Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

Chyba nie bardzo , iglice naciągasz przekręcając rączkę zamka do góry - trzon zamka napiera na kurek który jest odwodzony(przez podcięcie skośne w górne części trzonu) w kierunku zaczepu spustu , choć zasadniczo poniekąd faktycznie w 3 takcie kurek zostaje na zaczepie spustowym . ale to w 1 takcie rzeczywiście napinasz sprężynę a nie w 3...Właściwie nawet nie - jak dopychasz zamek do przodu nic się ze sprężyną nie dzieje przecież bo kurek opiera się o trzon zamka dopiero jak obrócisz rączkę zamka w dół z powrotem to kurek opiera się na zaczepie spustowym ...

Więc realizm jednak na tym trochę cierpi- jedynie w gazówce mogło by być dobrze ale czy jest nikt nie wie...Żeby ten ""zamek"" mógł działać tak jak potrzeba naciąg sprężyny musiał by być bardzo krótki to nie mogło by działać jako tłok do sprężania powietrza...

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Lesio, ja mam Mausera od Ciebie i nic się nie zacina. :D Tylko trzeba repetować konkretnie i zdecydowanie, tak jak w ostrym.

 

Ale ja te łuski chyba pilniczkiem traktowałem na kryzie, jeśli dobrze pamiętam. ^^ Tzn. miałem dwa mausery i w jednym tak zrobiłem, by się nie zacinał. Tylko nie wiem w którym. ^^ A swoją drogą - rzeczywiście trzeba szybkim ruchem.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Otóż to,byłem w posiadaniu wersji plastikowej i powiem szczerze wykonanie słabe,strzelanie na poziomie zabawek z kiosku.Na dodatek po pewnym czasie łuski zaczynają się niszczyć i zniekształcać-mogą źle podawać kulki lub z problemami po dłuższym czasie użytkowania.

Edited by CIUPAK1
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Moje małe wrażenia z użytkowania tego karabinu.

Celność beznadziejna - może z 15 metrów i rozrzut ogromny.. stodołę ciężko by było trafić.

Do rozgrywek ASG całkowicie się nie nadaje. Szybkostrzelność bardzo mała, i każda łuska po przeładowaniu wypadając na ziemię zapiaszcza się i bez dokładnego oczyszczenia praktycznie za każdym razem zacina się. Rozwiązaniem byłby worek zrzutowy na łuski.

Jakość wykonania jest dość słaba. Jedyne co można z nim zrobić to przy dużych zdolnościach manualnych wykorzystać części zewnętrzne i wstawić do środka np. sar 10 , lub podzespoły od innego karabinu współczesnego na gas lub sprężynowego z magazynkiem. Kilka już takich replik powstało. Użytkownik Mamut ma w swoim profilu na dole zdjęcie tak przerobionego mausera boyi: http://wmasg.pl/pl/profil/show/1059

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Hahahahah! :icon_biggrin: Dobre!

Nie pytałem czy Cię to śmieszy i cz to dbre. Jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, to się nie wypowiadaj, zwłaszcza biorąc pod uwagę Twój staż. :icon_evil:

 

Owszem, ale przy wstawieniu flaków z innych sprężynówek :icon_razz:

Właśnie o to mi chodzi, wykorzystanie "szaty zewnętrznej", co włożyć do środka :icon_question:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...