Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BPW: "Kresy w czerwieni - Góra k. Nowego Dworu Maz., 25/26 maja 2024 r. (LARP/ASH)


Recommended Posts

1472777799_Kresywczerwieni-plakat.jpg.5b120757c820c0d07d849cb9764e0240.jpg

Może teraz nastąpić stabilizacja frontu, a jeśli rozpocznie się równocześnie i żywsza akcja na Zachodzie, to przyszłość może się rozjaśnić.
Jan hr. Szembek, wiceminister spraw zagranicznych RP, 16 IX 1939 r.
 

Dowództwo Operacji Połączonych zaprasza na ostatnią grę z cyklu Bitwy Polskiego Września (BPW, ale wcale nie ostatnią w klimatach kampanii polskiej). Jest wieczór 16 września 1939 r. Niewielkie miasteczko, gdzieś na południowo-wschodniej granicy Polski staje się miejscem niezwykłych wydarzeń. Zjeżdżają uchodźcy cywilni, żołnierze, policjanci. Zjeżdża sam Naczelny Wódz i Minister Spraw Zagranicznych. Przemykają zagraniczni dyplomaci. Wszyscy po sukcesie wojsk generała Sosnkowskiego pod Lwowem są dobrej myśli. Czy te nadzieje brutalnie rozwieje Armia Czerwona? Jak zachowa się Rumunia? A może Abwehra ma swoich agentów bliżej niż podejrzewa to polski Oddział II? Jeżeli chcesz poczuć nerwową atmosferę nocy z 16 na 17 września 1939 r., gdzieś na granicy polsko-radziecko-rumuńskiej - ta gra jest właśnie dla Ciebie!
Nie przejmuj się brakiem historycznego umundurowania czy wyposażenia - mamy na to rozwiązanie. Nie jest to rekonstrukcja historyczna ani mil-sim. Stawiamy na dobrą zabawę w miłej atmosferze.

Żeby było jasne od samego początku - gramy na zasadach LARP. Każdy gracz, KAŻDY ma za zadanie jak najbardziej wczuć się w swoją rolę. Rolą może być szeregowiec Armii Czerwonej, KOP-ista, przemytnik czy właściciel gospody. Niektórzy będą mieli rozbudowane zadania fabularne a niektórzy będą sprawdzać paszporty i wbijać pieczątki, ale cóż - taka rola.

FORMALNOŚCI:
Miejsce: Stary PGR w miejscowości Góra k. Nowego Dworu Mazowieckiego (powiat legionowski): https://www.google.pl/maps/place/Stary+PGR/@52.4495941,20.7715608,15.25z/data=!4m5!3m4!1s0x471ebae5aec7c559:0xc6c233c98e9a87c6!8m2!3d52.4504729!4d20.774769
Data: 26/27 kwietnia lub 18/19 maja 2024 r. (sobota/niedziela) TBC.
Czas: godz. 20. Kończymy w niedzielę o 8:00.
Wiek: min. 18 lat (ale niepełnoletni weterani "Bzury 1939" będą mile widziani).
Wpisowe: 30 PLN/os., płatne gotówką na miejscu (będę zbierał datki) przy rejestracji.
Zapisy: wyłącznie na adres poczty elektronicznej domin007@poczta.onet.pl, wg wzoru: ksywka, strona (Polska, ZSRR), frakcja (mundurowy/cywil), funkcja/postać (strzelec, podoficer, medyk, kaemista, uchodźca, Prezydent RP, etc.).
Przykładowe prawidłowo wypełnione zgłoszenie wygląda tak: Nosacz_PL, Polska, cywil, polski pastuch.

UWAGA! Gra odbędzie się jeżeli do dnia 28 lutego 2024 r. zbierze się minimum 32 graczy.

MECHANIKA GRY:
A. Ograniczenia co do replik i ich mocy:
1. Limity FPS:  360 - pistolety maszynowe, strzelby;
                        450 - karabiny powtarzalne

UWAGA! Karabiny maszynowe grają wg standardowych zasad - z dwuosobową załogą: kaemista + amunicyjny, strzelanie z podparcia, etc., wyłącznie poza terenem zabudowanym.

2. Typ broni jakiej używać może gracz zależeć będzie od jego funkcji:
a) oficer, medyk - pistolet,
b) podoficer - pistolet maszynowy,
c) strzelec - karabin czterotaktowy/dwutaktowy/strzelba.

UWAGA! Żeby była całkowita jasność. Gracze, którzy zgłosili się jako strzelcy mogą używać WYŁĄCZNIE karabinów powtarzalnych lub strzelb. Może to być Mauser, Mosin, Lee Enfield, Cyma 701, Well MB 03, zamaskowany Dragunow, Winchester lub pompka Mossberga.
MP 40 na singlu nie przejdzie. M-14 na singlu nie przejdzie. Pepesza, Beretta, StG, zamaskowany kałach, etc. na singlu nie przejdzie.
PM-ów mogą używać tylko podoficerowie.

UWAGA! Na część nocną wszystkie repliki broni długiej mają mieć zamontowany marker wystrzału.

B. Amunicja:
1. Ilość amunicji, jaką gracze mogą przy sobie posiadać zależy od posiadanej broni głównej:
a) karabiny powtarzalne – 100 kulek
b) pistolety maszynowe – 200 kulek
c) KM – 300 kulek w magazynku (+ maks. 300 w skrzynce podręcznej)
d) pistolety – 20 kulek

C. Pirotechnika: Nie tym razem.

D. Zasady powrotu do gry:
1. Po KAŻDYM trafieniu gracz krzyczy DOSTAŁEM! (nie "Dostał!") oznacza się czerwoną szmatą i czeka na sanitariusza. Ranny może się odczołgać za najbliższą zasłonę, nie mówi, może jedynie wzywać pomocy. Może zostać dobity przez przeciwnika na zasadzie "cichej śmierci".

2. Sanitariusz ma 5 minut na udzielenie rannemu pomocy. Po dotarciu sanitariusza, ranny rzuca kostką, wynik oznacza:
a) 1 – 3 – rana lekka, medyk opatruje rannego zakładając bandaż w miejscu trafienia;
b) 4 – 5 – rana ciężka, medyk musi podać rannemu morfinę (strzał z pustej strzykawki), zdezynfekować ranę zasypką sulfonamidową i założyć bandaż w miejscu trafienia);
c) 6 – wyłączony z walki – gracz udaje się do punktu powrotu do gry (RESP). 

3. Drugie trafienie osoby już opatrzonej przez sanitariusza oznacza wyłączenie z walki i powrót na respa.

4. Punkty opatrunkowe – oznaczone flagami Czerwonego Krzyża będą wyznaczone i przesuwane przez moderację.

5. Resp jest osobowy/minutowy - wychodzimy w min. 2 osoby lub po 10 minutach.

E. Łączność: jeżeli oddziały będą liczne to może położymy polowe linie telefoniczne. W ostateczności za pośrednictwem gońców.

F. Pojazdy w grze: dopuszczone 4 samochody. Nie strzelamy do pojazdów ani z pojazdów, ale na każde wezwanie wojska/policji kierowcy muszą się zatrzymać.

G. Rewizje, przesłuchania, hasło bezpieczeństwa
1. Rewizję osobistą/skucie kajdankami/skrępowanie możemy przeprowadzić po zapytaniu danej osoby czy chce być przeszukana/skuta:
2. Jeżeli dana osoba:
a) się zgodzi - to ją przeszukujemy, ale w granicach zdrowego rozsądku;
b) brak zgody - szanujemy to i po prostu deklarujemy, że została związana/przeszukana. W takim przypadku musi okazać - poza kartą postaci - wszystkie artefakty związane z grą które ma przy sobie, nie może niczego chować i zachowuje się jakby była związana.
3. Jeżeli dla kogoś jakaś czynność np. przesłuchanie jest zbyt ostra, może wypowiedzieć hasło bezpieczeństwa: BIAŁY RĘCZNIK. Hasło to przerywa czynność, do której można wrócić po powrocie do "strefy komfortu" osoby wypowiadającej.

H. Karta wyjścia z więzienia
Każdy gracz otrzyma kartę wyjścia z więzienia, która umożliwi opuszczenie miejsca przetrzymywania po upływie 30 minut - pod warunkiem, że daną osobą nikt się nie interesuje i nic się z nią nie dzieje.
Karta ta nie ma zastosowania do zatrzymanych w radzieckim obozie jenieckim.

ORDER OF BATTLE i STYLIZACJA:
Armia Czerwona:
stylizacja głównie na oddziały piechoty i NKWD, w ostateczności tankiści. Tu znajdziecie bardzo dobry poradnik autorstwa @Mekar jak ogarnąć sobie mundur ACz.: https://wmasg.com/pl/forum/topic/170776-poradnik-stylizacja-radziecka/

Polacy: stylizacja na Wojsko Polskie, Policję Państwową i formacje Obrony Narodowej. Spokojnie przejdą brytyjskie mundury na I wojnę światową czy austriackie oliwki. Na głowę rogatywki/furażerki/berety z orłem, hełmy Adrian, a nawet polskie wz. 67. Masz cywilki i biało-czerwoną opaskę? Świetnie, wbijaj! Tu znajdziecie poradnik jak się wystylizować na Polaka: https://wmasg.com/pl/forum/topic/48752-poradnik-stylizacja-polska-wp-kop-pp-do-1939-r/

Armia rumuńska: jeżeli ktoś ma chęć, to zapraszam, ale zakładam, że wie co robi. Zasadniczo Rumunów ogarną nam Koledzy z GRH Armata Romana.

POSTACI FABULARNE i FUNKCJE:
Jako, że gra jest pomyślana w konwencji LARP-a nie może zabraknąć postaci fabularnych, które będą miały kapitalne znaczenie dla przebiegu gry. Tym razem scenariusz bazuje w głównej mierze na prawdziwych wydarzeniach z 16/17 września 1939 r. (więc pochopne pociąganie za spust może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje), ale dociekliwi znajdą w fabule odniesienia do "Polskich Dróg", "Złotego pociągu", "Tajemnicy Enigmy" czy prozy Marka Krajewskiego. Duże pole do popisu będą miały postacie fabularne (wojskowe i cywilne) oraz gracze w stylizacji cywilnej, z których każdy będzie miał swoje indywidualne zadania. Cele będzie można osiągnąć nie tylko poprzez brutalną siłę, lecz także podstęp, przekupstwo, szantaż, handel i manipulacje. Liczę na Waszą inwencję. Co nie jest zakazane - jest dozwolone.

Postaci fabularnych nie da się zabić "larpowo". Szpiegów w przypadku zdemaskowania można aresztować i odstawić na odwach/do dowódcy, a później zaaranżować wymianę, wykupić, odbić, etc. Aresztowani muszą być pilnowani, nie mogą jednak atakować straży. Jeżeli czas przebywania w niewoli się przedłuży - będzie można jednorazowo użyć znanej nam z "Eurobiznesu" karty wyjścia z więzienia.

Większość postaci fabularnych, które są węzłowe dla przebiegu gry ma już wytypowanych graczy (liczę, że przyjmą oni/one zaproszenie, które roześlę na dniach), ale jeżeli masz pomysł na siebie - napisz do mnie na PW. Na pewno uda nam się ją wpleść w scenariusz. Chcesz zagrać jako ambasador brytyjski lub francuski? Super! A może marzy Ci się rola zwykłego wioskowego pijaka? Może twoja dziewczyna chciałaby wpaść jako rozkapryszona hrabina z Grodzieńszczyzny? A może chcesz zostać Julianem Tuwimem? Sky is the limit!

SYSTEM BARETKOWY: Tak, jako część cyklu Bitwy Polskiego Września zalicza się do starania się o baretkę "Krzyża bitwy nad Bzurą".

Będę systematycznie publikował zapotrzebowanie na postaci fabularne, so stay tuned.

Zapraszam!

Link to post
Share on other sites

@Domin007 Czy mógłbyś napisać czy zrobić listę osób, których już widzisz w jakiejś roli, bo szczerze nie wiem czy mam czekać na twoje wezwanie czy mam kminić na własną rękę. I zanim napiszesz, że się dostosujesz czy coś w tym stylu, ja piszę pierwszy, że się dostosuję czy coś w tym stylu. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Mekar napisał:

@Domin007 Czy mógłbyś napisać czy zrobić listę osób, których już widzisz w jakiejś roli, bo szczerze nie wiem czy mam czekać na twoje wezwanie czy mam kminić na własną rękę. I zanim napiszesz, że się dostosujesz czy coś w tym stylu, ja piszę pierwszy, że się dostosuję czy coś w tym stylu. Pozdrawiam!

To może tak. Bez podawania, w jakiej roli - bo w grze będą też agenci tajnych służb, do gry jako postaci stricte fabularne chciałbym zaprosić:
@hubert94, Ola, @Dr Klauss, Magda, @gregorius7, @Borec, @c4mper, @Cortes, @Vlad, @Wade1051, @Guzol1, @Misiek360, @Rybowsky, @KubaJozefek, @Joachim, @Grisza1122, @Mekar, @Lee, @Pazur88, @daffi.

Póki co mam tyle przygotowanych kart postaci. Potrzebujemy też jednak mundurowych - zarówno po stronie polskiej (WP, KOP, Policja Państwowa) jak i radzieckiej, bo granica sama się nie upilnuje. Jeżeli jednak ktoś nie ma sortu na Polaka lub Sowietę, zawsze może wpaść jako cywil i po prostu pograć - czy trzeba od razu strzelać by się dobrze bawić?

Orajt, poniżej podaję jeszcze listę wakatów, w postaciach fabularnych, do których nie mam nikogo przypisanego:

1. Henryk Floyar - Rajchmann - urzędnik odpowiedzialny za transport ewakuacyjny Banku Polskiego;

2. sir Howard Kennard - ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce;

3. Leon Noel - ambasador Francji w Polsce;

4. Kazimierz Fiala - miejscowy starosta;

5. Bruno Sztorc - lewicujący dziennikarz, aresztowany za artykuł krytykujący rząd.

Dziś wieczorem postaram się rozesłać zaproszenia.

Link to post
Share on other sites

No powiem krótko jestem mega zajarany tym przedsięwzięciem tylko nasuwa mi się pytanie do @Domin007 skoro to wszystko odbywa się w nocy to musimy mieć na broni symulacje wystrzału czyż nie ? Ale nie mniej bardzo czekam na całą imprezę człowiek zasmakuje innego wydania imprez nawet jeśli ma się stać przez pół nocy w jednym punkcie czy patrolować z lewej do prawej. Bardzo mnie ciekawi co wszyscy wymyślicie jako swoje postacie i bardzo mnie interesuje kto okaże się najbardziej chytry, przebiegły i dwulicowy pozdrawiam wszystkich którzy się wybierają ;) 

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Mickiewicz napisał:

No powiem krótko jestem mega zajarany tym przedsięwzięciem tylko nasuwa mi się pytanie do @Domin007 skoro to wszystko odbywa się w nocy to musimy mieć na broni symulacje wystrzału czyż nie ? Ale nie mniej bardzo czekam na całą imprezę człowiek zasmakuje innego wydania imprez nawet jeśli ma się stać przez pół nocy w jednym punkcie czy patrolować z lewej do prawej. Bardzo mnie ciekawi co wszyscy wymyślicie jako swoje postacie i bardzo mnie interesuje kto okaże się najbardziej chytry, przebiegły i dwulicowy pozdrawiam wszystkich którzy się wybierają ;) 

Bardzo dobre pytanie, bo oczywiście zapomniałem o tym napisać. Ale chyba nie będzie zaskoczeniem, bo to już standard na grach nocnych, i per analogiam do "Pogranicza w Ogniu", że na część nocną długie zabawki powinny mieć zamontowany marker błysku wystrzału.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może jeszcze nie komunikat, ale mała aktualizacja tego, co w trawie piszczy jeżeli chodzi o naszego LARP-a (uuuu, wiem, że strasznie to brzmi...):

1. Mamy zapisanych 23 osoby we wszystkich frakcjach.

2. Parafrazując billboardy Fundacji Kornice za @arkusz86 "Gdzie są CI Sowieci?" ;) Serio, tyle się nasłuchałem, że gros Armii Czerwonej na Ostfroncie robią "Niemcy", czekam zatem...

3. Oczywiście mile widziane są także zgłoszenia do Wojska Polskiego i Policji Państwowej.

4. Wakaty w cywilnych postaciach fabularnych:

a) sir Howard Kennard - ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce;
b) Kazimierz Fiala - miejscowy starosta;
c) Bruno Sztorc - lewicujący dziennikarz, przetrzymywany w areszcie za artykuł krytykujący rząd;
d) Teodor Aurel Meltzer - przedstawiciel rumuńskiej rafinerii Concordia Vega;

Jeżeli jednak ktoś ma pomysł na siebie inny od powyższych - niech pisze śmiało.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po zakończeniu cyklu "BDW" mogę wrócić do pracy nad "Kresami w Czerwieni". Zatem poniżej kolejna aktualizacja tematu.

1. Mamy zapisanych 30 osób we wszystkich frakcjach.

2. Wciąż są miejsca w Armii Czerwonej oraz w Wojsku Polskim i Policji Państwowej. Jak ktoś chce pójść z Rumunami to też nie ma problemu, ale zakładam, że wie jak się wystylizować. Pamiętajcie, że głównym zadaniem mundurowych będzie patrolowanie granicy i ściganie przemytników, ale może też zdarzyć się sytuacja, że jakiś cywil nieopatrznie przekroczy granicę. A może jakiś wojskowy zdezerteruje..?

3. Wakaty w postaciach cywilnych:

a) sir Howard Kennard - ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce;
b) Kazimierz Fiala - miejscowy starosta;
c) ksiądz Michał Pokrzywiński - miejscowy proboszcz.
d) Bruno Sztorc - lewicujący dziennikarz, przetrzymywany w areszcie za artykuł krytykujący rząd;
e) Teodor Aurel Meltzer - przedstawiciel rumuńskiej rafinerii Concordia Vega;
f) Henryk Floyar Rajchmann - wysoki rangą urzędnik Banku Polskiego,
g) Laszlo Emanuel - przedstawiciel węgierskiej fabryki zbrojeniowej Manfred Weiss,
h) Jan Masiuk - sekretarz sądowy Izby Skarbowej we Lwowie,
i) Michał Waszyński - polski reżyser filmowy.

Szczególnie polecam rolę księdza, ponieważ na "Pograniczu w Ogniu" Mękar wysoko postawił poprzeczkę. Liczę, że w tym roku ktoś go przebije. Jeżeli ktoś ma inny pomysł na siebie - śmiało, niech do mnie napisze, na pewno coś wymyślimy/wpasujemy w scenariusz.

4. Są też wakaty "niejawne" np. dla agentów Abwehry. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o zgłoszenie na maila. Etatowi "Niemcy" - nie bójcie się.

5. Jeżeli ktoś z "fabularnych" się do mnie zgłosił, a nie dostał jeszcze karty postaci z zadaniami - proszę o informację na maila.

6. Obsadzone funkcje (część "mundurowa"):

a) Sowieci: dowódca, podoficer.
b) Polacy: dowódca, sanitariuszka

 

Link to post
Share on other sites

Drodzy,

Jak śpiewał Kazik "Chodzą po ludziach wypadki...". No niestety.

Dlatego, z niekłamaną przykrością, muszę przełożyć termin "Kresów w Czerwieni". W połowie września będzie dla mnie jeszcze zbyt wcześnie a stawka jest za wysoka. Liczę że to zrozumiecie.

Ale "niech żywi nie tracą nadziei". Zmiana terminu ma swoje plusy: można dopracować sylwetki, pomysły na postaci, etc. Włożyliśmy już za dużo wysiłku organizacyjnego by odwoływać grę.

Dlatego proponuję byśmy spotkali się w sobotę 27 kwietnia lub 18 maja 2024 r. Wiosną noce będą już krótsze i cieplejsze niż np. w październiku więc jest szansa że pełniej uda nam się rozegrać wszystkie wątki.

Liczę na Waszą wyrozumiałość i mam nadzieję do zobaczenia w komplecie. Temat zostaje otwarty, bo to zbyt ciekawa historia by ją odłożyć na półkę.

Z Panem Bogiem.

Link to post
Share on other sites

Drodzy,

Otrzymałem pierwsze informacje, że wstępnie zaproponowany termin majowy może nie do końca być odpowiedni, ponieważ w tym miesiącu odbywa się "STALKER Mazovia" czy coś podobnego.

Dlatego chciałbym zachęcić Was do podania własnych propozycji "terminu zastępczego". Sugeruję jednak kwiecień maj lub czerwiec po to by temperatura nocnego spotkania nie była zbyt niekomfortowa.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [GRA PRZEŁOŻONA] BPW: "Kresy w czerwieni - Góra k. Nowego Dworu Maz., wiosna 2024 r.(LARP/ASH)
  • 3 months later...
W dniu 22.11.2023 o 08:16, Mati86 napisał:

Git. Znamy już miejsce imprezy?

Tak znamy. Na 90% będzie to znany z "Pogranicza w ogniu" opuszczony PGR w Górze k. Nowego Dworu Mazowieckiego: https://www.google.pl/maps/place/Stary+PGR/@52.4496179,20.769258,15.71z/data=!4m6!3m5!1s0x471ebae5aec7c559:0xc6c233c98e9a87c6!8m2!3d52.4504729!4d20.774769!16s%2Fg%2F11g8_9d1zk?entry=ttu

Czeka nas jeszcze wizja lokalna, żeby ocenić czy wszystko stoi i ewentualne sprzątanie.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [NOWY TERMIN] BPW: "Kresy w czerwieni - Góra k. Nowego Dworu Maz., 25/26 maja 2024 r.(LARP/ASH)
59 minut temu, daffi napisał:

@Domin007 jeśli moja rola aktualna ... to ja jestem na TAK.

Wojtku bez Ciebie ta gra się nie odbędzie, a liczę, że ściągniesz też dzieciaki. Na zdjęciach Robala z "Węgierskiej Górki" masz podgląd stylówki.

Po nowym roku pojedziemy na miejsce na wizję lokalną i wznowię - od zera - zapisy. Osoby, które zgłosiły się mailowo na grę wrześniową dostaną ode mnie wiadomość z prośbą o potwierdzenie chęci uczestnictwa w grze majowej.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to BPW: "Kresy w czerwieni - Góra k. Nowego Dworu Maz., 25/26 maja 2024 r.(LARP/ASH)
  • 1 month later...

С новым годом, с новым счастьем! Drodzy.

Zgodnie z zapowiedziami, restartujemy przygotowania do "Kresów w czerwieni". Liczę, że tym razem nic już nie stanie na przeszkodzie naszemu projektowi i zamkniemy cykl "Bitwy Polskiego Września" z larpowym przytupem.

Z rzeczy organizacyjnych:

1. Scenariusz przewiduje udział przynajmniej 25 postaci fabularnych, zarówno cywilnych (np. mecenas Wiesław Walenta) jak i mundurowych (np. mjr Fiodor Malenkow). Pakiety startowe (karty postaci, zadania, dokumenty, pieniądze) dla tych postaci są już gotowe.

2. Dziś zacznę wysyłać maile z prośbą o potwierdzenie udziału do osób, które były uprzejme zgłosić się poprzednio. Niektórzy jak @Friedhelm już mnie uprzedzili. W pierwszej kolejności zaproponuję tym osobom grę w rolach do których się już zgłosili.

3. Oczywiście jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na siebie, a nie ma go w propozycjach scenariuszowych - zapraszam do kontaktu. Uzgodnimy.

4. Lista wakatów w postaciach fabularnych i oddziałach mundurowych będzie publikowana sukcesywnie.

Link to post
Share on other sites

Komunikat organizacyjny nr 1

1. Zgodnie z poprzednim postem większość osób, które zgłosiła chęć udziału w grze, w pierwotnie planowanym terminie, otrzymała już ode mnie powtórne zaproszenie. Cieszy duży i szybki odzew - dzięki niemu mamy już 29 potwierdzonych zgłoszeń z wymaganych 32.

2. Żeby nie było niedomówień, postawię sprawę jasno od samego początku. "Kresy w czerwieni" od początku pomyślane są jako LARP. Akcja dzieje się w nocy z 16 na 17 września 1939 r., gdzieś na pograniczu polsko-rumuńsko-radzieckim. Oznacza to, że strzelania będzie relatywnie mało (w porównaniu np. do gier z cyklu "Bitwy Drugiej Wojny Światowej" czy nawet "Bzury 1939", ale będzie). Na tej grze to nie zbieranie fragów jest najważniejsze, ale wczucie się w rolę: od prezydenta Mościckiego, po zwykłego, szeregowego Armii Czerwonej.

3. W związku z powyższym zarówno Armia Czerwona, jak i Wojsko Polskie/KOP będą głównie strzec granicy. Głównie.., co nie wyklucza innych zadań. A w służbie granicznej nerwy trzeba mieć ze stali, bo nie wiadomo co się może wydarzyć i kim/czym jest cień przemykający pas drogi granicznej.

4. Gracze wcielający się w postaci fabularne proszeni są o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami.

5. Wakaty:

I) Mundurowi:

a. Sowieci: sanitariusz, kaemista, amunicyjny
b. Polacy: kaemista, amunicyjny

II) Cywile:

a. Polly Perkins - amerykańska dziennikarka,
b. sir Howard Kennard - ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce,
c. Philip Walravens - przedstawiciel handlowy belgijskiej fabryki zbrojeniowej FN Herstal.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Komunikat HQ nr 2

1. Miło mi poinformować, że odzew na zaproszenia był znaczny. Na liście mamy już 40 zapisanych graczy, którzy byli uprzejmi potwierdzić, że będą. Zatem jeżeli stan się utrzyma do maja - gra się odbędzie.

2. Ponawiam prośbę do graczy wcielających się w postaci fabularne, o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami.

3. Wakaty:

I) Mundurowi:

a. Sowieci: sanitariusz, kaemista, amunicyjny
b. Polacy: kaemista, amunicyjny

II) Cywile:

a. Polly Perkins - amerykańska dziennikarka,
b. Philip Walravens - przedstawiciel handlowy belgijskiej fabryki zbrojeniowej FN Herstal.

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby znaleźć dla siebie jakąś rolę, np. miejscowego ukraińskiego chłopa, albo robotnika zatrudnionego w warsztacie Lipy Finkielmana (albo reakcyjnego księdza/popa/rabina, albo agenta Abwehry) to niech śmiało pisze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komunikat HQ nr 3

Drodzy, miło mi przekazać następujące - dobre - wiadomości:

1. Na liście zgłoszeń zapisanych mamy 46 osób, co daje nam spory zapas na ewentualne straty przedbitewne. Proszę o oklaski. Na liście mamy obecnych przedstawicieli wszystkich frakcji, od Wojska Polskiego, przez Armię Czerwoną, aż do przedstawicieli rumuńskiej armii i ministerstwa spraw wewnętrznych, którzy pracują nad multiplikacją swojego udziału.

2. "Lista cywilna" właściwie jest zapełniona. Ostatnie zaproszenia zostały rozesłane, i jeżeli będziemy mieli pozytywny odzew to szykuje się nam spore nasycenie terenu cywilami, którzy będą mieli co robić, bo każdy otrzymał indywidualne zadania.

3. Ponawiam prośbę do graczy wcielających się w postaci fabularne (od prezydenta RP po właściciela gospody), o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami.

4. Wakaty:

a. Sowieci: sanitariusz, kaemista, amunicyjny
b. Polacy: kaemista, amunicyjny

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby znaleźć dla siebie jakąś rolę, np. miejscowego ukraińskiego chłopa, albo robotnika zatrudnionego w warsztacie Lipy Finkielmana (albo reakcyjnego księdza/popa/rabina) to niech śmiało pisze.

5. Prosiłbym osoby, które również otrzymały ode mnie zaproszenia (ekhem, ekhem, @Bullet 83, @Foorman, @Mickiewicz_) o informację zwrotną.

6. Co nas czeka? Cóż, jak pisałem, akcja gry toczyć się będzie na pograniczu polsko-radziecko-rumuńskim. Wojskowych przede wszystkim czeka patrolowanie granicy i udaremnianie prób jej nieuprawnionego przekroczenia przez osoby nieuprawnione (tak, będą szpiedzy i przemytnicy). Policja będzie odpowiedzialna za ściganie dywersji, szpiegostwa i ogólne utrzymanie porządku publicznego w miasteczku. A na to wszystko nałóżmy jeszcze kwestię obecności w miasteczku bardzo ważnych osób ze ścisłego kierownictwa państwa polskiego oraz konieczność zabezpieczenia pewnych depozytów ewakuowanych z Warszawy i Lwowa, na które ostrzą sobie zęby Abwehra i NKWD.

7. Niebawem pojawią się wieści ze świata. Usłyszymy, co mówią w radio, co piszą w gazetach przywożonych nowoczesnymi samolotami i transatlantykami oraz jakie wiadomości przynoszą korespondencji Polskiej Agencji Telegraficznej za pośrednictwem. W końcu mamy 1939 rok...

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Komunikat HQ nr 4

Drodzy, temat nie umarł, wręcz przeciwnie.

1. Na liście zgłoszeń zapisanych mamy 48 osób, co daje nam spory zapas na ewentualne straty przedbitewne. Proszę o oklaski. Liczę, że faktycznie spotkamy się w komplecie.

2. Jesteśmy już po pierwszej wizji lokalnej. Od "Pogranicza w ogniu" trochę się zmieniło (na lepsze). Mamy już wstępnie wytypowane lokalizacje kluczowych dla gry obiektów i miejscówek. Kolejna - decydująca wizja lokalna - na dwa tygodnie przed grą.

3. "Lista cywilna" właściwie jest zapełniona.
Ostatnia wolna rola, jaką przewidziałem to Polly Perkins - dziennikarka z USA. Idealna dla kogoś początkującego. oczywiście, jeżeli ktoś chciałby zagrać i ma na siebie pomysł (np. miejscowy ukraiński chłop, albo robotnik zatrudniony w warsztacie Lipy Finkielmana albo reakcyjny ksiądz/pop/rabin), to niech do mnie napisze. Coś wymyślimy.

4. Ponawiam prośbę do graczy wcielających się w postaci fabularne (od prezydenta RP po właściciela gospody), o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami.

5. Wakaty:

a) Sowieci: kaemista, amunicyjny
b) Polacy: kaemista, amunicyjny

6. Co nas czeka?
Pamiętajcie, że to LARP, a nie klasyczna strzelanka. To nie naciskanie spustu będzie clou tej imprezy, bo pochopne ostrzelanie kogoś/czegoś będzie mogło przynieść fatalne skutki, w napiętej sytuacji międzynarodowej.
Wojskowych (wszystkich państw) przede wszystkim czeka patrolowanie granicy i udaremnianie prób jej nieuprawnionego przekroczenia przez osoby nieuprawnione (tak, będą szpiedzy i przemytnicy).
Policja będzie odpowiedzialna za ściganie dywersji, szpiegostwa i ogólne utrzymanie porządku publicznego w miasteczku. A na to wszystko nałóżmy jeszcze kwestię obecności w miasteczku bardzo ważnych osób ze ścisłego kierownictwa państwa polskiego oraz konieczność zabezpieczenia pewnych depozytów ewakuowanych z Warszawy i Lwowa, na które ostrzą sobie zęby Abwehra i NKWD.

6. Polska Agencja Telegraficzna donosi (czerwiec 1939 r.):

Warszawa:
Nowy ambasador sowiecki na Zamku
Nowomianowany ambasador sowiecki Szaronow złożył w ubiegły piątek listy uwierzytelniające p. Prezydentowi RP.

Berlin:
Zabiegi Hitlera o przyjaźń Jugosławii
W czasie bankietu wydanego w Berlinie przez kanclerza Hitlera na cześć Jugosłowiańskiej pary książęcej, Hitler wznosząc toast za pomyślność gości i całego narodu jugosłowiańskiego. podkreślił znaczenie obecnej wizyty, jak i pragnienie Rzeszy zbliżenia i przyjaźni między Niemcami i Jugosławią.

Londyn:
98 trupów w stalowej trumnie
Z chwilą gdy admiralicja ogłosiła, że na pokładzie łodzi podwodnej „Thetis“ znajduje się 7 cywilnych funkcjonarjuszów admiralicji stało się jasnem, że w łodzi znajduje 101 osób. — Załoga lodzi składała się z 14 oficerów, 15 podoficerów, 33 marynarzy, 29 techników, 7 cywilnych funkcjonarjuszy admiralicji, 2 urzędników gospodarczych i pilot.

Paryż:
Poprawki Moskwy do propozycyj angielsko-francuskich
W oficjalnych kolach francuskich oświadczają, że otrzymana tu w sobotę rano odpowiedź sowiecka na przedstawione Moskwie propozycje trzechstronnego paktu wzajemnej pomocy nie zawiera nowego projektu paktu. Rząd sowiecki domaga się aby system obronny obejmował następujące państwa: Polskę. Rumunię, Łotwę, Estonię, Finlandję i Belgję, nie bacząc, że niektóre z tych państw nie chcą sowieckiej gwarancji.

Moskwa:
Rosja rezygnuje z gwarancyj na Dalekim Wschodzie.
Mołotow wyraził zgodę na pięcioletni okres obowiązywania układu i milcząco zgodził się na wyłączenie wszystkich problemów Dalekiego Wschodu z paktu. Najistotniejszym punktem odpowiedzi rosyjskiej są jednak postulaty w sprawie państw bałtyckich.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to BPW: "Kresy w czerwieni - Góra k. Nowego Dworu Maz., 25/26 maja 2024 r. (LARP/ASH)

Komunikat HQ nr 5

1. Na liście zgłoszeń mamy już 52 obecnych.

2. "Lista cywilna" właściwie jest zapełniona.
Ostatnia wolna rola, jaką przewidziałem to Polly Perkins - dziennikarka z USA. Idealna dla jakiejś dziewczyny/żony/konkubiny/córki.
Chętnie też widziałbym kogoś kto zgłosiłby się do roli reakcyjnego księdza/ukraińskiego popa oraz zawiadowcy stacji kolejowej (do stylizacji wystarczy rogatywka kolejowa i lizak). Jeżeli znajdą się tacy chętni to napiszę dla nich karty postaci i zadania.
Jak ktoś nie ma pomysłu na siebie może też zagrać szeregowego pracownika Banku Polskiego.

3. Ponawiam prośbę do graczy wcielających się w postaci fabularne (od prezydenta RP po właściciela gospody), o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami. Póki co jedynie 3 osoby były uprzejme mi podesłać swoje fotki.

4. Rezygnujemy z karabinów maszynowych. W nocy i w terenie zabudowanym to nie jest dobry pomysł, zresztą i tak nikt się nie zgłosił do tych funkcji, po obu stronach.

5. Co nas czeka?
Pamiętajcie, że to LARP, a nie klasyczna strzelanka. To nie naciskanie spustu będzie najważniejsze na tej imprezie, bo pochopne ostrzelanie kogoś/czegoś będzie mogło przynieść fatalne skutki, w napiętej sytuacji międzynarodowej.
Mundurowych (wszystkich państw) czeka przede wszystkim życie koszarowe, patrole i warty.
Cywile w większości będą mieli swoje zadania indywidualne.

6. Polska Agencja Telegraficzna donosi (7 lipca 1939 r.):

Warszawa:
Poszukuje się specjalistów od wąchania gazów wojennych...
Nie ulega wątpliwości, że w najbliższym konflikcie zbrojnym dużą rolę odgrywać będą gazy bojowe. Najlepszym i najpewniejszym instrumentem dostatecznie wczesnego wykrywania obecności w powietrzu gazów trujących jest odpowiednio wyćwiczony... nos.

Berlin:
Z powodu Gdańska nie dojdzie do wojny - zapewnia gorączkowo prasa niemiecka.
Cała prasa niemiecka zapewnia nagle gorączkowo, że Rzesza nie miała zamiaru przeprowadzić w ostatnich dniach jakiejś akcji w Gdańsku. Poważne pisma jak "Boersen Zeitung" stwierdzają, że oświadczenia angielskie o gotowości do wyciągnięcia konsekwencji z przyjętych zobowiązań należy traktować bardzo poważnie.

Londyn:
Poważny spadek bezrobocia w Anglji.
Poprawa sytuacji na rynku pracy w czasie od 15 maja do 12 czerwca r. objęła wszystkie gałęzie przemysłu, zaznaczając się szczególnie silnie w budownictwie, robotach publicznych i rolnictwie.

Paryż:
POBIJEMY wrogów i wytępimy zdrajców!
Ci, którzy przypuszczali, że Francja nie wytrzyma tej "próby nerwowej" omylili się. Francja jest gotowa i położenie łapy na Gdańsk przeobrazi się w wojnę powszechną, dla Trzeciej Rzeszy tragiczną.

Moskwa:
Rosja wciąż wysuwa nowe żądania.
Teraz domaga się zapewnienia pomocy Polski i Turcji w obronie granic sowieckich. Całą prasa polityczna ocenia pesymistycznie stan rokowań z Anglją i Francją.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komunikat HQ nr 6

1. Na liście zgłoszeń mamy już 60 uczestników. A jesteśmy już po pierwszych stratach przedbitewnych. Tutaj moja uprzejma prośba do wszystkich - jeżeli ktoś z Was dowie się, że nie może przyjechać na grę, niech mnie poinformuje zaraz po powzięciu takiej informacji/decyzji. Naprawdę ułatwi mi to wiele spraw.

2. W związku z powyższym do odwołania zamykam zapisy do Wojska Polskiego/KOP.  Jak ktoś chce iść do Policji Państwowej - be my guest.

3. W związku z powyższym pojawiły się wakaty na "liście cywilnej":
a) Jan Dolina - właściciel miejscowej austerii,
b) Polly Perkins - dziennikarka z USA,
c) agent/agentka polskiego wywiadu,

Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na siebie, albo nie chce grać roli z zadaniami to śmiało może zgłosić się jako np. huculski chłop Mychajło Pazurow, pomagier w gospodzie; Jan Nowak, listonosz; generał Adrian Carton de Wiart - szef brytyjskiej misji wojskowej w Polsce albo gen. Louis Faury - szef francuskiej misji wojskowej.

4. Ponawiam prośbę do graczy wcielających się w postaci fabularne (od prezydenta RP po właściciela gospody) oraz do policjantów i kolejarzy, o przygotowanie zdjęć paszportowych/legitymacyjnych i przesłanie ich na adres mojej poczty elektronicznej. Wydrukuję je i wkleję do Waszych dokumentów, które otrzymacie na odprawie. Na pewno będzie to lepiej wyglądało niż "Matka" Whistlera... a i może oszczędzić niepotrzebnej dyskusji z policjantami/pogranicznikami. Dziękuję pierwszej transzy uczestników, która się już z tego wywiązała (Gregorius, Camper, Wade, Misiek i Guzol).

5. Co nas czeka?
Pamiętajcie, że to będzie LARP, a nie klasyczna strzelanka. Będzie naciskanie spustu, ale nie będzie ono najważniejsze na tej imprezie, bo pochopne ostrzelanie kogoś/czegoś będzie mogło przynieść fatalne skutki, w napiętej sytuacji międzynarodowej.
Mundurowych (wszystkich państw) czeka przede wszystkim życie koszarowe, patrole i warty. Np. Sowieci będą głównie siedzieć w koszarach i patrolować granicę oraz wyłapywać przemytników i szpiegów. Piszę to, żeby nie było później kwękania na forum, że "było fajnie, ale kurła wynudziłem się jak mops, bo od 21 do północy pilnowałem skrzyżowania na granicy".

6. Infastruktura - w związku z powyższym uprzejma prośba - przede wszystkim do strony sowieckiej - o ogarnięcie we własnym zakresie sprzętu do obozowania. @Grisza1122 et consortes pomuszcie. Jakiś stolik, krzesełka, ławka, lampa naftowa, etc. Organizacja ma ograniczone możliwości w tym zakresie, i większość naszego sprzętu już została rozdysponowana między posterunek Policji Państwowej, strażnicę KOP, pocztę i gospodę. Jeżeli ktoś ze strony polskiej ma jakieś składane krzesełka, stoliki, lampy elektryczne stylizowane na naftówki albo naftówki to uprzejmie proszę o informację @DBWReserve może chłopaki macie coś magazynach? Zarówno RKKA jak i WP/KOP będą jednak miały murowane dachy nad głową.

6. W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych zalecamy car-pooling. Mapkę z zaznaczonymi parkingami dla poszczególnych frakcji wrzucę w przyszłym miesiącu, po II wizji lokalnej.

6. Polska Agencja Telegraficzna donosi (15 lipca 1939 r.):

Warszawa:
Ahmed Zogu opuścił Polskę udając się przez Rygę do Sztokholmu
Po sześciodniowym pobycie w Warszawie opuścił we czwartek w godzinach rannych stolicę, udając się w dalszą drogę na zachód Europy, via Ryga, były król albański Ahmed Zogu wraz z małżonką, rodziną i świtą. Na dworcu żegnał b. króla albańskiego Zogu radca Dernałowicz z M.S.Z.

Berlin:
To nie my denerwujemy się z powodu "garantitis".
Ataki prasy niemieckiej na Polskę i Anglję przybierają formę coraz bardziej gwałtowną. Propaganda pragnąc podjudzić społeczeństwo niemieckie przedstawia Polaków i Anglików w najgorszym świetle.

Londyn:
Anglja powołuje na ćwiczenia 12 tys. emerytowanych i rezerwowych oficerów marynarki.
Chamberlain oświadczył w Izbie Gmin, iż około 12 tysięcy emerytowanych oficerów i rezerwistów powołano do wzięcia udziału w manewrach floty i lotnictwa, które odbędą się w ciągu całego sierpnia i trzech tygodni września. Powołani mają się stawić do służby 31 lipca.

Paryż:
Sensacyjne aresztowania we Francji!
Olbrzymią sensację wywołały przenikające obecnie do ogólnej wiadomości informacje o dokonanych kilka dni temu w paryskich kołach prasowych, i to na polecenie francuskich władz wojskowych.

Moskwa:
Umizgi niemieckie do Sowietów.
Prasa tutejsza donosi, o naznaczonym na piątek, 14 bm. wyjeździe z Berlina do Moskwy delegacji przemysłowców niemieckich. Jak słychać Niemcy są gotowe zaoferować Sowietom otwarcie dwuletniego kredytu handlowego w wysokości 75 miljonów funtów czterlingów.
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

 Komunikat HQ nr 7

1. Na liście zgłoszeń mamy już 61 uczestników. Uprzejmie przypominam o ważnej dla Organizacji sprawie - jeżeli ktoś z Was dowie się, że nie może przyjechać na grę, niech mnie poinformuje zaraz po powzięciu takiej informacji/decyzji. Naprawdę ułatwi nam to pracę.

2. Zapisy do Wojska Polskiego/KOP są zamknięte do odwołania.

3. Wakaty:
a) Polly Perkins - dziennikarka z USA,
b) agent/agentka polskiego wywiadu - hot job,
c) saper w oddziale radzieckim - jako jedyny może stawiać zasłony dymne i robić przejścia w zasiekach (drut kolczasty działa na zasadach z Wielkiej Wojny).

Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na siebie, albo nie chce grać roli z zadaniami to śmiało może zgłosić się jako np. huculski chłop Mychajło Pazurow, pomagier w gospodzie Jana Doliny czy kierowca ambasadora rumuńskiego.

4. Stała prośba  do graczy wcielających się w postaci fabularne o przesłanie na adres mojej poczty elektronicznej fotografii paszportowych/legitymacyjnych. Dotyczy to także policjantów, pocztowców, kolejarzy. Dziękuję tym, którzy już to zrobili.
Zwolnieni z tej prośby są wojskowi radzieccy i polscy (poza dowódcami).

5. Listy z domu
Ponieważ będziemy mieli na grze polski urząd pocztowo-telegraficzny (z obsługą), implementujemy znany z gier pierwszowojennych pomysł na "listy z domu". Dzięki temu pocztowcy będą mieli dodatkową pracę, a Wy otrzymacie wiadomości od rodziny, która zapewne ucieka przed Niemcami, albo już żyje pod okupacją. Dlatego jeżeli ktoś z polskich mundurowych (WP, KOP, policja mundurowa, Straż Ochrony Kolei) ma ochotę na wymyślenie sobie personaliów (imię i nazwisko oraz skąd pochodzi), to niech mi podeśle je na PW/maila. Dopiszę do jego pozycji na liście graczy i przygotuję korespondencję.
Personalia cywilów oraz mundurowych-fabularnych (np. @daffi, @PolishPartizan, @hubert94) już mam.

6. Pojazdy w grze
Ponieważ nie uchodzi, aby głowa państwa albo dyplomaci poruszali się pieszo w grze będą mogły wziąć udział samochody (oczywiście na odpowiedzialność właścicieli):
a) prezydenta RP - dla rządu i Naczelnego Wodza;
b) ambasadora Wielkiej Brytanii lub Francji - dla dyplomatów;
c) ambasadora Rumunii - moja dyspozycyjna maszyna;
d) Lipy Finkielmana - miejscowego mechanika, właściciel warsztatu i stacji benzynowej.
Więcej wozów nie przewiduję, bo nie ma zbyt dużo miejsca na parkowanie i manewrowanie nimi. Nie przewiduję opcji ich niszczenia, bo to zwykłe auta, a nie wozy pancerne. Dlatego, kierowcy - na wezwanie wojska/policji muszą zatrzymać samochód. No i last, but not least - nie strzelamy do pojazdów, ani z pojazdów.
Chętni do użycia swoich pojazdów, niech mi dadzą znać proszę.

7. Infastruktura - wszystkie strony (poza Rumunami) będą miały "dach nad głową". Jednak, tak jak pisałem poprzednio, z uwagi na rozmiary gry Organizacja nie będzie w stanie ogarnąć całości wyposażenia. Dlatego zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o wsparcie. Kto ma składany stolik, składane krzesełko, lampę naftową albo elektryczną stylizowaną na naftówkę - proszę o kontakt na PW/maila.
Dotyczy to przede wszystkim do strony sowieckiej.

7. Co nas czeka?
Pamiętajcie, że to będzie 12-godzinny LARP, a nie klasyczna strzelanka. Może się okazać, że ktoś nie wystrzeli ani razu w ciągu całej gry - chciałbym, żebyście mieli tego pełną świadomość. Ważne jednak będzie jak największe wczucie się w rolę. W przypadku mundurowych, to oczywiście musztra, salutowanie, dyscyplina. W przypadku cywilów - tytulatura, respekt przed mundurem. Pomyślcie o tym jakbyście się zachowali w danej sytuacji w rzeczywistości. Wczujcie się, to naprawdę działa i robi mega klimat.

8. W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych zalecamy car-pooling. Mapkę z zaznaczonymi parkingami dla poszczególnych frakcji wrzucę w przyszłym miesiącu, po II wizji lokalnej.

9. Polska Agencja Telegraficzna donosi (29 lipca 1939 r.):

Warszawa:
Powódź na Śląsku! Wylała Odra, Olza, Młodnica, rzeczki i stawy!
Odra przerwała wały ochronne i zalała przedmieścia Bogumina. We czwartek o godz. 5 rano wylała także Olza. Na linii Gierałtowice - Makoszowy został podmulony tor kolejowy, wskutek czego komunikacja jest przerwana. Stan wody na Wiśle w pow. pszczyńskim podniósł się bardzo znacznie. Straż pożarna ze sprzętem koczuje pod gołem niebem, gdyż budynek straży został zalany. W akcji ratunkowej bierze udział kompanja saperów.

Berlin:
Kanclerz Hitler dogląda przygotowań do kongresu partyjnego w Norymberdze.
Kanc. Hitler udał się ze swojej rezydencji w Berchtesgaden do Norymbergi, gdzie dokonał przeglądu przygotowań do kongresu partyjnego, który zgromadzi się w tem mieście. Jak podaje prasa niemiecka, kongres ten ma się odbyć pod hasłem - pokoju...

Londyn:
Polska musi mieć wolny i pewny dostęp do morza!
Jeżeli Niemcy żywią jeszcze złudzenia co do stanowiska Wielkiej Brytanji w sprawie gdańskiej i jeżeli sądzą, że jakikolwiek szantaż ułatwi im wdarcie się do Wolnego Miasta, to w dużej mierze do rozwiania tych złudzeń przyczyni się artykuł b. ministra Spraw Zagranicznych W. Brytanji Anthony Edena, który precyzuje bowiem jasno zdecydowaną wolę W. Brytanji nieustępliwego współdziałania w ochronie słusznych praw Polski.

Paryż:
Nowy typ francuskich łodzi podwodnych.
W środę rano spuszczono na wodę w stoczni Mourillon w Tulonie łódź podwodną "Aurore". Łódź ta stanowi prototyp kilku dalszych znajdujących się w budowie. Łódź zaopatrzona jest w dwa motory Diesla o sprawności 1500 k. m. każdy oraz dwa motory elektryczne o sprawności 700 k. m. każdy. Załogę stanowić będzie 4 oficerów i 40 marynarzy.

Moskwa:
Końcowa faza rokowań o pakt Anglji, Francji i Rosji.
Problem Bałtyku będzie osią rozmów angielsko-sowieckich. Wzmocnienie sił na Bałtyku przez angielskie łodzie podwodne oraz lekkie krążowniki sowieckiej floty bałtyckiej nie przedstawia trudności, skoro Bałtyk jest połączony kanałem z morzem Białem. Sfery sowieckie stwierdzają, że po zawarciu paktu Stalin wygłosi przemówienie, w którym oświadczy, że Rosja Sowiecka przystąpiła do paktu bez zamiarów agresywnych w stosunku do kogokolwiek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Komunikat HQ nr 8

1. Na liście jest 62 uczestników.
Uprzejmie przypominam o ważnej dla Organizacji sprawie - jeżeli ktoś z Was dowie się, że nie może przyjechać na grę, niech mnie poinformuje zaraz po powzięciu takiej informacji/decyzji. Naprawdę ułatwi nam to pracę.
@SikorPL i @hubert94 Panowie proszę Was o potwierdzenie udziału w grze Waszych Pań.

2. Póki co zapisy do Wojska Polskiego/KOP są zamknięte do odwołania.

3. Wakaty
a) Polly Perkins - dziennikarka z USA,
b) agent/agentka polskiego wywiadu,
c) saper w oddziale radzieckim - jako jedyny może stawiać zasłony dymne i robić przejścia w zasiekach.
Saper powinien mieć własny sprzęt, tj. nożyce do cięcia drutu (albo sekator) i zapalniczkę (do odpalania świec dymnych). Będą zasieki, dlatego jeżeli nikt ich nie przetnie to Was zatrzymają.

4. Stała prośba  do graczy wcielających się w postaci fabularne o przesłanie na adres mojej poczty elektronicznej fotografii paszportowych/legitymacyjnych, które wkleję do Waszych dokumentów:
@hubert94, @Mekar, @SikorPL, @Basil, @Octan inc, @Cress (Michał), @Rybowsky, @XrayPl, @Joachim, @Lolek2102, @Grisza1122.

5. Listy z domu
Jeżeli ktoś z polskich mundurowych ma ochotę na wymyślenie sobie personaliów, to śmiało - niech mi przyśle na PW albo maila. Dostanie "list z domu" z niespodzianką (np. w postaci polecenia zrobienia czegoś).

6. Pojazdy w grze
Póki zarejestrowaliśmy następujące pojazdy:
a) ambasadora Rumunii (moja dyspozycyjna maszyna);
b) Lipy Finkielmana - miejscowego mechanika, właściciel warsztatu i stacji benzynowej.

@krancyk, @Lolek2102, @Joachim - panowie, jeżeli chcielibyście wprowadzić wóz do gry, proszę o info.
Przypominam, że nie strzelamy do pojazdów, ani z pojazdów, ale kierowcy muszą zatrzymać się na każde wezwanie wojska/policji.

7. Infastruktura - proszę stronę sowiecką @Grisza1122 o informację czy ogarniecie we własnym zakresie jakiś stolik i choćby parę krzeseł do koszar radzieckich?

8. Co nas czeka i hasło bezpieczeństwa
Pamiętajcie, że to będzie 12-godzinny LARP, a nie klasyczna strzelanka - chciałbym, żebyście mieli tego pełną świadomość. Gramy na zasadach maksymalnie rzeczywistych, dlatego przewiduję przesłuchania, rewizje, obszukiwanie, etc. ALE! Najpierw pytamy czy dana osoba chce być obszukana lub czy możemy ją np. związać. Jeżeli się nie zgodzi - szanujemy to i po prostu deklarujemy, że została związana/przeszukana. W takim przypadku musi okazać - poza kartą postaci - wszystkie artefakty związane z grą które ma przy sobie, nie może niczego chować .
Jeżeli dla kogoś np. przesłuchanie jest zbyt ostre, może wypowiedzieć hasło bezpieczeństwa: BIAŁY RĘCZNIK. Hasło to przerywa czynność, do której można wrócić po powrocie do "strefy komfortu" osoby wypowiadającej.

8. Polska Agencja Telegraficzna donosi (9 sierpnia 1939 r.):

Warszawa:
Polska kontrola celna w Gdańsku zostaje w pełni utrzymana.
Na interwencję pisemną Komisarza Generalnego R.P. w Gdańsku, dokonaną 5 sierpnia w sprawie polskich inspektorów celnych, prezydent senatu udzielił niezwłocznie pozytywnej odpowiedzi. Zawiera ona potwierdzenie stanowiska senatu, że żadne fakty dokonane w stosunku do polskich inspektorów celnych nie nastąpią.

Berlin:
Odwracają kota ogonem - oburzający komentarz D.N.B.
Polski dziennik "Czas" komentując mowę marszałka Śmigłego - Rydza pisze, że jeśli władze Wolnego Miasta Gdańska zamierzają postawić Polskę przed faktem dokonanym, wówczas zagrzmią polskie działa. Polska manja wielkości demaskuje się tym wylewem bez reszty. Ale niech polscy megalomani pozwolą sobie powiedzieć, że pewnego dnia skończy się także niemiecka cierpliwość wobec tych ustawicznych wyzwań.

Paryż:
Mowa Marszałka Śmigłego - Rydza zmobilizowała całą Francję dla sprawy Polski.
W momencie gdy Niemcy - pisze "Le Jour" i "Echo de Paris" starają się przez swoje groźby wobec Gdańska grozić samej Polsce rozległ się głos Marszałka Śmigłego-Rydza. Dziennik "Temps" charakteryzuje na marginesie przemówienia Marszałka stanowisko, jakie Polska zajęła w sprawie gdańskiej, podkreślając, że poglądy Marszałka można uważać za wierne odbicie poglądów całego narodu.

Londyn:
Anglja u boku Polski! Potężne echa mowy Marszałka Śmigłego - Rydza i uroczystości krakowskich.
Przemówienie Marszałka Śmigłego - Rydza spotkało się na łamach prasy angielskiej z najbardziej życzliwą oceną. Suwerenne istnienie państwa polskiego, cho Niemcy były gotowe uznać w przeszłości jest doniosłym i koniecznym czynnikiem w strukturze nowoczesnej Europy.

Moskwa:
Pogłoski o zaproszeniu polskiej misji wojskowej do Moskwy.
W tutejszych kołach zagranicznych rozeszła się pogłoska, że w naradach wojskowych, jakie odbędą się w przyszłym tygodniu między Sowietami, a Francją i Anglją weźmie udział także wojskowa misja polska. Według tych pogłosek Sowiety chcą się zapoznać ze stanowiskiem kierowniczych sfer armji polskiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...