Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polecane gogle i okulary


Recommended Posts

Hoho 450fps bez szwanku... Ja bym powiedział, że te gogle stać na wiele więcej :wink:

Dzisiaj testowałem inny model gogli z rodziny ESS - V12 Advancer z odległości 10cm z 665fps. Oddałem 2 strzały w jedną z szybek. Na szybce pozostały tylko 2 białe smugi a kulki [blaster Devil 0,40g] poszły w drobny mak. Na szybce żadnych pęknięć, czy chociażby wgnieceń.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcie wykonane komórką z kiepskim aparatem, więc jakość jest jaka jest.

 

dsc00869kn.th.jpg

 

 

 

Frontal - coś Ty z tymi ESSami wyprawiał, że "nie wytrzymały presji"?

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam

 

Jakiś czas temu zakupiłem sobie okulary Peltor QX3000 AOSafety, cena niewielka bo tylko 37zł za okularki. Jako że nosze okulary korekcyjne, od razu dokupiłem takową wkładkę do nich, też są tanie gdyż kosztują 35zł. Do tego dokupiłem sobie etui, (19zł) by je bezpiecznie i wygodnie przenosić.

 

Wyglądem nie powalają ot zwykłe okularki ochronne, nie są tak lansiarskie jak ESS ICE. Testowane jak na razie na SWD A&K przy 560FPS, oddano 3 strzały z przyłożenia. Efektem są tylko 3 mikro wgniecenia widoczne pod światłem. W zestawie dostaje się też gumkę montowaną na oprawkę, ja ją montuje tak dla pewności żeby mi się nie poruszało nawet na milimetr ;). Regulowana jest tylko długość samych zauszników.

 

Szybka jest możliwa do zdemontowania, ale nie radze tego robić bo szkoda czasu. Proponuje zakupić okularki z innymi kolorami szybek, albowiem same okularki kosztują tyle, co dodatkowe szybki do innych okularów. Koszt dorobienia szkieł korekcyjnych do wkładki wynosił 80zł, jednak to jest tylko orientacyjna cena, ponieważ każdy ma inną wadę, to i koszt takich szkieł będzie inny :).

 

Polecam je każdemu kto ma, lub nie ma wady wzroku.

Wszystko (okularki + wkładka + etui) kupiłem na Allegro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tak, ogólnie Zielonapantera, co chwile wystawia essy od złotówki, dorwiesz je za 40-50zł nie ma sensu kupować raczej nówek, te są w większości w bdb stanie

Zauważ ,że są to używki, które mogły już wiele przejść. Ja również kupiłem te gogle, no i po dokładniejszych oględzinach,okazało się że przeźroczysta szybka ma mikropeknięcia na środku. Oczywistym jest, że te ESS-sy musiały przejść testy ostrzału, jako że jak wyżej napisałem, były używane.

Do testu użyłem repliki G3 JG z sprężyną M125, kulki 0,25g Guarder, ogień pojedynczy, odległość od ok.30cm do ok. 70 cm.

Szybka przeźroczysta: widoczne niewielki ślady uderzenia kulek oraz słabo widoczne mikropeknięcia. Na środku w miejscu opisywanym pojawiło się widoczne pęknięcie o długości ok. 12mm. Wniosek niestety nasuwa się sam: nie nadaje się do gier asg.

Szybka przyciemniana: jeden ledwo dostrzegalny ślad na powierzchni, czyli tej można używać.

Podsumowując: gogle kupiłem za 61 złotych (z kosztami przesyłki), służą mi jako zapasowe. Ogólnie jestem z nich zadowolony, bo są warte tej ceny. Natomiast tym co kupili oraz tym co chcą je nabyć radzę aby je dokładnie przetestowali. Sprzedawca uczciwie napisał w opisie przedmiotu, że gogle są używane, nie wiadomo więc kto na jaki egzemplarz trafił.

Z całą pewnością jednak uważam że lepiej jest kupić nowe gogle, a te traktować raczej jako zapas na wszelki wypadek.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Doświadczenia z używania ESS NVG i Arena Flackjack (i porównanie ;) ).

 

NVG zakupione od legendarnej już "zielonejpantery", ogólnie jak już wcześniej pisano, wytrzymałe (test z 500 FPSów z 10 cm, bez żadnych uszkodzeń), używane były razem z hełmem MICH 2000/ACH, z którym bardzo ładnie się komponowały (tj. nic nie odstawało, "latało" itp.), natomiast dość mocno parowały (jako, że używane, to z pewnością powłoka anti-fog już nie istniała, w nowych kwestia ta wygląda zapewne inaczej). Niestety pokonała je...blacha na NVG -.- Guma w miejscu, w którym gogle były "zaczepione" (tj. ok. 2 cm od środka "nosa") pękła i z czasem, podczas użytku, zrobiła się tam dziura (co ciekawe, stało się to tylko po jednej stronie, druga nie ma żadnych śladów przebywania na blaszce).

 

W celu wymiany, zakupiłem Flackjacki. Zdecydowanie wygodniejsze (do twarzy przylega gąbka zamiast gumy), również zdecydowanie mniej parują w porównaniu do NVG. Wszystko było by pięknie, gdyby nie jeden problem. Mianowicie, otwór na nos jest zdecydowanie za ciasny (a nie zaliczam się do osób z nosem ponadwymiarowym :icon_razz2: ) . Mówię tu o użytkowaniu wraz z hełmem, żeby oddychać swobodnie trzeba je znacznie "podnieść", co również wiąże się ze znaczącym "odchyleniem" hełmu do tyłu - osobiście uważam, że złe użytkowanie hełmu nie jest właściwym rozwiązaniem.

Zdjęcia:

http://desmond.imageshack.us/Himg812/scaled.php?server=812&filename=sdf2o.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg594/scaled.php?server=594&filename=sdfx.jpg&res=medium

 

Miałem okazje "przymierzyć" gogle Desert Locust, wprawdzie bez hełmu, jednak z pewnością są wygodniejsze od NVG, a także mają dosyć szeroki "otwór nosowy", stąd myślę, że do hełmu będą się sprawowały całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

To nie temat na takie pytania, ale skoro już to powiem parę słów ode mnie o ultrasonicach:

1. Ogromne, niekształtne i paskudne są - za to wejdą pod nie pewnie każde okulary korekcyjne.

2. Parują okropnie - bez wycięcia dziur w gumie i stosowania antifoga nie da się ich używać. Z wycięciami i domowym anti-fogiem jest przyzwoicie (do czasu, aż AF się zmyje) Z dziurkami i antifogiem z prawdziwego zdarzenia myślę, że nie będzie problemów.

3. Wytrzymałość na kulki spora (żadnych śladów od nich do tej pory nie zauważyłem), za to szybka troszeczkę się rysuje.

 

Jak za tę cenę - można polecić. Ale oczywiście istnieją na świecie wytrzymalsze, ładniejsze i mniej parujące gogle - choć pewnie nie w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie pary gogli. Wymienione wyżej UVEXy i BOLLE, takie pomarańczowe. Wszystko paruję. Obecnie na strzelanki obowiązkowo zakładam szkła kontaktowe i okulary UVEX I-VO. Rewelacja. Podczas strzelanki długiej (4h) raz zaparowały jak siedziałem i odpoczywałem, przetarłem i później już zero zaparowań. Dodatkowo są wytrzymałe i dobrze przylegają do twarzy.

 

Ich koszt to około 40 złotych + szkła kontaktowe - 60 zł. Za 100 mamy bardzo dobry komplet dla okularnika ;D

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Będę brał przykład:

99240480.jpg

 

 

A tak serio - kup ICE Naro lub zmień okulary. Nie jestem mega chudy, a miałem podobny problem, a raczej wrażenie. Zależy od indywidualnej budowy ciała. Znowu ESS Crossbow pasują idealnie. Taki to już minus kupowania okularów przez Internet.

 

Swoją drogą, jak to dokładnie wygląda? Masz szparę pomiędzy szybką, a skórą, czy okulary nie chronią od boków? Jeżeli to pierwsze, to raczej musisz się przyzwyczaić. Jeżeli używasz ich do ASG to tylko gogle zapewnią u Ciebie (jak i u większości) pełen komfort.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

W wolnej chwili możecie zerknąć sobie na stronkę http://www.airsoftmedicine.com/. Na owej stronce doktor Vaughan (aka Dr. Airsoft :icon_biggrin: ) testuję sprzęt ochronny stosowany w ASG. Oczywiście sprzęt w większości dostępny w USA, ale warto obejrzeć jak dramatycznie nieskuteczne potrafią być maski czy okulary siatkowe nawet dość renomowanych producentów...

 

Pozdrawiam

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

A co sądzicie o okularach SPECTACLES BALLISTIC PROTECTIVE Specs od Zielonapantera na allegro: http://allegro.pl/okulary-spectacles-ballistic-protective-specs-i2049112525.html

dadzą radę w ASG - jest tam opis tyle, że ja po angielsku nie za bardzo.

zakupiłem takie z myslą o ochronie oczu przy cięciu pilarką łańcuchową, a że nówki sztuki to zastanawiam się czy ich do ASG nie zastosować

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...