Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień dobry wszystkim.

 

Od jakiegoś czasu kompletuję z powrotem sprzęt do airsoftu. Stanąłem przed czymś o czym nie mam zielonego pojęcia... Pas. Widziałem kiedyś na paru zdjęciach, filmikach jak gracze, prawdziwi operatorzy czy też żołnierze mają na sobie pas do którego mają doczepiony np. worek zrzutowy i np. 2 pojedyncze ładownice. Powiem szczerze że starałem się coś znaleźć na ten temat i znalazłem jedynie info, że nadaje się do tego rigger belt - ale nie każdy bo niektóre są za 'miękkie' , za mało sztywne? Jak to wygląda tak na prawdę. Powiem Wam tak mniej więcej o co mi chodzi. Mam kopię LBT 6094 nie chcę obwieszać jej pierdyliardem ładownic - póki co z tyłu MBSS i ładownica na radio, z frontu potrójny shingle na m4 i z prawej cargo(które prawdodpobnie usunę bo strasznie mnie drażni). Więc obecnie mam 4 magi tak? 3 w shingle, 1 w replice.

 

Trochę mało więc pomyślałem o pasie, na którym z lewej strony zamontuję 2-3 pojedyncze ładownice (myślałem bardziej nad fast maga'mi, czymś z kydexu) oraz ewentualny worek zrzutowy np. z tyłu. JAKIE pasy wg. Was do tego będą się nadawać. Czytałem że pas taki jest albo NA bluzę albo do spodni - ponieważ wygodny pasek nie będzie trzymał dobrze ładownic, natomiast ten co dobrze trzyma ładownice nie będzie wygodny w noszeniu. Co więc polecacie? 6094a jest kamizelką osadzoną dosyć wysoko więc jest tam troche miejsca na pas jednak chyba wolę unikać jakichś wielkich paneli z szelkami. Zależy mi na kompaktowym i stosunkowo tanim patencie.

 

Pozdrawiam

Camus

Link to post
Share on other sites

Widzę, że droga ta podkładka TPC do tego trzeba dokupić pas... Jakiś czas temu chciałem kupić pt-3 lub pt-2 ale gdy zobaczyłem zdjęcia zniechęciłem się (do tego dochodzi fakt, że miał być w dpmie a jak wiadomo miwo ma jakiś mongolski materiał i kolory są inne niż powinny) i znalazłem osobę która szyje na zamówienie. Koszt battle belta wyniósł mnie 140zł wraz z pasem a wygląda to mniej więcej tak:

http://s284.photobucket.com/user/pl0m3n/library/battle%20belt?sort=3&page=1

Gruba pianka sprawia, że jest wygodny nawet podczas przenoszenia dużego obciążenia. Użytkuję kilka miesięcy i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

[Powyżej był post pytający o rodzaje pasów do mocowania oporządzenia pod PC]

 

Pas z dwoma rzędami palsów, dutybelt albo dobrze znany pas LC-2. Kwestia budżetu i upodobań. Ogólnie to skłaniałbym się ku pierwszej albo ostatniej opcji. Montowanie czegokolwiek na pasek od spodni ma sens jedynie przy jakichś policyjnych albo ochroniarskich akcjach. W zielonej taki patent się nie sprawdza.

 

A zresztą to powinno iść do konfiguracji oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Wacol. Wsjo zależy od preferencji. Do LBT 6094 noszę własnie rescue belta na którym mam upakowany zrzut, smycz do boczniaka, ładownicę ALICE ( na jakieś drobiazgi ) i czasem multitoola. Takiej konfiguracji używam zarówno na kilkugodzinne ebanki jak też na kilkudniowe simy "chodzone".

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zalezy mi raczej na zrzucie (w akcji zrzuce maga a jesli mialbym chwile laduje pusty spowrotem w ladownice). Ladownica na pas na jeden gora dwa magi ( jeszcze nie wiem czy to fast czy cos z kydexu) do szybkiego przeladowania. Tylko co Waszym zdaniem byloby najlepsze w cenie np. Ok 100 zl. Szukac po ebay'u? Myslalem nad rigger beltem flyye ale moze cos w podobnej lub troche wyzszej cenie jest bardziej sensowne

 

Wysłane z mojego U9GT V_Core 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam BLS od flyye i PT-2 od MIWO. BLS jest trochę z wysoki i wadzi o plecak MBSS w moim PC. Wbrew pozorom z PT-2 MIWO w Cb jestem zadowolony jakość naprawdę dobra, pas świetnie leży i naprawdę dobrze sie nosi. Jedyny problem to przy wyciąganiu boczniaka lekko się przesuwa ale to już raczej wina regulacji, ogólnie polecam w tej cenie (97zł z wysyłką). BLS flyye to też naprawdę kawał dobrego materiału tylko jest już sporo wyższy.

Link to post
Share on other sites

Ja mam rigger belt blackhawka i pt2 miwo, używam razem z PC QR.

Zupełnie dwa różne pasy. Jeśli do lasu, jako typową ucieczkową 1 linię, biorę pt2, fajnie trzyma kieszenie na molle.

Natomiast do trzymania kabury+ zrzutu do cqb biorę rigger belt, wszystko jest sztywniejsze, ale za to jest problem z ładownicami w molle- chyba trzeba sobie radzić panelami udowymi/biodrowymi.

 

Dzisiaj kupiłbym pasek od bagneta+ rękaw molle i w zależności od ilości sprzętu do zabrania konfigurował:

cqb, czyli goły pas + kydex i zrzut,

zielona, wtedy rękaw molle i do niego przypięte wszystkie kieszenie.

Link to post
Share on other sites

Mam modularnego chesta Tactical Gear jest nieco większy niż ich minichest. Noszę go dość wysoko.

Jeszcze jedno pytanko, ten podkład lepszy z Praszki, czy z Lublińca :icon_question:

 

Ps

Czy konieczne są jakieś szelki :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...