Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie w ekipie byłą wersja Iraq, w sensie długa lufa i kolba teleskopowa. Lufa wewn. była coś ok 460mm, MB ver2., przy czym jak się wytarła (po 30kk kulek zrobiły się takie ładne dolinki przy wylocie), to przyciąłem madbulla, zdemontowałem przedłużkę lufy i zamontowałem taki oto tłumol z własnoręcznym wytłumieniem:

 

316PfxV2ULL.jpg

 

 

 

Wyglądało to zarówno komicznie (pełnoprawna świnka) jak i bardzo fachowo, a odgłos wystrzału był zmodulowany.

 

Jest też krótsza wersja tego tłumola, tyle że sporo droższa i z takim dziwnym lejkiem wewnątrz, który raczej wzmacnia odgłos wystrzału. Kto co lubi:

SOCkx3b.jpg

Link to post
Share on other sites

A jakiego masz świniaka? chodzi mi o lufę zew. mam wersję mk2 i spokojnie 509 wchodzi i nic nie wystaje.

U siebie zamiast lufy zew, dałem tłumik dźwięku. Fajniej wygląda ;)

Będe robił mk46

Cholera teraz jak pomierzyłem to 185mm tłumik dźwięku nie wygląda wcale tak źle (KC QD).

Chyba jednak 510 systema wyląduje.

 

EDIT: potrafi wycenić ktoś ten tłumik z lejkiem bo mam taki i nie wiem za ile go wystawić :)

Edited by Hesh
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dotarł do mnie nowy szkielet z azteko. Totalna kupa. Do odlewu nawet nie pasują standardowe części. Nie wiem czy bawić się trochę z pilnikiem, czy zwrócić i kupić z retro arms. Tylko jak tamten nie będzie pasował to wyszlifowac będzie już trudniej. :/

Link to post
Share on other sites

Niech zgadnę - głowica cylindra nie chciała wskoczyć na miejsce? Miałem tak samo w Minimi i w PKM. W PK nie pasowała głowica BU Guardera, a w MIni chyba była to zwykła mosiężna z Systemy. W obu przypadkach wystarczyło podszlifować bolce odpowiedzialne za zapobieganie obracania się głowicy dookola osi.

 

edit. Możesz też rozwiercać otwory w glowicy, ale w stalowej guardera będzie to dość ciężkie i istnieje ryzyko, że jak wiertło przejdzie to uszkodzi "prowadnicę dyszy". Lepiej dopasować szkielet, przynajmniej będzie zgodny ze standardem.

 

edit2. Ze względu na dostęp, szlifowanie to trochę duże uproszczenie. Ja to "skuwałem" czymś co może pełnić funkcję małego dłuta (płaski śrubokręt)+młotek, ale najlepiej jest to zrobić dremlem i głowicą do grawerów.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Miejsce na cylinder jest za trochę za krótkie. Łożyska w niektóre dziurki też nie chcą wejść. Akurat mam bu od modyfi który jest trochę szerszy i dłuższy. I tu jest już większy problem bo zestaw już nachodzi na szyny na których trzyma się tłok. Od modyfi sam cylinder i sam tłok wchodzi bez problemu.

Ale jakość produktu do ceny jest fatalna.

 

Dobra. Źle bu złożyłem. I jest o ten 1-2mm krótszy. Ale i tak się dalej nie mieści. Ale przynajmniej nie dochodzi już do szyny. Trochę szlifowania będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No właśnie coś mi w tym wszystkim nie pasowało, bo poza wpustami przy głowicy cylindra te szkielety naprawdę nie są wybredne :icon_razz:

 

Co do swojej krowy: poużywałem już trochę silnika F1 Tornado. Ogólnie to daje radę, ale to nie to samo tornado, które robili rok temu. Silnik jest co prawda mocniejszy, lepiej wykonany niż kiedyś i oddaje pełen moment obrotowy natychmiastowo, ale jest też sporo wolniejszy, a nie tego się spodziewałem... (w zeszłorocznych testach SCDTV F1 było tylko trochę wolniejsze niż F2)

Generalnie to wreszcie wyszedł im z tego prawdziwy HT, a ja się na tym poślizgnąłem, bo oczekiwałem czegoś pomiędzy. Nowy F1 generuje mi tyle samo decybeli co roczny M120 G&P, więc mogłem chyba wybrać lepiej, bo nie do końca spełnia on moje wymagania.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Wczoraj podczas strzelanki strzelił mi BOX, tzn przestał podawać. Dzisiaj rozebrałem go w całości i okazało się, że sprężyna w tej największej zębatce (czarno-białej) nie była zaczepiona do osi zębatki. Kawałeczek tej sprężynki był też luźny - najprawdopodobniej odłamany. Czy ktoś z was posiada zdjęcie pokazujące jak to dokładnie jest tam zmontowane? Czy dobrze kombinuje, że ta sprężyna tylko i wyłącznie podtrzymuje kulki na dystansie box-hopup, czyli w rurce? Póki co box zaczął działać, ale przed większą strzelanką chciałbym zweryfikować poprawność montażu.

Link to post
Share on other sites

Magazynek przetestowany w boju i wszystko działa po 3tys. kulek, więc raczej wszystko zmontowane poprawnie.

 

Mam nieco inną zagwozdkę. Otóż, mam M249 z borkiem Guardera i dysponuje dwiema sprężynami, Guarder SP150 i SP160. W ubiegłym tygodniu na strzelankę pojechałem z SP150 - na chrono wyszło lekko ponad 480fps. Dzisiaj na strzelankę pojechałem z SP160, na chrono wyszło 450fps... Różnica dosyć spora i zastanawiam się czym spowodowana. Sprężyny na pewno nie pomylone, jedyna różnica to kulki - w ub. tygodniu miałem ShootOne, dziś miałem PJ'y. Czy z samych kulek tak wielka różnica mogła powstać?

Link to post
Share on other sites

Żebym dobrze zrozumiał.

Borek Guardera +

Sprężyna SP150 Guardera + Kulki ShootOne 0,28 na chrono pokazały około 405 fps i przeliczyłeś na 480 na 0,20, tak?

Sprężyna SP160 Guardera + Kulki PJ 0,28 na chrono pokazały około 380 fps i przeliczyłeś na 450 na 0,20, tak?

 

Na SP130 Guardera z Borkiem powinno być 410-420 na kulkach 0.28, czyli przeliczając 485-495 fps na 0,20.

 

Jaki masz typ cylindra i jaką lufę?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że masz cholerną nieszczelność i mocna sprężyna jeszcze bardziej to uwydatnia.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak mówisz. Co ciekawe, bo miałem ze sobą wczoraj SP160 i SP130, na SP130 chrono pokazało około 20fps więcej niż SP160, ale fizycznie kulki na SP160 lecą wyraźnie dalej.

 

Cylinder bez dziury, lufa Deepfire 363mm.

 

Póki co w replice jest stockowa komora HU, tam spodziewam się nieszczelności, ale czy aż takich?

Edited by arthem
Link to post
Share on other sites

Źle dobrany cylinder do lufy może powodować spadki fps, ale nie aż takie.

 

Komora to pierwsza rzecz jaką się zmienia w M249 (PJ czy A&K).

W nowych replikach do komory podobno pasują już zwykłe gumki z kołnierzem, ale ja nie wiem jak tam ze szczelnością. Do starych tylko dedykowana lub przerabiana. Dlatego też ze starymi komorami najelpiej działają płasko zakończone dysze.

Na źle dobranej dyszy możesz mieć i 300 fps na sprężynie 150 :icon_wink:

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak zweryfikować czy dysza jest poprawnie doprana w takim M249?

Najlepiej to chrono posiadać i zmierzyć czy dana sprężyna z grubsza daje oczekiwane fps.

Jeśli masz stockową dyszę, to wyciągasz, mierzysz i kupujesz doszczelnioną (najlepiej mosiężną) o tej samej długości. Tam pasują dysze z m4/m16, ich niby też jest kilka długości np. 20,95mm i 21,3mm, ale te 0,35mm to żadna różnica.

 

Mógłby ktoś podesłać zdjęcie "zaczepu" łoża? Z tej strony bliżej spustu. Da się to w jakimś sklepie w Polsce dostać? Lub jak ten element dorobić?

Fotki ci nei zrobię, to nie mam juz świniaczka na stanie, ale tam to jest zatrzaskiwane na takich blaszkach. Nie widziałem tego na sklepie, ale można spotkać na komisie gdy ktoś risowany front montuje.

Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem. Po zakupie nowego silnika f1 nie mogę dobrze wypodkladkowac zębatki silnika z silnikową. W tym silniku zębatka jest wysunięty bardziej do przodu, a zębatki silnikowej nie mogę już wyżej podnieść.

Myślałem o zeszlifowaniu tych 0,1mm łożyska. Ewentualnie zębatki silnika, bym mógł go glębiej włożyć. Z samym szkiwletem wolałbym nie kombinować.

 

PS. Zębatke silnika wymieniłem już na najmniejszą jaką udało mi się zdobyć.

 

Mógłby ktoś podesłać zdjęcie "zaczepu" łoża? Z tej strony bliżej spustu. Da się to w jakimś sklepie w Polsce dostać? Lub jak ten element dorobić?

Mógłbyś napisać o co dokładniej chodzi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...