Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja HPA do AEG - Prolog.


Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niezły patent z tą konwersją, przydałoby się chrono żeby sprawdzić ile to rzeczywiście mam mocy. Chętnie sam bym takie coś w replice zamontował. Tylko do sterowania przydałby się układ z mikroprocesorem z możliwością regulacji rofa , czasu otwarcia zaworu i trybu strzelania.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

Niezły patent z tą konwersją, przydałoby się chrono żeby sprawdzić ile to rzeczywiście mam mocy. Chętnie sam bym takie coś w replice zamontował. Tylko do sterowania przydałby się układ z mikroprocesorem z możliwością regulacji rofa , czasu otwarcia zaworu i trybu strzelania.

Te funkcje już są w tej wersji :)

Tryb semi/auto przełącza się zworką, lub można podpiąć micro-przełącznik.

Czas otwarcia i zamknięcia jest regulowany niezależnie przez dwa potencjometry. Aktualnie otwarcie jest przez 15ms. Można dać 5 lub 125ms. Kwestia odpowiedniego ustawienia.

Link to post
Share on other sites

Te funkcje już są w tej wersji :)

Tryb semi/auto przełącza się zworką, lub można podpiąć micro-przełącznik.

Czas otwarcia i zamknięcia jest regulowany niezależnie przez dwa potencjometry. Aktualnie otwarcie jest przez 15ms. Można dać 5 lub 125ms. Kwestia odpowiedniego ustawienia.

 

Czyli w sumie jedyną korzyścią byłaby ewentualna możliwość zaimplementowania "bursta". No i sposób wyboru ustawień byłby prostszy. Ja wole robić układy cyfrowe, ale to już kwestia indywidualna.

Link to post
Share on other sites

Jak to mówią: "...nadeszła wiekopomna chwila" :icon_biggrin:

 

W końcu projekt osiągnął ostateczną fazę - finalną.

Ja już nie widzę błędów, wszystko działa jak powinno. Ewentualne zmiany będę kosmetyczne.

W tygodniu idę do tokarza sprawdzić jak stoi z terminami i czy zrobi parę sztuk.

 

Wczoraj przyszedł mi do głowy pomysł gdzie upchać elektrozawór: można połączyć dwa magazynki - jeden będzie działał jako magazynek a drugi pusty i tam upchać elektrozawór - miejsca jest dużo, szerokość elektrozaworu to max 18mm.

Lecz wg mnie najlepiej butlę, baterię i elektrozawór wrzucić do plecaka na plecy i wtedy mamy tylko wężyk z powietrzem i kabelek jako spust.

 

Jak ktoś chce to na swojej stronie zaktualizowałem informacje i dostępny jest tutorial jak sobie takie coś wykonać.

 

 

 

Odnośnie mocy:

Zna ktoś w Szczecinie jakiś sklep gdzie mają chronograf i można przetestować replikę?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszedł mi do głowy pomysł gdzie upchać elektrozawór: można połączyć dwa magazynki - jeden będzie działał jako magazynek a drugi pusty i tam upchać elektrozawór - miejsca jest dużo, szerokość elektrozaworu to max 18mm.

Lecz wg mnie najlepiej butlę, baterię i elektrozawór wrzucić do plecaka na plecy i wtedy mamy tylko wężyk z powietrzem i kabelek jako spust.

 

Jak ktoś chce to na swojej stronie zaktualizowałem informacje i dostępny jest tutorial jak sobie takie coś wykonać.

 

 

Odnośnie mocy:

Zna ktoś w Szczecinie jakiś sklep gdzie mają chronograf i można przetestować replikę?

 

Pomijając, że dzisiaj wieczorem dostanę odezwę w sprawie "wytoczenia kilku części", a wczoraj wieczorem projekciłem płytkę w eaglu, to prawie równolegle twój prototyp pojawi się w Gdyni ;)

 

A nie da się przecież mamby i kabla ładnie zapakować do pasa nośnego? Pas ładnie do oporządzenia sobie pójdzie, dalej mamba ładnie palsami przejdzie do butli w łądownicy na plecach. (dopiero pomysł, nie miałem czasu sprawdzić w naturze).

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem swój GB na gaz, tylko że w zupełnie inny sposób ponieważ nie zależało mi- a nawet nie chciałem trybu auto bo GB ląduje w barrettcie :wink: Spust zrobiony na swój sposób, jego "przedłużenie" popycha dysze do komory- na końcu drogi spustu jest styk który daje impuls do układu- a ten do elektrozaworu.

 

Jeżeli nie podasz nam wyniku na chrono- to się nawet tu niewypowiadaj! :biggrin:

 

Czekam na twoje wyniki- chciałem se to zamontować w SWD, ale jak się okaże że będzie 400 fps- to do snajpy raczej złe rozwiązanie ;)

 

Pełęn podziw dla ciebie!

Link to post
Share on other sites

Projekt ucichł?

Nic nie ucichło, spokojnie.

 

Dobre wieści: mam zamówiony chronograf :biggrin: gdy tylko dojedzie przedstawię wyniki.

 

Na oko szacuję wyniki na jakieś:

400-430FPS przy ciśnieniu 12BAR, lufie 40cm, kulce 0.2g

250-320FPS przy ciśnieniu 6BAR, lufie 18cm, kulce 0.2g

 

Zobaczymy czy opłacało się kupować chronograf ;) heh

Link to post
Share on other sites

Skoro tak szacujesz to dość cienko :wink:

 

6 BAR i tylko 400 FPS?- obyś się mylił. Przy 6 BAR powinno być coś ~550-600 FPS. Oczywiście w zależności od przepustowości elektrozaworu.

 

Chociaz z drugiej strony po co komu więcej w szturmówce :wink:

 

Robiłem ostatnio chronotest swojego SWD na CO2- przy dość cienkim elektrozaworze- od paliwa LEVATO, przy ciśnieniu ~8BAR wyniki:

 

381FPS na 0,20g

354FPS na 0,40g :happy:

Link to post
Share on other sites

ja w swoim m700, przy zaworze o podobnych parametrach co Kuby mam 500fps na 0,43g, bez HU, na 0,2 nie mierzyłem.

Albo będzie więcej albo, mała wtopa, bo przy takim zaworze powinny być sporo większe osiągi

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

no ja nie wiem jakim sposobem macie takie wyniki ;)

gdzieś w Internecie widziałem testy z dziurawienia puszki Coli i przebicie wieczka to niby 470FPS. A to mi się nie udało jeszcze nigdy. Testowałem na lufie 40cm ciśnieniu 14bar i lufie wsadzonej odrazu przy elektrozaworze - czyli zero strat mocy. :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Mortis dobrze tu podpowiada. Z tego co widać po twoich filmikach i fotkach elektrozawór jest dość daleko od zespołu cylindra tak więc jeśli czas dozowania gazu jest za krótki ciśnienie w lufie może być już znacznie niższe od założonego, zakładam iż do obliczeń wziąłeś pod uwagę tylko objętość lufy do określenia potrzebnej porcji gazu. Spróbuj zwiększyć czas otwarcia zaworu lub skróć przewód łączący elektrozawór z zespołem cylindra. Jestem przekonany iż fpsy wzrosną

Link to post
Share on other sites

Możliwe że za mało powietrza puszczasz- lecz mnie się wydaje że mogą być nieszczelności na łączeniu dysza- komora (gumka). Mechanizm fajny- lecz cały czas mam wrażenie że nie będzie chodził extremalnie szczelnie z racji tego że dysza już w pozycji maxymalnie wysuniętej ODRAZU się cofa za pomocą sprężyny powrotnej powodując nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

tak, tylko że nawet w konfiguracji sam elektrozawór + tylko lufa (czyli bez mojej konwersji) też nie mam takich wyników mocowych jak inni. Oczywiście mierząc na oko.

 

Co do spadków mocy w konwersji. Tak, przy dłuższym wężyku elektrozawór-konwersja jest spadek mocy, więc trzeba podbić ciśnienie aby wydajność pozostała niezmieniona. Dłuższy to jakiś 1m. przy kilkudziesięciocentymetrowym nie widzę drastycznego spadku mocy.

 

Dawka powietrza przy ciśnieniu powiedzmy 14BAR to i tak jest baardzo duża - tutaj jest na 100% nadmiar a nie niedobór. No chyba, że elektrozawór łapie "laga" przy otwarciu.

 

A co do nieszczelnosci dysza-lufa, to tutaj oczywiście jest newralgiczny punkt.

Jednak nie dlatego jak pisał Xyanek - Twoje obawy chyba udało mi się wyeliminować, dysza zaczyna podawać powietrze gdy jest już uszczelniona z gumką hopup. Następnie jeszcze przesuwa się do przodu o 1mm(przy większym ciśnieniu wychylenie jest większe) i dopiero zaczyna się cofać. Prawdopodobnie kulka jest już wtedy za lufą.

 

Przerobiłem trochę model, teraz wlot powietrza do tłoka jest o większej średnicy co daje większy przepływ. Kwestia czy jest on potrzebny, chociaż z drugiej strony napewno nie zaszkodzi.

 

Dzisiaj wysyłają chronograf, więc jutro wieczorem powinno się wyjaśnić co z tą mocą :blink:

Link to post
Share on other sites

No więc z testów na gorąco wrażenia są następujące:

 

Najpierw elektrozawór + sama lufa, ciśnienie 13.5BARa

1) lufa 40cm - 500FPS

2) lufa 18cm - 415FPS

 

Teraz z użyciem mojej konwersji:

1) lufa 40cm - 390FPS

2) lufa 18cm - 300FPS

 

Więc wyniki nie powalają :icon_cry:

Nie wiem jak inni osiągają po 700FPS, no chyba że lufa ma metr ;/

 

Generalnie to testy były na szybkiego ale zaobserwowałem kilka ciekawych/istotnych rzeczy:

1) konwersja na odpowiednio dobranym ciśnieniu do lufy działa z idealną precyzją jeśli chodzi o FPSy. rozrzut jest rzędu 0-3FPSów !! Na kolejnym filmiku uwiecznię to :D Chociaż muszę powiedzieć, że zdarzył się rozrzut nawet po 20-30FPS gdy zmieniłem na inne proporcje ciśnienie-lufa.

2) Spadek ciśnienia nie owocuje drastycznym spadkiem mocy. Czyli gdzieś jest wąskie gardło lub nieszczelność(wg mnie to pierwsze).

 

I tutaj pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie - czy jeśli strzały są względnie powtarzalne (mały rozrzut FPS) to chyba nie ma nieszczelności, prawda ?

 

P.S.

Jutro zamontuję gearbox AEGa i zobaczę jakie wyniki są standardowo. A w weekend mam w planach testy na różnym ciśnieniu z różnymi kulkami itp.

 

P.S2.

Chronograf to "CHRONO 3" firmy VIRTEC :icon_razz2:

 

P.S3.

Jeszcze wpadło mi do głowy jedno:

kwestia sprężyny. Poszukam jakiejś mocniejszej. Pamiętam, że przy prototypie miałem jakąś bardzo słabą sprężynę i wtedy wyniki były bardzo słabe. Teraz mam mocniejszą, jednak możliwe że nawet małe ciśnienie ją ściska bezproblemowo. Czyli tłok jest już w pozycji wystrzału, a ciśnienie działające na kulkę nie wynosi tyle ile ciśnienie wyjściowe z reduktora. To by tłumaczyło czemu nie ma dużego spadku mocy mimo zmniejszenia ciśnienia.

Edited by Kuba_T1000
Link to post
Share on other sites

Jaką tam masz teraz sprężynę? Logicznym się wydaje to, że zmieniając sprężynę na twardszą spowodujesz wzrost ciśnienia i tym samym przybędzie fpsów... nie sprawdzałeś tego jeszcze? ;p Kawałek jakiegoś m150 upchnij to będzie przebijać ściany ;p

Link to post
Share on other sites

No wstyd się przyznać ale jeszcze nie :/

Aktualna sprężyna pochodzi z pistoletu ze sklepu z zabawkami - z jakiegoś po 9zł. Jutro kupię kilka większych karabinów. Nie wiem jak tam ze średnicą, jednak projektując konwersję pomyślałem faktycznie o airsoftowych sprężynach więc można tam zamontować i M150, trzeba by ją tylko przyciąć i przeszlifować ucięty koniec aby nie wyginała tłoka :icon_biggrin:

Mam M120 ale szkoda mi ją przecinać :D

Link to post
Share on other sites

Jak masz i jest chińska, przetnij nawet dziś i sprawdź, nie baw się w szlifowania, kombinerkami ją dognij trochę (trza trochę siły włożyć, ale się da) i będzie ok ;p Jak Ci tak jej żal, ja Ci podeślę inną w zamian ^^ tylko chciałbym poznać efekt dziś ;D

 

btw. zmarnowanie jednej sprężyny wyjdzie Cię chyba taniej niż kupowanie kilku zabawek by je zaraz popsuć xP

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...