Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miwo Military


Recommended Posts

hehe, duze zamowienie?? znaczy sie na kilkanascie tysiecy zlotych?? bo wybacz, ale dla firm zajmujacych sie produkcja masowa zamowienie kamizelki i kilku pouchow to nie jest duze zamowienie (nie zebym bronil miwo czy cos, ze szyja z opoznieniem bo wybieraja armie jak zawsze mowia...troche ich po prostu rozumiem)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Duże jak dla jednej osoby. Nie wiem czy czekać i mieć w cordurze czy zamawiać teraz w tym co jest. W moim poście nie piszę nic o opóźnieniu czy o tym że mam być specjalnie obsłużony bo robię "duże zamówienie". Zapytałem tylko o to kiedy przejdą na cordurę i wytłumaczyłem dlaczego zależy mi na tej informacji.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałem o coś zapytać.. Wcześniej wyczytałem, że Miwo ma robić kopie Molle i dlatego chciałęm zapytać czy moge spodziewać się takich ładownic w ''Panterę"?

 

http://www.allegro.pl/item172407607_molle_..._na_granat.html

 

http://www.allegro.pl/item172407132_molle_...magi_do_m4.html

 

A oto cytat (catch22)

 

''Tak generalnie oprócz projektów własnych, chcemy uzupełnić ofertę klasycznymi wzorami z wyposażenia MOLLE, z ewentualnymi poprawkami tam, gdzie uznamy to za przydatne i potrzebne''

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem artykuł z nTW "US 2007 z Lublińca" na temat nowych mundurów z Miwo i mam dwie wątpliwości wiążące się z bluzą (a raczej koszulą) wkładaną w spodnie.

1. Przy takim ukladzie wszystkie paprochy pakują sie nam bezpośrednio do spodni, przy bluzie nakładanej na zewnątrz sa one przesuwane niżej. Zresztą chyba po raz pierwszy w umundurowaniu spotykam się z bluzą w systemie koszulowym (czyli wkładaną w spodnie). Choś zgadzam się przy tym z innymi wymienionym w artykule zaletami takie ukladu: łatwość dostepu do górnych kieszeni w spodniach, itp.

2. Drugie zastrzeżenie związane jest z możliwością noszenia pod spodem polaru (jak napisono w artykule, dzięki jej obszerności). Tu mamy ten sam problem, że bluza jest wkladana w spodnie. Możemy więc nosić alob krótki polar (do pasa), tylko że z takim sie dotychczas nie spotkałem. Albo możemy nosić polar włozony w spodnie, ale jak sobie poupychamy zbyt dużo rzeczy w spodnie, to będzie nam bardzo niewygodnie.

Link to post
Share on other sites

No więc jeśli robimy coś dynamicznie to bluza idzie w spodnie, normalna rzecz. Nie potrzebujemy zeby nam się plątały poły bluzy dookoła, żeby nam podwiewało nerki. Mamy na sobie wtedy pas pistoletowy/rescue/modułowy, kamizelkę, uprząż czy różne takie. Do dolnych kieszeni bluzy się nie dostaniemy a kieszenie w spodniach są nieco ważniejsze na ewentualne drobiazgi - np. zawleczki wędrujące do tylnych albo bocznych kieszeni. Poszukajcie nawet zdjęć ze strzelań chłopaków z FR amerykańskiego, są przypadki wpuszczania w spodnie nawet kurtek gore.

 

Co do wątpliwości Brena - no cóż bluza wkładana w spodnie nie jest żadną nowością i funkcjonowała w wielu rodzajach umundurowania. Szczerze mowiąc nigdy paprochy, błoto czy piach nie były jakimś poważnym problemem, nie na tyle żeby warto było instalować w górnych kieszeniach spodni klapy a'la M65. Jeśli chodzi o polar, bieliznę termiczną czy co ważniejsze obecnie - nomexową to wogóle nie rozumiem wątpliwości, takie rzeczy jeśli mają działać muszą być dopasowane do ciała, nosiłem pod spodem długi polar 100 i nie widzę problemu. Chciałeś pod tę bluzę nosić 300? To bluza, nie smock, nie goretex. Nie służy do wkładania pod nią 1000 warstw. Trochę mylimy rolę różnych części odzieży. Bluzę możemy nosić wypuszczoną jak nie nosimy na sobie sprzętu, dla lepszej wentylacji, na luziku. Bluza ma luźny krój, szerokie rękawy, regulowane mankiety i zaszewki miechowe z tyłu ramion żeby zapewnić jak największą swobodę ruchu w walce czy to bronią czy wręcz.

 

Zdjęcie wykonane zostało przez Andrzeja Kruglera fotografa polskich i nie tylko jspec (poszukajcie jego zdjęć i tekstów w Strzale, BiA i innych) a nie przez MIWO Lubliniec jako takie.

 

Z ciekawostek dodam że wersja czarna US 2007 już miała swój chrzest bojowy u policjantów na służbie i bardzo im się spodobała.

 

Sam wzór bluzy będzie jeszcze z czasem rozwijany i udoskonalany, nie wykluczamy wersji z tkaniny trudnopalnej (nomex/kermel). Przypominam że US 2007 ma niezależnie od nadruku kamuflażu wersję "letnią" (z lekkiego ripstopu) i "zimowo-wiosenno-jesienną" (z ripstopu 50/50 cięższego, dużo wytrzymalszego mechanicznie).

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Odkad pamietam wpuszczam bluze BDU w spodnie. Powody miałem dokładnie sprzeczne z Twoimi Bren :) Robie to, zeby cały syf mi nie wchodził pod bluze. 3 lata tak robie, i nie żałuje.

 

Kwestie polaru wyjaśnił Catch. Doszedłem do podobnych wniosków. Lekki (100 ew. 200) polar wejdzie bez problemu. Pozniej juz pewnie wrzucasz Gore, co zmienia troche postać rzeczy, nie? :wink:

Link to post
Share on other sites

http://img204.imageshack.us/img204/3807/mundurqe5.jpg

 

Zdjęcie "pożyczone" z forum "polskiejednostkispecjalne"

"Z forum Formacji Polskie Jednostki Specjalne" jak już, to raz, a dwa, że to zdjęcie dostałem od uroczej pani Reni :-P , więc też było robione przez/na prośbę firmy.

 

Poza tym także przyłączam się do pytania, czy MIWO Lubliniec planuje zintegrowane kamizelki z systemem QR?

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites

:???: szkoda ,że pewne te wydawać by sie mogło ,że nie powinny być drogie poszły do góry . Czy coś staniało ??? bo nie zuważyłem . Jednak wiem ,że za sprzęt wysokiej klasy trzeba płacić odpowiednio :) ,tak jak z replikami :)

Link to post
Share on other sites

Ludzie, nie pytajcie mnie o Praszkę bo nie wiem co i dlaczego. To ich sprawa. My mamy swoje ceny oni swoje. Na razie zmieniliśmy siatkę na natowską - taką jak w brytyjskich i holenderskich kamizelkach. Teraz sprawdzamy możliwości zamówienia cordury w paru gramaturach, patrzymy na wersje nowego kamuflażu.

 

Kamizelka zintegrowana to kamizelka łącząca w sobie cechy kamizelki ochronnej (z miejscem na miękkie i twarde wkłady balistyczne) i oporządzeniowej, z reguły modułowej - tzn posiadającej system mocowania różnych kieszeni. Nowocześniejsze kamizelki zintegrowane takie jak CIRAS, czy MTV posiadają tzw. Quick Release (system szybkiego wypięcia) pozwalający w sytuacji awaryjnej błyskawicznie zrzucić kamizelkę z całym oporządzeniem.

 

A na sklep/stronę Lublińca czekamy my sami - przecież jej nie robimy osobiście. Jak tylko ruszy postaram się żeby wszyscy o tym wiedzieli.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Nie mogłem się powstrzymać ;) Obsługa i informacja via e-m@il jest w MIWO na niespotykanie jak dla mnie wysokim poziomie ;)

 

23:50, niedziela, a ja dostaję odpowiedź za odpowiedzią ;)

 

P. S. Jestem na właściwej drodze by oduczyć się spać. Wie Pan co przeżyje na ziemi po wybuchu atomowym ? Najbardziej wytrzymałe ze stworzeń : szczury, karaluchy i .... żony komandosów.

 

:-F

Brawa dla tej pani, a dla pana Michalika prośba o oszczędzenie żony, i "eksploatowanie" z umiarem. Praca 24h na dobę, wliczając w to niedzielne noce? To prawie niewolnictwo :-F

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...