Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mendi, po co używasz crossmanów jak możesz używać teoretycznie czystych naboi do bicia śmietany... przynajmniej u mnie czysto a i taniej wychodzi niż kartusze co2 z tych dostępnych w okolicy i w przeliczeniu na przesyłkę z daleka...

Link to post
Share on other sites

Shamoth, powiedzmy że po przejściu na semi-auto, zużycie kulek i gazu dosyć drastycznie mi wzrosło :icon_biggrin: Nie powiem, jest frajda gdy zamiast 1 kulki mogę posłać od razu 2 na ewentualna poprawkę, jednak przy grubszych starciach wymiana kapsuły po każdym magu 30bb bywa uciążliwa. Nie zrezygnuję z kapsuł, bo przydają się na milsimy i larpy, faktycznie przerzucę się na bombiczki n2o, ale na klasyczne strzelanki zaopatrzę się w butle hp 13ci.

Link to post
Share on other sites

Hyhy, sorry chyba zaskoczył mechanizm wyparcia i nadal nie wierzę w to co widziałem ;)

No jeśli tak prujesz to faktycznie nie ma się co zastanawiać i brać HP.

No chyba że chłopaki wymyślą coś na szybką wymianę kartuszy, 1 obrót zamiast 10 lub satelitarny adapter podłączany szybkozłączką do rega tylko wtedy ile magów tyle adapterów...

Link to post
Share on other sites

gdyby jak w pistoletowych magach - kapsuła CO2 była w magu :icon_wink:

To zła droga. Kosztowałyby by po 200zet za sztukę i zawsze był by problem ze szczelnością na złączu.

 

Jak już wyczyszczę konwersję z syfu, to postaram sie na weekendzie postrzelać z bbkingów 0,45g

Link to post
Share on other sites

No to może szybki montaż kapsuł na zasadzie zamka 4taktowego.

 

Też o czymś podobnym myślałem ale na zasadzie adaptera z 2 bolcami jak w starych żarówkach, wsadzasz, przekręcasz o pół obrotu po skośnym/postępującym profilu i na samym końcu delikatne wcięcie gdzie adapter by się cofał i trzymał na miejscu. Nie wiem tylko czy szczelność była by zadowalająca na miękkich gumkach przy igle a twarde mogły by skutecznie uniemożliwić demontaż kartusza bo wychłodzone były by zbyt twarde żeby wcisnąć adapter i go wykręcić...

Link to post
Share on other sites

Pytanie ... czy w tej chwili są dostępne jakiekolwiek kulki powyżej 0.4 które można polecić ??

Ok 3 tygodnie temu kupiłem Rocketsy Professional 0.43, Latają w miarę dobrze przy odległościach do 100m (taki mniej więcej ma zasięg nachwilę obecną moja replika). Jedyny problem to to @#$% puchnięcie kulek. Po otwarciu opakowania i przestrzeleniu kilku szt. wsadziłem do środka takie małe woreczki pochłaniające wilgoć itp (takie same jak te które wkłąda się du kartonów z butami w sklepie)... działa elegancko. Jedyny problem jest taki, że w przypadku bezpośredniego wyciągniecia kulek z tak opatrzonego opakowanie kulki lataja dobrze i się nie tną .... gorzej jak po wyjęciu z opakowania biegam np. przez 2 godziny na strzelance i ładuję drugi mag. przez ten czas kulki zdążą już niestety się popsuć :(

Link to post
Share on other sites

To jest odpowiedź poważna czy robienienie głupka z nowego na forum??

Rogaś nie zwykł sobie żartować w ten sposób. Valkeny to porządne i z tego powodu drogie kulki, są też w wadze 0,43g. Z tego co się dowiadywałem to latają pięknie, tyle że czarny kolor jest dosyć problematyczny dla niektórych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Nie po to było wielkie "wow" i" bum" na białe kulki, aby znowu wrócić do ery używania czarnych kulek których nie widac bo nawet przy najlepszych jakościowo trzeba robić poprawki a bez widocznosci jak zrobic ? Bierz rocketsy ale 0.45, stracisz na zasiegu z 10 metrów ale masz za to pewny i celny strzał i przynajmniej wiesz w co trafiasz

Link to post
Share on other sites

0,43g Valkeny, ale czarne teeth.gif

 

No własnie ta emotka na końcu mnie zbiła z tropu więc wolałem zapytać.

 

 

Rogaś nie zwykł sobie żartować w ten sposób. Valkeny to porządne i z tego powodu drogie kulki, są też w wadze 0,43g. Z tego co się dowiadywałem to latają pięknie, tyle że czarny kolor jest dosyć problematyczny dla niektórych użytkowników.

 

Rozumiem, że problem z tymi kulkami polega na tym, że po wystrzale ciężko z dostrzeżeniem gdzie i jak lecą w lunecie? Co do ceny to rzeczywiście lekko odstrasza :/ 185 zł za 2,5k szt. Dość sporo niestety, ale nie chce ryzykować zniszczenia lufy precyzyjnej przez strzelanie napuchniętymi kulkami :(

Link to post
Share on other sites

Czarne/zielone i inne ciemne odcienie widac tylko na jakims jasnym tle - czyli np na tle nieba, jasnej trawy, sniegu. A z reguly zawsze jest jakies ciemne tlo wiec dojrzec jest naprawde ciezko, co nie znaczy że sie nie da - dobra luneta z dużym zoomem to nieraz co ktoras da sie wypatrzeć, ale to bardziej zielone, czarnych to nie wiem czy kiedyś mi sie udało dojrzeć (czarane guardery). Może wlasnie sprobuj najpierw czarnych guarderów od kogoś czy je bedziez widzieć, a jesli bedziesz potrafił je widzieć to wtedy kupuj valkeny.

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to wolę czarne konkretne kulasy, niż puchnące białe. Wystarczy przed strzelaniem wykalibrować sobie lunetę strzelając ciemnymi kulkami na tle nieba. Jeśli replika jest ok a optyka trzyma nastawy, to nie ma co szukać.

Link to post
Share on other sites

Rocketsy 0.43 czerwone na MA cięły się w "szczykawie" i magazynkach. Lufa PDI (jedyna słuszna 6.01) łykała je bez problemu ale latały trochę gorzej niż zwykle. Za to kulasy 0.45 nie robiły żadnych problemów.

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

Rocketsy 0.43 czerwone na MA cięły się w "szczykawie" i magazynkach. Lufa PDI (jedyna słuszna 6.01) łykała je bez problemu ale latały trochę gorzej niż zwykle. Za to kulasy 0.45 nie robiły żadnych problemów.

 

No bo bydlaki zaczęły ci puchnąć. No i kurde 3k kulek znowu będzie do śmietnika...

Link to post
Share on other sites

Panowie, szybkie pytanko - jakie kuki do 500 fps pod promyka? Strzelam dużo, ale rzadko. Nie będę ręcznie sortować kulek, nie ma bata :P Co warto kupić? Póki co mam na oku 0.36 Rocketsy Platinum białe, ew. zastanawiałem się nad cięższymi, bo zasięg z HU na 0.43 wygląda obiecująco http://mackila.com/airsoft/atp/07-a-07.htm i prawie się nie różni względem lższejszych kulek na tym teście. Obecne 0.28 od 5.95 latają tragicznie, tzn. taki efekt jo-jo, najpierw w dół, potem w górę i znowu w dół. Podejrzewam, że cięższe kulki będą lecieć w pierwszej fazie dużo bardziej stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...