Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

Jestem posiadaczem Systemy PTW M4A1 CQBR MAX, wyczytałem we wcześniejszych postach o możliwości założenia sprężyny M110 do czerwonego cylindra.

Moje pytanie jest następujące:

Czy wkładając sprężynę M110 do złotego cylindra, muszę wymieniać jeszcze jakieś jego elementy?

 

A teraz trochę o swoich doświadczeniach i przygodach.

1. Magazynki

Od 3 miesięcy nie rozkładałem żadnego z moich 9 magazynków. Czyszczenie ogranicza się do 'wyszczotkowania' szczoteczką do zębów i nasmarowania sprayem silikonowym. Nie zauważyłem by jakoś znacząco wzrosła ilość zacięć.

Jedyną irytującą rzeczą jest notoryczne gubienie przeze mnie, 'magazine follower top' ...wczoraj musiałem złożyć zamówienie w ASGShopie na kolejnych kilka sztuk.

2. Akumulatory

Mam dwa akumulatory 9.6V RC 1600mAh, jeszcze mi się nie zdarzyło by oba nie wytrzymały 6-10h scenariusza [oczywiście wcześniej są naładowane na full]. Jakoś nigdy nie miałem okazji policzyć ile magazynków w tym czasie jest opróżnianych.

3. Kulki

Miałem krótki epizod z Bioval'ami 0,28g i kur...y sypały się na prawo i lewo. Jak nie zacinały się w lufie to 'cięło' je w drobny mak.

Długi okres strzelałem z Blasterów 0,30g i nie było większych problemów. Gdzieś czasami sporadycznie 'przycięło' kulkę. Generalnie bardzo pozytywnie odbieram te kulki.

W ostatni weekend strzelałem z Excel'i 0,25g. Większych problemów nie zauważyłem, 'ścięło' może 5 kulek na 5 magach. Nie wprowadziłem jedynie korekcji hop-up'a więc na 40 metrze zaczynało je ciągnąć ku górze. W najbliższy weekend poprawię ustawienie hop-up'u i zobaczę jak będą latały.

 

Generalnie jestem zadowolony z karabinu. Na wiosnę planuje zakup dłuższej lufy i dodatkowego tłumika by trochę poprawić zasięg w zielonce. I przy okazji, bo nigdzie nie mogłem znaleźć jakiej długości są lufy wewnętrzne w M4A1 CQBR MAX i w M16A2 MAX?

 

Pozdrawiam

Adam

Link to post
Share on other sites

A moja emka się zesrała :cry: Jestem na maksa wkur@#$##$. Prawdopodobnie padł silnik. Wymiana szczotek nic nie dała a po telefonie do ASGSHOPU okazało się, że prawdopodobnie 3-miesięczna emka nie jest objęta gwarancją :strach: Przecież to jest żenada. Póki co czekam na potwierdzenie tego faktu przez osoby bardziej kompetentną do udzielania takich informacji niż osoba, z którą rozmawiałem (jakiś pracownik). Nogi mi się ugięły gdy usłyszałem, że PTW, repliki za 5koła nie są objęte gwarancją. No ale kilka słów o awarii. Na full naładowanej batce, oddaję kilka strzałów a później występuje efekt jakby batka padała i następuje cisza. Czerwona dioda w GB miga jak szalona. Batka w pełni sprawna. Być może problem tkwi w okablowaniu ale efekt jest niestety taki jakby umarł silnik. Emka ma przebieg, jakieś 6000 kulek.

Link to post
Share on other sites

Jest tak jak myślałem. Po drodze mailowej i korespondencji z Marzanem sprawa wygląda nieco inaczej z tą gwarancją. Dam napewno znać jak finalnie się zakończyła. Póki co jest pozytywny aspekt i mam nadzieję, że finalnie wszystko tak samo się zakończy.

 

 

Havranek - Frommert ma rację. Nie ma Biovali 0,28g. Albo pomyliłeś nazwę albo masz coś nie tak z magami.

 

P.S: MARZAN, dzięki za klarowne sytuacje/ Pozdrawiam

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Macie racje Panowie, wkradła się pomyłka.

Chodziło mi o Biovale 0,30g. Jakoś nie przypadły mi do gustu, ale spróbuję się z nimi jeszcze zmierzyć jakoś na wiosnę.

 

A na moje pytanie odnośnie sprężyny M110 dostanę odpowiedź?

 

A.

Edited by Hawranek
Link to post
Share on other sites

 

Czy wkładając sprężynę M110 do złotego cylindra, muszę wymieniać jeszcze jakieś jego elementy?

 

 

Nic nie musisz wymieniać. Będziesz miał mocniejsze bebechy cylindra do słabszej sprężyny. To powinno przełożyć się na większą żywotność całości.

 

 

 

jakiej długości są lufy wewnętrzne w M4A1 CQBR MAX i w M16A2 MAX?

 

 

 

M4CQBR - 264 mm

 

M16A2 - 509 mm

Link to post
Share on other sites

Wraz z kilkoma osobami, między innymi wypowiadającymi się w tym temacie pracowaliśmy od wielu tygodni nad pierwszym w Polsce portalem dla użytkowników PTW w Polsce. Mimo, że wciąż jesteśmy w fazie ciągłego rozwoju to można się już śmiało rejestrować, poczytać pomoce i tutoriale, odwiedzić forum, na którym staramy się rozwiązać problemy strony technicznej oraz dzielić każdą informacją z użytkowania PTW. W imieniu całej załogi tworzącej portal serdecznie zapraszam i proszę o wyrozumiałość dla początkującego portalu:

 

WWW.SYSTEMA-POLAND.PL

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Wiem, że ostatni post był dawno, ale odnowię, bo mnie strasznie zżera mnie ciekawość,

jak działa ten Bolt Catch w Systema PTW.

Na youtube jest kilka filmików recenzyjnych i na żadnym tego tak dokładnie nie widać

(oprócz jednego, który omówię niżej)...

 

Domyślam się, że poprawna jest któraś z tych wersji:

 

Wersja I

1. Wkładasz magazynek z kulkami

2. Po wystrzeleniu wszystkich kulek Bolt-Catch odskakuje i nie można strzelać...

3. Wyjmujesz magazynek, a Bolt-Catch jest nadal "odskoczony" =)

4. Nie możesz strzelać nawet po włożeniu magazynka z kulkami, dopóki nie naciśniesz Bolt-Catch'a

 

Wersja II

1. Wkładasz magazynek z kulkami

2. Po wystrzeleniu wszystkich kulek Bolt-Catch odskakuje i nie można strzelać...

3. Wyjmujesz magazynek, a Bolt-Catch wskakuje na swoje miejsce

4. Nie możesz strzelać nawet po włożeniu magazynka z kulkami, dopóki nie naciśniesz Bolt-Catch'a

 

Tylko mi coś nie pasuje w wersji II, bo skoro Bolt-Catch jest juz na swoim miejscu (wciśnięty), to czemu po włożeniu magazynka z kulkami i tak trzeba go wcisnąć, żeby strzelić ??

 

Tu filmik, na którym się wzorowałem pisząc tą wersję (II):

http://www.youtube.com/watch?v=UKvNFBl-7wo

W 13 sekundzie odskakuje Bolt-Catch, a w 19 sekundzie wskakuje na swoje miejsce, więc czemu w w 21 sekundzie po włożeniu magazynka gość po prostu nie zacznie strzelać, tylko wciska Bolt-Catch i potem strzela... :/

 

Jak to jest ?? ;)

Proszę, wytłumaczcie mi to ;)

 

Pzdr

Sputnik

Edited by Sputnik_ASG
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nie chciałem zakładać nowego tematu. Chcialem zapytac czy ktoś wie czy gdziekolwiek można dostać krótki magazynek do PTW, lub czy może ktoś zna jakiś ciekawy sposob przerobienia oryginalnego wnetrza maga aby pasowal do krótkiej skorupki :)

 

Jeszcze druga sprawa chciałem zapytac jak wygląda sprawa ze stała kolba. Czy kola od eMki z G&P bedzie pasowała ?

Edited by tommy_pl
Link to post
Share on other sites

Czy ma ktoś jakieś informacje albo doświadczenia z preckami DeepFire'a do PTW. O ile pamiętam to ich lufy do "normalnych" AEG-ów nie były rewelacyjne, ale może akurat tutaj zrobili postęp.

 

Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć poprawy celności mojej Systemy i zastanawiam się czy DeepFire byłby dobrym wyborem (o Vanarasie słyszałem średnio pochlebne opinie).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...