Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy ktoś ma pomysł jak zabezpieczyć guna przed korozją

 

To rzeczywiście problem. Moje minimi już ma rdze na kolbie (łączenie z body), zastanawiam się czy podpada to pod gwarancje (tak jak w samochodach 12 lat na lakier :D ). Zbytnio mi to nie przeszkadza i pewnie to kiedyś zaprawię, jednak problem jest (jak na razie jedyny w moim egzemplarzu).

Link to post
Share on other sites

Cement , nie możesz pisać że hi-capy które wypadają są OK, bo w oryginale też są problemy z magazynkami zwykłymi. To samo z dystanserem który powinien być po prostu dobrze wykonany albo trzeba go nazwać zwykłym bublem który nie nadaje sie do użytku.

 

Dystanser, a właściwie cały hop-up to najważniejsza sprawa replik, bo bez nich strzelały by beznadziejnie, więc nie rozumiem co ma znaczyć "nie przeszkadza w użytkowaniu".

 

Nie rozumiem ogólnie całego zjawiska prób tuszowania wad i niedoróbek repliki. Nazywajmy rzeczy po imieniu bo chwaląc "swoje" to my nie dojdziemy nigdzie.

 

Hmmm

 

Skoro replika nie została stworzona do zasilania z magów tylko z boxa(taśmy) to nie można mieć pretensji oto , ze one średnio się spisują. (to tak jak miałbyś pretensje ze dostałeś koło "dojazdowe" a nie "normalnej wielkości" do kupionego samochodu. i cię "ściąga" ) Mag jest tylko po to by użyć go w sytuacji awaryjnej.

 

Co do dystansera, to masz rację jest do dupy, i o tym napisałem.

Niemniej jest to drobnostka. Mankament z którym uporałem się w 10 min.

Poza tym niewiem dlaczego twierdzisz, że próbuje cokolwiek maskować, retuszować?? HU jest xle odlany ale nie wpływa to w żadnym stopniu na działanie repliki !! Kulki są obecnie(po wymianie dystansera) bardzo dobrze podkręcane(0.25 G&G)

 

Wiem, że nie można o tych replika mówić ze są super z bardzo prozaicznego powodu- są na rynku od 2 miechów. Ale uważam że są dobre a patrząc relatywnie na cene to nawet bardzo dobre. czy są super czas pokaże ja wiem ze zakup mojego m249 to był bardzo dobry pomysł i nie żałuję tego.

 

 

Pozdrawiam

 

Cement

Link to post
Share on other sites

W swoim wymieniłem precke i gumkę na systeme. Problem miałem już jak przuszło, bo gumka systemy wyglądała kompletnie inaczej od stockowej, miała taki jakby kołnierz który wchodził głębiej w stronę dziurki przez którą wpadają kulki. Myślę - dupczę, zakładam, na pierwszy rzut oka wyglądało OK. Strzelam - OK. Jadę na strzelanie - nie OK :-F Jak kulka leciała to była loteria, zdenerwowany byłem nieziemsko, raz podwójna, raz na 5m, raz na 20m a raz na 50.. Przyjechałem, rzuciłem guna na warsztat, rozbieram.. Patrze i wygląda wszystko ok, ale ten kołnierz coś mi śmierdział. Włożyłem stockową gumkę - strzelał dobrze ale wiadomo lepiej silikon niż chiński wytwór który zamarza przy +10*C :-F Więc potem obadałem jeszcze raz obydwie gumki i stwierdziłem że owy kołnierz w systemie trzeba potraktować nożycami. Więc po zabawie w chirurga założyłem systeme jeszcze raz, przejechałem smarem żeby ładnie weszła, dystanser home made i śmiga jak ta lala. Jak ktoś będzie miał takie problemy to wiadomo co trzeba zrobić ;)

 

Pozdrawiam, Menel.

 

PS. Na strzelaniach ilość gapiów i macaczy mojego M249 Para z gratisami jest już męcząca..

Link to post
Share on other sites

Cement, mi tylko chodzi o to, że czuć te próby naprostowywania wad. Może to dlatego że bardzo często czytam na allegro np. "pęknięta kolba, sklejona taśmą - oczywiście w żadnym wypadku nie przeszkadza to w użytkowaniu".

Cena moim zdaniem powinna być brana pod uwage jako ostatnia.... bo zamracza ona spojrzenie na cały karabinek ;) który sam w sobie jest wadliwy. I gdybyś kupił np. M15A4 CA czy G&G który ma te same problemy co M249 PJ, to uznał byś że sprzedano ci wadliwy egzemplarz. Kupując M249 PJ twierdzisz że to małe wady, i idzie je szybko naprawić. Brakuje tu jednolitego spojrzenia na replike.... nie ważne czy to TM, CA, PJ ,JG. Hop-up ma działać wszędzie tak samo, jeśli jest gorzej to znacyz że jest zepsuty. To samo odnosi się do pozostałych podzespołów.

 

Tak właśnie tak, sprzedają wam karabiny z uszkodzonymi podzespołami, a wy cieszycie sie, że można w 10 min to naprawić i nabija się dalej kabza ludziom sprzedającym towar, bo klient dał sobie wmówić, że pana Boga za pięty chwycił otrzymując możliwość zakupu tak super taniego towaru.

 

Co do tych magów, to producent powinien zadbać o to żeby żadne magazynki nie wypadały. Takie moje zdanie... bo szczerze to bym sie wkurzył gdybym zgubił w lesie magazynek, i za cholere bym tego nie usprawiedliwił tym, że "oryginał też tak ma". Obciążył bym winą producenta który nie potrafi sprawić aby produkt działał prawidłowo.Cena w tym momencie moim zdaniem nie uprawnia do podniesienia "jakości" karabinu.

 

Nie chodzi o to żeby kogoś tutaj obrazić. W żadnym wypadku

Link to post
Share on other sites

Przyznaje racje, i dla tego wymieniam wszystkie bebechy na produkty z CA, a co do tych magów to rzeczywiście bieda straszna. Ale broniąc tego produktu, stwierdzam że chociaż minimi zawsze było moją wymarzoną repliką, to nie dał bym za nie w życiu prawie 3.5tyś zł(z magazynkiem i baterią). Tu za całość zapłacę jakieś 2tyś, nawet mniej.

Link to post
Share on other sites
wymieniam wszystkie bebechy na produkty z CA

 

A jest to spowodowane jakimiś awariami mechanizmu (GB, nie Maga), czy może odgórnym uprzedzeniem do Chińskich produktów (spolonizowanych)?

Niektóre części CA (na stoku) wcale nie wypadają na plus w porównaniu z P&J (nie za takie ceny!).

Link to post
Share on other sites

Jest to spowodowane tylko awersjami do chińskich wyrobów. Generalnie sprzęt sprawuje się nieżle, ale po wymianie będe miał wszystko na bazie jednej firmy - mniej problemów z wymianami itp. W sumie to i tak tego GB chce exploatować dopuki nie padnie sam pod wpływem własnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo proste. Zdejmujesz lufę zewnętrzną karabinu zwalniając blokadę (jeden ruch palca), następnie wyciągasz lufę wewnętrzną razem z komorą hu. Następnie przekręcasz odpowiednio ring regulujący dystanser tak, aby wcięcie umożliwiło jego ściągnięcie do przodu. Tyle, dystanser jest umieszczony na sztorc w otworze komory hu :-F Nic prostszego.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś w MKII wymienić sprężynę? Widziałem gdzieś na filmiku że trzeba odkręcić jedną śrubę przy kolbie i mamy dojście do gerbox'a no ale w mojej po odkręceniu kolba blokuje sie może w połowie drogi na dół i dalej nie chce iść. Jakiś błąd czy będę musiał po prostu pozbyć sie pinu na pole kolby żeby ją całkiem zdemontować?

Link to post
Share on other sites

Pisałem w temacie o problemach. Okropny spadek mocy. Pewnie tak teraz ma jakieś 200fps'ów. Podejrzewam głowicę cylindra albo problemy z dyszą bo czasami podaję po parę kulek.

 

jak byłem u krakmanów to miałem swoją dyszę metalową gp i chciałem żeby mi ją założyli. Sprawdzali na chrono że na tej metalowej dyszy jest duży spadek fps z ~390 do ~320, mnie się to w głowie nie mieści i muszę mieć w karabinie jakieś plastikowe części :/

Link to post
Share on other sites

Jako świeży posiadacz m249 mkI podziele się wrażeniami po 1 wiekszej strzelaninie ;>

*W karabinie nic nie grzechocze, nie lata, trzyma sie solidnie.

*"Bieganie" z tym po godzinie zaczyna sie robić męczące ;D

*działanie bez zarzutu, nie ma pustych strzałów, seria leci prosto, testowałem na magazynku pudełkowym i na zwykłym od m16. Na oko moc kolo tych 400

*Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie bateria firefox ponad półtora tysiąca kulek w krótkim czasie przeżyła.

*Rączka transportowa mimo delikatnego wyglądu nieźle sie trzyma aczkolwiek żadnych większych testów nie robiłem.

Czas na minusy:

-po dniu używania element łączący bipod z lufa wyglądał na ostro przetarty, długiego życia mu nie wróże

-Wrażliwe zatrzaski otwierające pokrywę nad gearboxem, podczas transportu 2 razy niechcący otworzyłem.

Dobry akumulator, magazynek pudełkowy, metalowy karabin 400 fps.Podsumowując udany model szczególnie za te pieniądze. Jeżeli nic mi sie nie sypnie w najbliższym czasie będę mógł uznać że to mój najlepszy zakup asg ;>

ps. Nigdy nie miałem tylu fragów co z tą machina ;D

Link to post
Share on other sites

Ze wszystkim się zgodzę, ale u mnie trzeba dość mocno przycisnąć te bolce otwierające pokrywę, a co do zmęczenia to kwestia przyzwyczajenia i kondycji :) A mój bi-pod jeszcze żyje po kilku manewrach ;)

 

PS.Czytałem tą kłótnie wyżej. Ile jest markowych modeli z fabrycznymi wadami? Sam jestem wstanie kilka wymienić.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do was. Mój egzemplarz strasznie często pali bezpieczniki (mam wersję PARA i używam baterii stokowej jak i 9.6 1400 mAh INTELECTA). Czy u was też występuje ten efekt?? Ostatnio o mało co by nie spalił baterii.

 

Może gdzieś mam jakieś spięcie, nie wiem, najpierw chciałem się spytać jak tam ta sytuacja wygląda u was.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...