Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.5x - prawie zadne przyblizanie ....

Ja nie mialem okazji tego auga w lapach trzymac.ale widzac jaka ta optyka imponujaca (te szkla !!) to cudow sie nie spodziewam :F (wydaje mi sie ze to bedzie "celowania przez dziurke od klucza"

Wole jednak mojego Auga z szyna ris i optyka +3x-9x 40 mm..bo zawsze moge wybrac co sobie na szynie "zainstalowac" :P

Link to post
Share on other sites

Co do tego, że luneta w A1 ma stosunkowo duży kąt widzenia i praktycznie żadne przybliżenie przez co daje radę na krótkich odległościach to się zgodzę ale nie ma nic wspólnego z kolimatorem! Proponuję się najpierw zapoznać z tematem i zjawiskiem kolimacji zamiast wypisywać pierdoły i używać pojęć, których się nie zna bądź nie rozumie. I na litość boską co to jest luneta do celowania jednoocznego?!

Link to post
Share on other sites

Steyr AUG A2 i A1

AUG A2

AUG A2

AUG A1 i A2

 

A co do zastosowania lunety i kolimatora...

To kwestia gustu i przyzwyczajenia, w chwili gdy trzeba szybko dokonać namierzenia i oddania strzału lub gdy nie potrzebujemy precyzyjnie celować najlepszy jest kolimator.

Luneta o większym powiększeniu (wg ASG 4x) przydaje się do precyzyjnego celowania typowej snajperki.

 

Lunetka w A1 mam małe powiększenie i dość nietypowy krzyż ułatwia szybkie celowanie zarazem światło lunety jest bardzo małe co nie pozwala na używanie jej do obserwacji.

 

Jako celownik uniwersalny dla A2 w roli szturmowej i parasnajperskiej najlepiej spisuje się kolimator o dość dużym świetle.

 

Ale to i tak jest kwestia preferencji osobistych gracza.

Link to post
Share on other sites

A ja bym chciał - bez zakładania nowego wątku - wypytać wszystkich użytkowników repliki AU-1G [JG] o problemy jakie wystąpiły do tej pory w Waszych gunach... Chodzi mi stworzenie bazy przedstawiającej eksploatację AUGA'a i porównanie różnych egzemplarzy tej repliki.

 

Proponuję zatem podać:

 

1) Orientacyjną datę zakupu repliki i sklep w którym dokonaliście zakupu;

2) Orientacyjny przebieg wystrzelonych kulek (w zaokrągleniu do 1K);

3) Co się posypało do tej pory, podając element oraz solucję problemu.

 

Ponieważ zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy...

 

1) Gun zakupiony 01.06.2007 na Gunfire.pl;

2) Około 12K

3) Magazynek JG od początku nie podawał więcej niż 10 kulek - wymieniłem na hi-cap CA; W listopadzie wyrobiło się ucho od tylnego zawieszenie i teraz latam bez taśmy... szukam rozwiązania ;-)

 

POZDRO!

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites

1) Zakupiony 05.06.2007 u krakmana

2) Też gdzieś 12K, może trochę bliżej 13-14K

3)GB z elektryką, bateria, komora, lufa, hi-cap itp - zero problemów.

 

U mnie też wyrobiły się uszka od zawieszenia. Sprawiło mi to wiele frustracji i nerwów, kombinowałem na kilkanaście różnych sposobów i prędzej czy później wzmocnienie puszczało i pas wylatywał, a replika o ziemię. Doszedłem w końcu chyba do złotego środka, mocowanie trzyma mi z 2 miesiące i nie wydaje mi się, żeby puściło.

 

Zrobiłem to z łusek .22 LR, izolki i kleju. Z przodu też się wyrobiło i mam podobne.

 

 

dsc09725az9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

1-zakupiony w Krakmanie 9.09.2007

2- ok 6 k

3- po ok 500 bb hopka sie przetarla (sic) wyniana na hope guardera-efekt..duzo lepsze skupienie i celnosc

 

Akurat u mnie uszka niemialy szans sie wyrobic bo widzialem wczesniej jakznajomy swojego auga prawier ozwalil na betonie przez to :D

zaraz po zakupie rozwiercilem uszka,nagwintowalem i dowalilem sruba +kilka

podkladek ..narazie trzyma jak skala

Link to post
Share on other sites

1-zakupiony u Krakmana 26.05.2007

2- ok 25 k

3- spadek mocy z 340fps na ok 300 fps, jeden raz brak singla- po przestrzelaniu na auto wszystko wróciło do normy, ostatnio zablokował mi sie mag tak że sprężyna cały czas była napięta ale nie podawał - kilka puknięć usunęło problem, z uszkami wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

:-F Siema mam problem.

 

W tuningu jestem laikiem :killer: i mam pytanie może ktoś podać najlepiej z photo instrukcje jak wymienić lufe na preckę, HU, i ten dystanser.

 

z góry dzięki :poddanie:

 

aha Aug ciekawy, ładnie strzela tylko myślę nad zakupem batki jakiejś nawet nie lepszej poprostu na długie strzelanki jedna padnie podłączam drugą (jakieś propozucje tak do 100zł)

Link to post
Share on other sites

steq watpie zeby ktos robil specjalnie foty zeby pokazac jak sie zmienia hope/dystanser/lufe//ale ogolnie jak zmianiasz hope to lufe masz przy tym gola ( i bezproblemu ja zmienisz

 

ja sam nie wiedzialem jaksie za to zabrac i przeczytalem to ..jesli sie przyjrzysz schematowi z pudelka (ostatnia strona) i temu co Tu napisal Megaluj i i equil tutaj http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=35450&st=160 (9 strona)

to bez problemu sam sobie hope i lufe wymienisz (ja dzieki tym 2topicom zmienilem hope z palcem w du**e) a podczas zmiany gumki masz lufe gola..wiec zmieniasz ja na swoja precke bez problemow (sprezynke ktora wypadanie wkladasz po wsadzeniu lufy w "lufe"zewnetrzna ...zobaczysz z kad wypadnie i tak samo ja wsadz po zmianiel ufy

 

 

mam nadzieje ze pomoglem i pozdrwaiam

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się steyr i mam pytania. Jak jest z celnością, bo jednoznacznie nikt w sumie nie napisał. i jako, że to mój pierwszy aeg chciałem spytać co można rozkręcić żeby nie stracić gwarancji, na której mi zależy, bo sam kombinować nie mam ochoty. No i jeszcze banalne pytanie. Jak jest z formatowaniem baterii. Czy w gunie odrazu przychdozi rozładowana, czy trzeba chwile postrzelać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

1) Orientacyjną datę zakupu repliki i sklep w którym dokonaliście zakupu;

2) Orientacyjny przebieg wystrzelonych kulek (w zaokrągleniu do 1K);

3) Co się posypało do tej pory, podając element oraz solucję problemu.

 

1. 17 sierpień 2007, zakupione na zbrojowni

2. ~10k kulek

3. Zgubiona gumowa nakładka na wyrzutnik łusek i metalowy bzdet do wyjmowania lufy z body, problemy ze strzelaniem w odpowiednich trybach ognia (najprawdopodobniej spowodowane wymianą kilku części w gearboxie, w tym sprężyny), replika potrafiła czasem sama wystrzelić.

Link to post
Share on other sites

Co do celności... stock strzela dostatecznie może dobrze, wymiana gumki HU znacznie polepsza sprawę. Wymiana lufy na precyzyjną zmienia wszystko radykalnie.

 

AUG ma lufę długości klasycznej Mki rifle więc celność jest siłą rzeczy dobra.

Pamiętam inne doświadczenie z moim pierwszym markowym AUG ... co widziałem w celowniku to było moje... jest niesamowicie celny... ale to przecież CA.

 

AUG JG po wymianie gumki też strzela bardzo dobrze, zasięg też jest bardzo przyzwoity jak na stocka. Strzela znacznie dalej niż stock z CA.

 

Po wymianie na prec trafiałem z 40m w filiżankę.

Link to post
Share on other sites

1. lipiec 2007 Krakman

2. jakies 7k

3. raczka lata jak chce; HU chyba w ogole nie dziala jakbym go nie regulowal roznicy nie widac; nie wiem czy jest spowodowane ze kulki lataja po calej replice i mozna je znalezc doslownie wszedzie w okolicach baterii, jaki i gdzies w poblizu cocking handle ; dostac sie do HU to tez nielada wyczyn; no i blokujacy sie spust ;]

 

 

ogolnie zawiodlem sie troche i drugi raz nie zdecydowalbym sie na tego guna

Link to post
Share on other sites

Nie, nie wymieniałem HU - pewnie z porządną gumką byłoby lepiej, ale stockowa działa w akceptowalny dla mnie (nooba) sposób. Widocznie podkręca kulki, w zależności od marki kulek muszę zmieniać jej ustawienie, ewidentnie działa.

 

I tak, mi też kulki czasami wpadają w dziwne miejsca :)

 

Co do gwarancji: najlepiej po prostu zapytaj się w sklepie, w którym kupiłeś replikę, o tę kwestię, a mail zwrotny zachowaj na wszelki wypadek :)

 

Ja nie żałuję zakupu. Nawet pomimo problemów z semi.

Link to post
Share on other sites

1) Zakupiony sierpień 2007

2) ok 20k kulek (nie żaluje sobie :))

3) wymieniona gumka hu na guardera, precka, i batka na 9,6.

4) jedna awaria maga po przeczyszczeniu dziala bez zarzutow, 2 zacinki semi po przestrzeleniu na auto dziala ok i o dziwo nic wiecej

 

aczkolwiek znajomy zakupil miesiac pozniej jest kompletnie stockowa i mag pada co jakis czas, spust zacina sie na amen srednio co 7-8 nacisiniec, blokady kulek, strzelenie 2 naraz kulkami, podejzewam ze jakis felerny model :P

Link to post
Share on other sites

aczkolwiek znajomy zakupil miesiac pozniej jest kompletnie stockowa i mag pada co jakis czas, spust zacina sie na amen srednio co 7-8 nacisiniec, blokady kulek, strzelenie 2 naraz kulkami, podejzewam ze jakis felerny model :P

 

Niech kumpel dobrze przeczyści lufę i zmieni gumke HU. Zacinanie się kulek, podwójne strzały to symptomy zasyfionej lufy.

Link to post
Share on other sites

HU chyba w ogole nie dziala jakbym go nie regulowal roznicy nie widac; nie wiem czy jest spowodowane ze kulki lataja po calej replice i mozna je znalezc doslownie wszedzie w okolicach baterii, jaki i gdzies w poblizu cocking handle ; dostac sie do HU to tez nielada wyczyn; no i blokujacy sie spust ;]

ogolnie zawiodlem sie troche i drugi raz nie zdecydowalbym sie na tego guna

 

Z Hu mialem to samo ..wymiana trwa 3 minuty(chyba za zmieniasz tez dystanser to 5 bo ten bolec przy dzwigni trzyma mocno)..co za problem z kulkami-przecierz Aug to chyba najprostszy gun do rozebrania jaki powstal- wyciagasz lufe,czesc zamokwa ..i rozkrecasz body :( ..do blokowania sie spustu tez dojdziesz w 10 sekund po otwarciu body (styki na 99%)

Jak ktos sie boi samamu po raz 1 wymienic hopki ..albo rozebrac bron to krzyzyk na droge odemnie (to nie granat-rak nie urwie a i popsuctrudno ..chyba za ktos naprawiamlotkiem i majzlem)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

z kulkami taki problem ze nie mam ochoty co 5 min na combacie rozkladac guna zeby wyciagac latajace kulki po calym gunie, pozatym cos musi byc nie tak ze tak sie dzieje ... a do HU dostac sie problem w sensie zeby go odslonic ta raczka jest tak super zrobiona ze ledwo sie przesuwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...