Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam mam pytanko.

Gdzie mogę zakupić szynę RIS na tokyo marui vsr-10 Real Shock? Ponieważ wszystkie jakie znalazłem byly 20mm.

 

Kupiłem od bara 10 jg i pasuje :D

Tylko w zestawie jest 2 sztuki śrub także będziesz musiał dokupić 2 kolejne,z tym że pierwsza z przodu jest krótka.

Link to post
Share on other sites

Pany jest pytanie

Jako iż TM g-Spec się nie doczekam to rozważam kupno MB03 well albo CM701-czyli klony

...nie Bar 10 nie kupie bo nigdzie nie ma a sklepy twierdzą ,że już nie produkują tejże repliki.

Samo łoże mnie nie martwi bo i tak pójdzie do malowania.

W replice chcę mieć max 550 fps myśle.

Co lepiej wybrać i co przy tym zmienić (wiadomo tańszym kosztem nie LL i PDI)-będzie używana sporadycznie gdyż mam jeszcze inne repliki.

Czy oba zespoły spustowe te co w stocku wytrzymają te ~ 80 fps więcej ?(czyli doszedłby tylko tłok, prowadnica i sprężyna)

Jeżeli nie , to czy taki zestaw będzie w miarę ok i bez problemu pasowałby do obydwu replik?

- Airsoft Pro v3 do VSR tylko jaka moc sprężyny to nie wiadomo(tej w zestawie)

-Co z cylindrem?

Do tego wiadomo lufa i gumka ale tu już ogarnę samemu

Tak jak mówię nie potrzebuje mega powtarzalności

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu pisałem do Tajwanguna z zapytaniem o Bar10 JG to odpowiedzieli:

 

Czekamy na kilka dostaw. Prosimy sprawdzać naszą stronę w najbliższych miesiącach.

 

Więc pozostaje czekać był dostępny jakoś w listopadzie jak dobrze pamiętam.

Jeśli włożysz metalowy tłok to seary z miejsca do wymiany bo w kontakcie z metalowym tłokiem padną szybko.

Tu wypowiedź Barta w temacie o CM701

Cylinder wygląda słabo (mocowany na te wprasowania), więc na pewno nic poza stockiem to długo nie potrzyma. Do tego mech. spustowy jak to w każdej VSR(kopii) - do wymiany cały lub w elementach.

 

Części Airsoftpor są rozwiązaniem jeśli mówisz że nie planujesz mocnych tuningów, ale chyba lepszym rozwiązaniem byłyby części od Bart_a cenowo wyjdzie pewnie podobnie a będziesz miał solidne części jeśli w przyszłości zdecydowałbyś się dalej tuningować

Edited by władek
Link to post
Share on other sites

od siebie mogę polecić cylinder teflonowany od action army. U siebie miałem tez tłok i sprężynę M150 od ASpro i wyciągałem na tym 570fps (plus doszczelnianie komory) ale nie każdy lubi części ASpro.

 

Radzę uważać z tymi tłokami od aspro. Niektóre wersje i egzemplarze rysowały cylindry AA... miesiąc i możesz mieć "bezteflon". Na ich M150 idzie i wyrobić 500fps na 0,4g. I to spring był lekko uwalony tj. ścinałem 10 zwojów :D. Aż odszukałem starą rozmowę sprzed roku gdzie były te wyniki. Część paramertów była lub jest płynna i stąd mogą być różnice w FPS.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Że zespół spustowy do wymiany to z tym sie liczyłem.Żaden shit znal nie utrzyma na dłuższą metę mocniejszej sprężyny.

Jednak nie dowiedziałem się czy well czy cyma .100zł różnicy ale jak wszystko z niej wyleci to jest sens przepłacać?

Bart napewno nie weźmie 350 zł za zespół spustowy z tłokiem ,sprężyną i prowadnicą,tylko więcej, a po tyle chodzą te z as pro.

Jeżeli wytrzymie to te 550 fps to więcej mi nie trzeba :)

Link to post
Share on other sites

Mam zespół tuningowy od ASP v.3. Tłok ewidentnie jest poprawiony bo nie zgniata się i nie rysuje mi cylindra, a mam teflonowany od AA. W nowej wersji sprężyna jest krótsza i na tym tuningu osiągnąłem 580fps na m150 dołączonym do zestawy tuningowego. Tylko uszczelka na tłoku jest do wyminay w wypadku zamontowania cycka od AA bo kompletny brak uszczelnienia jest. Spust nie jest tak delikatny jak w PDI czy AA, ale no nie spodziewajmy się mega cudów za 350zł. Replikę łatwo się przeładowuje a zestaw nie jest mega głośny tylko sorbo muszę dokleić na głowicę cycka bo AA nie dało żadnego amortyzatora.

Link to post
Share on other sites

Warrior straszy wykonaniem i jeszcze biedniejszym plastikiem niż w mb03 czy nawet mp001 agma.Miałem tego klocka w rękach i nie chciałbym tego za nic .

Wracacając do tematu to w tym zestawie v3 z aspro jest sprężyna m150? Czyli mówisz że z 550 fps ta się z tego uklepać gloomer?

Link to post
Share on other sites

Tak tam masz parę sprężyn do wyboru. Na spokojnie można wycisnąć 550fps. Ja 580fps osiągnąłem na wyżej wskazanym zestawie i do tego komora stock, gumka AA i lufa promyka. Jeszcze będę zastanawiał się nad wymianą gumki na KM Heada bo są trochę grubsze niż AA.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Działa do bani tzn nie generuje to niczego co można w ogóle nazwać odrzutem. Chce ktoś kupić ten tłok z ciężarkami od RS to chętnie spyle za grosze.

 

Ma RS jedną zaletę. O ile w Gspecu i PSie można w stocku zrobić doszczelnienie, nowe smary i zyskać pare fps przed tunningiem właściwym (jak nas np jeszcze nie stać na kompeksowy tunning) tak w RSie można oprócz tego zdjąć te ciężarki. W stocku wszystkie maja ok 280fps, z samego stocka, bez wymiany niczego a jedynie grzebiąc można z RSa wycisnąć więcej niż z dwóch pozostałych. Zwyczjnie ma kapkę mocniejszą sprężynę- żeby dawała tyle samo fps z ciężarkami co tamte dwa bez nich.

 

Ale to żadna zaleta ani wada jak się i tak to tunninguje. Raczej ciekawostka.

Link to post
Share on other sites

430 - 455mm jest najbardziej optymalne w przypadku napędu sprężynowego, uzyskuje się wtedy niemal idealne ratio pod konfigurację 600 fps z kulkami 0.4 - 0.45. Wstawienie dłuższej lufy już powoduje że w pewnym momencie kulka zaczyna tracić odrobinę energii. Sprawdzone w praktyce - porównywane pdi raven 430 vs promyk 509, pierwsza preclufa z ustawionym hopkiem na kulce 0.4 mi dała 440 fps, druga 425. Różnica w celności tak niewielka, że wolę latać z ravenem (co nie oznacza że tą lufę polecam, co strzelankę około pół godziny czyszczenia :D)

A, będę jeszcze testować gumki maple leaf decepticons 60st oraz maple leaf autobot 50st w połączeniu z ramieniem do stock komory od maple leaf. Jak dojdzie do mnie ramię z redwolfa i przetestuję to powiem co myślę o tej konfiguracji, czy warto. Pierwsze testy gumek (które już mam na miejscu) bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły - szczelność jest po prostu genialna, pierwszy raz udało mi się uzyskać niemal 100% strzykawkę ze springiem który mi dawał 680 fps, bardzo, bardzo niewiele powietrza uchodzi jedynie na początku, po czym i tak tłok stoi nieruchomo dopóki nie zdejmę palca z lufy zawieszony na poduszce powietrznej. Ot, malutki podmuch ze strony komory który ciężko wyczuć nawet na ,,wąsa''.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...