Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne firmy MADBULL


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każda replika jest inna, każdy setup jest inny. Ja na swoim Czarnym Pytonie mam świetne skupienie. A ma jakoś 6,06 jak ostatnio mierzyłem. PPS/SHS oscylują od 6,02-6,03.

 

Lufę się mierzy w dwóch miejscach, na początku i na końcu. W środku podstawowymi narzędziami bardzo ciężko, ale nadal... bez mikrometru to wszystko jest "relatywne". Testować w ten sposób można na swoje potrzeby.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam zamiar kupić preckę Mad Bull'a 6,03 mm Black Python v.2 455 mm do M4 GC-16 Rider-L i zastanawiam się czy warto. Na Spec Shopie kosztuje 90 zł, więc wydaje się być ciekawą, tanią alternatywą do zwiększenia precyzji i skupienia. Napiszcie czy warto ryzykować z tym miękkim materiałem czy lepiej dozbierać na coś innego.

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić preckę Mad Bull'a 6,03 mm Black Python v.2 455 mm do M4 GC-16 Rider-L i zastanawiam się czy warto. Na Spec Shopie kosztuje 90 zł, więc wydaje się być ciekawą, tanią alternatywą do zwiększenia precyzji i skupienia. Napiszcie czy warto ryzykować z tym miękkim materiałem czy lepiej dozbierać na coś innego.

Kolego nie wygłupiaj się z black-pytongiem, bo to loteria. Weź sobie stalową pps ~450mm, lub dorzuć trochę kasy i bierz steelbulla. Będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Przeglądając różne strony trafiłem na coś takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_374&products_id=12703&name=PDI_-_Lufa_Precyzyjna_RAVEN_-_6.01_mm_-_520_mm_-_M16A2

 

Jak wygląda sprawa tej 6,01 PDI Raven. Dziwi mnie cena. Od razu napiszę, że obecnie szukam lufy jak najlepszej jakości, długości ok 509 mm i mam na ten cel do przeznaczenia max 250 zł.

 

Dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Kilka zł ? Z tego co się orientuję to Prometheus 6,03 mm kosztuje ok 350 zł, a PDI Raven 6,01 mm ( z tolerancją błędu 0,007 mm ) 200 zł.. Mam zamiar przeznaczyć to do G36 robioną pod para snajperkę. Zależy mi na dużym skupieniu i stąd zainteresowanie tą lufą. Normalna PDI 6,01 mm ( tolerancja 0,002 mm ) jest jedną z najlepszych jednak takiej kwoty nie mam.

 

Dzięki za radę, może się przyda :icon_wink:

Edited by CARAMORN
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...

Panowie ja też odkopie, co lepsze będzie do typowej wiertarki , możliwym w przyszłości flat hopem? Madbull z teflonem, czy pps? Szkoda mi do repliki w której celność i tak zejdzie prawdopodobnie na drugi plan pakować coś droższego :) wybaczcie za delikatny offtop, ale tutaj jest wątek madbulla, a nowego tematu dla szybkiego pytania nie ma co zakładać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Żeby nie było, są też stalowe, bardzo dobre madbulle, tzw. steelbull, miałem je w wałku i w ak i bardzo sobie chwalę, tyle że specshop miał ich tylko kilka sztuk i od dłuższego czasu niedostępne są.

 

Zamierzam właśnie kupić steelbulla 509mm to mojego AK Cymy CM.048. 320zł za promyka to trochę dużo jak na replikę tej klasy a 169zł za madbulla jeszcze jestem w stanie znieść. Warto kupić, czy lepiej dozbierać? Kałaszek służy mi jako wiertarka na lipo 11,1V. Średnio na 3-4 godzinnej strzelance schodzi mi 1kg kulek (chociaż mam nadzieję, że wraz z poprawą celności i zasięgu się to zmieni i nie będę musiał zasypywać wroga całym hicapem, żeby coś go trafiło). Oprócz lufy będę wymieniał sprężynę na SP140, głowicę tłoka, dyszę i listwę popychacza, bo po 15kg kulek się lekko starła na krzywce + uszczelnienie, podkładkowanie i wymiana smaru na MoS2. Mam już czarną gumkę systemy i mam zamiar założyć ja do tego madbulla. Spodziewać się po tej lufie cudów względem stocka, czy nie? Obecnie z 50m trafienie w zatknietą na kiju butelkę 1,5L po wodzie to loteria, mam rozrzut na boki do 30-40cm na singlu. Wystarczy mi, jak z tej odległości >80% strzałów trafi cel wielkości głowy.

Edited by smk
Link to post
Share on other sites

Ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad Steelbullem i ostatecznie wybór padł na Black Pythona ver II.

 

Co do stocka jest różnica na plus i również polecam. Jak przetestuję bardziej to opiszę co i jak.

 

Obecnie z 50m trafienie w zatknietą na kiju butelkę 1,5L po wodzie to loteria, mam rozrzut na boki do 30-40cm na singlu.

 

Zmiana gumki na czarną systemę u mnie znacząco pomogła nawet na stockowej lufie. Dodałem kolimator i ustawiłem go praktycznie idelanie i z 50 m strzał jak się złożę idzie prosto w butelkę (bo też takie próby robiłem).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ moje pytanie dotyczy między innymi lufy Madbulla.

Jestem w kropce bo nie wiem która z luf lepiej będzie się sprawowała w szturmówce.

Poszukuję lufy 455mm i mój wybór padnie na Madbull'a (Steelbull) lub Guarder(mosiężny). No i właśnie tu pojawia się pytanie. Wiele osób tu na forum stawia Guardera ponad Madbulla, ale z kolei stalowa jest lepsza od mosiężnej :) już prawie zamówiłem Madbulla, ale niestety uległem komentarzom i teraz już nie wiem co brać. Jakaś podpowiedź? ;)

Link to post
Share on other sites

Guarder to robi dobre sprężyny, zestawy BU, kulki i kilka bebechów do gbb, poza tych ich części są mocno przeciętne. Tak że daruj sobie ich pseudoprecki.

Ponownie katuję steelbulla mb 455mm i jestem bardzo zadowolony. Tak samo dobre skupienie osiąga się na odpowiednikach stalowych pps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...