Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoftxtreme.pl


Recommended Posts

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Niewiem czy ktos to juz napisal ale to nie jest wykroczenie tylko przestepstwo. Wyludzanie pieniedzy nawet na 10 pln to przestepstwo tylko przy takiej kwocie sad uzna to za niska szkodliwosc czynu. Idzcie z takimi rzeczami na policje a najlepiej samemu doniesc do prokuratury oszustwo wtedy policja dostanie odgorny nakaz zajecia sie sprawa. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Proszę Państwa! Uwaga!.

Przypadkiem trafiłem dziś na stronę airsoftxtreme i zauważyłem tam informacje o treści:

 

Sklep tymczasowo niedostępny

 

Sklep www.airsoftxtreme.pl nie jest w tej chwili dostępny. Jeśli potrzebujesz pomocy, zajrzyj na stronę "Bezpieczniej z IAI-Shop.com". Być może IAI S.A., dostawca oprogramowania sklepu internetowego IAI-Shop.com, będzie mógł Ci pomóc. Jeżeli w jakiejkolwiek sprawie potrzebujesz się skontaktować z właścicielem tego sklepu, prosimy o kontakt z firmą:

 

Kon-Pol Konrad Serafin

ul. Białostocka 9/171

03-741 Warszawa

Polska

tel. 506851193

e-mail: sklep.airsoftxtreme@wp.pl

 

 

Po wejściu na wyżej linkowaną stronę widzimy:

 

IAI S.A. chroni kupujących przed nieuczciwymi sprzedawcami

 

Każdy sprzedający na oprogramowaniu sklepu internetowego IAI-Shop.com to zweryfikowana, działająca firma.

 

W IAI S.A. szczególną uwagę poświęcamy ochronie kupujących przed nieuczciwymi sprzedawcami. Dlatego przy następnych zakupach sprawdź, czy sklep w którym kupujesz, opatrzony jest elitarnym znakiem "Powered by IAI-Shop.com".

Na oprogramowaniu IAI-Shop.com sprzedają tylko firmy, nie współpracujemy z osobami fizycznymi.

 

Dzięki temu masz możliwość otrzymania ważnych dokumentów sprzedażowych (paragon, faktura), przydatnych np. przy składaniu reklamacji.

Każda firma rozpoczynająca współpracę z IAI ma obowiązek przesłać nam dokumenty rejestrowe, a także podpisuje z nami umowę.

 

Daje Ci to pewność, że sklep założyła realna, istniejąca firma, a nie firma-widmo. W razie problemów, będziesz miał się do kogo zgłosić.

Warunkiem korzystania z IAI-Shop.com jest regularne uiszczanie opłat abonamentowych.

 

Dzięki temu na IAI-Shop.com nie zrobisz zakupów w nieczynnych, pozostawionych samym sobie sklepach, których pełen jest Internet - my takie sklepy po prostu wyłączamy. Potencjalni oszuści wolą więc założyć sklep na innych systemach, bez bieżących opłat.

W razie problemów, IAI S.A. dysponuje pełnymi danymi właściciela sklepu.

 

Ułatwia to kontakt oraz umożliwia dochodzenie swoich praw. Możesz liczyć na naszą pomoc.

 

Nie bardzo wiem, co o tym teraz myśleć. Czyżby ktoś wyeliminował oszustów? A może tylko przenoszą się na inną platformę. Może kontakt z IAI S.A. pomoże w dochodzeniu rozszczeń od airsoftxtreme. Nie wiem, ale coś się dzieje i myslę, że warto to chociażby pobieżnie śledzić.

Gunsport.pl też niedostępny.

Ps. Cytaty wklejam na wypadek jakby coś się zmieniło.

 

Obawiam się, że znam winnego tej sytuacji. Co prawda AirsoftExtreme mnie osobiście nie oszukał, jednak jakoś mnie obrzydzało ich działanie, szczególnie w środowisku którego podstawą jest uczciwość. Spowodowało to, że postanowiłem działać.

 

Najlepiej z problemem zwrócić się do tej osoby, która może faktycznie coś zrobić. Jedyną instytucją której faktycznie AirsoftExtreme podlega jest ten, kto mu dostarcza oprogramowanie sklepu internetowego. Dlatego też napisałem do biura IAI S.A. z informacjami o poczynaniach AirsoftExtreme z namiarami na tematy z forum wmasgu. Będąc pewnym, że dla firmy z tej branży posiadanie opinii bezpiecznej platformy zakupowej jest niezwykle cenne, wystarczyło poczekać aż prześwietlą trop. Duży plus dla IAI-Shop za działanie.

Edited by Życzliwy
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemka!

 

Swego czasu pisałem o swoich problemach z tym sklepem w TYM temacie. Pozwolę sobie siebie zacytować, aby niektórym przybliżyć o co chodzi:

 

Frogger napisał:

Urząd Skarbowy - Warszawa Praga napisał:

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Praga zawiadamia, że informacje zawarte w piśmie z dn. 29.01.2011r. zostaną zweryfikowane w celu ustalenia stanu faktycznego w zakresie niezbędnym do stwierdzenia wypełniania obowiązków wynikających z ustaw podatkowych.

 

Obowiązujące przepisy prawa podatkowego nie zezwalają na udostępnianie Skarżącemu informacji o przebiegu i wyniku postępowania, gdyż zgodnie z art. 293 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) materiały te objęte są tajemnicą skarbową.

 

 

Zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać te braki o paragonach anonimowo, bądź też konkretnie podpisać się i podać adres zamieszkania i wysłać mail'a na adres: us1434@mz.mofnet.gov.pl, a w razie pytań dzwonić do Pani Agnieszki Kęska pod nr tel. 22-509-18-98

 

Może w ten sposób dowalą mu karę 20.000 zł i będzie musiał zamknąć interes łajzak jeden...

 

Ja złożyłem zamówienie i przez miesiąc nie otrzymałem kompletnie nic, dopiero po wysłanych mailach na różne jego adresy e-mail, gdzie napisałem, że zgłoszę sprawę do prokuratury, na policję etc. Przyszedł towar kurierem, ale bez paragonu - czyli sprzedał towar ukrywając swój zarobek, a także nie przekazał podatku VAT do US od mojego zakupu. Sprawę zgłosiłem do US z wszelkimi dowodami w tej sprawie.

 

W dniu wczorajszym, po blisko 3 latach od zdarzenia, Pani z mojego Urzędu Skarbowego zadzwoniła do mnie, iż wzywa mnie na przesłuchanie w roli świadka w powyższej sprawie. Jestem umówiony na wtorek. Dam Wam znać, czy wreszcie coś się dzieje w tej sprawie i co Urząd Skarbowy Warszawa Praga ode mnie chce.

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ruszyła (po trzech latach od zgłoszenia he he he) sprawa skarbowa przeciwko sklepowi Airsoftextreme. Generalnie nie wydawali rachunków, sprzedawali bez podatku. Jeżeli ktoś ma poświadczenie że zapłacił im pieniądze (np. wyciąg z konta czy kwitek z poczty), a nie dostał rachunku albo kwitu kasowego może to zgłosić do Urzędu Skarbowego Warszawa – Praga tel.: (022)509-19-49​. Przynajmniej w ten sposób dostaną po dupie.

Link to post
Share on other sites

Tak, można mailowo. Sprawy skarbowe przedawniają się po 5 latach dopiero.

 

W przypadku moim przesłuchanie odbyło się naprawdę na luzie. Było kilka pytań gwoździ, ale jeśli ktoś dobrze pamięta swoje zakupy w tym sklepie to bez problemu odpowie na zadane pytania.

 

Wiem, że po przesłuchaniu nie trzeba jeździć do żadnych sądów etc. Ciągają tylko raz na przesłuchanie i wszystko. No chyba, że coś trzeba będzie wyjaśnić, ale to wtedy do własnego Urzędu Skarbowego trzeba się udać i tam złożyć zeznania :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z ciekawości zapytam - coś ruszyło w waszych sprawach? sklep jak widać dalej funkcjonuje i ma się dobrze.

Dobrze tez że przeczytałem cały temat aby nigdy w życiu nie wchodzić na ten sklep.

Co lepsze w zakładce "o firmie" nie ma żadnego numeru KRS i tym podobnych ;] czyli firma krzak lub jak kto woli "kogucik" - spierd...ił i ucikł.

Zauważyłem tez że prowadzą swój sklep na facebooku, niestety ja nie posiadam tam konta ale może tam ich jeszcze pociśniecie to się szybciej rozniesie po świecie.

Edited by Fokuz
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ja 6 marca idę jako świadek do sądu w sprawie przeciwko P. Małgorzacie Serafin właścicielce tego gównianego przybytku.

 

Mam nadzieję że idziesz do Sądu w Gdańsku bo jak do W-wy to lepiej już wyjdź:) Dowal im. Jak ją spotkasz w Sądzie (choć wątpię) to sprzedaj jej liścia odemnie:) (dla moderatorów to oczywiście żart z tym liściem)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wiecie może jak rozwinęła się sytuacja z tym ,,sklepem''???

 

Odradzam wszelkie zakupy.

 

qbis - niech twój kolega od razu idzie na Policję, rzecznik praw konsumenta nic nie zdziała - przerabiałem już niestety ten temat i tak jak pisałem w poprzednich postach w piątek idę na rozprawę do sądu przeciwko ów sklepowi :) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...