystaje do wnętrza komory hopa, cofa się dopiero pod naciskiem dyszy przy powrocie cylindra. Jak kulki są w stanie ją popchnąć, to proponuje rozciągnąć odrobinkę sprężynkę co jest pod nią.

 

Ostatnio Kolega się "lekko" zdziwił. Odmierzyliśmy sobie w lasku strzelnicę i ustawiliśmy cel w postaci pogniecionej i rozprostowanej puszki po browarze. Z 50m ściągnąłem ją za 7-mym strzałem. Ogólnie skupienie miałem dość duże w/g osoób co stały obok niej. Ta strzelba za każdym razem jak ją zabieram na strzelanie zadziwia mnie i nie tylko ;-).

Link to post
Share on other sites

A jak ma się spisywać słaba sprężyna przeciwko aeg'om ? Najpierw patrzysz gdzie uciec potem ewentualnie możesz strzelać. ;]

 

Błąd... Trochę wprawy i możesz konkurować z chińskimi stockami. Wiem, bo sam tak zaczynałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam mam następujący problem / zagadnienie dzisiaj na "strzelane" rekreacyjnej :) z 25 max 30 m trafiałem w pusta puszkę pepsi natomiast z odległości ok 50 m byłem w stanie trawić jedynie w karton 1.m na 1,m czy tak powinno być z hop upem osiągi były gorsze ponieważ kuleczka była bardziej podkręcona i uciekała w lewa stronę . po wystrzelenie kuleczki na dalszych dystansach kulka spada w dół. Czy moja replika ma właściwe osiągi :)

Link to post
Share on other sites

@Mamlas:

Ostatnio Kolega się "lekko" zdziwił. Odmierzyliśmy sobie w lasku strzelnicę i ustawiliśmy cel w postaci pogniecionej i rozprostowanej puszki po browarze. Z 50m ściągnąłem ją za 7-mym strzałem. Ogólnie skupienie miałem dość duże w/g osoób co stały obok niej. Ta strzelba za każdym razem jak ją zabieram na strzelanie zadziwia mnie i nie tylko ;-).

Zmierzone, takim czymś co się miarka nazywa i służy do pomiaru odległości. Hop na 0 kulki .25g Madbulle, na .28 G&G zasięg skuteczny (trafienie stojącego człowieka) ok 40-45m. Nawet było kilku świadków powyższych zadażeń i to całkiem różnych osób. Cud nie? W Szczecinie sam znam ze 4 szoty co strzelają nie gorzaj jak mój, a kilka innych nawet ociupinkę lepiej.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich maniaków!

Właśnie zaczynam przygodę z ASG. Przebrnąłem przez dziesiątki stron tego forum i zdecydowałem się, że zacznę od Shorta 003 [AGM] (zanim nazbieram na jakiegoś konkretnego aega). Biorę oczywiście u Krakmana, cena na dziś to 45,78 zł! (cholerka, nie wiem czy dwóch od razu nie zamówić) ;)

Generalnie już chyba wszystko wiem, ale możecie mi przypomnieć czy ten model shota potrafi ten myk z "ciągłym" ogniem? wiecie, trzymamy spust i machamy pompką jak szaleni. jeżeli potrafi to czy takie działanie ma negatywny wpływ na stan repliki?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A mozna strzelac kilkoma kulkami jak w niektorych?

 

 

Oczywiście , że można. Ja zaraz po tym jak se tak postrzelałęm oddałem go do reklamaji :wink: Mimo, że wylatuje kilka kulet to i tak strzelasz jedną, bo reszta wylatuje po prostu na ziemie.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich użytkowników!

Kilka dni temu kupiłem sobie tą strzelbę (pierwsze asg w życiu) i ruszyłem wypróbować ją w boju wraz z kolegą, posiadającym również tą samą replikę.

Siła mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyła, gorzej z celnością. O ile na krótkie dystanse sprawdza się świetnie to...

Problem mam w tym że kule już po jakiś 10m szybują w górę, gdzieś w cholerę. Po włączenie hop-up wiele lepiej nie jest.

było do tego stopnia fatalnie że z odległości 30-40m na otwartej przestrzeni mogliśmy stać na przeciwko siebie strzelać, a i tak nikt nie trafiał.

używamy kulek 0,2g czy to może być przyczyną? bo z tego co czytałem na tym forum to powinno być wiele lepiej.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu zakupiłem tego shotguna.

 

W zasadzie nie wiem po co:D A bo był tani, a coś w zapasie zawsze się przyda.. W boju nie miałem okazji testować, być może w budynkach dawałby radę, gdzie indziej raczej trzeba by się bawić w ładne podchody. Niemniej jednak (w moim egzemplarzu) siła i celność są imponujące.

 

Jeśli chodzi o "machanie pompką"... Taka to szybkostrzelność trochę bez sensu, bo niby można, ale z drugiej strony nie jesteś w stanie wtedy celować... Przynajmniej mnie się to nie udawało, ale może nie znam techniki ;)

 

Co do strzelania kilkoma kulkami, hm, w moim przypadku spisują się dobrze 3 kulki. Czasem zdarzają się dziwne "zbitki" i 3 kulki razem lecą na 15m... Jednak większość prób była udana, byłem aż zdziwiony, myślałem, że to specjalnie tak - kulki wylatując układały się się w trójkąt, co myślę na średnim i krótkim dystansie byłoby ciekawym rozwiązaniem.

 

 

Mam nadzieję, że wkrótce będę miał okazję potestować i pobawić się w małe podchody, tym bardziej, że zainwestowałem w końcu w boczną bron (REPLIKĘ znaczy się ;) ), która mam nadzieję uratuje mnie w przypadku wykrycia i chybienia :P

 

 

Pozdrawiam MANIAKÓW!

 

Kris

Edited by krissnt
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam! Od niedawna jestem posiadaczem tego cuda. Jest to moja pierwsza replika i jak na razie sprawdza się całkiem nieźle. Ostatnio postanowiłem ją nieco wizualnie przerobić i dodać kilka bajerów np. kolimator. Problem był z szyną, którą zrobiłem na prędce z kawałka pleksiglasu i przyśrubowałem do obudowy w miejscu gdzie przebiega rowek. Do zrobienia mam jeszcze pas, ale chwilowo zwykła tasiemka dobrze się sprawdza. Poniżej kilka linków do fotek (sry za jakość, robione komórką matki :-P )

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e75c5ef6789f08b6.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f91103a32243ac6c.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8e0462cec997a49.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...