Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No właśnie mówię o luzie na prowadnicy. U mnie SD miały delikatny luz, przez co cały zamek gibał się na boki dając wrażenie latającego zamka :D. PGC za to siedzi sztywno, a swoje już wystrzelał. Może SD miał jakieś generacje ? Bo trochę się nam problemy nie pokrywają :P U mnie przyrządy celownicze zarówno stalowe nocne Guardery jak i oryginały Marui do SD pasowały jak ulał.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pasować pasują. Problem jest taki, że szczerbina była przesunięta zbytnio w stronę zamka, przez co cały blok gazowy był przesunięty do przodu, tylna płytka nie pokrywała się dobrze z tyłem zamka, do tego lufa zewnętrzna miała ogromny luz przód-tył - bo zamek jej nie dociskał. Otwór na muszkę wydawał mi się być krzywo zrobiony. A luz na SD to swoją drogą się zrobił, ale to chyba przez to, że nie byłem fanem smarowania prowadnic, bo przecież działa. I mi wyżarło znalowe prowadnice. Zamek kupowałem w 2011, dokładnie ten (oznaczenia mi się pokrywają tym ze zdjęcia, czyli na focie jest mój :P): http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?item=SD-SL-S471B2

Link to post
Share on other sites

Z tylną płytką miałem to samo, ale zmieniałem BBU na GunsModify i te wymienne tylne płytki zgrywały się OK. Problemów z położeniem BBU względem dołu repliki nie zaobserwowałem. Lufa zewnętrzna to samo co u Ciebie, około 1mm luzu; przy PGC jest tak samo. Jescze z czasem się zbija i się robi więcej. Narzekamy, narzekamy, ale to są całkowicie Drop-in zamki ( w sensie PGC i SD ) , większość problemów to czysta estetyka, nie to co Guarder -> wygląda i nie działa :icon_razz:

 

A zamek miałem ten, także seria wydaje się być ta sama :

 

http://www.wgcshop.c...=&view_choice=a

 

PS. Gratuluję 1000 postów na forum ^^

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

O co chodzi teraz z położeniem BBU względem dołu repliki? Lufa lata milimetr z jednego względu - BBU jest przesunięte do przodu, więc względem komory HU zamek jest przesunięty do tyłu w stosunku do standardowego zamka. Stąd bierze się ten milimetr ruchu lufy - normalnie zamek by ją dociskał wraz z zatrzymaniem się bloku gazowego na komorze HU.

 

PGC przynajmniej ma poprawne oznaczenia, za to chyba nie ma unikalnego numeru seryjnego?

 

No proszę, tysięczny post umieszczony w temacie o G17 TM ^^

Link to post
Share on other sites

W PGC unikalnego numeru seryjnego brak, wszystko to DMD076.

 

O przesunięcie to pomieszałem trochę. Skojarzyłem od razu to co opisałeś z sytuację opisywaną na jednym z zagranicznych for, gdzie było o przesuniętym BBU tak bardzo do tyłu, że replika nie działała poprawnie bo puszczała gaz pomiędzy uszczelką maga a cylindrem. Stąd moja diagnoza :P

 

Co do luzu lufa - zamek to nie mam pojęcia z czego to się brało w SD. Pewien jestem, że w PGC jest to wina zwymiarowania samej lufy. BBU dociska ją do przodu maksymalnie, a ona sobie lata góra-dół. Teraz lata też przód-tył, ale to od przebiegu i kałowości użytego alu.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, wymiarowanie to swoją drogą, bo fakt, lufa nie powinna latać po włożeniu jej do zamka, a tu... no cóż, jest szpara. Ale złóż sobie replikę z wyjętym BBU lub nawet tylko bez cylindra. Gwarantuję Ci, że wtedy komora nabojowa nie będzie miała najmniejszego luzu.

 

Tak btw, BBU nijak nie dotyka zewnętrznej lufy :icon_biggrin: Skrót myślowy pewnie, ale wolę dopowiedzieć.

 

EDYTA:

Oznaczenia na SD vs oznaczenia na TM. Oglądając zdjęcia palnych, zdecydowanie oznaczenia są bliższe TMowi.

 

LZRaos1.png

Link to post
Share on other sites

Siema

Trafił mi się ostatnio Glock 17 od TM używany. Przeczytałem wszystkie wątki o glockach TMa na forum i nadal zastanawiam się, czy osiągi 30-35 kulek na jednym nabiciu magazynka gazem to norma. Klamka była sprawdzana przy 30 stopniach gazem ProTecha. Zawory trzymają, klamka full stock. Może to wina gazu? Czytałem, że rewelacyjny nie jest, ale kupiłem na próbę, bo innego w sklepie nie mieli ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

Witam

Po pierwsze - Witam wszystkich (to mój pierwszy post tutaj)

Po drugie - pozwolę sobie odgrzać wątek

Po trzecie - poszukuję Glocka 17 TM. W PL znalazłem tylko tego:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Tokyo-Marui-Glock-17-Custom-Foliage-Green-/401

Wolałbym zwykły czarny i bez tej wentylacji z nad lufą.

Nigdzie (przez google) nie mogę znaleźć takiego. Ani w PL, ani poza. Skończyły się? ;)

 

Pytanie:

1. Czy ktoś z Was wie, gdzie może być dostępny?

2. Czym tak po krótce różni się np od Army? Najbardziej zależy mi na precyzji strzelania.

 

Pozdr :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie lepiej,tylko, że nawet nie wiem jak długo muszę czekać? :(

 

Nie wiesz dlaczego wywiało go "na całym świecie"?

Ktoś tu gdzieś napisał wiosną, że TM wycofało wszystko, bo była jakaś wada, ale zaraz ktoś inny zaprzeczył.

Fakt jest taki, że nigdzie go nie ma...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie są, TM ma trochę szerszy zamek. Ja używam Black Harriera Iwo-Hestu. Trzeba było co prawda trochę go dopasować na gorąco, ale nie był to jakiś wielki problem (w końcu Kydex), a teraz jest wszystko ok. Plus jest taki, że ma regulowany docisk, więc po zrobieniu luzu na TMkę można sobie całość dokręcić śrubami, więc nic z węższym zamkiem też nie będzie wypadać (sprawdzałem na Glocku Army, ale on chyba akurat trzyma wymiary palnej).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...