Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bardzo ciekawe, nowe kulki BBBMAX


Recommended Posts

strzelam sie BBB od dwoch miesiecy. i zadnych skarg nie mialem. na i po strzelankach. wrecz przeciwnie - byly prosby o podzielenie sie kulkami ktore sa "jakos bardziej precyzyjne niz precyzyjne"

 

strzelalem i bylem ostrzeliwany na pelnym zakresie odleglosci oraz predkosci.

 

po tym czasie wnioskuje ze ich twardosc robi efekt na ludziach ( wycinanie inicjalow na szybach ) pozatym nie spotkalem sie z obrazeniami wiekszymi niz "zazwyczaj"

 

tyle mojego zdania na temat - niemniej zapraszam obroncow moralnosci do zacietej walki i podniesienia sztandaru hipkryzji i zarzutow :P uznaje je za szybckie i bardzo precyzyjne kulki do strzelanek.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Racja Ari, nie jest to chyba aż tak prosta zależność jak wcześniej napisałem, orędownikiem dżuli na warriorze jest Mider, a to tekst z niego: "Pomiar na kulkach 0,2 dał wynik 530 fps a na 0,3 550. I to nie jest błąd pomiaru, to jest po prostu silna snajpa." Czyli w pewnych przypadkach jakieś dodatkowe efekty w ogóle mogą zaburzyć działanie tego wzoru sprawdzającego się w warunkach idealnych.

Link to post
Share on other sites

To nie jest byle jaki wzór tylko zasada zachowania energii, fundament fizyki.

Być może w jakiś bardzo specyficznych warunkach dochodzą dodatkowe efekty zaburzające wynik ale w taką różnice jak podana powyżej nie uwierzę. To jest 60% większa energia kulki cięższej. Coś tu poza masą kulki musiało się zmienić. Np. spora różnica w wymiarach kulek o różnej masie (w odniesieniu do średnicy lufy) - to może zmieniać zasadniczo opory ruchu w lufie, zwłaszcza długiej (jak to w snajperce). Nie był to przypadkiem gaziak? Te są w ogóle niewłaściwe do takich rozważań, zbyt mała powtarzalność warunków strzału.

Ale w typowym AEG-u tego typu efekty są pomijalne - potwierdzone wieloma pomiarami.

 

Ari - tobie już to na tym forum kiedyś tłumaczono, a ty dalej swoje... Podręcznik fizyki polecam...

Edited by Michal_g
Link to post
Share on other sites

relevant od kiedy cięższe kulki mają prędkość początkową większą od kulek letszych???? :???:

 

KARMA_Alex Napisano 6/12/2008, 23:44

po tym czasie wnioskuje ze ich twardosc robi efekt na ludziach ( wycinanie inicjalow na szybach ) pozatym nie spotkalem sie z obrazeniami wiekszymi niz "zazwyczaj"

 

Właśnie dlatego zabronione jest używanie tgo typu kulek na zlotach...

Link to post
Share on other sites

To nie jest byle jaki wzór tylko zasada zachowania energii, fundament fizyki.

Być może w jakiś bardzo specyficznych warunkach dochodzą dodatkowe efekty zaburzające wynik ale w taką różnice jak podana powyżej nie uwierzę. To jest 60% większa energia kulki cięższej. Coś tu poza masą kulki musiało się zmienić. Np. spora różnica w wymiarach kulek o różnej masie (w odniesieniu do średnicy lufy) - to może zmieniać zasadniczo opory ruchu w lufie, zwłaszcza długiej (jak to w snajperce). Nie był to przypadkiem gaziak? Te są w ogóle niewłaściwe do takich rozważań, zbyt mała powtarzalność warunków strzału.

Ale w typowym AEG-u tego typu efekty są pomijalne - potwierdzone wieloma pomiarami.

 

Ari - tobie już to na tym forum kiedyś tłumaczono, a ty dalej swoje... Podręcznik fizyki polecam...

 

 

To by musiały być chyba porównanie kulek allegro-shit z kulkami precyzyjnymi aby aż taka różnica była w ich rozmiarze przez inna mase.

Ew. wytłumaczenie na to może być takie że ciśnienie w lufie musiało mieć wiekszy opór aby wypchnac ciezsza kulke i przez to poczatkowa predkosc wynosila wiecej niz na lzejszej kulce gdyz powietrze to musialo sie bardziej sprezyc

 

I nie był to przypadkiem gaziak, bo nie jedna osoba na chrono mierzyła swoje aeg i zauważono właśnie że na cieższych kulkach jest wieksza siła dżulowa i zauważono również, że coś takiego wystepuje od okreslonej liczby fps ale nie pamietam ile.

 

 

I nikt mi nie powie, że ten test w 100% poprawny w porownaniu roznej masy kulek. Bo ciekawe dlaczego 0.2 butelki po browarze przestrzelic nie moge a na 0.28 juz mi sie to udaje z moja replika majaca m120. I porownuje tutaj kulki tej samej firmy czyli G&G.

 

Poza tym chyba nikt z Was nigdy nie testował na swojej dupie z jakiej masy kulki boli najbardziej. Wedle tego kulka 0.12 powinna mnie bardziej skrzywdzic niz 0.30, a jakos bylo na odwrot :o

 

Nie jestem fizykiem i nie jestem w stanie wysunac tutaj dziesiatki wzorow i wziac pod uwage wszystkie czynniki, ale praktyki sie nie oszuka.

Link to post
Share on other sites

Ari ja cie proszę... Zajrzyj ty jednak do podręcznika fizyki i nie pisz "siła dżulowa" bo takiej wielkości fizyka nie zna. Stosując takie sformułowania tylko niedouka z fizyki z siebie robisz.

W przypadku bardzo długiej i "ciasnej" lufy snajperki solidny wpływ na wynik mogła mieć praca sił związanych z oporami ruchu w lufie. Ale nie 60% energii "na wylocie" więcej na cięższej kulce.

 

Co do przebijania butelek po piwie - z jakiej odległości strzelałeś? Cięższe kulki wolniej tracą prędkość w locie więc na pewnej odległości mają większą energię (nie mylić z energią w momencie wylotu z lufy - ta pomijając specjalne przypadki jest niezależna od masy użytej kulki).

Link to post
Share on other sites

Kto Ci takich głupot nagadał ?

Ek = 1/2 * m * V2 (do kwadratu)

 

Jak widać, na energie ma wpływ nie tylko prędkość ale także masa.

 

Ach, chyba już wiem na czym polega Twój problem. Posortowałem dla Ciebie wg cen abyś mógł wybrać coś przystępnego: CLICK!

 

Nie jestem fizykiem i nie jestem w stanie wysunac tutaj dziesiatki wzorow i wziac pod uwage wszystkie czynniki, ale praktyki sie nie oszuka.

 

A ratione ad rationatum valet consequentia.

 

 

Swoją drogą:

I nikt mi nie powie, że ten test w 100% poprawny w porownaniu roznej masy kulek.

 

Stosunkowo szybko "nic nie znaczący" zmieniło się u Ciebie na "nie w 100% poprawny" ;)

 

Wybacz, ale nie będę dyskutował z Tobą na temat niuansów w jaki sposób ciało stałe oddaje energię w zderzeniu z innym ciałem stałym(zdaje się, że do tego nawet nie doszliśmy, a to jedyny "rokujący" dla Ciebie kierunek argumentacji) jeżeli obca Ci jest choćby zasada zachowania energii czy poprawne wnioskowanie (vide ten "kwiatek" z puentą: "praktyki się nie oszuka").

Link to post
Share on other sites

kurcze.

 

bierzcie pod uwage ze biovale swoja "straszna" reputacje zawdzieczaja temu ze sa bardzo ( z tendencja do zajebiscie ) twarde.

 

porownajcie sobie efekty z innymi 0.27 ( ale 0.27 a nie 0.23 czy 0.25 )

 

widze ze zaczyna sie podzial - na tych co ich stac na kulki za 100 pln za 3000 oraz takich ktorzy nie uznaja takiego wydatku.

 

kiedys tak bylo z podkredkami replik - ci co mieli i ich bylo stac byli za. a ci co nie - stanowczo przeciw.

 

stac mnie i uzywam biovali - ci co sa po drugiej stronie lufy to wiedza. jak sa ograniczenia - szanuje organizatora i uzywam systemy albo exceli.

Link to post
Share on other sites

E, coś tutaj projektujesz z tym podziałem na tych których stać i nie stać ;)

 

Po prostu boimy się kulek które mają potencjalnie większą zdolność do robienia krzywdy niż inne. Możecie tu uderzać w tony rozciągające się od "to nie kulki robią krzywdę tylko brak rozsądku" po "to nie mój problem, że komuś okulary pękają, niech sobie kupi maskę PB", ale fakt faktem, że BBB są niebezpieczniejsze.

Link to post
Share on other sites

Ari ja cie proszę... Zajrzyj ty jednak do podręcznika fizyki i nie pisz "siła dżulowa" bo takiej wielkości fizyka nie zna. Stosując takie sformułowania tylko niedouka z fizyki z siebie robisz.

W przypadku bardzo długiej i "ciasnej" lufy snajperki solidny wpływ na wynik mogła mieć praca sił związanych z oporami ruchu w lufie. Ale nie 60% energii "na wylocie" więcej na cięższej kulce.

 

Co do przebijania butelek po piwie - z jakiej odległości strzelałeś? Cięższe kulki wolniej tracą prędkość w locie więc na pewnej odległości mają większą energię (nie mylić z energią w momencie wylotu z lufy - ta pomijając specjalne przypadki jest niezależna od masy użytej kulki).

 

Moze nie 60%, a moze tak, tego to ci dokladnie nie powiem i reki sobie za to nie utne, ale watpie ze ktos specjalnie by oszukiwal pomiary w swoim tescie.

Wiem że cieższa kulka wolniej traci swoja predkosc. Strzelalem i z przylozenia i z okolo 5 metrow. Efekt byl ten sam.

 

 

Ach, chyba już wiem na czym polega Twój problem. Posortowałem dla Ciebie wg cen abyś mógł wybrać coś przystępnego: CLICK!

Jeżeli twierdzisz że w przezemnie podanym wzorze masa nie ma wplywu no to te repetytoria z fizyki polecilbym raczej Tobie. A chwalić się nie musisz, że potrafisz użytkować wyszukiwarki na allegro.

 

Stosunkowo szybko "nic nie znaczący" zmieniło się u Ciebie na "nie w 100% poprawny"

Stosunkowo za bardzo łapiesz za słówka. Ciekawe czemu nic żeś nie odpisał na to co napisałem o przypadku z kulkami 0.12 i 0.30. Tutaj nadal stwierdzisz, że porównanie 0.20 do 0.27 jest adekwatne ?

 

porownajcie sobie efekty z innymi 0.27 ( ale 0.27 a nie 0.23 czy 0.25 )

I o tym właśnie mówiłem od początku.

 

 

Możecie tu uderzać w tony rozciągające się od "to nie kulki robią krzywdę tylko brak rozsądku" po "to nie mój problem, że komuś okulary pękają, niech sobie kupi maskę PB", ale fakt faktem, że BBB są niebezpieczniejsze.

Dlatego uważam, że na ochronie oczu nie warto oszczędzać

 

 

Skończmy tą dyskusje bo nie ma potrzeby sobie nawzajem naskakiwać.

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Jeżeli twierdzisz że w przezemnie podanym wzorze masa nie ma wplywu no to te repetytoria z fizyki polecilbym raczej Tobie. A chwalić się nie musisz, że potrafisz użytkować wyszukiwarki na allegro.

 

 

Żenada. Wyjaśnijmy sobie:

 

1. To Ty nazwałeś zasadę zachowania energii "głupotą", pytając kto mnie jej nauczył. Wzór jest poprawny oczywiście, jednak jak ktoś już to tutaj zauważył, trzeba jednak go rozumieć i potrafić stosować. Tu nie ma żadnej filozofii, wszystko jest "proste jak drut": jedna sprężyna -> inne masy kulek -> inne prędkości początkowe -> ta sama energia kinetyczna.

2. Nie ma się czym chwalić, po prostu wskazuje Twoje elementarne braki i dogodną możliwość ich uzupełnienia(już od 1pln + koszt przesyłki przy założeniu: chęć + umiejętność czytania).

 

 

Stosunkowo za bardzo łapiesz za słówka. Ciekawe czemu nic żeś nie odpisał na to co napisałem o przypadku z kulkami 0.12 i 0.30. Tutaj nadal stwierdzisz, że porównanie 0.20 do 0.27 jest adekwatne ?

Ależ napisałem, po prostu znowu nie udało Ci się "przeczytać ze zrozumieniem" (na wszelki wypadek: mój ostatni post, ostatni akapit). Napiszę to jednak dosadniej: nie będę rozmawiał ze ślepym o kolorach. To bezcelowe :roll:

 

Jeśli jednak Twoje zrozumienie zasad wnioskowania i fizyki osiągnie satysfakcjonujący poziom, to chętnie podyskutuję na temat: dlaczego zdecydowałem się na poświęcenie mojego wolnego czasu, transferu na serwerze ftp, etc. na wykonanie testu "przebijalności" mimo zatrważającej różnicy w masie testowanych kulek, wynoszącej aż ~0.07 grama pomiędzy obiema rodzajami amunicji: plastikowej TM 0.2g oraz BBBMAX: złożonej, wg producenta z:

"Starch 66.12%

Protein 8.84%

Oil/Fat 4.24%

Crude Fiber 2.67%

Ash 1.29%

Sugars 1.84%"

Moisture 15%

 

:roll: :roll: :roll:

 

"Gdzieśkolwiek jest, jesliś jest, lituj mej żałości", bo prościej już się tego wyłożyć nie da :roll:

Edited by boundrose
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Panowie czytam czytam i ciagle to samo :???: Zauwazylem, ze gdyby ktokolwiek przeprowadzil 1000 testow na to ze BBBMax nie sa bardziej niebezpieczne od normalnych kulek to i tak ktos pod tymi testami podpisze: "...i dlatego wlasnie nie nalezy ich uzywac!" :wink:

 

Mam wrazenie, ze w srodowisku powstala BBBMaxofobia :roll:

 

Kulki nie krzywdza ludzi tylko nieodpowiedzialnosc i ludzka glupota :!:

No chyba, ze jakis idiota zacznie strzelac kulkami z lozyska, ale takie skrajnosci pomijam :???:

 

A teraz do rzeczy. Piszecie o przebijaniu szyb itd. BBBMax w mocnej replice potrafi jednym strzalem przebic szybe... I co z tego?! Prawda jest taka, ze wiekszosc graczy strzela na full auto, a przy dzisiejszych stockach (szczegolnie tych chinskich na ktore stac juz prawie kazdego, kto zaczyna zabawe z AS) seria z taka sila na kulkach odpowiedniej masy tnie szybe jak maslo...

 

Tutaj mi sie nasuwa pytanie... Co za idiota bierze pod uwage strzelanie do drugiego czlowieka przez szybe :!: ??? :roll:

 

Jak ktos ma ADHD to niech szydelkuje, a sie nie bierze za AS :!: :!:

 

Kiedy zaczynalem z AS operowalem snajperka. Po jakims czasie pojawil sie na rynku slynny ruger MK1 Carbine. Przy przeszlo 650fps po tuningu i kulkach 0,33 elephant latwo bylo komus zrobic krzywde... ale jakos nikogo nie zabilem... cud ? czy zdrowy rozsadek???

 

Przez pewien czas wspomniane kulki byly ciezko dostepne a pojawily sie precyzyjne kulki umarexa - tak te aluminiowe 0,3 g

 

Po pierwszym szoku, szczegolnie u nowych w swiatku, kiedy zobaczyli co mam w magazynku - bo przeciez bede do nich strzelal metalem, a metal kaleczy i zabija -wszystko ucichlo i jakos nikt nie jezdzil na wozku inwalidzkim.

 

Zrozumcie wreszcie - kaleczy brak myslenia i ludzka glupota. :poddanie:

 

Jadac na strzelanki obawiam sie nowych ze stockiem (bo nie wiadomoczy to rozsadny czlowiek czy niesmiertelny bohater rodem z gier komputerowych), a nie ludzi ktrorzy strzelaja ze mna od lat chocby mieli 1000fps i kulki z rdzeniem ze zubozonego uranu.

 

Zacznimy czesciej uzywac mozgu zanim pociagniemy za spust, a ta fobia zniknie rownie szybko jak sie pojawila ;-)

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Panowie czytam czytam i ciagle to samo :???: Zauwazylem, ze gdyby ktokolwiek przeprowadzil 1000 testow na to ze BBBMax nie sa bardziej niebezpieczne od normalnych kulek to i tak ktos pod tymi testami podpisze: "...i dlatego wlasnie nie nalezy ich uzywac!" :wink:

 

Mam wrazenie, ze w srodowisku powstala BBBMaxofobia :roll:

 

Kulki nie krzywdza ludzi tylko nieodpowiedzialnosc i ludzka glupota :!:

No chyba, ze jakis idiota zacznie strzelac kulkami z lozyska, ale takie skrajnosci pomijam :???:

 

A teraz do rzeczy. Piszecie o przebijaniu szyb itd. BBBMax w mocnej replice potrafi jednym strzalem przebic szybe... I co z tego?! Prawda jest taka, ze wiekszosc graczy strzela na full auto, a przy dzisiejszych stockach (szczegolnie tych chinskich na ktore stac juz prawie kazdego, kto zaczyna zabawe z AS) seria z taka sila na kulkach odpowiedniej masy tnie szybe jak maslo...

 

Tutaj mi sie nasuwa pytanie... Co za idiota bierze pod uwage strzelanie do drugiego czlowieka przez szybe :!: ??? :roll:

 

Jak ktos ma ADHD to niech szydelkuje, a sie nie bierze za AS :!: :!:

 

Kiedy zaczynalem z AS operowalem snajperka. Po jakims czasie pojawil sie na rynku slynny ruger MK1 Carbine. Przy przeszlo 650fps po tuningu i kulkach 0,33 elephant latwo bylo komus zrobic krzywde... ale jakos nikogo nie zabilem... cud ? czy zdrowy rozsadek???

 

Przez pewien czas wspomniane kulki byly ciezko dostepne a pojawily sie precyzyjne kulki umarexa - tak te aluminiowe 0,3 g

 

Po pierwszym szoku, szczegolnie u nowych w swiatku, kiedy zobaczyli co mam w magazynku - bo przeciez bede do nich strzelal metalem, a metal kaleczy i zabija -wszystko ucichlo i jakos nikt nie jezdzil na wozku inwalidzkim.

 

Zrozumcie wreszcie - kaleczy brak myslenia i ludzka glupota. :poddanie:

 

Jadac na strzelanki obawiam sie nowych ze stockiem (bo nie wiadomoczy to rozsadny czlowiek czy niesmiertelny bohater rodem z gier komputerowych), a nie ludzi ktrorzy strzelaja ze mna od lat chocby mieli 1000fps i kulki z rdzeniem ze zubozonego uranu.

 

Zacznimy czesciej uzywac mozgu zanim pociagniemy za spust, a ta fobia zniknie rownie szybko jak sie pojawila ;-)

 

Pozdrawiam

żylet

 

 

Bardzo słusznie napisałeś. Niestety ludzie są już tacy, że jak coś usłyszą to wierzą w to ze zdwojonym skutkiem.

 

Poza tym jak niektórzy piszą - skoro BBBMAX po strzale w ciało odczuwa się taki sam ból, to w czym problem ?! Że okularki STTI za 10zł pękną? To niech sobie ludzie w końcu kupią porządną ochronę oczu bo ma się je tylko jedne i równie dobrze mogą je stracić przez jakiegos początkującego mającego chińskiego stocka 450fps, który strzela full serią z metra i nie przestanie póki nie będzie widział, że ktoś się zwija z bólu albo nie dostanie prędzej za to po j... buzi.

 

 

PS. Co do moich testów to jestem skazany na razie czekać kiedy w końcu BBBMAX oraz BBB 0.25 będą dostępne

Link to post
Share on other sites

Generalnie nie chodzi o to, że mniej boli, tylko, że przebijają szyby. Jest wiele ludzi, którzy wsypują do magów BBBMax przy 450fps. Okularki STTI za 15zł wytrzymują ponad 500fps. Widze je nieraz u doświadczonych graczy. Są nowi, którzy nie maja takiej wiedzy o as i bezpieczeństwie i trzeba ich w to 'wtajemniczyć'. To, że Ty, Żylet, nikomu nie zrobiłes krzywdy (i gratuluje tym samym myślenia i jasności umysłu i troche tez szczęscia), to nie znaczy, że wszyscy inni mają tak robić. Jednakże każdemu nowemu, który chce replike o kosmicznej szybkości (wystarczy chiński stock, 450fps) będę mu stanowczo odradzał takiej repliki.

 

Wystarczy, że będzeisz strzelał po nogach, Twoja ofiara padnie na ziemie i dostanie w zęba (mialem wiele takich sytuacji, tyle, że dostawałem w gogle). Pamiętajmy, że bardzo łatwo o jakąś niefajną sytuacje. Dlatego kluczem, aby nasze strzelania były bezpieczniejsze, jest edukacja nowych,niedoświadczonych ludzi, którzy chcą byc 'superhipermegaterminatormagafaker' ;) . Jeśli mam być szczery to nie jest głupotą, aby kazdy nowy sobie strzelił w rękę i wiedział jak silna zabawką dysponuje. Rok temu sobie strzeliłem sam w rękę i od tamtego czasu czuje respect do silnych replik i najważniejsza rolę w as jest bezpieczeństwo, a nie moc.

Podsumowując : używajmy tych kulek tak, jak zaleca producent, czyli do 300fps, myślmy, analizujmy i jeszcze raz myślmy. Airsoft to nie cs.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A nie dostrzegacie różnicy (Do Panów Przeciwników BBB max) między uderzeniem w coś twardego jak butelka a coś miękkiego jak dupa? Przy uderzeniu w miękkie obiekty (kawałek "ciała") twardość kulki ma marginalne znaczenie. Niech sobie kulki nawet ze stali będą (przy 6mm to chyba około 0,8g...) i co z tego? Dupie na jedno wyjdzie czy ta kulka jest z węglików spiekanych czy z gumy. Boli tak samo i obrażenia tez daje takie same. Problem zaczyna się kiedy trafiamy w coś twardego, co nie ugina sie po trafieniu i nie amortyzuje. Ale jakość ochrony oczu JEST PROBLEMEM WŁAŚCICIELA TEJŻE A NIE REPLIKI!!! Dopóki replika nie przekracza limitu fps ustalonego w danym środowisku nikt nie powinien być wypraszany z powodu materiału z którego zrobione są jego kulki. Sam często widząc kogoś z okularkami BHP prosiłem o przetestowanie najczęściej moim gunem bo dość mocny. I kilku nowych wróciło do domu bez okularków. I jakoś nie twierdzę że zniszczyłem mu okulary. Twierdzę że uratowałem mu być może wzrok.

Link to post
Share on other sites

Dobra ochrona wzorku to bez dyskusji i nikt tego nie podważa ale ochrona zębów jest zbędna a przy bbbmax może być wymagana.

 

Nie przesadzaj. Pamiętam zrzute na zeba kolegi kory dostal z plasticzanej shitkulki 0,25g z repliki co nawet 400fps nie miala.

Tamto to akurat byl wypadek ale takie sie zdarzaja bardzo rzadko jezeli ludzie przestrzegja zasad bezpieczenstwa.

Jak dla mnie na budynkach i tak jak ktos nie uzywa to wczesniej czy pozniej odwiedzi dentyste, a reszta przypadkow jakie pamietam to kretynskie zachowania typy: "ha ha ha nie trafi... kulfa mój zab !"

 

To daje do myslenia tylko wtedy nie bylo jeszcze nawet BBBMax ... wiec ?

 

 

pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

http://asgcalc.hollved.com/us/index.php

 

Może ten kalkulator pomoże rozwiać wątpliwości - Trzeba mieć tylko chrono i zrobić pomiar z prędkości wylotowej na kulkach 0,2 i np. 0,27 - Następnie wpisać wartości przy odpowiedniej masie kulki i porównać wyniki w joulach :)

 

Przynajmniej likwidujemy ryzyko pomyłki we wzorze :)

 

A co to ma do tematu? :roll:

Nie rozwazamy wagi kulki tylko material z jakiego jest zrobiona :wink:

 

żylet

Link to post
Share on other sites

A co to ma do tematu? :roll:

Nie rozwazamy wagi kulki tylko material z jakiego jest zrobiona :wink:

 

żylet

 

No przecież przeczytałem conajmniej dwie strony kłótni o prawa fizyki i zasadę zachowania energii... Chciałem pomóc w rozwiązaniu sporu...

 

A taki emotikon z tą głową ścianę to nie wiem po co i co on ma do tematu...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...