Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS-5,56 "Grot"


Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Johny, ale w podlinkowanym artykule jest tylko o nowej fabryce a nie rozpoczeciu produkcji MSBS chyba, że coś mi nie wyświetla.

 

Uruchomienie nowej fabryki (zaplanowane na 2013 r.) wiąże się wyraźnie z końcem prac badawczo-rozwojowych nad nową konstrukcją MSBS – całej rodziny modułowych karabinków automatycznych kal. 5,56 projektu polskich konstruktorów z Radomia i Wojskowej Akademii Technicznej.

 

Jezeli uruchamiam fabryte to po to aby produkowala i przynosila zyski... Jezeli uruchamiam silnik w aucie to po to, aby jechac czyli wykonywac czynnosc do ktorej to auto zostalo zaprojetkowane, a nie stac i sie gapic i sluchac jak ladnie robi brr-brr-brr-brr-brr ;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja wrócę do tematu kbsg (już nie ogarniam tej nowej nomenklatury) czyli co postanowiono z granatnikiem do MSBS? Czy postanowią na siłę ożenić bezkolbowca z GPBO-40. Szczerze powiedziawszy znając polskie realia gdy przegryzłem się przez artykuł w NTW, to pierwszą moją myślą na temat bezkolbowego karabinku-granatnika to "Cholera, wprzódy w morzu wyschnie woda nim się stanie!". Tak jak to z Kandaharem, którego zgodnie z realiami olano Plate Carriera i niskoprofilówkę, tak tutaj wojsko pójdzie po kosztach. Dobrze że technicznie niemożliwe jest dotowanie Pallada do MSBS'a bo pewnie znalazłby się taki "racjonalizator kosztów".

Link to post
Share on other sites

Może gdyby GPBO było więcej to pewnie takie pomysły by się pojawiły, ale w sytuacji gdy kupili ich tylko parędziesiąt nie widzę w tym specjalnie oszczędności. I tak trzeba będzie kupić więcej granatników, co za różnica których. Mnie zastanawia inna kwestia, czy opracowanie nowego granatnika jest finansowane z kasy na MSBS?

Link to post
Share on other sites

W temacie i do przemyślenia dla hura optymistów pozwolę sobie zacytować zdanie którego autorem jest Remigiusz Wilk a pochodzące z artykułu pt. "Następca FAMAS-a" opublikowanego w Magazynie Strzeleckim Broń i amunicja nr. 06/2011

"...Tyle tylko że, z powodu rocznych już opóźnień w tworzeniu założeń taktyczno-technicznych, jak również braku własnych środków na samodzielny rozwój broni ze strony Fabryki Broni i Grupy Bumar (mimo że założenia jedynie w niewielkim stopniu mogą być zmienione, producent nie chce ryzykować zniechęcenia swojego największego i najważniejszego odbiorcy) nie ma w zasadzie szans aby w 2013 rodzina MSBS-5,56, która mogła by zainteresować Francuzów (czyli subkarabinek i karabinek) była gotowa..."

Zakładam że były kolega forumowy Remov wie z nas wszystkich na ten temat najwięcej i myślę że tego możemy się trzymać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie dało się tego napisać w pierwszym poście?

Rozumiem że Remov nie jest źródłem informacji nr. 1 w tej sprawie, rozumiem że wiesz ale nie możesz powiedzieć - przedszkolem to pachnie trochę ale realia są takie a nie inne i tego nie przeskoczymy...

Napisz choć czy ten cytat który umieściłem jest bliski prawdy czy dalszy, a może w ogóle nie prawdziwy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytam zorientowanych:

czy to oraz to oznacza postęp w pracach na MSBS (Radon)? Zwracam uwagę, że użyto sformułowania: "karabin MSBS z Fabryki Broni Radom" a nie "makietę" albo "demonstrator". Wiem, że może to być "dziennikarski skrót myślowy" ale altair raczej jest dość solidny pod tym względem (chyba :))

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...