Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Mam problem. Postrzelałem sobie trochę z mojego shotguna i pomyślałem sobie, że zajrzę do środka(prawie zawsze wszystko rozkręcam co się da). Czytałem, że można w 003 zrobić teflonfix i popatrzałem na komorę i nie mam zupełnie pojęcia jak wyciągnąć z tamtąd lufę. Ktoś z was to robił? Oraz drugi problem jest taki, że jak już przesmarowałem blokadę spustu i co nieco gdzie indziej to jak już zacząłem skręcać co chwile coś źle wkładałem. Zawsze kończyło się tak, że albo tłok blokował się na spuście i nie chciał wrócić, albo cylinder w ogóle nie chciał iść do tyłu. Podejrzewam, że tajemnica tkwi w ułożeniu tych ruchomych "skrzydełek". Złożyłem tak jak na zdjęciu na wcześniejszych stronach tego tematu, ale nadal jest źle. Już mam dosyć otwierania shota z napiętą sprężyną, bo trzeba się nieźle namęczyć aby ci gdzieś nie odleciał. Czy ktoś jest w stanie mi jakoś pomóc? Wiem, że sprężyniak jest prosty jak cep, ale nadal potrzebuję jakiejś rady.

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

popatrzałem na komorę i nie mam zupełnie pojęcia jak wyciągnąć z tamtąd lufę.

Było wiele razy napisane - nie da się, znaczy da się, ale trzeba rozwalić komorę.

Natomiast jeśli chodzi o Twój problem ze złożeniem to zapodaj zdjęcia a coś sie wykombinuje.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Akurat miałem posta edytować, że właśnie udało mi się rozwiązać problem. Okazało się, że była to wina zbyt mocnej sprężynki zastępczej przy spuście, którą musiałem zamienić bo mi gdzieś w kosmos wyleciała. Przez to, środkowe "skrzydełko" od spustu blokowało mi się pod kątem 90 stopni z tym "skrzydełkiem" o który haczy cylinder. Nieźle się nad tym napociłem i cieszę się, że mi się udało. Morał z tego taki, że trzeba zamieniać sprężynki, sprężynkami o takich samych właściwościach. :icon_biggrin:

 

A czy ktoś się bawił z tym, żeby poprawić lekko osiągi? Możliwe jest włożenie podkładek pod sprężynę, albo do tłoka, tak aby to zadziałało? Rozumiem, że bez otwieranej komory hop-up można zapomnieć o włożeniu casto-precki?

I jeszcze jedno. Dzisiaj otrzymałem to cudeńko :icon_biggrin: i jak strzelałem to zdarzało się, że raz hop-up mocno kręcił, a raz w ogóle? Gumka musi się przetrzeć, czy jest to wina ok. zerowej temperatury?

 

Edit.

Szukałem różnych porad co do składania repliki, ale zupełnie zapomniałem sprawdzić Youtube. Dziękuję za podrzucenie go tutaj/

Edited by LordVejder
Link to post
Share on other sites

No i kupiłem sobie tegoż AGM. Pierwsza replika. Jakoś trzeba zacząć w to ASG grać. No i mam kilka refleksji na temat tego cudu chińskich rączek.

Zacznę od ogólnego wrażenia. Jest dobre, plastik nie wygląda nawet tak źle. Brak oznaczeń trochę razi, ale mnie nie przeszkadza. Kolba się "telepie", ale kilka kawałków taśmy powinno to załatwić. Naciąg też lat w prawo i lewo co jest niemiłe.

Osiągi są zadowalające. Trzy warstwy kartonu falistego przebija, na 20 metrów niesie celnie (kulki stockowe, nieprzebrane, deszcz).

Magazynki są dobre, trzymają się w replice, nie wypadają, nie zacinają (wystrzelałem około 200 kulek), ale wyjąć z gniazda jedną ręką jest trochę problem. Dla mnie 3 magi w stocku to mało. Wystrzela się je w mnie niż minute przy szybkim strzelaniu.

Najbardziej w tym springu przerażają mnie śruby mocujące kolbę z resztą. Toż to strach wykręcać. Główki kruszą się okropnie i mam wrażenie, że w każdej chwili mogą się zerwać. Jak znajdę wolną chwilę to zmienię śrubki na lepsze.

Bardzo mnie uszczęśliwia szybkoładowarka, może jest syfiasta i woła o taśmę żeby się nie rozpaść, ale takie to praktyczne, że podnosi u mnie ocenę ogólną o pół stopnia. Ta replika to tak 5/6 w swojej kategorii cenowej. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przecież już dostałeś odpowiedzi w innym temacie. Oto one:

Nie będzie pasować.

Nawet jeśli będzie to nie ma sensu wsadzać tam mocniejszej sprężyny. Shotgun ma plastikowe bebechy - wątpie by wytrzymały mocniejszą sprężynę. To raz, a dwa jest takie, że shotgun ma wystarczającą prędkość wystrzału.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie tę replikę jak ostatnio zamawiałem gaz i inne takie graty.

Jak za 60 zł to chyba ciężko znaleść coś w lepszym stosunku jakoć/cena :icon_biggrin:

Jak narazie gazu do nieczego nie nabiłem bo mnie ta strzelba zajeła i niczym innym nie strzelam :icon_razz:

Po ok 5-6 magach trzeba było już rozbierac replikę bo zeskoczyła spreżynka od spustu i się zacioł.

Myślałem że już padł ale po chwili strzelał ponownie.

Hop up niestety mam wyłączony bo strasznie siał na boki, bez hopka leci w miarę powtarzalnie.

Edited by klamot
Link to post
Share on other sites

Nie dopychałeś do końca rączki przeładowania i strzelałeś to jest najprawdopodobniej przyczyną.

Najprawdopodobniej nie...no chyba że mamy co innego na myśli

Jak wcześniej napisałem, wyrwało się gdy naciągałem sprężynę a do strzału nie doszło bo już się rozleciał.

Z reszta w 003 raczej nie da się strzelić bez odciągnięcia do końca uchwytu przeładowania.

Mechanizm spustowy działa tak że (pewnie to wiesz :D) pierwsza blokada zwalania się po nacinięciu spustu a druga w momencie powrotu ustrojstwa do położenia początkowego. Aby wysztrzelić obie blokady muszą być zwolnione a co za tym idzie nie można wystrzelić w momencie w którym uchwyt przeładowania jest w połowie lub lekko nieodciągnięty.

Trochę to wzmocniłem i pokleiłem :/ zobaczymy czy coś z tego bedzie :D

Jak się okaże że lipa to się będzie kombinowało dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Siema mam pewien problem a raczej ich kilka. Dzisiaj zakupiłem shotguna i po wystrzeleniu pierwszego magazynku 2 kulki utknęły w shotgunie (jestem głupi i tą pierwszą luźną kulkę też załadowałem) a po tym spust nie chciał odskakiwać. Naoliwiłem go i działa normalnie lecz te kulki dalej tam siedzą i mam pytanko zostawić je tam luzem czy rozkręcać shotguna?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...