Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakby nie było Unii, to nie było by bana na niepuchnące tworzywo z chin. A, że niemiaszkom-producentom plastiku to nie na rękę, to cóż. Gotowe rozwiązanie nie będzie dostępne, trzeba kupować te z rozwijającą się przepukliną.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Ja mam akurat porządnie poskładane repliki i na jedną strzelankę ze snajperki to nieraz zużywam do 50bb a jak biorę szturmówkę to mój rekord jest 800bb a typowo poniżej 500. Na kulki też mnie stać ale szkoda wywalić mi tyle kasy na kulki, które nie wiadomo jak latają, nie wiadomo ile ważą naprawdę i nie wiadomo kiedy spuchną.

Gdyby nie było żadnej alternatywy to może bym się skusił.

 

Podzielam opinię, tym bardziej że tam jest bodajże cały tysiak więc ponad połowa kulek była by do wywalenia. No chyba że są made in usa i nie puchną.

Swoją drogą to mogli by pakować te ciężkie ciężkie po 100szt a nie po 1k i robić paczki po 1-2k. Sprzedawcy mogli by sprzedawać testery po 100szt bez narażania się na wywalanie otwartej paczki, podobnie jak snajperzy bez ADHD ;)

Link to post
Share on other sites

 

Hmmm... z wagi, wyglądu, ceny i wymogów odnośnie HU wnioskowałbym że są to ceramiki 6mm G5 a te raczej średnio są bio i w dodatku mają zawyżoną średnicę która średnio przechodzi przez lufy 6.01...

 

Ostatnio wyszukane i jeszcze tańsze niż poprzednio 15/64"

http://www.ebay.pl/itm/221739314566

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To drożej niż 9x19mm :P

Edit. Nie przycelowałem w guziora i kaliber się nie zgadzał

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Szczególnie, że już sam fakt pakowania próżniowego sugeruje, iż jest jakiś problem z puchnięciem. Jeśli by takowego nie było, to nikt nie zadawał by sobie trudu odsysania powietrza z opakowania.

 

Wątpię. Mało które kulki z niższej i średniej półki są pakowane próżniowo, a one na pewno puchną. Myślę, że te kulki które są pakowane próżniowo właśnie dlatego są droższe - producent zabezpiecza je przed zniekształceniem w ten sposób, a poza tym producent też musi je magazynować i opłaca mu się je zapakować próżniowo, żeby dłużej były gotowe do sprzedaży. Rocketsy jak spuchną to się wywali w kanał, kosztują producenta pewnie nie wielką kasę. A takich proballi by było szkoda.

 

ps. To co mi napisał ProBall nieoficjalnie:

"Dont worry about selling we put lables on for security we have had some bbs open since November 2015 and still no swelling."

Link to post
Share on other sites

Najlepszy aktualnie zakup, jeśli pominiemy ceramikę to niezmiennie od lat Degicon Straight 0.43g. Niedawno udało mi się wyłuskać następną paczkę. Jak to mówią kto szuka ten znajdzie. A kto nie znajduje ten prawdopodobnie marnie szuka.

Polecam wyprawy po małych sklepach z militariami, można się zdziwić co im tam czasem zalega ;)

Link to post
Share on other sites

Obojętnie Mendi jakie te 0.43g. Aktualnie strzelam ze Straightów, ale szkoda tak zacnych kulek na takie pomiary :icon_wink:

 

Odkopałem swoje wiosło. Przy jakichś 7,5-8 bar i 500fps na 0,2g, jest odpowiednio 370fps na kulkach 0,43g (we zielone).

Link to post
Share on other sites

Hej

dzięki uprzejmości kolegi żaku90 otrzymałem wczoraj na teścik próbki kulek Proball w wagach 0,4; 0,43 i 0,45g a także próbkę kulek Bioshoot 0,43g. Według informacji na opakowaniach, kulki są z listopada 2015r., opakowania są uszkodzone, podziurawione lub kulki są w zwykłych woreczkach. Jedynie Bioshooty miały firmowo zgrzane, czarne, foliowe opakowanie.

 

Wczoraj na szybko pooglądałem, zważyłem, pociąłem i przepuściłem przez bb tester edgi 5,98mm po kilkanaście kulek z każdego rodzaju. Postrzelam sobie na weekendzie. Oto wnioski:

 

Proball 0,40g

kolor: kość słoniowa

polerka: niezła, lekki pobłysk

widoczne niedoróbki: wgłębienia po wtrysku,skazy

waga 10 kulek: 3,8 g

zachowanie w testerku: przechodzą na styk, niektóre trzeba pchnąć lekko

po przekrojeniu: struktura jednorodna, brak pęcherzyków

 

Proball 0,43g

kolor: kość słoniowa

polerka: niezła, lekki pobłysk

widoczne niedoróbki: wgłębienia po wtrysku, skazy, sporo ich

waga 10 kulek: 4,1 g

zachowanie w testerku: przechodzą z luzem, obijają się lekko o ścianki

po przekrojeniu: struktura jednorodna, brak pęcherzyków

 

Proball 0,45g

kolor: kość słoniowa

polerka: dobra, wyraźny pobłysk

widoczne niedoróbki: bardzo sporadycznie, delikatne wgłębienia po wtrysku

waga 10 kulek: 4,4 g

zachowanie w testerku: przechodzą z luzem, obijają się lekko o ścianki

po przekrojeniu: struktura jednorodna, brak pęcherzyków

 

 

Bioshoot 0,43g

kolor: kość słoniowa

polerka: dobra, raczej matowe

widoczne niedoróbki: niewiele, wgłębienia po wtrysku,skazy

waga 10 kulek: 4,2 g

zachowanie w testerku: przechodzą z luzem, obijają się lekko o ścianki

po przekrojeniu: struktura jednorodna, brak pęcherzyków

 

Póki co wygląda to na prawdę nieźle, zwłaszcza kule 0,45g rokują dobrze. W porównaniu np. do shootone 0,43g, to proballe mają ciut lepsza polerkę i maja lepszą strukturę - w sensie nie widać zabrudzeń i szarych pajączków na powierzchni, jak w przypadku niektórych shootone.

 

Reszta wyjdzie przy strzelaniu, może na weekendzie się uda. bo póki co po robocie to zawsze się na burze zbiera i strzelanie mija sie z sensem.

 

Jedna rzecz mnie tylko nurtuje - czy te kulki nie były czasem wypuszczone na rynek USA i dlatego nie puchną, a koledze żaku90 udało się je do nas sprowadzić. I co za tym idzie, jeśli te kulki okażą się na prawdę dobre, to czy to co będzie można kupic to będą te same kulki czy produkt na rynek EU z tym nieszczęsnym drożdzem wewnątrz?

Link to post
Share on other sites

Będę kupować te 0.45, bo nie mam juz zupełnie nic do strzelania. Gdyby ktoś chciał połowe kulek odkupić to pisać na PW, zawsze to jak coś mniejsza strata niż kupując całe opakowanie i by się okazały że puchną.

Link to post
Share on other sites

shamoth: z tego co pamiętam to jesteś nałogowym chomikiem. Nie wiem czy postanowienie pomoże :icon_smile:.

 

Od afery z GFC, Kałachami i innymi nic nie kupowałem chociaż trzęsło mną jak kobietą lekkich obyczajów w kościele, ale te cholery kuszą ;) bardzo...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...