Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Panowie, szukam jakiegoś rozwiązania na hydrację. Mam PT-3 i szelki uniwersalne, na tym jeszcze chińczyk z miwo. Na pasie noszę manierkę z wodą, ale to dla mnie ciut za mało. Rozmyślam nad jakimś system hydracyjnym, który nie będzie kolidował już z czterema taśmami na barkach. Dromader z Miwo w wersji plecakowej? Czy może jakiś inny pomysł?

Link to post
Share on other sites

Panowie, szukam jakiegoś rozwiązania na hydrację. Mam PT-3 i szelki uniwersalne, na tym jeszcze chińczyk z miwo. Na pasie noszę manierkę z wodą, ale to dla mnie ciut za mało. Rozmyślam nad jakimś system hydracyjnym, który nie będzie kolidował już z czterema taśmami na barkach. Dromader z Miwo w wersji plecakowej? Czy może jakiś inny pomysł?

 

Mam taki sam zestaw jeśli chodzi o pasoszelki i dość długo szukałem rozwiązania (między innymi używałem dromadera).

To co mi najlepiej się sprawdza to system hydracyjny Tactical 3L Source, ze schowanymi szelkami, na górze przypięty do ostatniej taśmy, a na dole do tych przelotek, do których montuje się taśmy do pasa.

Nic mi nie ciąży za bardzo, ani nie ciągnie całości (jeśli będzie potrzeba mogę wrzucić jakieś zdjęcie).

Link to post
Share on other sites

Nath: Z Aries Outdoor jest taki problem, że po forach mocno się promują, ale tak naprawdę niewiele osób to ma.

Sprzęt wygląda porządnie, ale ACM też wygląda porządnie na zdjęciach. ;-)

 

Abstrachując jednak od jakości, mam wrażenie, że tego battle chesta nosi się dość nisko, więc pas musiałby być nie za szeroki. Ale przy tak stosunkowo niedużym obłożeniu wydaje mi się, że całość pomieścisz na tym cheście - cargo po lewej, apteczka po prawej, magi do bocznej na jednej z taśma na ładownicach. No chyba, że zależy Ci na budowie 1 linii.

 

 

pablito77: Dziękuję za zdjęcia! Wydaje mi się jednak, że jesteś nieco niższy ode mnie - ile masz mniej więcej wzrostu?

Pytam, bo zastanawiam się czy tych taśm montażowych mi starczy między szelkami a pasem...

Link to post
Share on other sites

 

pablito77: Dziękuję za zdjęcia! Wydaje mi się jednak, że jesteś nieco niższy ode mnie - ile masz mniej więcej wzrostu?

Pytam, bo zastanawiam się czy tych taśm montażowych mi starczy między szelkami a pasem...

 

182cm

 

Ja pozwolę sobie jeszcze wrócić do swojego problemu. Znalazłem ostatnio takie cudo http://www.ariesoutdoor.sklepna5.pl/towar/2/chestrig-battlecr.html . Co sądzicie? Może połączyć do z pasem (na pasie zrzut, cargo, apteczka, awaryjne magazynki)+magazynki do głównej i bocznej na tym battle chescie?

 

ja na Twoim miejscu wolałbym to:

 

TT Chest Rig MK II

 

dobre wykonanie, składa się ta górna część. kilku znajomych ma i sobie chwalą.

można do tego dołożyć jeszcze to:

 

TT Trooper Back Plate

Link to post
Share on other sites

W konfiguracji X chesta z AO nosisz jak chcesz. Działa z pasem bez problemu. Tylko podnosząc, jak w każdym czeście, cargo czy inny stuff trzeba powiesić na panelach niżej. Konstrukcyjnie wszystkie czesty są takie same.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Za 300 złotych złożysz sobie komplet panel + sztywna kabura IMI do której wejdzie Ci Beretta z szyną. A za trochę mniej niż 300 jest teraz w komisie Safarka do Beretty ze światłem. Pytanie tylko, czy taka będzie pasować do Twojej konfiguracji.

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

No mi właśnie Capri odpisało, że bez poprawek nie wejdzie do IMI, potem znalazłem na forum zdjęcie, z takim własnie zestawem, to mi powiedział, że trzeba piłować zatrzask, a chciałem po prostu uniknąć jakichkolwiek przeróbek przy kaburze za 120 zł, ale chyba nie będę mieć wyboru.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich w nowym roku. Jako, że zaczynam dopiero zabawę z asg i przyszedł czas na zakup oporządzenia mam wiele pytań odnośnie tego. Czytając wątki na forum doszedłem do wniosku że najsensowniejsze są pososzelki. Wybór padł na te z miwo. I tu zaczynają się moje pytania :

1. Myślę bardziej nad pasem pt-2 (bo zbyt wielki to ja nie jestem, a chciałbym mieć możliwie komfortowo). Czy tylko dwa rzędy pasków( w systemie 25 mm) jest wystarczający? Czy większość ładownic i kieszeni będzie siedzieć dość luźno?

2. Jakie szelki wybrać? Tu ważną dla mnie kwestią jest instalacja camelbaka i czy lepszym wyborem jest wybranie szelek ucieczkowych i do tego dromadera? Czy lepiej szelki st-2 i pokrowiec na wkład w systemie molle? I czy do szelek st-1 też można go podpiąć?

Oj chyba się troszkę rozpisałem ;p

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń wynika, że ładownice na dwóch taśmach będą ok ale już kieszenie cargo z cięższą zawartością będą latać i trzeba je wiązać. Istnieją pasy o zmiennej ilości taśm i na takie bym zerknął. Co do camela i szelek mi odpowiadają ucieczkowe i camel na własnych szelkach. zdarza się, że używam wody z camela do gotowania, więc lubię mieć możliwość ściągnięcia. Szelki ucieczkowe będą też lepiej współpracowały z plecakiem. Moim ulubionym zestawem jest jednak rozszerzenie pasa o małego czesta, z radiem, częścią amunicji, czasem małym adminem.

Link to post
Share on other sites

Siemasz.

 

Mam pytanie do ludzi, którzy mają za sobą doświadczenia z beltkitem/chest'em i plecakiem +/- 70 litrów.

Posiadam właśnie 70 litrowy plecak i chest rigga RACK. Na tym małe cargo, 4 ładownice M4/M16 i MBITR Radio Pouch.

Plecak zazwyczaj załadowany do spania w lesie (karimata, śpiwór etc) także wypchany.

I przy takiej konfiguracji pojawiają się dwa problemy - 1) bolące ramiona po kilku godzinach chodzenia. 2) kolidujące klamry kamizelki na plecach z plecakiem przez co nieznośnie wbijają się w okolice łopatek.

I właśnie teraz się tak zastanawiam - przejść na pasoszelki, czy może jakiś inny chest rigg?

 

Zestaw jest do wyjść w teren, z dosyć częstym leżeniem, więc skłaniam się ku pasoszelkom, jednak w życiu nie miałem z nimi doświadczenia i ciekaw jestem Waszych opinii i spostrzeżeń :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...