Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mam ogólnie plusy i minusy

 

plus: zazwyczaj na czas

minusy: traktują paczki jak worki na śmieci, bez przyklejenia nalepki - UWAGA SZKŁO kurier nie poszanuje przesyłki

 

Uprasza się bardziej zrozumiałe dla odbiorcy artykułowanie myśli. Szmer

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Poczta Polska:

 

- puściłem paczkę, która nie była co prawda wiele warta, na adres faceta przed tym, jak przelew doszedł. Dał mi jpg z przelewem, ja uwierzyłem. Wieczorem okazało się, że jpg było niedbale dosyć sfałszowane. Poszedłem więc w ten sam dzień na pocztę, by cofnęli pakę do mnie. Zapłaciłem ile trzeba.

Po 3 dniach sprawdzam tracking - facet otrzymał paczkę. Idę na pocztę - mogę jedynie napisać reklamację o zwrot kosztów przesyłek. świetnie.

 

GLS:

 

- znów zamówienie na GF i znów jakiś problem, tym razem jakimś cudem moje zamówienie zostało wysłane i odebrane przez jakiś sklep z militariami na ulicy strzegomskiej czy gdzieś tam. WTF? Dodatkowo odebrał ją ktoś z nazwiskiem OBORA, a nie moim. WTF2? I tym sposobem znów będę czekał jak idiota. W GF powiedzieli mi, że przekażą problem do GLS, ale nic nie mogą zrobić... W GLS odesłali mnie do kuriera rozwożącego paczki, ten jednak mówi, że w tamten dzień nie miał nic dla mnie. W sortowni dowiedziałem się, że jak najszybciej postarają się to wyjaśnić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[GLS] Wchodzę na stronę informującą o stanie przesyłek i widzę, że paczka nie została doręczona, ponieważ podany był zły adres. Telefon do GLSu i miły Pan wyjaśnia mi, że nowy kurier nie mógł znaleźć mojego domu. Ciekawe jest to, że nie otrzymałem żadnego telefonu, ani SMSa o nieodebranym połączeniu, a i powiadomienie okazało się dosyć szybko, bo o 15:45, a kurier zwykle był o 18:30 z paką. Wygląda na to, że po prostu mu się nie chciało. Teraz mają ponownie wysłać w poniedziałek.

 

Jak na razie to jest to jedna akcja na 7 zamówień.

 

Skąd dokąd ? Brakuje trochę danych gdzie takie zaniedbanie miało miejsce ;-) Szmer

 

Wrocław (gunfire) - Bydgoszcz (obsługujący) - Grudziądz

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

DPD - ja rozumiem, że są święta, i każdy chce odpocząć, ale jak **** pobiera paczkę na bazie, to niech chociaż zadzwoni, żebym podjechał do niego do domu samemu sobie odebrać, a nie wypisuje pierdoły, że nikogo w domu nie ma, i telefon ma wyłączony od samego rana.

 

Nie mieszkam w dużym mieście, także na moim "rejonie" jeździ jeden i ten sam koleś. Przez to, że nie dostarczył ważnej paczki, na którą czekałem (i nie, nie chodzi o prezent gdyby ktoś chciał coś skomentować) uprzykrzę mu życie jak tylko będę mógł.

 

Do tego Siódemka jak zwykle - paczka to przecież piłka, a co, kopnijmy ją jak już wypadła z samochodu...

 

 

Przekleństwa nie będą tutaj tolerowane. Szmer

Link to post
Share on other sites

UPS, GLS, DPD, DHL - Brak zastrzeżeń, paczka ZAWSZE na 2 dzień po wysłaniu (o dziwo zawsze dostawałem telefon od kuriera wcześniej.)

Poczta Polska - Również brak zastrzeżeń, paczki docierały albo po 1 albo po 2 dniach od wysłania.

Paczkomaty - Chyba najwygodniejszy sposób dostawy. Tanio, o wszystkim wiem z sms'ów i na dodatek nikt nie narzuca mi z góry godziny odbioru paczki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

DHL - po raz kolejny mogę polecić. Paczka nadana wczoraj po południu w Warszawie (chyba, zamawiałem z Agito, a oni podają kontakt w stolicy) dziś pare minut po 12 dotarła do mnie. Towar i paczka nieuszkodzone. Sam kurier zadzwonił przed godziną 9 i poinformował, ze będzie około 12.

Link to post
Share on other sites

Kurier 48 poczty polskiej. Nie polecam. LINK . W piątek była przesyłka przygotowana do doręczenia ale ktoś stwierdził, że to kurier 48 więc korona by im z głowy spadła jakby doręczyli przed weekendem. Czyli z 48 godzin automatycznie robią 4 dni- bo tak. W poniedziałek Pan kurier do mnie nie trafił, bo zapomniał, miał daleko albo był zawalony robotą i kolejne 24h w plecy.... Ostatecznie we wtorek o godzinie 20 dostałem przesyłkę, Zamówiłem kurierem bo myślałem, że będzie szybciej niż listem.............tyle stracić.

Link to post
Share on other sites

Polecam kurier 48. Nie mam z nimi żadnego problemu. Przychodzą o przyzwoitej godzinie( dla tych co pracują, czyli po 17). Nie zdarzyło mi się, by kurier był spóźniony o jeden dzień. Przeważnie mam paczkę po 24 godz. po wysłaniu.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Link to post
Share on other sites

Polecam kurier 48. Nie mam z nimi żadnego problemu. Przychodzą o przyzwoitej godzinie( dla tych co pracują, czyli po 17). Nie zdarzyło mi się, by kurier był spóźniony o jeden dzień. Przeważnie mam paczkę po 24 godz. po wysłaniu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Kurier z Paczkomatów też "dowozi" w soboty :icon_razz2:.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ostatnio nie zdarzyło mi się, by paczka doszła w 24 godz. W dodatku często dzwonią do mnie, czy mogą zmienić paczkomat, bo wskazany jest przepełniony.

Chyba coraz większa popularność tego rodzaju przesyłki nie współgra, ze zwiększeniem obsady i pojemności paczkomatów.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam firmę GLS: szybka wysyłka, bardzo dobry kontakt, a sprzęt przyszedł bardzo dobrze zabezpieczony.

Tak samo polecam Paczkomaty, do których przekonałem się bardzo szybko. Są wygodne, czas wysyłki jest porównywalny z wysyłką kurierem. Do tego dochodzi zaleta bycia niezależnym co do godzin odbioru paczki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Również firmy GLS nie polecam. Paczkę z Cytadeli zamówiłem w poniedziałek wieczorem, wczoraj ją wysłano koło 19 z Warszawy, gdzie o 6 była już u mnie w Siedlcach na filii. Kilka minut po 6 paczka jest już w doręczeniu, gdzie jest godzina 12, a kuriera nadal nie ma. Jestem - szczerze powiedziawszy - bardzo zdenerwowany [tona wulgaryzmów], bo o godzinie 12.40 muszę jechać już do pracy, a tego barana nadal nie ma. Nie wiem co on przez te 6 godzin robi. Rozumiem, ma inne paczki, ale z Siedlec do mnie, jest jakieś 10 minut drogi. Naprawdę, dużo wulgaryzmów ciśnie się na jęzor...

Link to post
Share on other sites

Ale jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji. Naprawdę, Siedlce nie są ogromnym miastem, by przez 6 godzin nie dojechać tutaj. DPD, DHL, UPS, a nawet Siódemka tak długo nie jechała. Zrozumiałbym, gdyby paczkę odebrał koło 10, ale nie o 6 rano. Chyba, że naprawdę takie branie ma GLS.

Link to post
Share on other sites

No, ale wiesz, że kurier bierze paczki prawdopodobnie dla całego powiatu. Jeśli najpierw musi zawieźć jakąś paczkę dla kogoś, kto mieszka w drugą stronię od Siedlec niż Ty to pewnie najpierw objeździ tamte okolice. Bezsensem byłoby, gdyby miał jechać najpierw 10km na południe od Siedlec, potem 10 na północ i znów wracać na południe.

Link to post
Share on other sites

Moim? Jak firma się ogłasza, że w 24h dostarczy przesyłkę, to ta przesyłka miała by już być do godziny 12. Szczególnie, że to przesyłka idzie z Wawy, gdzie do mnie jest niespełna 100km. Ja nie będę brać specjalnie dla kuriera dnia wolnego. O nie, nie.

Link to post
Share on other sites

Dlatego istnieje także coś takiego jak paczkomat :icon_wink:.

 

Edit: Pamiętaj, że paczki są nadawane nie od razu przy składaniu zamówienia. Bo tak to mógłbym mieć za złe, że złożyłem zamówienie o 6 rano, a mojej paczki nadal nie ma. No, a 24h minęły.

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...