Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Świetnie, worek kupię. Za dłuższy czas do pasa zakupię dzielonego chesta z panelem na plecach, a sam pas na shock cordzie przytroczone do chesta. Dzięki za rady! W Poznaniu jest bieda z CQB. Nie ma dobrych budynków, albo są chronione. Jest jeszcze kompleks budynków opuszczonych (stara rzeźnia) który by był jedną z lepszych miejscówek do CQB w kraju, ale ktoś by musiał napisać do właściciela. Właśnie zburzyli szkołę za Plazą. Ale szykuje się nowa miejscówka las+CQB i wieść gminna niesie, że jest zajebista w 3 dupy i to na skalę krajową.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ostatnio kupiłem swoją pierwszą kamizelkę CIRAS od PS Tactical Gear i powoli zaczynam konfiguracje. Zwracam się tutaj do Was z prośbą o poradę. Szukam uniwersalnego rozwiązania. Z racji że jestem niski nie używam Chest Rigga ani żadnych pasów taktycznych. Używam M4 (3x mid 2x high-cap) i rozważam taką konfiguracje:

 

Przednia część:

3x2 (jedno-modułowa) ładownica miękka

1x mała kieszonka na czerwoną szmate

1x mała ładownica na radio (w przyszłości)

 

Prawa część:

1x2 ładownica typu FAST (jedno-modułowa, w razie czego zastąpi torbę zrzutową)

 

Lewa część: (chodzi też o to aby nie krępowała ruchów)

1x Medik Box lub

1x Torba zrzutowa (o ile nie będzie krępować ruchów) lub coś innego

 

Co o tym myślicie? Ew. jakie dobre ładownice typu FAST możecie mi polecić? Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Cześć chłopaki, szybkie pytanie. Nie wiedziałem, gdzie je zadać, więc postanowiłem napisać tutaj. A nie będę nowego tematu zakładał.

 

Wiele osób poleca tę zieloną holenderską kamizelkę na siatce. http://armyworld.pl/...-Oryginal-.html

 

Czy ona nadaje się dla niskiej szczupłej osoby?

 

Jeśli ktoś jej używa i ma zdjęcia 'z pola walki', to poproszę ;3

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Szczupłej tak, niskiej też - ale pod warunkiem kupna odpowiedniego rozmiaru. Mam M przy 170cm i po drobnych kombinacjach z szelkami jest jeszcze ok, chociaż pasa pod nią już raczej nie podczepię. Z szerokością nie ma problemów, odpowiednie przeplecenie tej gumy łączącej panele załatwia praktycznie wszystko.

 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chce doczepić do pasa torbę zrzutową, małe cargo, apteczkę, kaburę.

I teraz pytanie jaki pas?

Może na pasie do spodni, zależy mi na tym żeby nie dokładać szelków do pasa.

Albo na duty belcie(czy jakoś tak)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Torba zrzutowa + kabura wróżą, że szelki mogą być przydatne...

W przypadku montażu do paska od spodni (polecałbym jednak sztywny) musisz się liczyć z tym, że spodnie Ci mogą zjeżdżać z tyłka :D

 

Kupiłbym pas sztywny + rękaw w molle.

Link to post
Share on other sites

 

A nie przekombinowany ten pasek zbytnio? Po co te ładownice i szmery bajery?

W tym sezonie bardziej modny będzie pasek od Bagneta, nie dość, ze lans, to jeszcze możesz dowolnie wybrać sztywność i długość taśmy, a cena podobna.

 

No mniej więcej. Przy czym osobiście bym poszukał wśród naszych krajowych producentów - cenowo i wykonaniem powinno być lepiej :icon_wink:

 

Widzę, że chyba myślimy podobnie :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Można, tylko to średnio wygodne jest (sprawdzałem na brytolskim Combat Jacket + KP-9 i dwa różne zestawy pasoszelek). Smock jest obszerny i ma pojemne kieszenie - załóż coś na niego, i pojemne kieszenei są duzo mniej pojemne, plus cięzko się do kieszeni dostać. Chyba, że szelki masz baardzo po bokach.

 

A ja do tego mocno się grzeję, więc raz-dwa smock był mokry, a zdjąć go z siebie jak na wierzchu masz pasoszelki albo kamizelę... sam rozumiesz.

 

Natomiast z niedużym chestem noszonym pod spód powinno być bardzo OK.

Link to post
Share on other sites

Nosić chesta pod smockiem? To prawie tak, jak wywrócić hełm na lewą stronę.

 

Na dłuższe wypady w teren (i na nawalanki w okresach jesienno-zimowych) noszę smocka, a zimą zamiast tego MVP. Bardzo dobrze współpracuje z holenderską kamizelką modułową, z chestami już gorzej, bo masz bardzo ograniczony dostęp do 4 kieszeni górnych, dokładając do tego pas z comfort padem to już w ogóle trudno sensownie dobrać się do jakiejkolwiek kieszeni.

 

A że niewygodnie? A co tam się nosi? Ja przeważnie małe, płaskie, albo miękkie przedmioty, więc daje radę.

 

Nie mam pojęcia jak to wygląda z pasoszelkami, bo nigdy takowych nie miałem, ale chyba sobie sprawię jakieś PLCE, żeby chociaż zobaczyć jak to jest. BTW: Do ładownic od PLCE podejdą magazynki do AK74 (5,45 mm)?

Link to post
Share on other sites

Ja noszę minichesta pod polarem i/lub windshirtem, pod smocka też wejdzie (z różnych przyczyn przestałem używać combat jacket, ale na jesieni DDPM smock może się przydać). Nicowanie hełmu nie jest wykluczone ;)

 

Po kieszeniach nosiłem rzeczy różne, ale np. przy pasoszelkach dobranie do schowanej w dolnej kieszeni combat jacket czapki (bo, kurde, zimno i w uszy wieje) wymagało rozpinania pasa. Jeżeli nosisz w kieszeniach linię pierwszą / zerową, i nie masz potrzeby do nich sięgać w sytuacji, w której masz oporządzenie na sobie (czyli - albo jesteś w obozie, i na moment je zdjąłeś, albo wywaliłeś szpej i spierniczasz przed wrogiem) - OK. Jeżeli używasz kieszeni po prostu jako miejsca na przydatne drobiazgi - o, tu jest gorzej...

 

@ PLCE i magazynki do AK - ja testowałem na AKMowskich, ale z tego co wiem, nie wejdą ani jedne, ani drugie. Do chesta PLCE proszę bardzo, do ładownic na pasoszelkach - ni cholery. Są za długie, a ładownice nie mają możliwości regulacji zapięcia.

Link to post
Share on other sites

Na razie wykombinowałem taki myk, że zakładam pas taktyczny (nie molle, taki zwykły LC2) bez szelek na wysokości talii, czyli w miejscu w którym nie ma kieszeni smocka. Wygląda to trochę dziwnie i jest nieco mniej wygodne niż noszenie go na biodrach, bo trzeba wyżej sięgać do ładownic. Ale daje radę. Nie testowałem jeszcze w boju

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...