Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyja trylogia, Mikornie?

 

Odpowiadając na pytanie o zasięg (i bez wdawania się w wyjaśnienia..): prędkość początkowa kulki, czyli FPS, nie są decydujące.

Widzę, że dołączyłeś do nas niedawno, zatem kilka haseł, na które warto zwrócić uwagę, a zwłaszcza:

- powtarzalność strzałów

- szczelność komora-lufa

- jeśli AEG to również osiowość w/w z gearboxem

- precyzyjna lufa

- jakość kulek

- umiejętności

 

To one, w połączeniu z energią wylatującej kulki wpływają za zasięg SKUTECZNY.

Temat był szeroko i wielokrotnie omawiany. Jeśli chcesz go poznać musisz przebrnąć przez tę lekturę.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

A już chciałem coś dopisać ale mnie ubiegł Lambert. Pooglądaj na YT filmy ze snajperami i zobacz, że nie mają 700 fps a ZDECYDOWANIE mają umiejętności i dość dobry sprzęt (powtarzalność strzału).

P.S. Jak chcesz sprawdzić czy to fps'y decydują o skuteczności ognia, to przebiegnij 5 km w tempie 5'30"/1km i strzel 10 razy w "tarczę A4" na 30m ze stojącej a potem zrób 3x 50m sprint i strzel w A4 na 30m z klęczącej. Jest duża szansa, że Ci się odechce snajpienia. Ja wróciłem do biegania, by mi łapy nie latały w rytm przerażonego serducha. Dziś wystrzeliłem w ciągu 7 godzin rozgrywki tylko 15 kulek a trafiłem tylko raz (choć bez skromności powiem, że pięknie...). Tylko wtedy, gdy odleżałem przez 2 min. w czasie przygotowań do obrony.

Link to post
Share on other sites

Czyja trylogia, Mikornie?

 

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

To nie był przypadek Lambercie, myślałem, że podkręci to nieco dość zabawny w gruncie rzeczy sens pytania i poniesie wodze fantazji pozostałych użytkowników.

Następnym razem strzelę takie zakomuflowane podśmieHÓjki capslockiem. :D

Link to post
Share on other sites

No do tego właśnie pijemy obaj :icon_biggrin:

W starych czasach, z braku towarzystwa to piło się do lustra, a teraz widzę pije się do trylogii...no niby lepiej, kulturalniej jakoś, ale można ksionżki ochlapać.

 

Zapytałem tylko hipotetycznie z ciekawości, a zostałem zjechany, że niby chce ze snajperką grać. :icon_razz2:

 

Ale dzięki za odpowiedzi.

 

Wybacz chłopie, ale pytanie jest nieco głupie. Równie dobrze mógłbyś szukać najwygodniejszego i najbardziej niezawodnego auta, patrząc tylko jaką ma maksymalną wartość na liczniku.

Same fps nie stanowią, tak jak chłopaki napisali - najbardziej stanowi powtarzalność strzałów. A poza tym nie bardzo można kupić kulki (poza ceramiką) by skutecznie wykorzystać te 700fps, więc innymi słowy - nie warto ciągnąć repliki (aeg i spring) powyżej 650fps i ciut mniej dla gaziaka.

Link to post
Share on other sites

A jest jakaś zapowiedź, czy to tylko pobożne życzenie? Poza tym nawet jak zrobią, to aega...

Soory, że dopiero teraz odpisuje. Pisałem z nimi i dowiedziałem się, że po najbliższej serii replik którą wydadzą będą pracować nad SWD. Także pewnie w ciągu roku już będzie. AEG? No i bardzo dobrze, wsadzi się do środka Polarstara który w te wakacje wyjdzie i miodzio :icon_lol:
Link to post
Share on other sites

W sumie nie będę spamował w Mancraftowo gazowym temacie :D

 

Mamut mówisz, że Mosa kapsuł trzymasz się z dala? moja konwersja chodzi praktycznie od początku na nich, a jak zmieniłem na pożyczonego crossmana to mi manometr wystrzeliło :D

Link to post
Share on other sites

Ja unikam kapsuł mosa i crossman (niedorobione bywają i z syfem wewnątrz). Za to umarexy i nuprole są jak najbardziej ok.

 

Sorry chłopaki, ale nie udało mi się przestrzelać kulasów na weekendzie - robota, robota i brak czasu. Walczę od kilku dni z kolektorami słonecznymi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A gadajcie sobie, później wyczyszczę.

 

Gwoli wyjaśnienia, solary są własnej produkcji, z paneli grzejnikowych i innych poremontowych śmieci. Łączna powierzchnia to 5m2. Musiałem sporo rzeczy w kotłowni przerobić, bo 2 zbiorniki cwu ze sobą łączę. Zabawa w wesołego hydraulika jest przednia, zwłaszcza gwintowanie rur bez pioniera lub konkretnego imadła... ale pewnie będzie działać. Wole sam zrobić i mieć spokój, niż jakiegoś Pana Henia, fachowca z bożej łaski, zatrudniać i płacić za fuszerkę jak z zboże. Niestety przez to testy kulek i serwis replik mają lekka obsuwę.

Jeśli ktoś ciekawy to fotki mogę zrobić (fotki solar, nie obsuwy).

Link to post
Share on other sites

Panie Mamut, robię dla siebie to i dobrze robię. Obudowa paneli to deski calowe o wys 10cm. Grzejniki umieszczone według norm, 2 cm poniżej szkła (szkła jeszcze nie zakładałem, zastanawiam się nad plexą). Pod samymi grzejnikami jest czarna mata, pod tym wełna mineralna 5cm, dalej styropian podłogowy 2cm i zamknięte jest wszystko płytą MDF 18mm.

 

W samych grzejnikach, mam 2 szt. na 157 i 2 szt na 180cm, poza wyczyszczeniem i pomalowaniem, wywierciłem otwory i wspawałem mufy, by wymusić obieg na skos ( na całości). Solary będą montowane na ogrodzie, jakieś 10m od kotłowni, nie widzę sensu wydzierać ich na dach, dlatego system będzie otwarty, hulający na wodzie lub wodzie z glikolem. 5m2 paneli powinno obsłużyć mi 240 l wody użytkowej, w 2 zbiornikach poziomych cwu po 120l - dorwałem je za grosze, wyczyściłem i wstawiłem nowe anody. Jeden zbiornik ma wężownice podpiętą pod piec c.o, drugi - pod kolektory. Zrobiłem dodatkowy obieg cyrkulacyjny pomiędzy zbiornikami, bo choć jeden zbiornik jest wyżej a drugi niżej, to wątpię żeby to grawitacyjnie wodę ciepłą mieszało.

 

Jeśli system się sprawdzi to w przyszłym roku wywalę te 2 zbiorniki i wstawię sobie porządnego, wolnostojącego Galmeta 300l z 2 wężownicami. Niestety taka zabawka ok 2 tysi kosztuje.

 

Wszystkie te nyple, redukcje, śrubunki, trójniki... jak puzzle, tyle że bez obrazka, instrukcji złożenia. Jest improwizacja i jest fun.

 

Czekam jeszcze na drugą pompę i część śrubunków - wszystko biorę na necie, bo jest 50% taniej niż w sklepach na miejscu - zwłaszcza pex, sterowniki i pompy. Rurki 1/2, 3/4 i 1" też sam gwintuję, bo za głupi kawałek 10cm gwintowany 3 zet trzeba dać, a metr rury ocynk kosztuje 6-8zet. Gwintownica, smar na gwint, piwo dla mnie i tworzę.

 

Jak to skończę, to biorę się za docieplenie chałupy, oraz za posadzki i kanał serwisowy w garażu. Nie ma co, z własną chałupą nudzić się nie można. Na szczęście w przyszłym tygodniu dostanę SWDSa A&K do zabawy, wpakuję mu pdik i jadę na Misje Afganistan.

Link to post
Share on other sites

Wybacz za tą chwilę zwątpienia, pewnie będą trwalsze niż prowizoryczny most syreny w wawie :icon_wink:

Plexa czy inny poliwęglan siądzie po jakimś czasie w takim piekarniku, poza tym czyszczenie tego to będzie masakra.

W punktach informacyjnych w wawie są poliwęglanowe bańki bo plexa za słaba była i czyszczenie tego tylko chemicznie i też nie wszystkim bo lubi się zmatowić. Zresztą z czasem też je szlag trafia, 3-4 lata jeśli uda się przetrwać bez zniszczenia to żółknie i matowieje.

Szkło i samo się czyści ew. nożykiem lub nawet polerkę można zapodać, bez dobierania chemii i jej stężenia.

Chociaż z drugiej strony czy szkło czy plexi, choć w mniejszym stopniu, blokuje IR i wydajność spada...

Może lepiej pokryć te panele czymś żeby łatwiej się je czyściło?

 

Następny grill paraboliczny? :icon_wink:

 

Tak się bawią snajperzy w wolnym czasie :icon_smile:

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj solary, jutro reaktor atomowy w piwnicy :D

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj solary, jutro reaktor atomowy w piwnicy :D

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

Atomowy to już przeżytek, prędzej zimna fuzja.

Z jego umiejętnościami pewnie kupi jakiś uszkodzony za grosze, naprawi go i uruchomi ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...