Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem słoik piaskowych Madbulli z czarną etykietą na allegro (tych co w linku powyżej) ze 2 tygodnie temu, bo nikt nie pisał wtedy jakie najlepiej kupić 0,40g, a te wybrałem z dostępnych ze względu na możliwą najlepszą widoczność lotu kulki.

Po bardzo wstępnych testach stwierdziłem, że widoczne są mimo wszystko słabo (może teraz jak śnieg spadł to się je lepiej będzie obserwowało). Do lotu na 70 metrów nie mam zastrzeżeń. Muszę jeszcze je potestować na większą odległość.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem słoik piaskowych Madbulli z czarną etykietą na allegro (tych co w linku powyżej) ze 2 tygodnie temu, bo nikt nie pisał wtedy jakie najlepiej kupić 0,40g, a te wybrałem z dostępnych ze względu na możliwą najlepszą widoczność lotu kulki.

Po bardzo wstępnych testach stwierdziłem, że widoczne są mimo wszystko słabo (może teraz jak śnieg spadł to się je lepiej będzie obserwowało). Do lotu na 70 metrów nie mam zastrzeżeń. Muszę jeszcze je potestować na większą odległość.

 

A masz możliwość porównania ich z innymi kulkami, którymi strzelałeś?

Link to post
Share on other sites

Nie. Do tej pory max używałem 0,30g. Dlatego jedyne co napisałem w ich ocenie to że nie mam zastrzeżeń do lotu, a nie że są super czy lepsze od innych. Też testowałem bardzo prowizorycznie... nie miałem czasu. Jak znajdę chwilę to potestuję mocniej, też może i póki jest śnieg, aby zobaczyć ich lot.

Link to post
Share on other sites

Przecież to czarnule są i raczej ich za bardzo nie zobaczysz :icon_biggrin:.

 

P.S Takie zapytanie do panów snajperów. Mam 530fps w swojej elżuni i tak zastanawiam się nad użycie kulek 0,3g. Co o tym myślicie? W sumie mam do testów owe kulki tylko czasu mi brak.

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi 0.30 i taką moc to nawet daje rade takie rozwiązanie.Sam tak robie przy ok 550 fps.Co prawda do dobrych 0.40 to troche brakuje w osiągach ,ale tu mamy łatwy dostęp i mniejszą cenę.U mnie 0.30 celnie latają do ok 75m ,choć raz trafiłem z 95 m ,ale poprawki były liczone w metrach :D

 

Edyta.podwójnie wysłane

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites

No wlaśnie myślałem nad biovalami.tylko pytanie jak szybko muszę je wystrzelać po otwarciu bo przecież są biodegradowalne.

 

Testowałem biovale 0.3g przy 600fps, idąc tą samą filozofia, że jakość >>> waga, ale niestety nie w tym przypadku. 0.3g latają dobrze, ale wystarczy MINIMALNE zawirowanie i kulka leci jak i gdzie chce, przy nawet kiepskich 0.4g u mnie było zdecydowanie lepiej, a zakładając użycie 0.4g przebranych starych madbulli/guarderów - nie ma co porównywać nawet.

 

Edit: Zapomniałem dopisać. Jeśli masz te kulki to nie pytaj się ludzi na forum, tylko bierz i testuj. Każdy powie Ci jakie ma doświadczenia, a Tobie może akurat jakieś rozwiązanie podpasuje inaczej niż drugiej osobie.

Edited by Yautja
Link to post
Share on other sites

To się tak stojąc na powietrzu nie rozkłada. Dopiero w glebie działają bakterie i grzyby które się zajmują rozkładem. Więc w zamkniętym worku czy butelce to mogą stać latami.

 

 

Jak to jest z kulkami - zabronione są metalowe, np łożyskowe czy ceramiki, ale ze względu, że są ciężkie, czy że twarde ? Przykładowo używając kompozytowej ale o wadze np 0.6 już by było ok ? Pytam z ciekawości bo zdobyłem 50 sztuk łożyskowych, ślicznie wyglądających do strzelania tarczowego. Ponoć stal, ale nie znali wagi, muszę sobie sam sprawdzić niedługo na wadze analitycznej.

Tu link jak by ktoś był ciekaw jak to wygląda:

https://fbcdn-sphoto...eac632874a88e52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popraw się i stosuj polskie znaki, interpunkcję, bo nie da rady tego czytać!

Link to post
Share on other sites

Zabronione są te, których używania zabroni organizator danej imprezy. U mnie mógłbyś strzelać i wolframowymi, bo twardość ani masa kulki nie ma bezpośredniego wpływu na skutki trafienia. Wpływ taki natomiast ma energia kinetyczna kulki, ale to już całkiem oddzielna sprawa. Kłótni o używanie kulek ceramicznych/metalowych/metalizowanych/szklanych na WMASG było i jest od metra, zwykle spowodowanych kretyńskim przekonaniem o tym, że twarda kulka powoduje większe obrażenia niż miększa.

 

Podsumowując: Spotkasz się z różnymi ograniczeniami - czasem zabronione są kulki cięższe niż 0.3g, czasem - niż 0.43g, a czasem - metalizowane i szklane - bo tak - wybór organizatora.

 

Waga tych stalowych kulek, które masz zapewnię zawiera się w przedziale 0.75-0.9g. Daj potem znać, jak wypadły testy.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Chętnie się podzielę swoim doświadczeniem odnośnie 0,30g. Obecnie używam SWD (A&K) po tuningu lufy (promyk 550mm), gumki (zielona G&G) i komory hop-up (podróbka czeskiej, firmy PPS).Sprężyna stockowa (bodajże M150). Oscyluje, że ilość FPS wynosi koło 500. Kulek użyłem marki G&G.

 

Parę dni temu testowałem replikę na otwartym terenie (pochmurno, około 3 stopnie na plusie, wiatr umiarkowany). Ustawiłem sobie cel ze zużytych opon w pionie (czyli mniej więcej sylwetka człowieka). Oddałem dość sporo strzałów z różnych odległości, gdyż kalibrowałem też w tym wszystkim lunetę, więc z 300 kulek poszło (ręka do dzisiaj mnie boli :P). Oto wyniki mojego testu i obserwacji:

 

Dystans:

40 metrów - kulki leciały mniej więcej w cel, nie było większych problemów z trafieniem.

50 metrów - kulki zaczeły mi skręcać w lewo pod koniec toru lotu, więc musiałem celować troszkę bardziej na prawo.

60 metrów - jak wyżej, ale celowałem już mocno za obrys sylwetki.

70 metrów - jak wyżej, trafialność około 1 na 10 strzałów, mocno zakręcały kulki w lewo.

80 metrów - No tutaj kulka trafiała albo w najniższą oponę, albo w ogóle, gdyż kulki wytracały energię i po prostu zaczeły spadać w dół.

 

Zacząłem myśleć, że być może coś źle zmontowałem, skoro kulki mi tak w lewo skręcały. Więc strzeliłem w przeciwnym kierunku i jak się okazało, kulki spręcały w prawo.

 

Wniosek: Kulki 0,30g mocno znosi wiatr i wydaje mi się, że w tym przypadku marka nie ma większego znaczenia (oczywiście nie polecam kulek niskiej jakości, gdyż może ona zostać w precce). :P

Link to post
Share on other sites

Oto obiecane przekroje 0.40g prosto z linku allegro (Klikmarket).

Z lewej świeżo zakupione Madbulle, słoik z czarną naklejką. Po prawej Guardery z woreczków po 1000 szt.

MB są ciemniejsze, wydają się nieznacznie stabilniejsze w końcowej fazie lotu. Sprawdziłem dziś w lesie - brak wiatru i temperatura -7o C

 

 

h42g.jpg

 

nurc.jpg

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Dzięki za fotki. Czyli już wiem w jakie kulki zaopatrzyć się w zastępstwie za Guardery. :icon_biggrin:

A to z tym bardzo różnie jest, zależnie od partii 0,40g raz lepsze są mb raz guarderki.

Mam ponad roczne guarderki, są wściekle pomarańczowe i mają zwykle 1 pęcherzyk w centrum. Do tego znalazłem kilka mb 0,40 sprzed 3 lat, w kolorze capuccino, niemal nie mają pęcherzyka lub są minimalne 3-4 w centrum - obecne produkty się do nich nie umywają. Lepiej śmigają mi tylko DS.

Link to post
Share on other sites

te pecherze to bardzo odstraszaja z tym ze guardery tez maja..

co do tych lozysk to nie wazylem ale nie da sie z tego strzrlac z dwoxh powodow: podaje po dwie kulki do komory i musialem po jednej wkladac (ale to moze wina komory z tym ze na zadnych tak nie mam) a dwa sa zdecydowanie zq ciezkie. hop up nawet na max daje nam prostego lotu ze 30 metrow tylko. Lekkim lobem to nawet jakies 60 metrow wiec to zaden dystans nadal. Ale cudow sie nie spodziewalem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...