Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, ale zazwyczaj okazywało się że albo źle była złożona komora HU i mimo braku dokręcenia poduszka była wciśnięta albo replika sporo czasu spędziła na plecach na szafie w kuchni i w lufie odłożyła się warstewka tłustego kurzu.

Link to post
Share on other sites

Czy zdarzyło Wam się, mistrze, żeby kulki ostro rwały do góry na "zerowym" ustawieniu HU.?!

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Oczywiście, biorę pod uwagę, że schudły przez dwa lata.. :icon_wink:

Taa, dokładnie takie coś miałem na drugim dniu Bordera, kulki rwały na godzinę drugą, nawet na 0 hu. Dziwna sprawa, bo przez cały pierwszy dzień i pół drugiego było ok. Dopiero szybka zmiana gumy z g&g na systeme pomogła.

Link to post
Share on other sites

W dupę, tam.. Kurdę! :icon_wink:

 

Chyba jednak komora jest do bani.

King Arms z dawnych zapasów ale, no kurdę.. niedasię.

 

Rozebrałem, wyczyściłem, wymieniłem dystanser na bardziej miękki (Systemy, bo był fioletowy LL) i wszystko jak krew w piach.

Gumkę nawet umyłem w ciepłej wodzie z mydełkiem!

I dupa..

 

Pierwsze strzały po złożeniu za niskie - czyli OK bo trochę silikony po czyszczeniu miało prawo tam być.

Potem kilka się podniosło a potem:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Słuchajcie,

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tymi komorami?

 

1. AirsoftPro: http://www.airsoftar...-replik-M4/1715

2. Bardziej klasyczne AirsoftPro: http://www.airsoftar...-up-M4-CNC/1276

3. RetroArms: http://www.airsoftar...-CNC-M4M16/1094

 

Do tego ostatniego są jeszcze dodatkowe wajchy: http://www.airsoftar...p-up-M4M16/1844

 

Oczywiście, chodzi o walkę ze snajpą na bazie eMki.

W ogóle, to w eMkach, komory sufitu nie urywają lub nie urywały bo moje doświadczenia są z przed kilku lat, gdy komory King Armsa uchodziły za najlepsze. Takie też mam. Ale w porównaniu do innych systemów, zwłaszcza do tych od Marui, jak AUG, M14, P90 czy SCAR, to jest nędza. W szturmie daje to jeszcze radę. Ale w snajpie niebardzo..

 

Jest jeszcze komora LL - w klasycznym kształcie do eMek - ale 250 pln trochę mnie zniechęcai.

 

Czy ktoś tu w ogóle, poza mną, używa eMek w roli snajpy, hę?!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Lambert, u mnie komory KA nigdy się nie sprawdziły, a długi czas biegałem z sr-15 (g&g + front CA). Za to nigdy nie miałem problemów z komorami CA, alu z żółtymi pokrętłami, te były świetne - zarówno obsługa jak i szczelność.

Link to post
Share on other sites

Jak weszły komory KA pod m4 to ludzie się na to rzucili (nigdy nie zrozumiałem dlaczego) i komory CA można było za bezcen dorwać. Montowałem je chłopakom w ekipie, w PJ, ACM i innych wynalazkach, gdzie komory były biedne. Różnica w fps i powtarzalności strzałow była ogromna.

Link to post
Share on other sites

Ona nadal jest jedynie słuszna! :icon_smile:

 

Mogło tak być, shamoth.

Ja wtedy średnio się eMkami interesowałem ale pamiętam, że komorze KA towarzyszyła jakaś magiczna wiara w cuda.

Śmieszne były te sklepowe opisy mówiące o dodatkowym uszczelnieniu w postaci oringów - wiecie gdzie! :icon_wink:

 

Dobra, czas zmienić to badziewie.

Czy kojarzycie komory, które zalinkowałem wcześniej?

Możecie coś o nich napisać?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Może i słuszna tylko weź ją i znajdź, teraz to taki biały kruk jak idealna żona ;)

Bo ja wiem czy wiara, swego czasu trochę AEG przeszło mi przez ręce z różnymi komorami a jednak plastikowe stockowe komory, bez oringów albo ich nie widziałem bo i komora i oringi czarne, KA w FN FAL dawały ładne i powtarzalne wyniki. Może to kwestia spasowania układu docisku... cholera wie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaka komora jest w FALu - nigdy nie miałem.

 

EMkowe komory HU od King Armsa są znalowe. Nie są specjalnie ciasne ale też nie ma jakichś większych luzów - plastikowe Marui w P90, G36, AUGu czy M14 są wyraźnie ciaśniejsze. O precyzji nawet nie ma co wspominać.

Problem tych komór KA to pokrętełka. Mają mały zakres regulacji i - co gorsza - zaczynają wybrzuszać gumkę dopiero od połowy swojego zakresu obrotów. Mało tego, sam ruch pokręteł jest dość lekki co raczej nie zapewnia "trzymania" nastawy. W szturmie to jeszcze jakoś daje redę ale już nie w snajpie.

 

Wyosiować układ gearbox-komora-lufa w eMkach też jest trudno.

Tam nie ma niczego co zapewniałoby prawidłowe złożenie - to zawsza droga prób.

Doszczelnia to jedynie mała sprężynka, która dociska albo raczej próbuje dociskać komorę z lufą do gearboxa.

Oczywiście, jest kilka sposobów na to ale one też sprowadzają się do specyficznego składania, w tym wg określonej kolejności dokręcania kolby i chwytu do GB. Generalnie, nie jest to dobre rozwiązanie.

 

Pewnie jestem malkontentem ale chcę, żeby w snajpie lub parasnajpie, kulki latały tam gdzie celuję.

A nie w okolicę calu..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Spotkałem się już z podobną opinią.

Również, nie podawała szczegółów.

 

Wczoraj, poprzyglądałem się zdjęciom - bo jeszcze nic nie kupiłem.

O ile, konstrukcję prowin do M4 rozumiem i wygląda dobrze (mam ich komorę do P90) to już retroarms trochę mnie dziwi.

Mianowicie, nie kumam dlaczego wajcha dociskająca gumkę jest pozbawiona dystansera, czy jak kto woli, jest z nim zintegrowana.

Druga sprawa, to nie ma tam niczego (ja przynajmniej nie widzę..) co by dociskało komorę do gearboxa - żadnej sprężyny lub czegoś w zamian.

 

Zastanawia mnie też jedna rzecz - i w sumie dotyczy to obu tych komór;

Czy pokrętło regulacji docisku jest ciasno obracane na komorze?

Pytam, bo nie widzę niczego co by ten ruch utrudniało jak np "klikaczek" w komorach Marui.

 

Są jeszcze komory AirsoftPro.

W dwóch wariantach do M4. Jedna w typowej konstrukcji z tymi nieszczęsnymi kręciołkami oraz druga, dziwna z jeszcze dziwniej osadzonym dystanserem.. :icon_eek2:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

U mnie nie działa z 2 powodów:

 

- po złożeniu karabinu kółko styka się z gerboksem uniemożliwiając regulację - szlifowanie pokrętła albo gerboksa

 

- przy porządnym dociśnięciu komory do gerboksa obejma przy pokrętle lekko się wykrzywia i upośledza regulację

 

Co więcej, problem bonusowy, kołnierz gumki dziwnie się układa (gumka systema lufa promyk) może to kwestia gumki albo pobawienia się, ale czasem się kulka zacina na kołnierzu... Podziałam coś przy tym i zobaczę, może się uda naprawić.

 

Edit:

 

- dystanser jest zintegrowany, można dokupić zamienne inne, zapewne wizja twórcy taka a nie inna

 

- komorę może dociskać sprężyna na lufie, u mnie tak działa większość luf, ta mała sprężynka jest słabsza od takiej z długopisu, więc niezbyt ma to działanie jakiekolwiek...

 

- regulacja jest płynna ale nie rozlazła, nie ma klikaczów żadnych.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

O, dzięki! :)

 

Ja, właśnie zaczynam podejrzewać, że za ostrym rwaniem kulek do góry odpowiada dziwnie układający się kołnierz gumki (też Systema - ale energy). Poprostu, nic innego nie przychodzi mi do głowy. One ciągle startują ostro w górę na zupełnym odpuszczeniu docisku. Czyli, coś musi je podkręcać! Pozostaje tylko kołnierz. Może jest za daleko w tyle i dysza dopychając kulkę przed strzałem go "zawija".?!

 

Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, ale pamiętam, że kiedy pojawiły się te nowe systemy-energy były dłuższe od poprzednich.

Nawet ciąłem je na początku.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

W prowinie i madbullu pod pokrętłem do regulacji jest oring - zawsze można zmienić jeśli by się zużył. Nie ma żadnego klikacza, dzięki czemu regulacja jest precyzyjna, natomiast pomimo tego, komora sama się nie rozregulowuje. Prowin jest lepszy od MB, bo ma większy kołnierz stykający się ze szkieletem. W MB jest z tym średnio i komora potrafi się krzywić, przez co może nie działać w niektórych replikach. MB za to ma możliwość dołożenia modułu naświetlającego i jest wyposażony w gumkę zapobiegającą gubieniu kulek przy zmianie maga.

Retro nie miałem w rękach, ale jakoś mnie nie ciągnie zbytnio. Raz, że nie ma tego kołnierza od strony GB, co powoduje problemy o których Wojdatuz pisał wyżej, a dwa odrzuca mnie metalowe pokrętło regulacyjne - marnowanie zasobów, bezsensowne windowanie ceny, utrudnione użytkowanie w niskich temp.

Link to post
Share on other sites

Komory Retro to szrot. Do AEGów jakoś jeszcze ujdą, ale do replik HP nie pakujemy ich. Tolerancja w tych komorach pod gumki HU jest bardzo mała, ściskają kołnierze gumek i mamy zacinki i losowe podkręcanie. Natomiast z ProWinem nie miałem jeszcze żadnych problemów pomimo dwóch serii tych komór.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...