Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bierzesz plastik risa z pierwszego, lepszego gównianego elektryka (taką przykręcaną na dwa wkręty), wklejasz ją sobie w "rowek" na górze body na np. Bostik All purpose, powinna ładnie pasować, bo nadlewki na otworki akurat ja na body ustalą, potem bierzesz dwa wkręty do metalu/drewna (obojętnie które) byle krótkie (takie 2-3 mm maks) i dodatkowo ją dokręcasz.

Koleś ma tak zrobione, wygląda ta strzelba z tym obleśnie, ale jemu się podoba, a ja już dawno przestałem zwracać uwagę na jego chory gust ;-).

 

EDITA: Literówka jak zwykle :).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Chcę tego risa bo celowanie jest strasznie niewygodne, albo muszę się wykręcać, albo trzymać kolbę na ramieniu :F

 

Co innego że strzelając niemal na pałę (bez jakiegoś specjalnego celowania) trafiam w drzewo z ok 25 m...

Edited by Garam
Link to post
Share on other sites

Sorry taki OT ale czytanie ze zrozumieniem jest wam kompletnie obce.

 

"Replika Shotgun Long 003 [AGM] jest repliką Mossberg 500

Wiadomości zaczerpnięte z internetu o ostrym odpowiedniku.

Mossberg 500 jest strzelbą gładkolufową stworzoną przez firmę O.F. Mossberg & Sons Inc. Każdy wystrzał ze strzelby jest poprzedzony charakterystycznym przeładowaniem za pomocą łódki znajdującej się na rurze pełniącej rolę magazynka, stąd charakterystyczna nazwa systemu bronii – pump action. Broń ta prowadzi oczywiście wyłącznie ogień pojedynczy. Magazynek rurowy, położony pod lufą, ma pojemność 5 lub 7 naboi kalibru 12/70. Istnieją również wersje tejże broni na nabój 12/76, 20/76 i 0,410 cala. Model Persuader posiada typową kolbę, dzięki której strzelba jest bardziej komfortowa w użytku. Kolba wykonana jest z polimeru, zakończona grubą, gumową stopką, która częściowo rekompensuje odrzut, szczególnie odczuwany przy strzelaniu nabojami kulowymi. Dodatkowo nad lufą ma umieszczony ekran do odprowadzania ciepła z lufy podczas „prowadzenia ognia”. W zasadzie ten typ Mossberga jest z założenia strzelbą bojową i jako taka spełnia swoje zadanie doskonale. Użytkują ją z powodzeniem Policja, Straż Graniczna i inne uzbrojone formacje państwowe i komercyjne. Model opisywany należy do grupy strzelb Special Purpose czyli stworzonych przez firmę Mossberg dla jednostek specjalnych i wojska. Wersja dla US Army to zmodernizowana 500 produkowana pod numerem 590.

Wykonany z tworzywa sztucznego a istotne elementy konstrukcyjne metalowe. W zestawie 3 magazynki i ładownica do kulek."

 

Kto znajdzie co jest nie tak co piszecie dostanie nobla.

 

To może ja.

 

Replika Shotgun Long 003 [AGM] jest repliką Mossberg 500

Wiadomości zaczerpnięte z internetu o ostrym odpowiedniku.

Mossberg 500 jest strzelbą gładkolufową stworzoną przez firmę O.F. Mossberg & Sons Inc.

 

A wy M590. Ludzie czytać!

 

Tak więc oki, żeby nie było TOT [total ot]

 

Jakie przebiegi mają wasze pięćsetki?

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Replika Shotgun Long 003 [AGM] jest repliką Mossberg 500

Wiadomości zaczerpnięte z internetu o ostrym odpowiedniku.

Mossberg 500 jest strzelbą gładkolufową stworzoną przez firmę O.F. Mossberg & Sons Inc.

 

A wy M590. Ludzie czytać!

Widzisz, jest tylko jeden problem. M500 nie ma chłodnicy, a 590 ma.

Jak na płocie "dupa" napiszą to też będziesz głaskał?

Taki sobie obrazek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bo jest :-P.

Też to oglądałem, ale łatwiej mi się było podeprzeć tym moim przykładem ;-) (tak, żeby było na moje ;-) ).

 

Inna sprawa, że jak przeglądałem stronkę Mossberga, to wiele ciekawostek na niej jest ;-), i takie szoty dokładnie jak mamy na taiwanie, figurują najczęściej jako 590-tki, szczególnie z kolbami.

Link to post
Share on other sites

O ja pierd****. Tłumik ognia z Baretta wzięli. OMFG.

 

Tak czy siak tylko przepisałem info z taiwanów i to oni popełnili błąd nie ja.

 

Jak na płocie jest "dupa" napisane to też głaszczesz?

 

O co chodzi? Nie rozumiem. zastanawia.gif

 

Koniec OT, bo tu rozwodzić czy to jest M500 czy M590 to nie ten temat.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

To nie tłumik ognia, tylko hamulec wylotowy. Jak nie wiesz co to, to zapraszam do wikipedii... Coraz bardziej wydaje mi się, że ersoft znasz tylko z internetu... Co raz więcej głupich i bezsensownych postów wypisujesz na wm(może nie tylko tutaj?)

Link to post
Share on other sites

No patrzcie ile czasu żyłem bez świadomości istnienia takiego tematu...

 

Mośka użytkuję od około 1,5 roku. W zasadzie są to dwie sztuki (wersja z kolbą) zakupione w tym samym czasie.

Jeden pozostał z stanie nienaruszonym, drugi przeszedł mnóstwo modyfikacji.

 

Zanim opiszę ten drugi model chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem, otóż (nie wiem, czy był już poruszany ten temat) między poszczególnymi seriami istnieją różnice w rodzaju tworzywa zastosowanego do produkcji cylindra - w jednym modelu był to biały plastik, w drugim matowe i chropowate, brązowe tworzywo.

 

Wracając do tuningu:

Pierwszą i dość znaczną modyfikacją, jaką przeprowadziłem było zrobienie metalowego, otwieranego poprzez ruch czółenka, okna wyrzutnika łusek. Pisałem już o tym na forum, ale temat chyba gdzieś wcięło. Nie będę opisywał całego procesu, oto link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=kskBzHUYYtI.

 

Następną iście kosmetyczną zmianą było domalowanie czerwonej kropki przy fikcyjnym bezpieczniku.

 

Po roku obcowania z tą repliką (w zasadzie "tymi replikami", ale skupiam się teraz na tej tuningowanej) znudził mi się jej wygląd. Postanowiłem więc przerobić ją na obrzyna. Obciąłem kolbę, chwyt wypełniłem styropianem, wymodelowałem i okleiłem czarną taśmą izolacyjną, skróciłem lufę zewnętrzną - teraz kończy się tam gdzie chłodnica, skróciłem magazynek rurowy, skrócilem czółenko i wyposażyłem je w obejmę na dłoń zrobioną z "zawieszenia" od jakiegoś Bubla Igla. Teraz miałem pięknego, małego obrzynka. Jednak i tego było mi mało. Znacznie go dociążyłem - do magazynka rurowego upakowałem grube metalowe pręty owinięte szmatką. Postanowiłem go też "utaktycznić" - skoro ma obejmę na dłoń, to czemu nie? Wszak nie od dziś wiadomo, że współczynnik taktyczności jest jednym z najbardziej liczących się na polu walki airsoftowej ;) . Zabrałem się więc za robienie ładownicy dokręcanej do body. Uchwyty na naboje wykonałem z kawałków metalowego trzonka od miotły, podstawę z kawałka jakiegoś połprzezroczystego tworzywa, wyciąłem z niego prostokąt i wywierciłem dwa otwory na śruby. Do łączenia użyłem chyba super gluta, wydał mi się wystarczająco mocny. Po wszystkim przeleciałem czarnym matowym sprejem. Potem wiercenie dwóch otworów w body i już można przykręcić gotową ładownicę dwiema krótkimi śrubami.

No tak - ładownica jest, ale nie wypełniona. Łuski naboju kal. 12 wypełniłem kaszą gryczaną (nie pytajcie dlaczego), końce zagiąłem do środka...i nawet w pewnym stopniu przypominają naboje :) .

 

Do tego doszło parę kosmetycznych poprawek, jak np. zeszlifowanie działającego bezpiecznika tak, aby nie rzucał się w oczy, czy dyskretne pomalowanie krawędzi na biało - nie wiem, czemu to służy i dlaczego to zrobiłem, ale nawet fajnie wygląda.

 

Aha, jedyną modyfikacją mającą na celu poprawę osiągów był oczywiście teflon fix ;) .

 

To wszystko, nie mam ochoty więcej dłubać przy tej replice. Jutro postaram się wrzucić parę zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Ja tam osobiście kupiłem tę replikę - strzelam przy 0,25g i to na zerowym/minimalnym hop-upie bo gdy podkręcam go to kulki lecą automatycznie w górę. Brak przyrządów celowniczych to jego wada dlatego ja w ostatnich 2 dziurkach osłony lufy przeciągnąłem drucik i zakręciłem go by służył jako muszka. Nic lepszego nie mogłem wymyślić ale takie coś już daje jakiś efekt. Rączka przeładowania pękła 200-400 kulkach - to "łożysko" na kawałek metalu który ma ładować pękło i musiałem to zakleić - póki co działa. Zamontowałem ładnie pas nośny - w tym nie było problemu. Niedługo może napiszę jakąś recenzję czy coś takiego - wraz ze zdjęciami

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...