Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak uogólniamy, czy mamy sprawdzone info o rosnących Proballach? Na brytyjskich forach nie widziałem wzmianki o problemach z w/w kulkami. A używają zdecydowanie dłużej od nas. Mógłbym oczywiście potwierdzić, że nasze ściągnięte parę miesięcy temu nadal trzymają wymiary (.38 i .45).

Link to post
Share on other sites

Ja tam zawsze wolę upewnić się, że innym nie puchną. Dużo kul robiło niespodzianki po miesiącu. Są takie co po pół roku lekko urosły (guarder) i tylko w PDI robiły zacinki... a po kilku kolejnych miesiącach co 3 kulka tnie się w promyku.

 

Tj. Warto by informacje o kulkach pojawiały się w miarę możliwości co jakiś czas. Nawet jak nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Z nudów przeglądałem w pracy stronkę airsoftpro, i wynalazłem takie kulki Top Arms, białe od 0.36 do 0.45. Ktoś testował, cokolwiek o nich wiadomo? http://airsoftpro.cz...0ks-bile-detail

A to widać bardzo Ci się nudzi... ja tam na brak zajęć nie narzekam, a cały czas strzelam z shootone 0,43g, trzeci tysiąc idzie (próbki proballi już wystrzelane).

Link to post
Share on other sites

Jesli dobrze rozumiem opis kulki są uciapane olejkiem jakims. Po jakiego ja sie pytam.. przeciez gumka hop up po ubrudzeniu smarem odzyskuje sprawnosc podkrecania po wystrzelaniu jakis 500 kulek dopiero, a tutaj kazda niby usmarowana jest zeby sie nie ciela w magazynkach. Wyczuwam lipe z tym patentem.

Link to post
Share on other sites

Jesli dobrze rozumiem opis kulki są uciapane olejkiem jakims. Po jakiego ja sie pytam.. przeciez gumka hop up po ubrudzeniu smarem odzyskuje sprawnosc podkrecania po wystrzelaniu jakis 500 kulek dopiero, a tutaj kazda niby usmarowana jest zeby sie nie ciela w magazynkach. Wyczuwam lipe z tym patentem.

 

Zależy czym są uwalone, niektóre olejki są olejkami dopiero po podgrzaniu a tak na co dzień są jak wosk i zachowują się jak organiczny teflon, fakt że z kręceniem ich przez HU może być różnie ale jeśli gumka przyjmie trochę tego badziewia na siebie to po jakimś czasie zacznie kręcić. Inne znowu mają wysoką lepkość, ale takich uwalonych sylikonem 50000cps nie chciał bym wkładać do repliki bo bez kąpieli w czymś mocniejszym nie idzie tego usunąć ;)

Link to post
Share on other sites

A może by wyszło z nimi tak jak z madbullami, które po umyciu lecą nieco lepiej? :icon_wink: Swoją drogą, na gunfire pojawiły się valkeny, wszystkie ciemne. Ciekawe czy ta partia jest warta swojej ceny.

 

A jak tam specny wypadają na tle innych kulek, zrobił ktoś jakieś porównanie?

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites

Dotarły do mnie kulki specna arms"

- 0,36g są białe, mleczne

- 0,40g są ekru (brudne białe) lub kość słoniowa

- 0,43g są szare, "betonowe"

 

Po obejrzeniu na szybko, mogę stwierdzić że są lepiej wykonane i polerowane niż shootone i proball. Na weekendzie je pomierzę, poważę i potnę. Może uda się też postrzelać.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie 0,4 specna czy proball?

jeszcze nie wiemy, specne dopiero chłopaki ocenią jak postrzelają z niej.

a jak testowałem proball 0,4 vs shootone 0,4 to proballe latały lepiej. Tydzień później poszedłem na strzelanie i proballe latały jak kukurydza nie wiem dlaczego. Shootone uratowały mi wtedy tyłek. Obecnie kupiłem paczkę shootone 0,43 i mam nadzieję ze będą tak dobre jak nich mówią

Link to post
Share on other sites

OT

Powoli ale tanieją, jeszcze kilka lat i będą w "normalnej" cenie :icon_wink:

http://www.ebay.pl/itm/221739314566

 

:icon_biggrin: Nie zmienia to faktu, że są wciąż tańsze i użyteczniejsze niż DD... oraz rakiety. Tamtych nakupiłem 6 paczek i wszystkie napuchły... mogłem kupić dwa opakowania ceramik i kulki na grubą zwierzynę.

 

Edyta:

 

Drogi Karolu, wzywam Ciebie do poprawienia linku.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Mikadorus

Hehe, też czasem taka myśl przechodzi mi przez głowę ;)

 

@Karol

ZrO2 ma wagę ~0.67-68g dla średnicy 15/64" czy też 5.953mm i są sprzedawane za bajońskie sumy typu 8-12$ za 10szt. w różnych sklepach asg.

Same opisy i nazwy są dość twórcze, żeby tylko nie wyszło że to ceramika sprzedawana z 300% narzutem ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...