Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka preclufa lepsza?


Recommended Posts

Czy warto zainwestować w coś takiego czy naprawdę lepiej dozbierać te kilka złoty na coś innego ?

http://gunfire.pl/product-pol-1152195093-Lufa-precyzyjna-6-04-do-G36K.html

Cały temat przeczytałem, ale lufy wynoszone nad niebiosa nie są na mój portfel :) Lufa ma się znaleźć w CM.003 tłumik zakryje wystającą część :)

Czekam na pozytywne komentarze :wink:

Ja bym Ci odradził przedłużanie poręcznej repliki jaką jest g36c w inny sposób niż DZIAŁAJĄCYM tłumikiem. Miałoby to sens, gdybyś pakował tam lufę naprawdę wysokiej jakości (Prometheus, KM Head, PDI, EdGi). Różnica między lufami pokroju Systemy i niżej o długościach 27 i 36 cm będzie maleńka, dużo mniej wartościowa niż manewrowość lub wytłumienie w przypadku karabinka szturmowego.

 

Jeżeli Ci się tak podoba - dokup jakiś nieduży (10-15cm) tłumiczek aby wytłumić replikę (z czasem możesz dodawać kolejne elementy wyciszenia, czyli idealne złożenie gb oraz zestaw cichych głowic dobrej firmy) z ciesz się cichą, ale nadal dość manewrową repliką.

 

Piszę jako osoba, która z repliki mającej 78cm przesiadła się na taką mającą ok. 130cm i zna różnicę w manewrowości.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: z tańszych luf polecić mogę Guardery 6,02mm. Egzemplarz, z którym miałem do czynienia zostawiał Systemę daleko w tyle, jednak od Prometheusa wciąż dzieliło go bardzo wiele.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Będzie jakaś widoczna różnica pomiędzy lufą 363mm a 509mm promyka? Bo od dawna mi chodzi zakup lufy po głowie, mam tłumik, w którym mógłbym dłuższą lufę zmieścić tylko zastanawiam się czy jest sens pakować do szturmówki mającej 430 fps 509mm.

Link to post
Share on other sites

Jak by to ując zamówiłem w sklepie replikę i niektóre części są do wyboru mianowicie

 

 

 

# lufa precyzyjna Prometheus lub KM Head o długości 469mm;

# gumka hop-up Prometheus fioletowa;

# zębatki Prometheus Triple Torque Helical;

# cylinder o odpowiedniej pojemności Modify lub Prometheus;

# wzmocniony tłok polimerowy Modify lub Prometheus;

# wzmocniona głowica tłoka Modify lub Prometheus;

# wzmocniona głowica cylindra Modify lub Prometheus;

# rotacyjna prowadnica sprężyny Modify;

# sprężyna G&G, Prometheus lub Classic Army;

# wzmocnione łożyska kulkowe Modify lub Prometheus;

 

replika będzie miała koło 490fps

 

więc mam dylemat bo już zapłaciłem tylko co jest leprze bo koleś który będzie go składał zapyta się co chcę.

więc pytam.

Edited by Nash_gul_Barath
Link to post
Share on other sites

Ogólnie bierz wszystko co możesz promyka, oprócz sprężyny, bo springi Prometheusa mają nominalnie więcej niż w rzeczywistości, więc np sprężyna M210 Peomyka daje tyle co M170 Guardera. W niższych przedziałach mocowych różnice są mniejsze, ale zawsze jakieś są.

Link to post
Share on other sites

Będzie jakaś widoczna różnica pomiędzy lufą 363mm a 509mm promyka? Bo od dawna mi chodzi zakup lufy po głowie, mam tłumik, w którym mógłbym dłuższą lufę zmieścić tylko zastanawiam się czy jest sens pakować do szturmówki mającej 430 fps 509mm.

Różnica będzie, ale niezbyt odczuwalna. Miałem okazję porównywać m4 z lufą 363mm i l85 z lufą 509mm, obie od prometheusa. Dało się odczuć minimalnie większy rozrzut przy krótszej lufie, jednak zdecydowanie nie na tyle, aby rezygnować z manewrowości lub wytłumienia.

Moim zdaniem zdecydowanie bierz krótszą lufę, jeżeli nie bawisz się w strzelca wyborowego. Wytłumienie repliki i możliwość zyskania manewrowości poprzez zdjęcie tłumika to ogromne zalety.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałem się zapytać o lufy do gietek krótkich o długości ok. 370mm (chodzi o lufe). Jaka firma przy cena/jakość będzie prawdopodobnie dobrze działała, zastanawiają mnie lufki Guardera, Systemy, KM Head, G&G, Deep Fire, JBU. Chodzi mi, żeby replika strzelała "lepiej" (trochę dalej, celniej), lecz nie spodziewam się super różnicy, bo dużo kasy nie ma na razie. :dry:

Link to post
Share on other sites

Z podanych przez Ciebie - oczywiście KM Head, tylko zastanawiam się, czy znasz jego cenę (ostatnio jak patrzyłem był droższy niż prometheus). Jeżeli chodzi o pozostałe, skłaniałbym się ku Guarderom, zwłaszcza serii "6,02mm". Z moich doświadczeń wynika, że są sporo przed Systemą jeżeli chodzi o powtarzalność strzałów.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Laokoon, dzięki, chyba zamówię 363mm.

 

Tak btw. jak ktoś szuka lufy promyka 300, 363 lub 509mm to jest pewien czeski sklep, z którego te lufy można ściągnąć taniej niż z Chin (i to przeliczając chińskie ceny bez vatu i cła) :)

podpowiem, że jest o tym sklepie temat w dziale zagraniczne sklepy :P

Link to post
Share on other sites

Laokoon, dzięki, chyba zamówię 363mm.

 

Tak btw. jak ktoś szuka lufy promyka 300, 363 lub 509mm to jest pewien czeski sklep, z którego te lufy można ściągnąć taniej niż z Chin (i to przeliczając chińskie ceny bez vatu i cła) :)

podpowiem, że jest o tym sklepie temat w dziale zagraniczne sklepy :P

 

a nie było kiedyś jakiejś afery z czeskim sklepem sprzedającym promyka/km heada po super cenach, ale, jak się okazało, były to podróby?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Znalazlem takie o to testy.

http://www.6millimeter.info/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=42

 

Nie zabardzo rozumiem ze wzgledu na niemecki. Czy ktos moglby przetlumaczyc albo przynajmniej powiedziec ocb z zielona (najczesciej falowana linia) na obrazkach ?

 

Czym najlepiej sugerowac sie porównując lufy ?

Edited by songoku
Link to post
Share on other sites

"Zła ocena nie może być oszukiwani, że to jest w przeważającej części składa się z bezwzględną średnicy! Dzięki dobrej praktyki wytwarzania beczki jest nawet lepsza niż w biegu G & G. " xd

nie czepiam się, ale dużo więcej się zrozumie tłumacząc na angielski imo.

Link to post
Share on other sites

Weźmy za przykład:

1. Classic Army Org. Lauf der CA36

Angegebener Wert = 6,08mm (Laut Hersteller)

 

Durchmesser Absolut = 6,105mm

Abweichung von Herstellerangabe = 0,025

Schwankungen vom Innendurchmesser = 0,002mm

Schwankungen in der Form = verformt

Gesamtnote = 4-

 

1. Classic Army oryginalna lufa do CA36

Przyjęta wartość = 6,08mm (wg. producenta)

 

Całkowita średnica = 6,105mm

Odchylenie od danych podanych przez producenta = 0,025

Wahania w średnicy wewnętrznej = 0,002mm

Wahania w formie = zdeformowana

Łączna ocena = 4-

 

Zielona linia na wykresach oznacza "okrągłość" wewnętrzną lufy. Środkowy czerwony okręg to idealna krągłość, wewnętrzny i zewnętrzny niebieski to maksymalne dopuszczane aberracje, jeśli wykres ich dotyka, to znaczy, że maksymalne dopuszczane wartości odchyleń zostały osiągnięte, jeśli przekracza to bardzo źle. Im zielony wykres ma bardziej zbliżony kształt do czerwonego okręgu, tym lepiej.

Dodatkowo informacja dot. ocen - w Niemczech skala jest odwrotna niż w Polsce, więc najlepsza ocena to 1, a najgorsza to 5.

 

Całkowicie mnie rozwalił wykres KM-Head :O

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...