Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Szukaj .223 chesta firmy BHI.

 

http://media.midwayusa.com/productimages/880x660/Primary/140/140142.jpg

 

W Polsce da się go kupić chyba nawet w cqbtactical. Co prawda, na 8 magów, i nie ma płaskiej kieszonki, ale jest zajebisty, lekki i wygodny. Na same magazynki styka, jedną z kieszeni możesz zaadaptować na wrzucenie mapy, drobnych pierdół. Do 200 chyba się zmieścisz, używki na pewno chodzą taniej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kieszenie są normalne :) Owszem, można dobrać coś innego, tylko po pierwsze zwiększasz masę, po drugie - tracisz prostotę, po trzecie kosztuje trochę więcej :) No i kolega chciał coś "spartańskiego" czyli wydaje mi się, że prostego - a .223 idealnie spełnia to kryterium. To dobry czest, miałem, używałem, na strzelnicy też dawał radę.

 

Poza tym, w przypadku kiedy nosisz pas/beltkit - jest zajebistym uzupełnieniem. Prosty, lekki, bez udziwnień. Swojego puściłem dalej, teraz sam poluję na takiego.

Link to post
Share on other sites

Prosty, spartański chest, który za cenę do 200 zł da mi przenieść 6 magów STANAG i będzie miał płaską kieszeń na drobiazgi w panelu?

 

 

Szukam czegoś takiego wśród jakiś dobrych producentów i już odpadam po paru godzinach szukania.

Chest ten będzie wsparty pasem, chcę po prostu zmieścić na nim wszystkie środki niezbędne do prowadzenia ognia i zapewnić sobie lepszą wymianę magazynków w bardziej dynamicznych działaniach niż w beltkicie, po prostu inne zastosowanie.

 

mam taki set o ktory myslisz. chest mini od psth i pasoszelki thor (zdjecia wczesniej).

na czescie 4x1 dla wygodnej wymiany, a reszta na pasie i w plecaku.

 

foty: airsoftphotos.net/album/member/1462

Edited by Ace
Link to post
Share on other sites

Jako świeży posiadacz świnki powoli zbieram pod nią oporządzenie, tymczasowo będę latał z chestem pod ak od pantaca jednak planuję przerobienie mojej kamizelki holenderskiej(ta siatkowa z armywolda) pod świnkę.

 

Po znajomości mogę załatwić sobię ładownicę na mag do m249(klik) w systemie ALICE, próbował ktoś ją zamocować na molle domowym sposobem aby nie latała? Manierkę tego samego systemu udało mi sie przymocować jednak nie wiem jak będzie z tą ładownicą a nie chcę marnować niepotrzebnie kasy.

 

 

Słyszałem o Malice i TacTie jednak uniknąć tego rozwiązania. Zastanawiałem sie nad kupnem paska 25mm i użyciem go zamiast TacTie.

Link to post
Share on other sites
Prosty, spartański chest, który za cenę do 200 zł da mi przenieść 6 magów STANAG i będzie miał płaską kieszeń na drobiazgi w panelu?

 

Wiem, że to nudne, mało kreatywne i w ogóle, ale dla mnie to brzmi jak brytyjski chest, który jest do wyrwania na Allegro za jakieś grosze (bodajże w granicach do 50 PLN). To wdzięczna baza do rozmaitych "ulepszeń". Ja swojego przerobiłem jakiś czas temu, żeby bardziej nadawał się na krótkie strzelania i do ewentualnego CQB - dałem płaskie klapy zamiast pudełkowych, odprułem cargo, przyszywając zamiast nich palsy, pomalowałem Montanami, etc. Mieści się do niego teraz właśnie 6 magów i rzeczy wedle uznania na 2 panelach po 4x4 palsy każdy (kabura, granaty, nalgene, torba zrzutowa, radio i tym podobne). Doszywając palsy zaszyłem co prawda 2/3 płaskiej kieszeni na mapę, ale i według mnie i tak była za duża, bo drobne przedmioty lubiły wpadać w miejsca, z których nie dawało się ich wyjąć.

 

Miało być tanio (bo sam chest był tani) i praktycznie. I jest, chociaż nieco prymitywnie. A wszystko to dzięki temu, że znalazłem w domu stary holenderski plecak i zepsuty brytyjski worek na śpiwór.;]

 

Chociaż na twoim miejscu odezwałbym się raczej do prywatnych krawców. Z tego co wiem, to w chestach szczególnie umiłował się Super:

http://supertac.pl/chest-rig-kiss-chincom/

 

Jako świeży posiadacz świnki powoli zbieram pod nią oporządzenie, tymczasowo będę latał z chestem pod ak od pantaca jednak planuję przerobienie mojej kamizelki holenderskiej(ta siatkowa z armywolda) pod świnkę.

 

Też mam tę kamizelkę i nie wiem, jaki jest sens przerabianie jej pod RKM przy wykorzystaniu ładownicy w ALICE. Zasadniczo masz 2 opcje - jeżeli zależy ci na kamizelce, to nie kombinowałbym z podlinkowaną przez ciebie ładownicą, bo to będzie prowizorka i chałupnictwo. W końcu zacznie cię to wkurzać. Na twoim miejscu kupiłbym to, albo coś podobnego:

http://sklep.fort.mil.pl/saw-200-round-zielona-eagle.html

 

Jeżeli zaś zależy ci koniecznie na tej ładownicy w ALICE, to lepiej spraw sobie jakiś klasyczny beltkit. Podobno pas z szelkami są lepsze dla strzelca RKM. Podobno, bo znam tę mądrość tylko z teorii.

Link to post
Share on other sites

Prosty, spartański chest, który za cenę do 200 zł da mi przenieść 6 magów STANAG i będzie miał płaską kieszeń na drobiazgi w panelu?

 

 

Szukam czegoś takiego wśród jakiś dobrych producentów i już odpadam po paru godzinach szukania.

Chest ten będzie wsparty pasem, chcę po prostu zmieścić na nim wszystkie środki niezbędne do prowadzenia ognia i zapewnić sobie lepszą wymianę magazynków w bardziej dynamicznych działaniach niż w beltkicie, po prostu inne zastosowanie.

 

Jeżeli chodzi o prosty, mały chest rig do przenoszenia 6 magów do M4 to nie chwaląc się uszyłem coś takiego:

th_1_zps7ae15b4f.jpgth_2_zps6fa3a5bc.jpg

 

Popełniłem też mniejszą wersję z kangurkiem na 3 magi.

th_DSC07462_zps45de7a0f.jpg th_DSC07457_zps277078d1.jpg

Oczywiście całość posiada otwierane wnętrze. Można schować drobiazgi, albo wpiąć klapki aby zabezpieczyć magazynki przed syfem.

 

th_6ec2f671-e964-4d3f-8400-9ccf90407296_zpsc5ac092c.jpg

 

Typowe mini-chesty są za małe a cokolwiek większego to tylko zbędna powierzchnia której nie potrzebuję. Chciałem coś, co pozwoli przenosić niezbędną ilość magazynków w zintegrowanych ładownicach, apteczkę, radio, fast maga i ładownicę pistoletową i jednocześnie będzie lekkie, małe, praktyczne.

Link to post
Share on other sites

Hej !

Obecnie posiadam pas LC2 w systemie Alice i do tego pasoszelki wyprodukowane przez Mil-Tec. Wszystko było fajnie na początku, ale jednak widać teraz dlaczego to było takie tanie..

Potrzebuje czegoś nowego, musi to zmieścić 8 magów do AK74, cargo pouch i worek zrzutowy - na plecy oczywiście camel (najlepszy to oryginalny camelbak ?).

Jakimi pasoszelkami mam się zainteresować ?Coś w systemie Molle ?Od jakiego producenta ?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_80_267&products_id=11192&name=Condor_-_Ronin_Chest_Rig_-_Zielony_OD_-_MCR7-001

Coś takiego wygląda fajnie + łatwo da się zamontować camela, ale wolałbym chyba pasoszelki..

 

Pomóżcie Bracia, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Panowie, takie pytanie - jak w porównanie do np pasa pokroju/rodzaju PT2/3 czyli nazwijmy to "nie rozkładanego" wypada sztywny pas + rękaw RATS od Miwo? Jakie są głównie różnice między tymi dwoma konstrukcjami? Nie chodzi mi o różnice techniczne, tylko odczucia w noszeniu/używaniu tego.

Link to post
Share on other sites

Najtaniej z "markowych" to chyba PT-2 (najlepszy z fatalnych modeli serii PT, bo najwęższy) i szelki ST-2.

Czemu fatalny :icon_question:

Używałem PT-2 i PT-3, uważam że obydwa są zupełnie przyzwoite w użytkowaniu. Wolałem PT-3, bo lepiej stabilizuje zawieszone ładownice i kieszenie. Bardzo ważne jest odpowiednie wyregulowanie (obwód, wysokość zawieszenia pasa), wówczas zupełnie nieźle zdają egzamin.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, bardzo ciekawa nowość. tyle, że przód wąski jak w PT2, więc stabilizacja dłuższych ładownic (MP5, AK) trochę wątpliwa.

Używałeś już, jak się trzymają ładownice?

 

Ps

Bardzo chętnie zmieniłbym moje S95, jednak cena "przygniata". Obliczyłem co potrzebowałbym do tego pasa dokupić, to mi ręce i majtki opadły... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Czemu fatalny :icon_question:

Używałem PT-2 i PT-3, uważam że obydwa są zupełnie przyzwoite w użytkowaniu. Wolałem PT-3, bo lepiej stabilizuje zawieszone ładownice i kieszenie. Bardzo ważne jest odpowiednie wyregulowanie (obwód, wysokość zawieszenia pasa), wówczas zupełnie nieźle zdają egzamin.

 

Już wiele razy o tym pisaliśmy: przede wszystkim niewspółmiernie szeroki do liczby taśm. Po drugie praktycznie niewyprofilowany. Po trzecie trudno zrobić cokolwiek rozsądnego z taśmami przy klamrze - albo odciąć nadmiar, albo przykleić taśmą, albo przywyknąć do ich dyndania. Po czwarte - brak taśm pomiędzy "fabrycznymi", co ucieszyłoby ludzi, którzy korzystają np. z pokrowców na manierki w systemie ALICE (np. mnie :icon_smile:). I jest wiele pomniejszych wad tego pasa.

 

Nie żebym był jakimś szczególnym wrogiem tego rozwiązania, bo sam mam od lat PT-3 w pasoszelkach. Wkurza mnie czasem, ale - jak brzydkiego psa - akceptuję go. Póki co przy mojej rotacji szpeju jeszcze nie dojrzałem do zmiany na miwowskiego RATSa, górskiego czy chociaż PT-2. Bo kiedy zaczynam mieć takie zakusy, od razu szukam rozwiązań innych producentów i jednak odpuszczam sobie ten wydatek po skalkulowaniu wszystkiego. :icon_smile:

 

Inna sprawa, że nawet Rosjanie robią już o wiele węższe pasy do ładownic do AK.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Czy ma ktoś z Was może fragment oporządzenia od MIWO Lubliniec z Cordury w kolorze Oliv Drab ?

Będę stamtąd zamawiał podkład i pas i szukam czegoś najbardziej zbliżonego do materiału w kolorze Nato Olive, którego używa MIWO Praszka.

 

Pozdrawiam, dzięki za pomoc !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...