Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Dostałem mojego AUGa wczoraj, dzisiaj zaliczył pierwszą hardkorową strzelankę :P

Zacznę od tego, że magazynek wygląda trochę tandetnie (za to dobrze podaje kulki), zgubiłem dwie części podczas akcji (ten gumowy pierdolnik który zakrywa metalową klapkę zakrywającą regulację HU oraz ten metalowy pizdrygałek który się odchyla żeby ściągnąć przód body). Po za tym jest bardzo fajnie, miałem tylko problemy z nastawieniem HU. Najlepsze kulki do tej giwery to zdecydowanie 0,25.

Ogólnie jestem zadowolony z tej giwery, szkoda też że te body dość łatwo się rysuje. Karabin przeżył też dłuższą kąpiel w jeziorze i wszystko jest git (moczenie karabinu z podłączoną baterią wcale nie uszkodzi ani repliki ani baterii!).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karabin przeżył też dłuższą kąpiel w jeziorze i wszystko jest git (moczenie karabinu z podłączoną baterią wcale nie uszkodzi ani repliki ani baterii!).

Ale on po prostu się mocno pochlapał z wierzchu, czy też dosłownie był zalany tak, że do środka "gruntownie" wlała się spora ilość wody, w tym w okolice baterii i GB?

Link to post
Share on other sites

Co do rączki...

Ja mam co prawda classicowskego AUGa lecz rączkę mam usztywnioną. Zakupiłem wzmocniony, stalowy pin Guardera na asgshopie(bodajże coś koło50 zł..nie pamiętam dokładnie).

Jest on szerszy od standardowego i musiałem nawet potraktować go pilnikiem żeby chodził dobrze..ale efekt taki że żadnych luzów i stalowy pin który daje większe poczucie solidności :D.

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po nieco ponad tygodniu użytkowania (2-3 strzelanki) zaczęła nawalać gumka HU. Karabin zaczął mi pluć na jakieś 15-20 metrów. Wymieniłem gumkę na silikonową guardera i przy okazji wsadziłem lufę stockową od M16 CA - od razu widać efekt, jak dostałem karabin to gdzieś po 35-40 metrach kulka gwałtownie skręcała w prawo lub lewo, jakby lufa była krzywo wsadzone. Po małym "upgrade" kulka leci równo, prosto jak okiem sięgnął :) Chyba nie przesadzę jak stwierdzę, że to mi równo strzela na 55-60 metrów, zasięgowo bije to stockowe i lekko tuningowane firmówki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja nie mam tego problemu. Mam za to inny problem z strzelaniem na singlu (semi): nie zawsze ładnie czysto strzela, czasami słychać, jakby jakoś "nie dociągał" do końca cyklu, a potem strzela na przykład podwójnie... Myślałem, że to zależy od stopnia naładowania akumulatora, ale tak nie jest.

Link to post
Share on other sites

Stockowy magazynek JG nie jest szczytem marzeń. Mój od samego początku był spaprany bo po 10 kulkach przestawał podawać i trzeba go było podkręcać. Kupiłem magazynek CA i nakręcam go dopiero jak już mi zejdzie połowa kulek.

 

MYSZA: Nic mi się nie chybocze, nie lata - jeżeli tak jest u Ciebie, to spróbuj dokręcić śruby w body. Może tam masz luzy... ;-)

Link to post
Share on other sites

siemionman wlasnie nie mam juz czego dokrecic :/ nie wiem skad te luzy heh chyba wysle go na gware bo co sie bede bawił jak nic nie wykombinuje a przeciez obklejanie maga taśmą to nie rozwiazanie.

 

Z singlem mam podobny problem tez relevant i wogole denerwuje mnie to rozwiązanie powoli bo w tym aegu to nie jest za pewna rzecz czasem nawet wcale nie reaguje ten spust gdy chce strzelac na semi :/

Link to post
Share on other sites

Chmm co do kiepskiej kultury pracy magazynka - mam replikę TM i używam low-capów. Low`y od TM sprawują się świetnie - za to bardzo kuleje kultura pracy przy magazynku CA (lowcap) - podwójne kulki, zgrzyty dziwne, losowe podkręcenie kulki. Ostatnio zaczął mi nawalać magazynek TM (podejrzewam że wyrobił się wypustek na magazynku odpowiedzialny za trzymanie magazynka - puste strzały, działa dobrze przy dociśnięciu do rurki doysłacza przy komorze hop-up) - przełożyłem środek ( tm) do obudowy CA i działa jak marzenie. Czyli rzecz ujmując nie każdy magazynek dobrze współpracuje z każdą repliką ;)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Mi stockowy magazynek dalej podaje wszystkie kulki, na jednym nakręceniu.

 

Mam pytanie do ludzi, którzy mieli do czynienia z low-capami TMa lub BE. Mianowicie zastanawiam się, czy poczekać, aż będą gdzieś magi BE i kupić np. 5, czy też dopłacić i kupić 3 magi TM, które mają większą pojemność i są przezroczyste.

 

za to bardzo kuleje kultura pracy przy magazynku CA (lowcap)
]

 

Nigdy nie natknąłem się na low-capy CA do AUGa, mógłbyś to poprzeć jakimś linkiem?

Link to post
Share on other sites

Ja swojego aug z jg kupilem jakis miesiac temu w krakmanie (kilka godzin po zamowieniu skreciłem sobie kostke i miesiac w gipsie :/ ) i przez to nie miałem go okazji urzyc w zadnej strzelance ) jedynie to go przestrzeliłem u szwagra na podworku

i przy okazji skalibrowałem hop upa i celownik optyczny ktory zakupiłem u znajomego "rosyjskiego biznesmena" na targowisku 3x do 9x 40 mm za 90 zl +

mocowanie do szyny 22 mm (30 zl)

 

optyke przy minimalnym zoomie (3x) kalibrowałem na odległośc ok 25 m i efekt jest bardzo zadowalający ale jak juz ktos wczesniej o tym pisał-przy semi ten aug ma gorsza celnosci niz przy auto -kwestia wyczyszczenia lufy przed 1 urzyciem (przy wspomnianej odleglosci 25 m blad to ok 2-5 cm wiec ogolnie z srodka malej tarczy robie sitko) kulki 0,25

do dzis moj gnat ma przebieg..ok 500 kulek i nie widze zadnej roznicy

 

Lufa oczywiscie byla czyszczona zaraz po wyjęciu z pudła i jak narazie jeszcze nic w broni nie zmienialem oprocz ukladu celowniczego ktory w tej broni poprostu nie istnieje (plastik majacy tendencje do przekrecania sie w rozne strony podczas skladania-rozkladania) z tego co wyczytalem to wymiana gumki hop to podstawa ..ja mam zamiar oprocz gumki kupic lufe prec i dobry tlumik ognia (przedluzenie lufy)

 

i tu moje pytanie-jaki tlumik byscie polecili

 

a oto moj gun

 

http://img84.imageshack.us/my.php?image=77627389rn7.jpg

 

http://img147.imageshack.us/my.php?image=83051208qi2.jpg

 

http://img140.imageshack.us/my.php?image=16342440ot8.jpg

 

http://img147.imageshack.us/my.php?image=90183602ti6.jpg

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Dziś kupiłem używanego Auga JG. Sprzedawca wysłał go jednak w pudełku BE, jak twierdzi przez pomyłkę. Mam dosłać papiery do Auga, natomiast hcciałem sprawdzić, czy przypadkiem mnie nie kantuje. Czy da się odróżnić Auga BE od JG po wyglądzie, czy pozostaje patrzeć do wnętrza? Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...