Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

Makos35.

Może powinieneś spróbować innych kulek. Polecam G&G brązowe oraz te marki ASGShop czarne (w obu przypadkach ani jednej zacinki u mnie).

Rozebranie magazynków i psyknięcie do środka olejem silikonowym też wydaje się poprawiać sytuację.

 

Np. zielone blastery 0,28g cięły mi się strasznie bez względu na to jak bardzo starannie czyściłem i smarowałem magazynki.

 

 

Miloslupsk.

Znacznie lepiej jest po prostu rozkręcić całkiem magazynki. Są co prawda klejone ale bardzo słabo (wydaje mi się, że tylko ze względu na proces technologiczny). Łatwo je rozkleić i w niczym to później nie przeskadza a umożliwia dokładne wyczyszczenie oraz nasmarowanie.

 

Mały tutorial: http://pl.youtube.com/watch?v=AQwALlnBbDA

Edited by goren
Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troszku smarujemy ;) Chodzi przede wszystkim o szczęki. Nie wpsikujemy do środka takich ilości jak w przypadku magazynków do Aega - z tym się zgodzę. Makos spróbuj tego patentu o którym pisałem wyżej. (ten z tymi dwoma kulkami pod followerem) Powinno pomóc. U większości osób jest to skuteczna metoda.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Dziekuje Panowie za rady.

Zrobie tak jak napisal Goren, rozkleje magazynki i nasmaruje. Z tymi dwoma kulkami pod followerem tez nie zaszkodzi sprobowac, zawsze mozna wrocic do "ustawien fabrycznych".

 

Fakt ze zielonych basterow nie moglem WYCIAGNAC z powrotem z magazynka.

Link to post
Share on other sites

Uwierzcie mi, że mam 8 magów do emki z czego tylko z dwoma miałem jak do tej pory jakieś problemy. A moje magazynki na każdej strzelance mają styczność z piachem, wodą. Często przy zmianie i ostrzeliwaniu z jednego punktu poprostu zrzucam pusty na glebę i podpinam kolejny z ładownicy. Najlepsze jest to, że poza tamtymi dwoma, które wykąpałem i przeczyściłem całej reszczcie nic nie dolega. A ich czyszczenie kończy się i zaczyna na zwykłym dmuchnięciu w follower. Chyba muszę uwazać się za szczęściarza :) Poważny problem podobny do Makosa mam a właściwie miałem dopiero przy magazynku do MP5. Jednak metoda z dwomami kulkami i trochę szlifowania pilnikiem załatwiło sprawę.

Link to post
Share on other sites

ja też mam kilka magów... tylko z jednym problem.. używam tylko kulek Xtreme Precision 0,28, nie miałem ani jednego zacięcia od roku... magi czyściłem może ze 2 razy. W domu na spokojnie staram się co jakiś czas lekko oczyścić z piasku i innego syfu szczęki.. używam do tego pędzelka do makijażu.. żonie skubnąłem ;)

Edited by frommert
Link to post
Share on other sites

Panowie a słyszeliście o magazynkach firmy SABER? Rzekomo zrezygnowano w nich z followera na rzecz tego iż zastępuje go ostatnia kulka w magazynku. Magi są plastikowe. Właśnie jestem w trakcie zakupu 5-u sztuk i ciekawi mnie czy faktycznie są lepsze (bo tak niby jest). Czy ktoś ich używał nie martwiąc się o zgubienie followera, zacinki itp? Bo może ich poprawne działanie zdecydowanie przechyli szalę nad faktem,że nie są metalowe?

 

 

http://www.airsoftextreme.com/store/index....roducts_id=3826

 

http://www.wmasg.pl/aktualnosci/kolejne_ciekawostki/712/

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Ja używam Biovali 0.25 oraz Guarderów 0.28

 

Posiadam M4A1 wersję MAX. 8 magazynków Systemy. Wszystkie strzelają jak marzenie, ani jednej zacinki ani żadnych problemów z wypadającym followerem. Żadnego smarowania ani nic. Magazynek po opróżnieniu zrzucam do zapasu, czasem nawet nie wciskając bolca-stolca. Wszystko gra, tylko przed naładowaniem kuleczkami mocno dmucham w szczęki i na tym kończy się moja rola czyszcząca.

Link to post
Share on other sites

Czyli wszystko przed Tobą...

Też używam Guarderów oraz Biovali i zacinki maga lub raczej "miażdżenie" kulek przez tłot to niestety urok "PTW" - trzeba to zaakceptować, czyścić magi i dalej cieszyć się najlepszą repliką w polu... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Mam 3 magi do PTW. W jednym zacinki zdarzają się często, w pozostałych dwóch ani razu - nie czyszczę ich, nie smaruję tylko ładuję - z tym przed każdym ładowaniem przedmucham listki w magu oraz rozruszam ładowarką z PTW (ten długi, silikonowy kijek :P ). Używam Guarderów 0.25g - na kulkach Excell i Guarder 0.28 (zielone) zacinka cały czas i strzelałem połowami kulek :)

Link to post
Share on other sites

Czy nowe magi Systemy należy formatować tak jak normalne midcap'y ? (ładuj 20, rozładuj, ładuj 40, rozładuj ... )

 

 

Nic takiego nie robiłem a wszystkie hulają bezproblemowo. Pewnie formatowanie nie zaszkodzi ale raczej musem nie jest.

 

 

Uzywal ktos kulek Systemy dedykowaych do PTW (dostepne na ASGShopie)? Wprawdzie 0.2, ale... kto wie jak zachowa sie PTW :-P...

 

 

Miałem okazję postrzelać na niebieskim cylindrze i powiem szczerze, że rewelacja. Nie wiem jak zachowałyby się przy np. czerwonym ale jak na kilka sekund zabawy z nimi to zrobiły na mnie dobre wrażenie.

 

 

A skoro jesteśmy już w temacie kulek to strzelał ktoś na Extreme Precision 0,25g ? Jakieś zacinki, problemy ?

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Co do kulek dedykowanych Systemy, to jak otwarłem paczkę to prawie upadłem z wrażenia. Na każdej kulce, wyraźnie widać uwaga uwaga... łączenie połówek. Są to kulki szwowe, PTW znajomego ich nie przyjęło, na mojej replice z precką działały bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, w sumie to nie mówie że było widać jak się kulki rozjeżdzją w połowie, ale widać było wyraźnie pozostałości szwów. Kulki po empirycznym sprawdzeniu gładkości, dawały pozytywny wynik, ale niesmak został. Tak jak pisałem wcześniej, kolegi PTW tych kulek nie przyswoiło. Za to ja z minimca na precce, wywaliłem bez zacinki wesoło całe 4000, nawet dobrze latały, tylko za lekkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...