Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
Na filmie widać że wszyscy Brytyjczycy mają cos innego niż DPM. Czyli co?? MTP czy Multicam??
-
http://www.altair.com.pl/start-4841 No i nowe krótkie HK416 opracowane pod wymagania specjalsów Jej Królewskiej Mości ;)
-
Z niemieckiego jak i historii pała. :wink:
-
Bardzo kretyńskiego FUNNY-u. Chcieliście pokazać że IQ macie poniżej IQ szparagów?? Na statyku owszem można sobie robić lans foty. Ale z bronią (lub czyms co ją przypomina) już tak średnio. I bynajmniej nie chodzi tu o BHP ale o dobry smak (co można sobie obfocić dla znajomych prywatnie po godzinach bez dostępu dla "obcych" nie zawsze można zrobić publicznie).
-
Prawie robi wielką różnicę. Ale chętnie się dowiem co wspólnego ma kbk AK z kbw SWD.
-
Tak średnio rozumiem co autor miał na myśli. Możesz jaśniej o co chodzi w całym temacie?? edit: O dziwo amunicja 4,7x30mm (MP7) i 5,7x28mm ma przebijalność porównywalną z 5,56x45mm. 9x19mm Para w porównaniu do małokalibrowej amunicji pistoletowej 4,7 lub 5,7mm to taki "ubogi krewny". A do walki na małym dystansie najlepsza byłaby strzelba gładkolufowa (najlepiej automatyczna). MSBS ma być i w kalibrze innym niż 5,56x45mm. A przynajmniej takie są deklaracje konstruktorów. Nie do końca. Nowy kbkm jak i PW przydałyby się w wojsku ale na dzień dzisiejszy są inne wazniejsze
-
wtf?? Od kiedy kbk AK jest mniej lub bardziej zwiazany z kbw SWD??
-
http://www.facebook.com/video/video.php?v=...2781&ref=mf na fejsie jest nowy trailer. Nosz w pytę. Można dostać ekstazy. :D
-
Gdzie F-14 a F-15?? :wink: Może F-14 Fleet Defender albo TopGun??
-
Umocnienia , stanowiska obronne w ASG
Arthur Currie replied to Szakal69's topic in Taktyka - teren zalesiony
"Podręcznik szeregowca" do dostania na allegro. http://lwp.bloog.pl/foto,5770697,gal,30465...ml?ticaid=6a516 okładka wydania z 1969 roku. -
http://www.bies.airguns.pl/bies-12 Tutaj Krecie jest artykuł o "polowej" strzelnicy wiatrówkowej. Myślę że konstrukcyjnie mogłoby wyglądać podobnie (przynajmniej przy budownie bryły w której byś ustawiał wszystko wedle własnego widzimisię).
-
No to ja odświerzę tak trochę. Countersniping. Pobawcie się w 3 niezależnych i wrogich sobie snajperów. Teren to może być las, polana, pole (ale nie wchodźcie w szkodę rolnikowi), hala. Bawcie sie z ograniczoną liczbą amunicji (tak ze 2 real capy o ile bawicie się elektrykami) a na repliki dajcie jakąś optykę. Ghille można samemu jakieś prymitywne zrobić (doczepić do bluzy porwane kawałki materiału). I tak kilka rundek się pobawić. Życzę miłej zabawy ;)
-
UFO's??
-
Poszukuje ciekawych "natchnien" do scenariuszy
Arthur Currie replied to Elwood 'Nam Era's topic in Pomysły
A po co zostawiać kartę gdzieś tam w lesie?? -
To tylko tło fabularne (do tego ne bezczela zerżnięte z neta) a nie scenariusz z całą mechaniką gry.
-
Moje dwie propozycje też się spodobały (co mnie cieszy). A Grot był pospolity jak pisało jury w Strzale.
-
W przyszłym roku najszybciej zostaną zwiększone limity przyjęć. Do Studium Oficerskiego bedzie mozna zdawać z tytułem zawodowym licencjata a nie naukowym magistra jak jest na dzień dzisiejszy. I to w zasadzie jedyne "obniżenia" wymagań (bo na normalnym stacjonarnym WSOWL {oraz innych uczelniach wojskowych na kierunkach wojskowych} naukę kończy się na licencjacie i robi się dodatkowo magistra). Sprawnosciowego nie obniżą. Angielskiego też nie. inna sprawa ze to obnizenie wymagań otworzy drogę absolwentom "wyższej szkoły czegoś i czegoś" do Studiun Oficerskiego. Nadzieja w ich odsiewie jest
-
http://www.bies.airguns.pl/bies-12 Ściągnij BieSa i poczytaj. Magazyn jest za free więc można spokojnie zasysać. W tym konkretnym numerze masz o budowie strzelnicy wiatrówkowej.
-
Muza tak oklepana że juz ją się rzyga (jest na co drugim filmiku airsoftowym). Ale to kwestia gustu i ewentualnie poszperania w necie za kilkoma fajniejszymi kawałkami militarnymi.
-
Tani dobór/przeróbka umundurowania WH,SS
Arthur Currie replied to Volksgrenadier's topic in Państwa osi
Ja bym się zastanowił nad upomnieniami dla wszystkich, którzy zrobili radosne OT i najechali na chłopaka (jakie to "dorosłe"). Jakoś nie zauważyłem aby ktokolwiek z "oburzonych" udzielił merytorycznej odpowiedzi. Za to pojechanie chłopaka i wyzwanie go od faszysty (a nigdzie nie przedstawił swoich poglądów "faszystowskich" poza stwierdzeniem faktu, że nasz naród to analfabeci {bo nie potrafią zrozumieć słowa pisanego} co musiało urazić dumę narodową kilku osób). Jedyne co sprawiło moją wypowiedź tutaj był post Jonsa jako osoby, która w moim odczuciu mogłaby uchodzić za wzór do naśladowani -
I znowu w PWL (tym razem nr 3/10) jest o szkoleniu strzeleckim mieszkańców wysp szczęśliwszych służących JKM.
-
To nie jest milsim. Nawet nie jest to tło milsimowe. Raczej nazwałbym to większą grą taktyczną (a i tak to nazwa trochę za duża). Akurat wszystko wbrew modzie na nazywania jakiejkolwiek gry "ambitniejszej" (w mniemaniu autora) milsimiem. Do tego pierwsze co bym opracował to mechanikę gry (ROE, system trafień), później jakieś logiczne zadania dla dwóch stron i na koniec jakąś sensowna fabułę.
-
Nie myl pojęcie minimalistyczny z bylejakim. Strona pod względem wizualnym jest kiepska. Można powiedziec, że zrobiona "na kolanie". Ale do takiego wniosku trzeba dojśc przeglądajac trochę stron hobbystycznych. Samo pokazanie się światu już nie wystarczy aby uzyskac peany zachwytu.
-
http://www.ferajna.airguns.pl/node/412
-
Nazwa grupy bez polotu no. Wiadomo że Blackwater to chwytliwa nazwa ale można zawsze coś orginalnego stworzyc. No i strona. Nie wiem czy jest się w tym momencie czym chwalic. Taka bida z nędzą. Chyba, że wątek miał na celu pokazanie się "w świecie". Pytanie tylko po co??