Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stawiał bym na to że są dedykowane.

Po przejrzeniu tego co mają na 409shop i porównaniu z moim akumulatorem wydaje się, że niestety tak. Nie udało mi się nawet znaleźć takiego, który miałby identycznie ułożone styki do radia.

 

Zna ktoś jakieś radia z wtykiem 2 pin Motorola?

 

Motorola CP Series: CP040, CP88, CP100, CP110, CP125, CP140, CP150, CP160, CP180, CP200, CP250, CP300.

Motorola CT Series: CT150, CT250, CT450, CT450LS.

Motorola GP Series: GP63, GP68, GP88, GP88S, GP280, GP300, GP308, GP350, GP600, GP2000, GP2100, GP3188.

Motorola P Series: P10, P50, P50+, P040, P080, P100, P110, P200, P1225, P1225LS, PR400.

Motorola PRO Series: PRO1150, PRO2150, PRO3150.

Motorola SP Series: SP10, SP21, SP50, SP50 Plus.

Motorola XTN Series: XTN446, XTN500, XTN600, XTN-i, XTN-ID, XTN.

Motorola XV Series: XV1100, XV1400, XV2100, XV2600, XV4100.

Motorola XU Series: XU1100, XU2100, XU2600, XU4100.

Motorola CLS Series: CLS446, CLS1110, CLS1410, CLS1413, CLS1450, CLS1450C, CLS1453CB, CLS1453CH.

Motorola MU Series: Spirit MU11, MU11C, MU11CV, MU12, MU12C, MU12CV, MU21C, MU21CV, MU22CVS, MU24CV, MU24CVS, MU24CVST.

Motorola MV Series: MV11, MV11C, MV11CV, MV12, MV12CV, MV21C, MV21CV, MV22, MV22CV, MV24CVS.

Motorola SV Series: SV10, SV11, SV11D, SV21, SV12, SV22, SV22C.

Motorola SU Series: SU210, SU22, SU22C, SU220 VHF / UHF Spirit, Spirit Pro, Spirit Pro+, Spirit HP 10.

Motorola AX Series: AXV5100, AXV 5100, AXU4100, AXU 4100.

Motorola DTR Series: DTR410, DTR450, DTR510, DTR550, DTR610, DTR650, DTR2430, DTR2450.

Motorola RD Series: RDV-5100 RDV5100, RDV2020 RDV-2020, RDU2020, RDU-2020, RDU2080D, RDU-2080D, RDU4100, RDU-4100, RDU4160D, RDU-4160D, RDV2080D RDV-2080D, RDV5100, RDV-5100.

Motorola ECP100, EP450, AP10, AP50, AP73, BPR40 MagOne ,PMR446, PTX600, GTI, GTX, LTS2000, VL50, VL130, GTX Portable,GTX LTR Portable, GTX Privacy Plus Portable, Handie Pro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jakie radyjko masz dokładnie? Zastanawiam się, czy najlepszą opcją nie będzie dołożenie do Navcomma - tam raczej nie ma problemu z wodą?

 

Navcomma :)

 

Nie rozbierałem go ale jak dla mnie wsadzenie go do wody na 5s zabiło by go natychmiast. Deszcze deszczami, wsadzam w folię bo nie ufam tym wszystkich przyciskom itp. A za drogi był żeby ryzykować.

 

btw, jak kupujesz radio za tyle to dorzuć sobie laryngofon i słuchawkę. Wtedy zabezpieczasz radio jak chcesz a problemu z korzystaniem nie ma.

Link to post
Share on other sites

Mam tego Baofenga i powiem Ci, że póki co przetrwał hardcore'owe zapiaszczenie, czołganie przez kałużę i przymarznięcie w zaspie śniegu, a trzymam go w zwykłej ACMowskiej ładownicy. Są ogółem silikonowe pokrowce do niego gdzieś na Allegro tylko musisz dokładnie poczukać.

 

Ogółem polecam to radyjko :)

Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś wpadłem razem z Navcomem do Odry, kąpiel trwała może jakieś 4-5 minut, radio cały czas pod wodą, nie miałem możliwości od razu po wyjściu z wody rozpocząć jego suszenia.

Po przyjeździe do domu odłączyłem baterię i zostawiłem wszystko do wyschnięcia. Po jakim 2-3 dniach podpiąłem baterię i spróbowałem radio włączyć, o dziwo wszystko zaczęło działać normalnie, przez jakieś 4-5 dni na wyświetlaczu widać było skroploną wodę ale z biegiem czasu i to zjawisko zniknęło.

Co prawda nie polecam zatapiania Navcoma ale jak widać na powyższym radio dało radę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie... Mam big problem. Właśnie zastanawiałem się, dlaczego nie działa mi mikrofon w sordinach i okazało się że wtyczka jack nie łączy. No to "ja tylko pociągnął" i kabel został w lewej a jack w prawej ręce. Tak, wiem, jestem debilem. Kto umie naprawić taki problem lub najlepiej wymienić wadliwy kabel na nowy, lepszy model :) ? Oczywiście w cenie rozsądnej.

Druga kwestia to nie sprawne PTT. Nie działa nasłuch. Mogę nadawać (działa sprawdzone na kilku headsetach i radiach) ale nie słyszę jak ktoś do mnie mówi. Ratujcie.

Umiem lutować, mam zaplecze do lutowania ale nie elektroniki, tylko elektryki. A gdzie więcej niż plus i minus to dla mnie kłopot :)

 

Chyba że ktoś ma schemat jak to ma być podłączone. W tej kwestii jestem za głupi. Wtyk to wielki jack a radio Navcomm ze standardem Kenwood.

Help, مساعدة, помощь, helfen!

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przymierzam się do kupna tych o to PMR-ek

 

http://www.cbcaraudio.pl/radio-pmr-midland-g7-xt-export.html

 

Jest to ponoć wersja eksportowa z mocą 5W. W związku z tym mam następujące pytania,

 

Czy taka moc poprawi znacząco zasięg ?

Czy muszę posiadać jakąś licencję ?

Jest to jedyny sklep w którym znalazłem midlandy o takiej mocy. Czy to napewno nie jest oszustwo ?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Drogi Krzyśku z Łodzi.

Taki typ usprawnienia w tych radiach (5W, dodatkowe kanały LPD) można zrobić w tych radiach samemu i to bez specjalistycznej wiedzy. Są w internecie tutoriale jak to zrobić. Jest tylko jedna różnica. Na stronie sklepu piszą, że radio ma 5W. Niestety jest to troszeczkę naciągane przez sklep, ponieważ te radia można odblokować tylko do 3W.

A na tej stronie masz podane jak to zrobić:

http://pmr446.info/f...topic.php?t=383

Poza tym możesz zmienić antenę na dłuższą co też poprawi odbiór i nadawanie. Tutaj już niesety jest więcej zabawy.

Niestety tak zmodyfikowane radio nie może być używane bez pozwolenia (licencji).

Radia same w sobie mają bardzo dobrą opinię. Po odblokowaniu na pewno będzie zauważalna poprawa odbioru Twojego radyjka u innych użytkowników. No i jeszcze jedna zaleta to cena.

Osobiście polecałbym zainteresować się radiem INTEK MT-5050, które równie prosto się odblokowuje do 4W, a cena za sztukę jest o około 20zł wyższa.

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

czołem wszystkim, ostatnio wpadło w moje ręce Dynascan MX-68 i teraz poszukuję do tego jakiegoś zestawu słuchawkowego/ PTT. Gdzieś wyczytałem, że potrzebuje wtyk Yaesu Y1. Możecie mi polecić coś wartego uwagi ? Może ma ktoś to radyjko i udało mu się coś dopasować. Ten wtyk jest ogolnie jakoś rzadko spotykany ?

Link to post
Share on other sites

No Panowie muszę się pochwalić moim nowym nabytkiem. Właśnie dzisiaj listonosz przyniósł paczkę, a w niej:

http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107033

http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=109304

Na przesyłkę czekałem dokładnie dwa tygodnie. Jestem w fazie wstępnych testów, ale już niedługo zobaczymy jak wypadnie w terenie.

Jednym słowem sklep warty polecenia, a i radyjko wydaje się bardzo porządne. No i za tą cenę warto.

Link to post
Share on other sites

Pytanie najlepiej do społeczności Pomorza :icon_smile:

Czy ktoś posiada RIB do Motoroli? Chciałbym przeflashować radio GP1200 na MT2100 i cieszyć się 255 kanałami. Swoją drogą Motkę polecam, normalna cegła której nie strach zabrać w teren.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Pytanie najlepiej do społeczności Pomorza :icon_smile:

Czy ktoś posiada RIB do Motoroli? Chciałbym przeflashować radio GP1200 na MT2100 i cieszyć się 255 kanałami. Swoją drogą Motkę polecam, normalna cegła której nie strach zabrać w teren.

 

Potwierdzam, bardzo miłe radyjko, z "dobrych" czasów.

Ostrożnie - nie wszystkie płyty chodzą z każdą wersją softu.

Jak się nie uda, to nie masz już drugiej szansy.

Dodatkowo często po flash'owaniu okazuje się że odbiornik jest tępy - i trzeba jeszcze trochę pogrzebać.

Jak byś chciał to mogę poszukać namiary na człowieka z W-wy, który bawi się takimi rzeczami, choć tani niestety nie jest.

 

Przymierzam się do ściągnięcia mikrofonogłośnika z regulacją głośności i zmianą kanałów. Jak będziesz zainteresowany - daj znać.

PS: prawdopodobnie da się też przeflashować na MTS2000, a wtedy spokojnie można zainstalować moduł szyfrowania transmisji...

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Pomorze się zbroi w technologie nie tylko ASG jak widzę, cieszy mnie to. Moja wersja nadaje się do przeflashowania, sprawdzałem po numerze serii, potrzebny mi tylko programator. Co do dorzucanego modułu szyfrowania, nie jestem pewien czy GP też nie ma takiej możliwości, ale sprawdzę. Bo coś mi się już z tym obiło o uszy.

Mikrofonogłośnik jeśli będę mieć wolne fundusze to spoko, choć bardziej się zastanawiałem nad znalezieniem/zrobieniem PTT i headsetu, znacznie bardziej spełnia wymagania, które są postawione. Choć podejrzewam, że szybciej pojawi się u mnie kolejna motorola, mam kilka dni a już jestem zadowolony - czas działania 18 godzin, z tym że bateria się dopiero formuje. Jak przekroczy 20 godzin nasłuchu (radio testuje na oknie, co pewien czas łapie dłuższe rozmowy) to będzie fantastycznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...